Страница 111 от 169 ПърваПърва ... 61101109110111112113121161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,651 до 1,665 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #1651

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Е на сред зима ли ти работи on/off? Нали имаше най-ниския минимум. Като дойде човека да ти покаже как работи с консумация 100W. Тогава няма да имаш on/off и клапите ако мръднат два три пъти на ден няма да е такъв дерт.
    Към кой е въпросът? Моят почти не изключва. Изключваше много рядко поради спецификата на помещението и образуващ се около него топъл балон, което го караше и да се успива. Много често продължавам да го виждам как работи около 120 вата.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1652

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Към marqn.
    Хевито с минимум от 1,3kW не е изключвло от близо две денонощия. 325W според ватметъра и 22,5° в стаята според термометъра.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1653

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от marqn Виж публикацията
    ...Искам да попитам следното нещо и ще съм признателен на отговори. Ще идва специалист от фирмата, която ми го монтира и понеже с него говорихме за препрограмиране не са ми ясни някои неща, за да знам какво да искам.
    - Може да се препрограмира отделно , ако искам да не се прибират клапите при он-офф и отделно да не се успива или препрограмирането е само един вид и "оправя" и двете неща?
    - При препрограмирането, ако не се прибират клапите и са насочени надолу, има ли хладна струя , когато е офф? Защото както казах, монтиран е точно над дивана и затова се замислям това въобще дали да го правя...
    - Тъй като монтажника така и така ще идва за препрограмирането, а гледам ,че споменавате за почистване на плазма , за йонизатор....какво точно да поискам да направи от тези неща, които са необходими? Сега, може човека да си знае, но се съмнявам да знае спецификата на всеки климатик модел климатик, иска ми се аз да му обърна внимание.
    Това е засега, предварително благодаря
    Здравей колега,
    Твърде е вероятно монтажникът да не си свърши работата както трябва при препрограмирането, ако не е от сервиза на ахи кериър. Има различни версии на платките и препрограмирането не протича по един и същи начин. Може да се препрограмира отделно , ако искаш да не се прибират клапите при он-офф, но машината да не се успива. Монтажникът трябва да успее да стигне до точка 6 и да въведе стойността -3°C. При мен е така и замърсяването на топлообменника или филтрите не водят вече до успиване (филтрите ми са сменени с метални и са ситни, лъжат термосензора). Проблем може да се появи в точка 3, когато с Up/Down на таймера се избере код 04. Възможно е в този момент машината да почне да пищи, а четирите диода на панела да мигат непрекъснато. Последващото натискане на reset бутона на панела не се инициализира при този случай, затова задължително се излиза със CLR бутона на дистанционното и процедурата се повтаря отначало. Ако след точка 3, в точка 4 натисне reset бутона повече от един път, нещата отиват на майната си.
    Що се отнася до йонизатора, само изчистването на електрода не върши работа, трябва да се приближи до топлообменника. Прави де през лятото, след дъжд, посредством високоволтова сонда. Почистването е от ден до пладне. Следи добре монтажника какво точно прави, защото това не е негова работа, а на ТЕХНИК.
    Успех!
    marqn, milanov и Rafailiev харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    57
    #1654

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Благодаря Ви за отговорите! Така или иначе ще пробвам с програмирането и за клапите и за успиването да видя как е, то докато не се пробва , няма как да се разбере как е по-добре. По-добре за мен, всеки си има различни предпочитания

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Е на сред зима ли ти работи on/off? Нали имаше най-ниския минимум. Като дойде човека да ти покаже как работи с консумация 100W. Тогава няма да имаш on/off и клапите ако мръднат два три пъти на ден няма да е такъв дерт.
    За съжаление го имам от две години и повече наистина, но сега почнах да го анализирам и да го следя , тъй като мисля да взимам и за спалнята и там изискванията откъм нежелани шумове са водещи и единствени дори - друго не ме интересува, като икономичност примерно. Та не съм го следял прекалено дълго и колко влиза в он-офф, защото и аз често пипам и дистанционното-като ми стане топло намалявам като стане студено увеличавам. Не е оставал дълго време на една зададена температура. Как ще ми покаже как работи на 100 W? Или това е ирония

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1655

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Dodo твоя нали никога не се успиваше и проблемите на колегите бяха от калпав монтаж ,що си го препрограмирал
    toto4ev и preparatos харесват това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1656

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Моят не се успиваше, докато не смених филтрите с метални и по-ситни. Предават повече топлина от топлообменника до сензора за стайна температура. По-лесно ми беше да не местя сензора. С оригиналните филтри и чист топлообменник, нямам проблем. Ниско ми е вътрешното тяло, на неизолирана отвътре много дебела стена.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1657

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от marqn Виж публикацията
    Благодаря Ви за отговорите! Така или иначе ще пробвам с програмирането и за клапите и за успиването да видя как е, то докато не се пробва , няма как да се разбере как е по-добре. По-добре за мен, всеки си има различни предпочитания



    За съжаление го имам от две години и повече наистина, но сега почнах да го анализирам и да го следя , тъй като мисля да взимам и за спалнята и там изискванията откъм нежелани шумове са водещи и единствени дори - друго не ме интересува, като икономичност примерно. Та не съм го следял прекалено дълго и колко влиза в он-офф, защото и аз често пипам и дистанционното-като ми стане топло намалявам като стане студено увеличавам. Не е оставал дълго време на една зададена температура. Как ще ми покаже как работи на 100 W? Или това е ирония
    Няма ирония. Така си го рекламират.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1658

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Моят не се успиваше, докато не смених филтрите с метални и по-ситни. Предават повече топлина от топлообменника до сензора за стайна температура. По-лесно ми беше да не местя сензора. С оригиналните филтри и чист топлообменник, нямам проблем. Ниско ми е вътрешното тяло, на неизолирана отвътре много дебела стена.
    Сега по-добре ли е като вее постоянно на изключил компресор?
    Този пост е редактиран от avenger; 14-02-18 в 18:46.
    milanov одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1659

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Нищо не се е променило и не вее на изключен компресор. Единствено турбината се развърта малко по-рано след стартиране на компресора, т.е. със 3°С, преди да е достигната зададената температура на кондензатора по дефолт. Така се намалява времето на топлообмен между ламели - метален прахов филтър - сензор за стайна температура и при стартиране на турбината излиза горещ въздух. Ако не е достатъчно горещ, избираш от менюто друга стойност, примерно -2°С или -1°С. Ако все още е много гореща струята / турбината се развърта след повече от 30 - 40 секунди работа на компресора, избираш -4°С. Това е. Клапите се движат / не ги забранявам.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    11
    #1660

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    След досто закъснение да напиша какво се случи с моя Дайсекай, дано да е от полза за някой заблуден като мене да не попадне без да подозира в неприятности.
    В началото на годината заявих за пореден път във фирмата доставила ми климатика, че имам проблем с климатика и че вече съм наясно, че проблема не е в моята психика, а в климатика. С няколко пренасрочвания на уречения ден за посещение най-после дойдоха, да си кажа право и аз се изненадах, че тоя път си спазиха обещанието. С голям трепет и надежда очаквах да ми решат проблема, но не би. Казаха "На нас от Тошиба не ни дават да пипаме нищо" и само написаха протокол с оплакванията ми, което можеше да стане и в офиса им в града, и да не ме мотаят толкова време.Тръгнаха си и остана надеждата в представителите на Тошиба.
    Бях с очаквания още един месец да чакам, но след 3-4 дена ми се обадиха от Тошиба, явно някакъв софиянец,"Къде се намира тоя град ......., че не знам от къде да изпратя техник". Обясних му на човека за кое село става дума и зачаках. След 2 дена, в събота, ми се обади техник и ме пита кога ще е удобно и пита ако може днес, което за мен беше най-удобно, за да присъствам и аз, и се съгласих. В интерес на истината човека не се занимава с малки системи за климатизация и в началото не му се получаваха нещата с програмирането, но с помощта на познати, по неговите думи "от най-добрите с Тошиба техниката", разбра как става и го препрограмира, но не на изключване на cold draft, а на предходната степен -4. Този техник спомена, че едва ли има някакво заключване на менюто, защото ако го имало, щели да го предупредят колегите му за тази вероятност. Отначало като не му се получаваше влизането в менюто помислих си "тоя май го заключи", но впоследствие станаха нещата. Но в интерес на истината пак не съм доволен, защото веднага след програмирането го набримчи на 25-26 градуса, след това си тръгна и аз като го намалих той пак изключи, вдигна клапите и за час не се включи, въпреки че помещението изстина. Аз попринцип го държа откакто стана студено на 21 градуса, а като спим го смъквам на 20. Когато ще се къпем го увеличавам на 23-24, после плавно го намалявам, но пак се изключваше и често не се включваше. При тази настройка, която техника от Тошиба сложи това пак се получаваше, климатика дига клапите, спира вътре турбината, после смъква клапите, но турбината не тръгва и явно се успива.
    След като видях как става програмирането сам си изключих cold draft на последната позиция от табличката и сега не се забелязва това вдигане на клапите, спирането и пускането на турбината вътре. В интерес на истината не е много приятно да ти духа студен въздух когато е достигнал минимума, но ние много не се застояваме през работните дни, а почивните все някак ще ги преживеем(турбината духа хладно защото е на ръчен режим, обикновено на 3,ако е по-топло на 2 ръчна степен, нощем на 1). Не знам дали проблема с тия климатици не е точно в използването на ръчните режими на работа на вентилатора, когато климатика работи на по-голяма мощност на вентилатора, обменя по-голямо количество топлина, темперира по-бързо стаята и външното тяло работи на по-ниска мощност, доближава се до минималната работа и изключва. Това което съм забелязал е:
    работа на auto на вентилатора - струята е доста слаба, дори и след изчакване на доста време, струята е доста топла, външното тяло според ватметъра е на по-висока мощност;
    работа на ръчна скорост - струята е по-силна и по-хладна, външното тяло работи на по-ниска мощност и доближава минимумите, от там проблемите с успиването
    Повечето от хората писали във форума ползват климатиците си на доста по-високи температури и на auto, което според мен прикрива софтуерните проблеми.
    Още забелязах, примерно тази неделя - климатика 3 пъти се размразява за 1 ден - навънка е около 0-1 градус, вали мокър сняг и натрупа, топи се доста и тече вода от всякаде(климатика не се мокри, освен някоя друга снежинка). Самото размразяване не е толкова мощно, не съм сигурен как точно трябва да е, питата определено не е топла. Започва от средата на питата, скрежът се разтапя, но имам чувството че не е толкова мощно и ефективно и ламелите не успяват докрай да се източат и подсушат добре, остава малко вода между тях. Освен това климатика доста се набримчва след размразяването и съм го виждал сравнително бързо да заскрежава след това, но тово беше случва по.често при мъгла и минусови температури, тази неделя това не се случи, но работеше на по-големи мощности и след време пак заскрежи.
    Аз определено не съм доволен не само от климатика, но и от цялата тази ситуация около поддръжката, взаимодействието с доставчика и сервиза, цялата тази неразбория около софтуерните проблеми. Аз имам чудството, че този климатик беше застоял непродаваем и аз клъвнах на въдицата с него. На капака му има мокър печат 09082016. След нова година се завъртях два пъти да питам доставчика ще идват ли, гледам в магазина няма друг Дайсекай монтиран на стената и между десетките Мицубишита, Дайкини, Грее, Фуджицу има някоя друга Тошиба, но върховия модел не е на преден план. Може би в няколкото най-големи града на България си заслужава да си вземеш Тошиба, но в останалата част на България нямаш сервизен техник и примерно питах техника на Тошиба, ако поискам профилактика на външното тяло(на село сме, замърсява се доста), той каза"Само със смъкване, занасяне в сервиз, но ще се плаща и доста транспорт", понеже техника идва отдалеч. Например във Варна нямало техник, обслужването ставало от техник в Бургас. Купи си климатик тогава и чакай да ти го ремонтират, пази боже ако не е гаранционен. Поддръжката на техниката е много странна и според мен ненадеждна, клиента няма насреща си сериозен човек, опитен техник, който да го консултира, да обясни, ако нещо не е ясно, тези неща са важни. Ако имах тази информация предварително, нямаше да си купя този климатик, и аз също съм сервизен техник, но на друга професионална техника и общо взето съм наясно с нещата. Навремето си взех нова пералня, много рекламирана, не от най-скъпите модели и марки, но все пак от по-известните, не китайски марки. Даде фабричен дефект на платката на втория месец, мъчиха я доста време и пъти, накрая казаха "всички платки от модела имат дефект", подмениха я с от по-стар модел и оттогава работата с тази пералня стана опасно за живота занимание. Два пъти ряза кабела си, ходи насам натам, изкриви ламарини, в никакъв случай не се пуска без наблюдение. Работеше, но аз не съм си дал парите за такава пералня, дето може в някой момент, ако прането стане на топка да ми направи някой пожар или наводнение. Повече от тази марка и подарък нищо не искам. Та най-вероятно и този климатик ще ми е първи и последен Тошиба.
    Дано с тези си разсъждения съм бил полезен за някой търсещ информация за тези климатици, но за съжаление аз като я търсех не я намерих.
    Alexi, djsmiley, splendor и 4 други харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1661

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Излагация.

    В завода пак кадри търсят, ЦЪК. Май за новият миш-маш.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #1662

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Доста хора се разочароват заради тази функция cold draft ,и подминават Тошиба .За сервиза си прав,малко са знаещите и можещи.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1663

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Функцията си е добра. Само дето са изпуснали от сорса time out-а.

  17. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #1664

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Като е добра що ги препрограмират.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1665

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Функцията се настройва. Има 8 степени. Не са знаели за бавното загряване на кондензатора при определени външни температури. Бързали са да го изкарат на пазара.
    tedynaidenov и DDM87 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе