Страница 87 от 101 ПърваПърва ... 3777858687888997 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,291 до 1,305 от общо 1505
Like Tree330Одобрявам

Toshiba Carrier

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1291

    Отговор: Toshiba Carrier

    Много интересно как от датите на производство на различни пластмасови детайли, реши, че тялото е сбирщайн. Ако имаш кола, погледни да видиш как има разлика дори в години между производството на различни детайли, стъкла и т.н. Съмнително ще е ако има детайли с датировка, след обявената дата на производство на цялото изделие. Това може да наведе на мисълта, че са подменяни. Ако всички са преди тази дата, няма място за притеснение.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1292

    Отговор: Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от FatBoySlim Виж публикацията
    ... Ти искаш ... да ти стои гардероба под него и всичко да е коректно...
    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    ... Пробвал съм на празна стая, същото е...

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Миланов, хайде да се спре това?! Нещо против?

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    Аз имам нещо против. Един от двамата спорещи твърди, че баба му има проблем с простатата. Затова ще е необходима точна схема на вътрешното тяло и гардероба спрямо него. Тогава нещата ще приключат.

  4. Junior Member Аватара на FatBoySlim
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    92
    #1293

    Отговор: Toshiba Carrier

    milanov Извинявам се за острия тон по-рано. Бях наистина афектиран от постовете по-горе за тела втора употреба,препродавани, зглобки и така нататък.
    Въпреки това оставам изцяло зад думите си.
    Проблем с машината може действително и да има, но няма как да го разберем без да я видим.
    Поставяйки ултимативни условия за изпълнение на гаранционни ремонти, нама как да се получат нещата.
    Отказвайки се от гаранция и блъскайки си главата сам, може и да успееш, но въвеждаш хората в заблуждение относно качествата на машината с постовете си.
    Прав си машината е твоя и можеш да правиш с нея каквото искаш, но да кажеш машината работи кофти без да я е видял техник не е много коректно.
    dodo_pv, Aleksandars и Mega харесват това.

  5. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1294

    Отговор: Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията

    ivan74 като почнеш да ги монтираш ще разбереш.
    Ми аз ги монтирам, ама ти няма от къде да знаеш!

    Още от ерата на MHI xxZG-S, включително ,до скоро имах личен SRK50ZGX-S, който продадох.

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1295

    Отговор: Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Миланов, хайде да се спре това?! Нещо против?

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    Нали щяхме да спираме. Кой продължава?
    Ето и правото на отговор.

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Много интересно как от датите на производство на различни пластмасови детайли, реши, че тялото е сбирщайн. Ако имаш кола, погледни да видиш как има разлика дори в години между производството на различни детайли, стъкла и т.н. Съмнително ще е ако има детайли с датировка, след обявената дата на производство на цялото изделие. Това може да наведе на мисълта, че са подменяни. Ако всички са преди тази дата, няма място за притеснение.
    За да се получи един пластмасов детайл се прави специален инструмент - съвкупност от стоманени плочи в които е оформена кухината с форма на детайла. Струват пари. Много пари. Десетки в някои случаи стотици хиляди долари. Тези датници също струват пари. На снимките се вижда датник за година, за месец и още два с друга допълнителна информация. Може да се детайлира до седмица ден и час информацията. Те не се слагат случайно. Така има проследяемост на продукцията. Когато се произвежда масов продукт никой не държи части като пластмасови капаци на склад за цяла година. Това е много скъпо удоволствие. Защо между едните и другите пласмариий има над една година разлика в датата на производство. Дайсейкай-6 е модел от 2011година, защо тогава датниците започват от 2006година и последната цифричка е 2011г. На платката по някои от компонентите също има маркировка кога е произведен самият компонент. Това за обща информация.
    На другият климатик има само 3 месеца от производството на пласмарийките до монтирането му на стената. На Дайсейкая са 4 години. И има още една маркировка на основата - бял печат. При мене са две, едната е написана на ръка.

    Цитат Първоначално публикувано от FatBoySlim Виж публикацията
    milanov Извинявам се за острия тон по-рано. Бях наистина афектиран от постовете по-горе за тела втора употреба,препродавани, зглобки и така нататък.
    Въпреки това оставам изцяло зад думите си.
    Проблем с машината може действително и да има, но няма как да го разберем без да я видим.
    Поставяйки ултимативни условия за изпълнение на гаранционни ремонти, нама как да се получат нещата.
    Отказвайки се от гаранция и блъскайки си главата сам, може и да успееш, но въвеждаш хората в заблуждение относно качествата на машината с постовете си.
    Прав си машината е твоя и можеш да правиш с нея каквото искаш, но да кажеш машината работи кофти без да я е видял техник не е много коректно.
    Ще го видите климатика, аз не го крия. Есента когато захладнее ще се командировате за няколко дни. Ядене и пиене от мене.

    ivan74, 25ZM-S

    Моля ви, и началника поиска, ДА СЕ СПРЕ.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Видин
    Мнения
    146
    #1296

    Отговор: Toshiba Carrier

    Здравейте.Ще се намери ли добър човек който да даде подробна информация за работата на TOSHIBA RAS-B10N3KV2-E1 SUZUMI PLUS през зимата?Как е като нива на шум при отопление?(вътрешно и външно тяло).Мисля да го монтирам в спалня,където да се използва основно за отопление като при нас става понякога мнооого студено.Дали създава течение или духа нормално защото стаята е 13.5 квадрата.Другия избор е МХИ.Благодаря на отзовалите се предварително.Утре ще се поръчва един от двата.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    136
    #1297

    Отговор: Toshiba Carrier

    Аз имам сузуми 13ка в около 20кв.м и МХИ 25ZM-S в 13кв.м. и тошибата е с по-шумно външно и вътрешно тяло. Казвам го на база опит при мен, не какво пише по спецификации. МХИ ми е в спалнята и нямам проблем със спането при пуснат климатик зимно време. МХИ духа с гореща струя и не вее много много. Най- ниското на което е работил е на -17-18 и поддържаше 23-24 в стаята. Сузумито в съседната стая се беше попредало. Пак поддържаше около 20-21 градуса при зададени 24, но беше свалило оборотите на вентилатора и едва духаше топло. 2те машини имат много различни алгоритми. МХИ винаги духа с много гореща струя и често при мен влиза в ОН-ОФФ. Сузумито по - плавно някак си достига желаната темп. и не влиза толкова в ОН-ОФФ, а си работи повече на минимум.

    И от 2та съм доволен, но за спалня бих ти препоръчал МХИ, главно защото е по-тихо и по-добре може да настроиш въздушната струя. Но както с всичко и с шума се свиква. Аз и МХИ го чувах в началото, защото спя леко, но като свикнах да си спя на климатик и като спя в стаята, където е сузумито нямам проблем с шума. И при 2та климатика дефростите се чуват доста. И 2та дефростват при нужда и под някакви градуси на време. Не помня точно как бяха времената. Тук може някой друг колега да помогне.

    Тъй като сузумито е само с един жалуз за вертикално регулиране на потока винаги духа под него, накъдето и да си настроил струята. Това за мен е недостатък за климатик от този ценови клас. При охлаждане ако седиш под климатика не е приятно.

    Поздрави и успех с покупката!
    kokovox одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Видин
    Мнения
    146
    #1298

    Отговор: Toshiba Carrier

    steftzo,много благодаря за подробната информация.Избора е направен-Mitsubishi Heavy SRK/SRC 25 ZS-S Premium.Може да е малко по-мощен за стаята,но липсата на всякаква изолация и отопляващи съседи накланя везната в негова полза.Твоето мнение за избора на лично,ако може.

  11. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1299

    Отговор: Toshiba Carrier

    Добър избор, при монтажа искай 20 минути вакуумиране на с-мата.
    IMG_20170629_020942.jpg
    Този Мирай продължава да ме изумява. Първо, в он/оф не съм го виждал. Минимума от снимката е постигнат при 24° външна и 26° задание. При подслушване на питата консумира 7 вата, а в стенд бай 1,3 вата. За сравнение Хитачито се задоволява с 11 вата, а 1000 плюса след А-то на Уруру-то папат 17 вата (последните два не са замервани с Логъра). За хора които си търсят машинка за охлаждане или отопление в преходните сезони - Мирай.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1300

    Отговор: Toshiba Carrier

    Колко време може да ги държи тези 108W? ....час, два,.. три?

  13. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1301

    Отговор: Toshiba Carrier

    До 11 вечерта се въртеше около 130 вата и преди да си легна към 1 го видях на 108 вата и го изкючих.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1302

    Отговор: Toshiba Carrier

    Интересно, направи ми впечатление, че на ръчно зададена 2ра степен на вентилатора в режим охлаждане и 26 по ДУ, в продължение на около 40 мин Мирая консумираше 630 вата. Като преди това беше работил само на режим вентилатор, малко и на отопление да подсуши питата. Отново в охлаждане, но на авто вентилатор, консумацията падна от 630 на 390 вата - скоростта на вентилатора също се намали. За пример, Хитачито варира с консумацията независимо дали е на ръчна или авто настройка на вентилатора.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1303

    Отговор: Toshiba Carrier

    Излязоха каталозите на Toshiba и Carrier за 2017г.-2018г..
    Aleksandars и kokovox харесват това.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1304

    Отговор: Toshiba Carrier

    Високия клас на домашните машини на Кериъра хич не е зле.
    Aleksandars одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #1305

    Отговор: Toshiba Carrier

    Кое му е доброто, COP ~ 4 през 2017г?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 87 от 101 ПърваПърва ... 3777858687888997 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Suzumi Plus RAS-B18N3KV2-E или Carrier 42UQV050M ?????
    От valen79 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 29
    Последно: 02-01-15, 13:41
  2. CARRIER 38NYV035H2 / 42NQV035G
    От Legend във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 08-08-14, 16:43
  3. fujitsu ili carrier ???
    От shener84 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 28-09-13, 08:03
  4. CARRIER 42NQV045H/38NYV045H ???
    От d_imige във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 14
    Последно: 30-10-11, 20:06
  5. Преносим климатик CARRIER 51AKP240М
    От barkly във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-10, 09:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе