Страница 79 от 169 ПърваПърва ... 2969777879808189129 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,171 до 1,185 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    10
    #1171

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ти го казваш това, аз сега чувам. Благодаря за съвета техник ще се занимава с климатика.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1172

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Това е алгоритъм за даунгрейд. Всеки да си прави сметката. Преди да променяте нещо, проверете дали топлообменника и филтрите са чисти. Преместването на сензора за стайна температура също може да реши проблема, особено при този конкретен монтаж. Шумът от клапите се минимизира със смазка на зъбните колела. Или с поставянето им на позиция, както на снимката.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #1173

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Не бачкам, климатици. Не познавам първоизточника на информацията. Съмнявам се, че от световната Тошиба ще видят този теч. Не мисля че е кой знае колко конфиденциална тази информация. По подразбиране им е ясно, че подобна информация изтича рано или късно. Нищо няма да стане. Надявам се новият модел да не излиза скоро, че да мога да си купя още Daiseikai 8ци.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Това е алгоритъм за даунгрейд. Всеки да си прави сметката. Преди да променяте нещо, проверете дали топлообменника и филтрите са чисти. Преместването на сензора за стайна температура също може да реши проблема, особено при този конкретен монтаж. Шумът от клапите се минимизира със смазка на зъбните колела. Или с поставянето им на позиция, както на снимката.
    Човек, пробвай го, ще ти хареса.
    dodo_pv одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1174

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Световната Toshiba си има други проблеми, реализира рекордни загуби и се чуди от коя дъщерна фирма да се отърве. Така че, ако ще купуваш, купувай. Toshiba Carrier е малка семейна фирма и затова й се разминават трусовете. Но в бъдеще не се знае

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #1175

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Аз не смятам, че това е нормално поведение на климатик, който струва над 2000 лв. Хората дават една торба пари и после ще си ги препрограмират, за да не мръзнат от студ докато спят. Мицубиши Електрик ако имаха такъв проблем тука щяха да ги обяват за Самсунг номер 2.
    VanDan, necata2, jonny33 и 6 други харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1176

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Pr_br Виж публикацията
    Аз не смятам, че това е нормално поведение на климатик, който струва над 2000 лв. Хората дават една торба пари и после ще си ги препрограмират, за да не мръзнат от студ докато спят. Мицубиши Електрик ако имаха такъв проблем тука щяха да ги обяват за Самсунг номер 2.
    To минаха 2 години от първите сигнали за успали се дайсейкай-8. От производител/вносител май реакция никаква.....
    tanatos и mkukas харесват това.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #1177

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    confidential информация на дадена фирма.
    Ха-ха, конфидициална информация.
    Ако разполагах с нея, въобще нямаше да ми пука от някой, дето си позволява да продава дефектни стоки на баснословни цени.
    mkukas одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #1178

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    To минаха 2 години от първите сигнали за успали се дайсейкай-8. От производител/вносител май реакция никаква.....
    Забравил си назад във темата. Точно от производителя са дали информацията благодарение на някой съвестен човек занимаващ се с климатици. Първите препрограмирани бяха средата на декември 2016.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    669
    #1179

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ама що да се стига дотам?

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1180

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от DDM87 Виж публикацията
    ...
    Човек, пробвай го, ще ти хареса.
    Това, което се предлага, не ме устройва! Има възможност за настройка на температурата, при която турбината да се развърти. Позициите са ОСЕМ! От сервиза предлагат директно да се изключи функцията, което за мен е много глупаво, по ред причини. Спира ме единствено това, че не съм сигурен как точно работи. Според мен, фабрично е зададено турбината да се развърта при автоматичен режим при температура на тръбите, с 4 градуса по-висока от стайната. При ръчно зададен режим (режим сън), това не е така, поне според сервизното. Затова си мисля, че системата е възможно да работи по-добре, ако стойността се промени на 1 или 2 градуса нагоре, т.е. ако изберем шестия или седми ред от таблицата. Това ще зависи от замърсяването на топлообменника и отстоянието му до тавана. ТРЯБВА ДА СЕ ПРОБВА! А никой няма време да си играе. В момента дайсейкай 5 ми е заспал при зададени 23 градуса, 20 градуса е в стаята, компресора върти на един цилиндър и харчи 69W. Топли само себе си. Това е много по-гаден проблем, с тия ниски минимуми.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    ruuni9 и milanov харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1181

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Тая 5-ца ако я изключиш и включиш само дали няма да се набере на full при задании 23° и стайна 20.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1182

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    В момента дайсейкай 5 ми е заспал при зададени 23 градуса, 20 градуса е в стаята, компресора върти на един цилиндър и харчи 69W. Топли само себе си. Това е много по-гаден проблем, с тия ниски минимуми.
    И къв ти е проблемът? Нямаш ли ДУ да му зададеш 25 и да те стопли? Напълно нормално горе при него да е 23 и да си кюти.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1183

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Просто го пуснах да върти в топлото време, това е проблема. Друг няма Опитвам де да кажа, че ВСЯКА машина може да се успи, при определени условия.
    Този пост е редактиран от avenger; 02-11-17 в 18:57.
    tanatos и SPSt харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    669
    #1184

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Неоспорим факт!
    dodo_pv и SPSt харесват това.

  18. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #1185

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Много ясно, че може, особено ако е преоразмерена с много и датчика за стайна температура е хванат някъде при вътрешния топлообменник. При достигане на градусите машината изключва, спира се обдухването и датчика се донагрява с още 3-4 градуса. Машината си мисли, че е подминала заданието с много и стои и чака ... И понеже стои и няма обдухване топлообменника дълго време е топъл, датчика и той и няма тръгване.
    Това като цяло го казвам за milanov, който предлага да се изключи и включи климатика. Тогава гарантирано ако се изключи за повече от 1 мин няма и да тръгне повече, докато не му се вдигне заданието

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе