Страница 4 от 31 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 462
Like Tree231Одобрявам

Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #46

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Не мога да повярвам хората от какви работи се оплакват. И на мен ми казваха, че ще работи он/офф, но тошко си седи на минимума. Нямам ватметър, но за последният месец го държа включен 24 часа в денонощието на ауто на 24 градуса + дайкина от подписа 10 нощи работа в спалнята на 22 градуса + бойлера на нощната + съдомиялна и пералня. Сметката ми за ток е 34лв. Просто не знам какво мога да искам от машината повече.... Хората се оплакват че плащат по 80лв в апартаменти като моя този месец, а тук други се оплакват от едни моторчета
    tanatos и rukar харесват това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #47

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Пак се почна с приказки от 1001 нощ.
    avast3, spas.slavchev и mirandi харесват това.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #48

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Стига бе хора, с тия сметки! Колко ток според теб е изхарчил този климатик, след като приспаднеш от 34лв, бойлера, печката, пералнята, осветлението и Дайкина. Според мен, някой те топли, пере и ти готви.
    Mega, avast3, zxc0 и 4 други харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #49

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Що, бе!? Аз пък съм имал 7-8лв., но уредите само бяха свързани към мрежата и показваха час и дата
    mirandi одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #50

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    мене лятото ми е 60-70 лв тока .. при това съм с диодни крушки от по 10 вата навсякъде .. не знам как се постига 30 лв ток с работещ климатик

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #51

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Човек, ти на какъв режим ги държиш тези машини? Да не е автоматичен?
    Ха-ха, сигурно ги е оставил на автоматичен режим и те са се превключили на охлаждане. Затова не е имало никаква реакция, когато им е увеличил градусите до края.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #52

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Остави, че ми се обадиха от един обект, където има термопомпа 16кВт с електромер за тест - ако им хареса вземат още бройки, ако не нищо не вземат. Казват, изхарчила 69кВтч за 24 часа при 15 градуса навън. Колегите отидоха и се оказа, че никой не е превключил конвекторите от летен на зимен режим и те бичат на макс заедно с термопомпата. Температурата в къщата била 30.5 градуса като влезли.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #53

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    мене лятото ми е 60-70 лв тока .. при това съм с диодни крушки от по 10 вата навсякъде .. не знам как се постига 30 лв ток с работещ климатик
    Може да се постигне с работещ климатик на 19-20 градуса или някой да го сложи в режим охлаждане при сегашните температури...Може и в някое абсолютно пасивно помещение с някоя японска 7-ца.. все невъзможни ситуации. Абе и аз уж имам върхови клими и добри изолации, но пък чак толкова ниски сметки за домакинството и при работещ климатик на отопление НЯМА КАК ДА СЕ ПОЛУЧИ!!!
    spas.slavchev одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #54

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Абе има изолирани апартаменти/къщи, където такива неща са напълно възможни. Един колега си построи 200м2 къща, чиито загуби при -10 са 5кВт...

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #55

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Абе има изолирани апартаменти/къщи, където такива неща са напълно възможни. Един колега си построи 200м2 къща, чиито загуби при -10 са 5кВт...
    Няма лошо, но тока не се използва само за отопление. Има и други разходи, освен ако не живееш извън дома.
    AC_From_Hell одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #56

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Няма лошо, но тока не се използва само за отопление. Има и други разходи, освен ако не живееш извън дома.
    Да, аз само давам пример, където отоплението е смешна част от общата сметка.
    Mega одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #57

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Абе има изолирани апартаменти/къщи, където такива неща са напълно възможни. Един колега си построи 200м2 къща, чиито загуби при -10 са 5кВт...
    Да, разбирам. Но колко ще струва направата на такава изолирана къща? Такива случаи са редки и пожелателни за изпълнение.

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #58

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Не е по-скъпо от направата на друга къща. Просто масата тъпанари проектанти/архитекти в бг нямат представа какви са модерните технологии... Тук всичко е трагично за съжаление. Конкретната система е американска и дори е по-евтина при строителството, защото изолацията служи за кофраж за бетона, което спестява огромен труд и материал. Хората са измислили много неща, но естествено тук никой не ги предлага, а 99% от хората не знаят за тахното съществуване. Овентроп например неведнъж са се изумявали на мои поръчки, в които е имало продукти, които никога не са си и помисляли, че могат да се продадат в бг.
    Alexi, chachoto и rukar харесват това.

  17. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #59

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    мене лятото ми е 60-70 лв тока .. при това съм с диодни крушки от по 10 вата навсякъде .. не знам как се постига 30 лв ток с работещ климатик
    Като живееш сам и гаджето ти идва от време на време у вас, защо да не е нормално? Аз не отоплявам целият апартамент, карам 12 часови смени на работа и сметката ми е 20 лв надолу, спрямо същият месец миналата година. И в нас всичко е лед и уредите ми са клас А+++ . Не казвам, че миналият февруари, когато живеех с бившата не съм плащал 120лв за ток. Казвам, че за сега разликата идваща в сметката ми от масленост радиатор заменен от климатика е повече от задоволителна. И един съвет..... изключвате си нещата, които не ползвате от контакта. Един ден, като ги смятах, само от тях докара 15 лв към сметката

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #60

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Темата взе да се разводнява с тези сметки....Хайде да се придържаме по същество.
    mirandi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 31 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  2. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  3. RAS-221JDR NEW SUPER DAISEKAI 12
    От dokkito във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 19
    Последно: 17-09-13, 16:33
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshina RAS-16PKVP-E-Daisekai- Super 5 или Daikin FTX50GV/RX50GV
    От Радостина Тасева във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 9
    Последно: 01-12-12, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе