Страница 47 от 101 ПърваПърва ... 3745464748495797 ... ПоследноПоследно
Резултати от 691 до 705 от общо 1505
Like Tree330Одобрявам

Toshiba Carrier

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #691

    Re:Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Защото шкафовете ти завихрят топлия въздух и при машината е по-топло, отколкото в стоята.Датчика се лъже и намалява топлоотдаването на машината.Най-добре, ако можеш ги разкарай от там.
    Най-вероятно edi1 ще излезе прав.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    16
    #692

    Re:Toshiba Carrier

    Нов притежател на 2 броя 13 PKVP. Все още не живея редовно в жилището, затова няма много за споделяне. Режима на плазма има съскащ звук за няколко секунди, през определен интервал от време, доколкото разбирам, това е нормално?

  4. Junior Member Аватара на rrmitko
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Basildon,United Kingdom
    Мнения
    76
    #693

    Re:Toshiba Carrier

    Честито,да си ги ползваш дълго и без аварийно!Може и някой друга снимчица да поустнеш:-)

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #694

    Re:Toshiba Carrier

    Вие ме вкарахте в здрав размисъл с тези шкафове, с които колегата има проблем. Мисля да взимам спалня с надстройка над леглото, която е с височина 205см и дълбочина 40см. Като се има предвид, че тавана е 255см, мога ли да сместя климатика в оставащите 50см и как точно да предвидя позицията на вътрешното тяло?

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Защото шкафовете ти завихрят топлия въздух и при машината е по-топло, отколкото в стоята.Датчика се лъже и намалява топлоотдаването на машината.Най-добре, ако можеш ги разкарай от там.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #695

    Re:Toshiba Carrier

    Да го вместиш-да,дали е добре-не.

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #696

    Re:Toshiba Carrier

    За да се намери най-подходящото място за вътрешното тяло направи скица на стаята със всички мебели, описанието им и прозорците.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #697

    Re:Toshiba Carrier

    Ето скица, със зелено съм отбелязал къде ще е климатика... те тръбите вече са вкопани, но още не съм ги замазал и може да се вдигне нивото. А спалнята ще е нещо от сорта: http://www.novdombg.com/pics/Copy%20of%20new%202.1.jpg
    Прозореца е голям - 2х2м и там няма как да се сложи, а срещу леглото също не мисля, че е подходящо. Стаята е широка 3м и ще е доста некомфортно ако климатика е срещу леглото.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #698

    Re:Toshiba Carrier

    На твое място, не бих монтирал климатика, над спалнята. Веднъж направих тази грешка, като монтирах машината над дивана във всекидневната, който временно използвахме за спалня. Какви са причините за това разположение - не ми се обяснява. Вярвай ми, усещането, когато климатика наближи(достигне) зададената температура при отопление, когато клапите са насочени надолу, никак не е приятно. Над главите ни се носи хладен повей, който на моменти създава усещане за студ. По възможност, подбери мястото така, че да не духа в/у леглото. Монтаж над шкафове също не е препоръчителен. Има вероятност част от въздушния поток, издухван от климатика, да рефлектира и да се връща към климатика, като по този начин ще "лъже" температурния датчик и климатика няма да работи коректно.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #699

    Re:Toshiba Carrier

    dwrbudr- Това е единственото място където можеш да сложиш климатика с една лека подробност. Климатика го монтираш на 10 см. от стената а леглото го местиш малко на вътре така че под климатика да остане пътека а не легло.Моя климатик точно така е монтиран и нямам грижи.Клапите ще ги държиш на отопление около 50-55 градуса така че струята да бие в краката.Лятото директно напред към врата и си ок.

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    9
    #700

    Инверторен климатик CARRIER 38VYX035R/42ADF DIAMOND

    Някой може ли да каже нещо за този климатик.
    Навсякъде търсих и никви отзиви

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #701

    Re:Toshiba Carrier

    dwrbudr а неможеш ли да го сложиш в другият ъгъл? зад отворената врата при краката ти( да духа ама срещу другата врата)? Аз там бих монтирал- и аз си патя от климатик над ( сега е срещу ) мен.....

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #702

    Re:Toshiba Carrier

    Поръчах тошко RAS-10PKVP-E / RAS-10PAVP-E Super Daiseikai 5 за всекидневната (стаята най-вдясно). 20м3 е, с окачен таван, съседи отдясно, изолация, PVC дограма, предполагам ще стигне. А за спалнята още не мога да избера модел (14м3). Дайте идеи, 14м3, с нисък минимален праг, може би нещо с номинална мощност 2.5КВ? Де да внасяха тошковци 7-ци нямаше много да му мисля.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #703

    Re:Toshiba Carrier

    Не само ще ти стигне, ами и баня ще прави при -15, ще имаш близо по 150 вата на кубик при тази температура.Слагай 10-ка ТОШКО и на малката, минимумите им са едни и същи, а в номинала разликата е 500 вата, ще си работи и там много добре.Има и САНЬО на 100 волта, които му подхождат - ZK....X, ето ги - http://www.termo-klima.com/bul/marka.php?maker_id=28 , ама питай колегите, които ги имат за повече подробности.

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #704

    Re:Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr
    Поръчах тошко RAS-10PKVP-E / RAS-10PAVP-E Super Daiseikai 5 за всекидневната (стаята най-вдясно). 20м3 е, с окачен таван, съседи отдясно, изолация, PVC дограма, предполагам ще стигне. А за спалнята още не мога да избера модел (14м3). Дайте идеи, 14м3, с нисък минимален праг, може би нещо с номинална мощност 2.5КВ? Де да внасяха тошковци 7-ци нямаше много да му мисля.
    За Европа няма друг климатик с такъв минимум, като PKVP. Ако имаш пари взимай и за другата стая от същия.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #705

    Re:Toshiba Carrier

    dwrbudr, ето ти един съвет и от мен за спалнята...
    [img width=526 height=600]http://lh3.ggpht.com/_VoLvEZjf-4k/TPOg5HYj4gI/AAAAAAAAAtk/Igm5JEYF6IA/s640/Sharp%20AY-W22SV.JPG[/img]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 47 от 101 ПърваПърва ... 3745464748495797 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Suzumi Plus RAS-B18N3KV2-E или Carrier 42UQV050M ?????
    От valen79 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 29
    Последно: 02-01-15, 13:41
  2. CARRIER 38NYV035H2 / 42NQV035G
    От Legend във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 08-08-14, 16:43
  3. fujitsu ili carrier ???
    От shener84 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 28-09-13, 08:03
  4. CARRIER 42NQV045H/38NYV045H ???
    От d_imige във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 14
    Последно: 30-10-11, 20:06
  5. Преносим климатик CARRIER 51AKP240М
    От barkly във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-10, 09:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе