Страница 161 от 169 ПърваПърва ... 111151159160161162163 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,401 до 2,415 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    13
    #2401

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Здравейте колеги, преди да правите донастройки, опитахте ли да изкарате въздушния датчик над климатика?Аз откак го изкарах да стърчи нагоре, като антена на респром, няма успивания, няма нищо.
    zxc0 одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    21
    #2402

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Колеги моля за помощ. От къде мога да намеря тая част за daiseikai 8 управление за жалузи или само зъбното колело...

    SM-G980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2403

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ахи Кериър

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    64
    #2404

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Отказаха ли те?
    Ха ха, общо-взето да. Никаква чуваемост. Много бавни единични отговори, чака се с месеци. След всеки въпрос разговорът се рестартира и става безсмислено. Имаш право на един въпрос, на който обаче ти се отговаря страшно общо. Зададеш ли втори конкретизиращ въпрос, всичко започва от нулата.

    Опитах всичко - отворени/притворени прозорци и врати, духалки на ниска степен и висока степен, изолирани и неизолирани помещения, южни/западни/северни помещения, различни големини на помещенията, южни и северни монтажи на климатици, ниски/средни/високи скорости на вътрешния вентилатор, еко режими, зададени температури между 18 и 30градуса - няма значение - падне ли външната температура, всичките пет климатика в рамките на няколко минути си повишават минимума и стават он/оф. Ако искаш в спалнята 18-20градуса, темперира ли се помещението, натам вече през 10минути он-оф. Никога и при никакви обстоятелства не успях да измеря по-ниски мощности на климатиците при ниски външни температури. Нито веднъж. Просто софтуерно са орязани възможностите им за ниски минимуми, което противоречи на данните от Тошиба и публикувания алгоритъм на управляващия софтуер. Иначе климатиците си спазват зададената програма страшно коректно, без никакво съмнение.

    При толкова краен и явен проблем, след толкова опити за контакт, изпращане на графики, измерване дори от Тошиба и реално липса на адекватен отговор (защото отново разговора се рестартира), очакванията са ясни. Добрата новина е, че изолирах добре жилището и в момента просто отварям всички врати, пускам климатик в помещението в което не съм. Така се отоплявам зимата. Вместо да работят три климатика на 25% или пет на 15%, работи един на 70%. Ако знаех, че не мога да разчитам на минимумите на климатиците, щях да потърся и други варианти.
    bobivg и milanov харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2405

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    И аз така се подведох, но късмет само с едно недоразумение, на твоите клими дядо им (дайсейкай-6 - много препоръчван, много тих, много нисък минимум, пълни глупости) .
    Alexi и Big_Rosso харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #2406

    Re: Toshiba Daiseikai 8

    Mhi и fujitsu general и те вдигат минимума и го пише само в сервизните документи, които едва ли гледат обикновени те потребители. Явно го правят с цел да духат винаги топла сруя под 0 та да си мислят хората колко много топлят.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2407

    Toshiba Daiseikai 8

    В на Тошиба сервизното не е описано покачването. Само на 5-та серия е загатнато. Ама то това си е обществена тайна.

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #2408

    Отговор: Re: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Mhi и fujitsu general и те вдигат минимума и го пише само в сервизните документи, които едва ли гледат обикновени те потребители. Явно го правят с цел да духат винаги топла сруя под 0 та да си мислят хората колко много топлят.
    Според мен е от компресора, едни могат да работят с по-голяма диференциална разлика между ниско и високо налягане при ниски обороти, другите не могат ако са ниски оборотите и затова ги покачват като падат температурите.
    fujitsu general имат големи разлики при покачванията спрямо модели с различни производители на компресорите.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2409

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Според мене си е софтуерна измислица. На моя дайсейкай6 му сложих резистор 150kOm паралелно на неговия за външна околна температура. Това да ти бичи на 400W при -2° външна без да има нужда, да цъка on/off - отиде в историята.
    Преди резистора , понеже външното ми е на балкона и ми е под ръка, с ръка съм стоплял сензора за външна околна и просто се усеща как компресора веднага сваля обороти.
    Big_Rosso одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    64
    #2410

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Климатиците ми още са в гаранция, но един климатик ми е много удобен да го модна с резистор. То от такава гаранция благодаря.
    Като се излъже климатика, че външната температура е по-висока, реално какво се губи? Предполагам няма да дефроства правилно. Климатиците ако работят с намалена мощност, вероятността да замръзват намалява също.

    Някой знае ли висок клас климатици, които имат ниски минимуми при ниски външни температури?
    Има ли някакви отзиви при Дайсейкай 9? И там ли се стесняват помещенията като падне външната температура?
    Някой попадал ли е на Engineering Data Book за Дайсейкай 9? Искам да направя сравнение на табличните данни с тези на Дайсейкай 8.
    Този пост е редактиран от Big_Rosso; 28-10-21 в 01:23.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2411

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    С резистора дефроства малко по често, но при външна около нулата и мъгляво време. При сухия студ не прави дефрости.
    Резистора съм го сложил на куплунг - слагам го сега зимата и го махам на пролет.
    Другият климатик mhi - сложа ли си ръката на сензора почти веднага пуска дефрост и не става фокуса.
    Big_Rosso одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2412

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Big_Rosso Виж публикацията

    Някой знае ли висок клас климатици, които имат ниски минимуми при ниски външни температури?
    Има ли някакви отзиви при Дайсейкай 9? И там ли се стесняват помещенията като падне външната температура?
    Някой попадал ли е на Engineering Data Book за Дайсейкай 9? Искам да направя сравнение на табличните данни с тези на Дайсейкай 8.
    Широкума на Хитачи има нисък минимум който не се вдига ,но нямам впечатления от новия им модел ( съвсем различен е от стария ) ; във форума го има един човек ,дано да сподели как е на отопление тази зима
    Big_Rosso одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #2413

    Re: Toshiba Daiseikai 8

    Daikin ftxm-n и може би новия модел r много нисък минимум под 100 вата който не се променя. Panasonic и те Неси променят минимума моя на -13 е падал на 180 вата но нагласен на 20 градуса в спалня.
    Big_Rosso одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    64
    #2414

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    До десетина дни ще паднат температурите и ще мога от любопитство да премеря Дайсейкай 9 дали може да си сваля мощността при ниски температури. Просто за сравнение с Дайсейкай 8 и 6,5.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    100
    #2415

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Здравейте всички нов съм във форума Бихте ли ми даде съвет/не разбирам много и искам да знам кой да купя дайсейкай 9 ли дайсейкай 8 13-ка?става въпрос за стая 32 квадрата.ще го ползвам само зимата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе