Страница 50 от 101 ПърваПърва ... 40484950515260100 ... ПоследноПоследно
Резултати от 736 до 750 от общо 1505
Like Tree330Одобрявам

Toshiba Carrier

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #736

    Re:Toshiba Carrier

    Не,не съм пробвал да му задавам по-висок градус.Какво трябва да очаквам при зададени 30 градуса да речем?Каква информация ви трябва в повече?В момента съм задал 22,сега ще пробвам 25 примерно да видим колко ще покаже термометъра.Климатика е чудесен,миналата зима съм му задавал 22,той прави 23 и нагоре и се усеща явно,сега не е така.Просто не знам как да си формулирам въпросите,пиша ви това,което усещам,но не съм казал че съм сигурен,че има проблем.Дано да греша.Благодаря ви за отговорите.След около 30мин. работа на 22 градуса,термометъра от 17.4 скочи до 20.0 градуса.Вдигнах градусите на 25-около 20 мин. работи на тия градуси и качи до 21.8 градуса,като осезателно се почувства по-топлата струя/не съм я мерил,щото няма с какво/.Термометъра е сложен на около метър височина,струята не е директно в него,не знам до колко може да му се вярва,но е електронен часовник с термометър.Степента на вентилатора е 3/от 4/.Вече е 07.00 часа,цяла нощ е работил на зададени 25 градуса,в момента термометъра показва 23.5 градуса,вентилатора го промених сега на max.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #737

    Re:Toshiba Carrier

    Според описаното от теб, по-скоро мисля, че машината си работи добре, а проблема е в положението на клапите, скоростта на турбината или разположението на климатика. Постави всичко на автоматично, виж да няма нещо на пътя на въздушната струя и да създава зона на по-висока температура около самото вътрешно тяло, провери филтрите, погледни и турбината в какво състояние е? Моделът има възможност за намаляване на ампеража със 25% и 50%, което не се отчита на дисплея на дистанционното. Ако нямаш добър превод обърни се към Александър или по простият вариант изкарай батериите на дистанционното за няколко минути.







  4. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #738

    Re:Toshiba Carrier

    Климатика е монтиран на външна стена,разположение-югозападно,стената е с вътрешна изолация.Клапите в момента сочат директно надолу.Точно под климатика имам цвете-трилистник.Стаята е П-образна,като вътрешното тяло се намира на дългата част на П-то.Пред климатика няма нищо.Досега никога не е работил на най-високата степен,не е имало нужда.Филтрите ги чистя редовно.Не мога да се ориентирам по копчелъците кой е "авторежима".Ще се свържа с Александър за по-подробен превод!Климатика го включвам винаги чрез бутона за отопление и му нагласям клапите/външни,вътрешни/ и степента на вентилатора.Нищо друго не съм пипал досега.Преди 10 мин. "закова" на 24 градуса при зададени 25.Не знам нормално ли е,щото цяла вечер ги гони тия 25,пък не е било под нулата гарантирам.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #739

    Re:Toshiba Carrier

    Чукни клапите на 1-2 степени по-напред от най-долната.Китката може да ти завихря въздуха и в комбинация с вътрешната изолация при машината горе да е по-топло отколкото в други части на стаята.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #740

    Re:Toshiba Carrier

    Гомор, климатика е ОК, напиши модела на дистанционното да видим дали нямам превод, но за регулирането на ампеража ми е сложно да ти го обясня в пост. Надявам се Александър да се включи, той е най-вещ в тая област и със сигурност има информация и превод. В съвета на Еди също има резон, пробвай.

  7. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #741

    Re:Toshiba Carrier

    Чукнах клапите 3 степени нагоре/от най-ниската/.В момента термометъра е на 24.4 при зададени 25 градуса.Модела на дистанционното е WH-F2B.Каква роля играе тук ампеража?Благодаря за съветите!Притеснявам се,защото тук нашите убавци мамини от ЧЕЗ си правят профилактики когато им скимне,спират,пускат тока...и си мисля да не би да го е фраснал токов удар моя климатик.Това е актуалното дистанционно,Блу,на Митака има разминаване в бутоните.Свалил съм го от японски сайт.Само че...е на японски,а аз не знам японскиПроцедирам така-червеното копченце-отопление,синьото-охлаждане и респективно под синьото копченце е за изключване.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #742

    Re:Toshiba Carrier

    Намаляването на ампеража намалява максимума до който може да се развърти компресора, по този начин машината по-бавно ще достигне зададената температура при първоначално пускане. Образно казано от 12 го прави 9 бту. Това трябва да е дистанционното ти. http://mmitaka.snimka.bg/details/tos...54368.16444945

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #743

    Re:Toshiba Carrier

    BLUE1, това дистанционно не е за този модел, макар че се доближава до него... Иначе, ето Ви превод на въпросното дистанционно управление.
    [img width=744 height=600]http://lh4.ggpht.com/_VoLvEZjf-4k/TRhc8omlzLI/AAAAAAAAAxE/xAR_ScPOqFc/s800/BDR%20Series%20part%201.jpg[/img]
    [img width=322 height=600]http://lh5.ggpht.com/_VoLvEZjf-4k/TRhc9OYsz2I/AAAAAAAAAxI/Gp5MJp2pRhg/s640/BDR%20Series%20part%202.jpg[/img]

  11. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #744

    Re:Toshiba Carrier

    Благодаря на всички отзовали се!Alexandars,според теб има ли някакъв проблем или не,и ако има-какъв е?Благодаря за дистанционното,надявам се да го поразуча по-добре с тоя превод.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #745

    Re:Toshiba Carrier

    Според мен няма проблем с климатика.

  13. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #746

    Re:Toshiba Carrier

    Благодаря още веднъж на всички!Сас ефхаристо пара поли!Весели празници!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    10
    #747

    Re:Toshiba Carrier

    Здравейте!
    Имам инверторен Кериър Голд 45. Климатика си работи добре. Миналата зима имах проблем с шум от външното тяло. Оказа се откачена платка или нещо такова, която вибрираше по металната стена на климатика.
    Тъй като не държа на много висока вътрешна температура / максимума ми е 20 градуса/, понякога поставям климатика на 17 градуса. Проблема е там, че понякога след прекъсване на работата /предвид високата вътрешна температура и зададената ниска/, климатика минава в режим на размразяване, въпреки, че няма грам скреж. Стои така доста дълго време, външното тяло си размразява, токът се хаби, а климатика не започва да топли. Трябва да покача температурата с градис- два, за да започне да обдухва. Мнения?

  16. Junior Member Аватара на stobi
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    101
    #748

    Re:Toshiba Carrier

    А ти сигурен ли си че компресора работи през това време когато не топли?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    10
    #749

    Re:Toshiba Carrier

    Сигурен съм. Реално климатика е в режим на размразяване. Явно поради ниската зададена от мен температура, нещо се бъгва.

  18. Junior Member Аватара на stobi
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    101
    #750

    Re:Toshiba Carrier

    Не е точно така, това се получава защото климатика е почивал поради ниската температура която си задал и когато заработи отново диодчето за дефрост свети дикато се загрее вътрешния топлообменник и турбината се завърти. Според мен няма от какво да се притесняваш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Toshiba Suzumi Plus RAS-B18N3KV2-E или Carrier 42UQV050M ?????
    От valen79 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 29
    Последно: 02-01-15, 13:41
  2. CARRIER 38NYV035H2 / 42NQV035G
    От Legend във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 08-08-14, 16:43
  3. fujitsu ili carrier ???
    От shener84 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 28-09-13, 08:03
  4. CARRIER 42NQV045H/38NYV045H ???
    От d_imige във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 14
    Последно: 30-10-11, 20:06
  5. Преносим климатик CARRIER 51AKP240М
    От barkly във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-10, 09:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе