Страница 48 от 101 ПърваПърва ... 3846474849505898 ... ПоследноПоследно
Резултати от 706 до 720 от общо 1505
Like Tree330Одобрявам

Toshiba Carrier

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #706

    Re:Toshiba Carrier

    dwrbudr, можеш напълно да се довериш на Aleksandars, като гледам, ти е предложил много подходяща машина, с много добри показатели.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #707

    Re:Toshiba Carrier

    Мда, модела изглежда добър (и цената му е "добра"), но е на 100V нали? И как ли ще стои въпроса, ако нещо се развали след изтичане на гаранцията... И за тошко съм объркал, едната стая е ~20кв, т.е. 48-50 кубика, другата е 14кв, т.е. 36 кубика... сори.
    Тошко 10-ката ще е в стаята 20кв., предполагам за Бургас ще стигне, ако влагата не им пречи много.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #708

    Re:Toshiba Carrier

    Пиши на Aleksandars на лични, да ти каже.Ще ти стигне мощността, влагата на ТОШКО изобщо не му пречи, размразява си перфектно, и 100% влажност не са му проблем.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #709

    Re:Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    За Европа няма друг климатик с такъв минимум, като PKVP. Ако имаш пари взимай и за другата стая от същия.
    Моят съвет е да вземеш първо този и да прецениш как е.Ако ти харесва като комфорт взимаш още един и си готов.За минимума колегата е прав, стаята е малка.
    Може и за машина на 100V да помислиш с малък минимум, НО или трябва да имаш добър превод или да разбираш японски

    Ако аз лично трябва СЕГА да избирам между двете алтернативи бих избрал първата.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #710

    Re:Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr
    Поръчах тошко RAS-10PKVP-E / RAS-10PAVP-E Super Daiseikai 5 за всекидневната (стаята най-вдясно). 20м3 е, с окачен таван, съседи отдясно, изолация, PVC дограма, предполагам ще стигне. А за спалнята още не мога да избера модел (14м3). Дайте идеи, 14м3, с нисък минимален праг, може би нещо с номинална мощност 2.5КВ? Де да внасяха тошковци 7-ци нямаше много да му мисля.
    Пич като ти гледам скицата имам чувството, че бъркаш кубици и квадрати. Тази спалня не е 14м3 а 14м2

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #711

    Re:Toshiba Carrier

    Да объркал съм се, написах кубиците в един пост по-нагоре

  8.  
     
  9. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #712

    Re:Toshiba Carrier

    Имам такъв случай , мой приятел си купи лятото Carrier inverter 38NYV012S3/42NQV при покупката го уверели ,че работи до -15 . Като оставим това ,че в началото при пускане бръмчи ужасно много, на охлаждане си работеше , на отопление също докато температурите не паднаха под -5 и сега духа от него лек пролетен бриз . Та въпросът е дали този модел не е за -15 или нещо е дефектна бройката или пък има сгрешен монтаж ? Моята проста обикновена Мидеа в същото време цепи като щура на отопление.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #713

    Re:Toshiba Carrier

    Снощи в Ямбол беше тест за машините.Някъде към -6, -7 беше и падна една гъста мъгла, не ви е работа.Стоя до сутринта, не знам кога се е вдигнала.Обстановката е като в Сибир - скреж, сняг, слънце и студ.Моя ТОШКО ЕВРОПЕЙСКИ тази зима дефроства за 2-ри път/поне толкова съм го видял/.Сутринта си направи един цикъл, изчисти си питата до сухо и продължи отоплението.Бълва си жега, като вулканче.Настроен е на 22 градуса и точно толкова си поддържа, в стоята е съвсем топло.С тази машина вече 3-та зима подкарвам, никакви проблеми, при никакави атмосферни условия.Срещу мен на съседната къща има два САМСУНГ-а, приличат на ледени блокчета, дори като гледам външните вентилатори се въртят по-бавно от обикновено или така ми се вижда.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #714

    Re:Toshiba Carrier

    Земляк (еди1),
    би ли подкрепил текстовото описание с цифри за да бъде коментара обективен. За мен бълването на жега като вулканче значи, че машината работи над номинал, което пък е свързано със съответните топлозагуби.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #715

    Re:Toshiba Carrier

    Цифри няма, не съм мерил, само си се топля .Жега означава, че компресора работи постоянно за да си поддържа 22 градуса, нямам предвид да работи на пълната си мощност или над номинал.Знаеш, от собствен опит, че машините са с нисък номинал и дори да работи около мимимува, въздуха пак е топъл.Иначе загубите са ниски, не знам колко са, машината е в стаята на малкия -16 квадрата, която е добре изолирана, с една външна стена и вратопрозорец към затворена с алуминиева дограма тераса.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #716

    Re:Toshiba Carrier

    edi1,в такава стая малкия само да си подпръцква,ще я топли,що си трошил 2 бона?Шега,хубавото си е хубаво!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #717

    Re:Toshiba Carrier

    Продължение на пост #685
    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg445382

    С края на преходния сезон свърши и работата на компресора на 1 цилиндър. Консумацията на ел. енергия от порядъка на 55W-100W е в историята, както и подухването на изходящ въздух с температура 2*С над температурата на входящия.

    Зададена температура в стаята 22*С.
    При външна температура ~0*С моментната консумация е ~270W.
    При външна температура -4*С моментната консумация е ~350W.

    Забелязва се тенденциозната работа на on/off режим.

    Интересното е че излъчената топлинна енергия е повече от топлозагубите на стаята. Тоест машинката си работи около 15-20 минути и после изключва компресора. Също така изключва изцяло и вътрешния вентилатор и липсва усещането за хладен поток (3W консумация). Естествено след няколко минути включва вътрешния вентилатор (7W консумация) за да следи спадането на температурата в стаята и след още няколко минути се включва и компресора.

    С идването на студа нулирах броячите на енергометъра. За последните десет дена средната консумация на електроенергия е 250Wh за един час работа на машината. Това е ясна индикация за on/off режима на работа.

    При посочения режим климатика продължава да работи с ниска скорост на вътрешния вентилатор и е много тих. Изходящата струя субективно е топла и приятна, но не може да се нарече гореща. В студа само веднъж съм го хванал да дефроства и чак ме изненада, че изпуфтя – свикнал съм на безшумна работа. Валеше сняг и външният топлообменник беше скрежасал, като се изчисти изцяло. Когато не вали сняг независимо от външната температура не съм забелязвал заскрежаване.

    За себе си вече имам отговор защо корпуса на вътрешното тяло пука много рядко и съвсем леко – просто автоматиката много плавно променя оборотите на компресора и вътрешния вентилатор, съответно вътрешното тяло се нагрява много бавно и няма резки температурни разширения. Липсва характерния за GF 09LD отсечен старт на максимум или стоп. Това може да бъде и дразнещо ако искаш бързо да се сгрееш – задавам 30*С и high power и започва едно чакане…консумацията се увеличава на плавни стъпки от 10W (може би енергометъра така я визуализира). Максималната консумирана ел. мощност ~1900 W мощност се постига поне след 15-20 минути работа.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #718

    Re:Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    edi1,в такава стая малкия само да си подпръцква,ще я топли,що си трошил 2 бона?Шега,хубавото си е хубаво!
    Да му е винаги топло и при -20, пък и да топли кокалите на "стария" си баща, когато легне в стаята .Пък и отсреща и отдолу живеят други хора, да не вдига аларма.На другата къща има нареден един СУМСУНГ и още един такъв на гориня етаж на къщата.Все ме питат, моя климатик дали работи и защо няма хубав, бял лед по външното.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #719

    Re:Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    ... моя климатик дали работи и защо няма хубав, бял лед по външното.
    Ми кажи им че много отива в уискито... ти от климатика си чопваш и за това няма

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #720

    Re:Toshiba Carrier

    Хитро, не съм се сетил........

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 48 от 101 ПърваПърва ... 3846474849505898 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Suzumi Plus RAS-B18N3KV2-E или Carrier 42UQV050M ?????
    От valen79 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 29
    Последно: 02-01-15, 13:41
  2. CARRIER 38NYV035H2 / 42NQV035G
    От Legend във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 08-08-14, 16:43
  3. fujitsu ili carrier ???
    От shener84 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 28-09-13, 08:03
  4. CARRIER 42NQV045H/38NYV045H ???
    От d_imige във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 14
    Последно: 30-10-11, 20:06
  5. Преносим климатик CARRIER 51AKP240М
    От barkly във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-10, 09:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе