Страница 59 от 101 ПърваПърва ... 949575859606169 ... ПоследноПоследно
Резултати от 871 до 885 от общо 1505

Toshiba Carrier

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #871

    Re:Toshiba Carrier

    Оправих я без гресиране, просто наместих турбината на съответното контролно разстояние, както сочат японските инженери .За ТОШИБА са дадени точни разположения на турбината, при други машини не се сещам за подобна контрола.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1317122100[/time]_________________________________________________

    Вчера, 27-и, след работа се занимавах със сина ми в неговата стая.По едно време погледнах нагоре и гледам, че ТОШО ЕВРОПЕЙСКИ работи.Синковеца си го пуснал по някое време, но все едно не е включен, никакъв шум.Дори компютъра не беше включен, да речеш, че шумовете се смесват, защото и компютъра шуми.Та, обобщено - с новия двигател и с настройката на турбината ТОШО работи по-добре отколкото като нов.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    36
    #872

    Re:Toshiba Carrier

    Изчетох темата и моля за помощ.Решил съм да си взема Toshiba Daisekai RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6.По нагоре прочетох за Super Daiseikai 3-модел 2011 или втора серия.Какви са означенията на този модел и ако може линк, че никъде не го видях.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #873

    Re:Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от lav4eto
    Изчетох темата и моля за помощ.Решил съм да си взема Toshiba Daisekai RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6.По нагоре прочетох за Super Daiseikai 3-модел 2011 или втора серия.Какви са означенията на този модел и ако може линк, че никъде не го видях.
    Е не знам за модел тошиба дайсекай 3 от 2011год. Има дайсекай 6 от 2011год.Ако имаш 100-200 лева в повече по -добре дайсекай 6-тройката има проблем с дефектен мотор на турбинката н а вътрешното тяло.Някой казват че само част от моделите на 3-ката са с такъв проблем, но ако искаш да играеш на тото и да разчиташ на късмет твоя работа...

    Иначе ето линк за тошиба дайскай 3-та серия

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #874

    Re:Toshiba Carrier

    Така е.6-а серия е модел 2011, а ІІІ серия е модел 2007 г..6-а серия сега дори е на по-ниска цена от ІІІ серия.lav4eto, правилно си се насочил към 6-а серия.В някои партиди на ІІІ серия от първата година на производство го има този проблем с мотора и аз съм пример за това, както и още един колега тук от форума - ТОШИМОТО.Не, че не е решим в срока на гаранцията въпроса, но при цената на 6-а серия, определено е по-добрия избор.То ІІІ вече не се и произвежда сигурно.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    36
    #875

    Re:Toshiba Carrier

    Това ще е климатика-Toshiba Daisekai RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6. Като падне студа ще го видим тоя нов Тошо как ще се държи.Дано са решили проблема с двигателчето на турбинката.
    edi1 имам Fujitsu ЛДЦ и същия проблем с моторчето.Поне аз така си мисля.Чува се от страната на турбинката.Презимувал е 3 зими.Засега жужи леко дразнещо,чува се само при пълна тишина.Дали ще се увеличи този нарушаваш спокойствието ми сатанински звук?

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #876

    Re:Toshiba Carrier

    6-а серия е с друг двигател на турбината, не е този, който е на ІІІ серия.При теб шума от към втулката ли се чува или от към двигателя.От към втулката доста хора казват, че след време започва да жужи.Не знам дали капка масълце и натягане няма да реши проблема.При моя ЛДС още го няма, но ако възникне, смятам да поразмърдам малко турбината, все си мисля, че ако се даде наляво или надясно с някой и друг мм, проблема може да се реши.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    36
    #877

    Re:Toshiba Carrier

    Към всички собственици на Toshiba Daisekai.Един проблем,който не всички споделят,а той е:има ли ,,ромолене'' или т.нар.изливане на вода от една метална кофа в друга при Daisekai.
    ЛДЦ-то ми първата зима ме побърка от този звук.Тръбният път ми беше 1,5 метра.На следващата година се преместих в друго жилище.При монтажа на същия климатик тръбния път е 4 метра.И о чудо!!!Звука изчезна.
    Та въпроса ми е има ли такива скрити изненади от Тошовците.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1318326070[/time]_________________________________________________

    Откъм втулката се чува.Ще има обслужване.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #878

    Re:Toshiba Carrier

    Този проблем не съществува при ДАЙСЕЙКАЙ.Минималния тръбен път е 2 метра.Даже няма да разбереш, кога и как обръща цикъла за дефрост.Освен това ТОШО 6-а серия има един заглушител в повече от ІІІ и V серии.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    36
    #879

    Re:Toshiba Carrier

    edi1 имаш ли познания за тоя Тошо - RAS-2519AD
    Дали има проблем с двигателчето на турбинката.
    Дай плюсове и минуси.
    Нещо май бюджета няма да стигне за Тошо Шести!!!

  12. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #880

    Re:Toshiba Carrier

    ....Всъщност,кое е по доброто 5 или 6/за Дайсекая за Европа става въпрос/!?....

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #881

    Re:Toshiba Carrier

    Зависи какво искаш. 5-цата е по-имиджова, повече лукс, Японска е. 6-цата е на по-добра цена, малко по-добри данни и по-орязано вътрешно тяло от към екстри (най-вече клапите на страни са ръчни и няма самопочистване). Но пък има по-голямо външно тяло.

    Като цяло и двете машини са прекрасни. Може би ако сега слагам, бих сложил 5-ца в хола и 6-ца в детската.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #882

    Re:Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от lav4eto
    edi1 имаш ли познания за тоя Тошо - RAS-2519AD
    Дали има проблем с двигателчето на турбинката.
    Дай плюсове и минуси.
    Нещо май бюджета няма да стигне за Тошо Шести!!!
    Не знам, да ти кажа.Не съм чувал япончетата да имат конструктивен проблем в мотора.Ако е втора ръка, може да има проблем, но той ще е в резултат на това, че машината вече е ползвана.Питай Сашо по тези въпроси.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #883

    Re:Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от slovaka
    ....Всъщност,кое е по доброто 5 или 6/за Дайсекая за Европа става въпрос/!?....
    тошиба дайсекай 5= изящество, изисканост, прецизност, гъзария и мързелия(не чистиш филтри -той сам си ги чисти от прах).

    тошиба дайсекай 6=груба сила, брутална мощ в режим отопление, най -мощната 12-ка в България, която за отопление успешно може да конкурира 50-ките на: 1. дайкин(FTX50GV), 2. Hitachi RAC/RAS 50FH7 .Която превъзхожда дайкин FTXN50.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #884

    Re:Toshiba Carrier

    Daiseikai 6 наитина много яко се развърта, онзи ден една 10-ка като я пуснах на Hi Power направо полудя, вътре изкара над 64 градуса жега, при входящи 16. Направо откачи, няма такава 10-ка.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #885

    Re:Toshiba Carrier

    Гласувам за 6-а серия.Между другото V-а няма прахосмукачка за филтрите.Самопочистването касае процедурата след спиране на машината, когато е работила на охлаждане.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 59 от 101 ПърваПърва ... 949575859606169 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Suzumi Plus RAS-B18N3KV2-E или Carrier 42UQV050M ?????
    От valen79 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 29
    Последно: 02-01-15, 14:41
  2. CARRIER 38NYV035H2 / 42NQV035G
    От Legend във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 08-08-14, 17:43
  3. fujitsu ili carrier ???
    От shener84 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 28-09-13, 09:03
  4. CARRIER 42NQV045H/38NYV045H ???
    От d_imige във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 14
    Последно: 30-10-11, 21:06
  5. Преносим климатик CARRIER 51AKP240М
    От barkly във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-10, 10:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе