Страница 159 от 169 ПърваПърва ... 109149157158159160161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,371 до 2,385 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2371

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Малиии, тея са П.Т. (Пълни.....)

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #2372

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Пълни смешници.................. 2 години за тоя отговор.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #2373

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Страхотен отговор, нямам думи да опиша възхищението си!
    Мислен, премислен и т.н.
    Точно, кратко, ясно - мерси!
    Aleksandars и bobivg харесват това.

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #2374

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Big_Rosso Виж публикацията
    Ако някой има контакти в Тошиба и може да вземе вътрешни мейли на хора в Тошиба извън България, ще бъда благодарен да ми ги даде.
    Очаквах от Българска страна да ти свършат работа, пробвай се с Гърците като по-висша инстанция. Всички други ще те пуснат по пързалката да се обърнеш към регионалния.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2375

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Big_Rosso Виж публикацията
    Това получих като отговор най-накрая:

    ''Please remember that the data within the data book is Rated Capacity at Rated conditions.
    The Power Consumption can vary depending on a number of factors, such as Outdoor & Indoor Ambient Temperature, Demand, Pipe length, Air Flow …. etc
    Example to show the difference from the Data book: Size 13K has a power consumption at rated Heating of 0.8kW , but the maximum is 1.77kW. The overall power consumption for a set period if the System is running at Maximum will be much high than the rated values in the Manual.''

    Хахаха - аман. Ако някой има контакти в Тошиба и може да вземе вътрешни мейли на хора в Тошиба извън България, ще бъда благодарен да ми ги даде. Къде ги чукаш, къде се пука.
    Колега, аз бих се консултирал с адвокат, занимаващ се с подобни несъответствия. Трябва да обясни каква е практиката при такъв случай. Много са разминаванията, и в сертифицирането, и в техническите данни, и в добрата сервизна практика. Вносителят няма интерес да съди производителя, както и да създава прецеденти. Много кофти работа.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2376

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Някой да вземе да го пусне на официалния език в РБ, викам.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #2377

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Някой да вземе да го пусне на официалния език в РБ, викам.
    Официален превод: Ми той така си работи..., в зависимост от условията и т.н.
    Дет са вика, нещо не му е уйдисало в туй помещение.
    Genadi80 одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    31
    #2378

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    По назад бях писал:

    "Да споделя и аз, за моя Toshiba RAS-285EDR инсталиран преди 10-ина дни. Държи се точо като климатиците на Big_Rosso.

    До +6 градуса е ок и прави минимуми до 80 - 90 вата според температурата в помещението. Слезне ли на +5 и надолу си качва мощноста на ~210 вата, след като достигне желаната температура компресора се изкючва, и така постоянно си цикли. Продължи ли да пада температурата и стигне -2 градуса минимума се повишава на ~330 вата циклите на ON OF се запазват."

    Toshiba RAS-285EDR е климатик от 2005 и има същата логика на поведение като по-новите си събратя след 15 години. Какъв отговор въобще очаквате да се получи от производителя. Държат си хората на логиката на управление и това е.

    Скоро си сложиш едно
    Mitsubishi MSZ-Z22, ами минимума му е колкото номинала по спецификации не ще да слаза по надоле, пуфка си он-офф и това си е. Сигурно и то е в неподходящо помещение.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #2379

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    И в какви помещения са тези машини?

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2380

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Минимума си е минимум, какво го бърка колко е голямо помещението. От както му сложих на моя един резистор 150кОм паралелно на сензора за външна температура .....и чудо "кенефа" ( помещението ) в което е монтира си вдигна кубатурата (квадратурата). Конвенционалката стана инвертор.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #2381

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Миланов, като не си наясно защо питам, защо се изказваш неподготвен?!

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2382

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Shraika Виж публикацията
    По назад бях писал:

    "Да споделя и аз, за моя Toshiba RAS-285EDR инсталиран преди 10-ина дни. Държи се точо като климатиците на Big_Rosso.

    До +6 градуса е ок и прави минимуми до 80 - 90 вата според температурата в помещението. Слезне ли на +5 и надолу си качва мощноста на ~210 вата, след като достигне желаната температура компресора се изкючва, и така постоянно си цикли. Продължи ли да пада температурата и стигне -2 градуса минимума се повишава на ~330 вата циклите на ON OF се запазват."

    Toshiba RAS-285EDR[COLOR=#545454] е климатик от 2005 и има същата логика на поведение като по-новите си събратя след 15 години. Какъв отговор въобще очаквате да се получи от производителя. Държат си хората на логиката на управление и това е...
    .
    Обичам да чета забавни постове, но е редно да се уточни, че работата на гореспоменатата тошиба не съответства на работата на тези на Биг Росо. Похвално си се сетил да го сравниш с мицубишито, а като го направиш и с други цепеници - нови или стари, ще проумееш и логиката за покачването на минимума при падането на температурите. Като (ако) ни опишеш помещението, в което работи машината, мога да допълня.
    Ползвай си машината със здраве!

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2383

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Миланов, като не си наясно защо питам, защо се изказваш неподготвен?!

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk
    А ти пък като не можеш да направиш разлика от минимум и от това да работи един климатик on/off.
    Да, в малко ( изолирано) помещение може да не достигне минимума и да изключи преди това, но човека ясно е посочил температупите и минимумите, което предполага че е наясно кое какво е.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #2384

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ами пак бъркаш, но нейсе....Аз много добре знам за какво става въпрос...

  18. Novice
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    4
    #2385

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Здравейте, имам проблем с тошиба дайсекаи 8 10-та, при достигане на температурата и темпериране на помещението климатика работи на минимум и започва да се чува шум, булбукане или по-точно шумолене от движението на фреона, преди 4 години след монтажа го забелязах, но беше лек шума, но с времето стана по-силно и сега го определям като доста силно и дразнещо, може ли да ми помогнете с насоки как може да се оправи този проблем, има ли някой и даисеки 8 10-та с подобни шумове, , тръбният път е около 2,5м
    Благодаря Ви предварително!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе