dwrbudr, можеш напълно да се довериш на Aleksandars, като гледам, ти е предложил много подходяща машина, с много добри показатели.
dwrbudr, можеш напълно да се довериш на Aleksandars, като гледам, ти е предложил много подходяща машина, с много добри показатели.
Мда, модела изглежда добър (и цената му е "добра"), но е на 100V нали? И как ли ще стои въпроса, ако нещо се развали след изтичане на гаранцията... И за тошко съм объркал, едната стая е ~20кв, т.е. 48-50 кубика, другата е 14кв, т.е. 36 кубика... сори.
Тошко 10-ката ще е в стаята 20кв., предполагам за Бургас ще стигне, ако влагата не им пречи много.
Пиши на Aleksandars на лични, да ти каже.Ще ти стигне мощността, влагата на ТОШКО изобщо не му пречи, размразява си перфектно, и 100% влажност не са му проблем.
Моят съвет е да вземеш първо този и да прецениш как е.Ако ти харесва като комфорт взимаш още един и си готов.За минимума колегата е прав, стаята е малка.Първоначално публикувано от gnf
Може и за машина на 100V да помислиш с малък минимум, НО или трябва да имаш добър превод или да разбираш японски
Ако аз лично трябва СЕГА да избирам между двете алтернативи бих избрал първата.
Пич като ти гледам скицата имам чувството, че бъркаш кубици и квадрати. Тази спалня не е 14м3 а 14м2Първоначално публикувано от dwrbudr
Имам такъв случай , мой приятел си купи лятото Carrier inverter 38NYV012S3/42NQV при покупката го уверели ,че работи до -15 . Като оставим това ,че в началото при пускане бръмчи ужасно много, на охлаждане си работеше , на отопление също докато температурите не паднаха под -5 и сега духа от него лек пролетен бриз . Та въпросът е дали този модел не е за -15 или нещо е дефектна бройката или пък има сгрешен монтаж ? Моята проста обикновена Мидеа в същото време цепи като щура на отопление.
Снощи в Ямбол беше тест за машините.Някъде към -6, -7 беше и падна една гъста мъгла, не ви е работа.Стоя до сутринта, не знам кога се е вдигнала.Обстановката е като в Сибир - скреж, сняг, слънце и студ.Моя ТОШКО ЕВРОПЕЙСКИ тази зима дефроства за 2-ри път/поне толкова съм го видял/.Сутринта си направи един цикъл, изчисти си питата до сухо и продължи отоплението.Бълва си жега, като вулканче.Настроен е на 22 градуса и точно толкова си поддържа, в стоята е съвсем топло.С тази машина вече 3-та зима подкарвам, никакви проблеми, при никакави атмосферни условия.Срещу мен на съседната къща има два САМСУНГ-а, приличат на ледени блокчета, дори като гледам външните вентилатори се въртят по-бавно от обикновено или така ми се вижда.
Земляк (еди1),
би ли подкрепил текстовото описание с цифри за да бъде коментара обективен. За мен бълването на жега като вулканче значи, че машината работи над номинал, което пък е свързано със съответните топлозагуби.
Цифри няма, не съм мерил, само си се топля .Жега означава, че компресора работи постоянно за да си поддържа 22 градуса, нямам предвид да работи на пълната си мощност или над номинал.Знаеш, от собствен опит, че машините са с нисък номинал и дори да работи около мимимува, въздуха пак е топъл.Иначе загубите са ниски, не знам колко са, машината е в стаята на малкия -16 квадрата, която е добре изолирана, с една външна стена и вратопрозорец към затворена с алуминиева дограма тераса.
edi1,в такава стая малкия само да си подпръцква,ще я топли,що си трошил 2 бона?Шега,хубавото си е хубаво!
Продължение на пост #685
https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg445382
С края на преходния сезон свърши и работата на компресора на 1 цилиндър. Консумацията на ел. енергия от порядъка на 55W-100W е в историята, както и подухването на изходящ въздух с температура 2*С над температурата на входящия.
Зададена температура в стаята 22*С.
При външна температура ~0*С моментната консумация е ~270W.
При външна температура -4*С моментната консумация е ~350W.
Забелязва се тенденциозната работа на on/off режим.
Интересното е че излъчената топлинна енергия е повече от топлозагубите на стаята. Тоест машинката си работи около 15-20 минути и после изключва компресора. Също така изключва изцяло и вътрешния вентилатор и липсва усещането за хладен поток (3W консумация). Естествено след няколко минути включва вътрешния вентилатор (7W консумация) за да следи спадането на температурата в стаята и след още няколко минути се включва и компресора.
С идването на студа нулирах броячите на енергометъра. За последните десет дена средната консумация на електроенергия е 250Wh за един час работа на машината. Това е ясна индикация за on/off режима на работа.
При посочения режим климатика продължава да работи с ниска скорост на вътрешния вентилатор и е много тих. Изходящата струя субективно е топла и приятна, но не може да се нарече гореща. В студа само веднъж съм го хванал да дефроства и чак ме изненада, че изпуфтя – свикнал съм на безшумна работа. Валеше сняг и външният топлообменник беше скрежасал, като се изчисти изцяло. Когато не вали сняг независимо от външната температура не съм забелязвал заскрежаване.
За себе си вече имам отговор защо корпуса на вътрешното тяло пука много рядко и съвсем леко – просто автоматиката много плавно променя оборотите на компресора и вътрешния вентилатор, съответно вътрешното тяло се нагрява много бавно и няма резки температурни разширения. Липсва характерния за GF 09LD отсечен старт на максимум или стоп. Това може да бъде и дразнещо ако искаш бързо да се сгрееш – задавам 30*С и high power и започва едно чакане…консумацията се увеличава на плавни стъпки от 10W (може би енергометъра така я визуализира). Максималната консумирана ел. мощност ~1900 W мощност се постига поне след 15-20 минути работа.
Да му е винаги топло и при -20, пък и да топли кокалите на "стария" си баща, когато легне в стаята .Пък и отсреща и отдолу живеят други хора, да не вдига аларма.На другата къща има нареден един СУМСУНГ и още един такъв на гориня етаж на къщата.Все ме питат, моя климатик дали работи и защо няма хубав, бял лед по външното.Първоначално публикувано от johny01
Ми кажи им че много отива в уискито... ти от климатика си чопваш и за това нямаПървоначално публикувано от edi1