Страница 7 от 31 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 462
Like Tree231Одобрявам

Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,131
    #91

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    не са близо до тавана ,ок са си .. като ти е студено просто задавай повече градуси и това е ...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    69
    #92

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Намери си термометър с външна миниатюрна сонда и я хвани с тиксо за въздушния сезор на вътрешното тяло и така мери температурата на включване.
    Повчето марки след десетия час на работа от първоначалното включване започват да поддържат зададената стойност. До тогава поддържат 1-2 градуса над зададената температура и реагират на десети от градуса.Температурната графика във времето я дават в сервизното.
    Този пост е редактиран от avenger; 04-12-15 в 08:46.
    Mega одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #93

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Благодаря на всички за идеите и мненията. Като има някакви резултати/изводи/предположения ще пиша пак.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,533
    #94

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Резултатите и изводите са ясни, от предположения нужда няма. Имаш 8°С температурна разлика между пода и тавана, което означава или нетемперирано помещение, или големи топлозагуби. Решението е да зададеш поне 26°С, за да има приличен комфорт и да се осигури нормална работа на машините, или поне да темперираш, преди да почнеш да ги спираш.
    Успех!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #95

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Топлите тръби на парното и топлия таван са предпоставката според мен. Тръбите отдават тавана е изолиран и топлия въздух остава горе и лъже климатика.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,533
    #96

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Същото, но казано по друг начин. Задаване на поне 26°С е решението.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #97

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Резултатите и изводите са ясни, от предположения нужда няма. Имаш 8°С температурна разлика между пода и тавана, което означава или нетемперирано помещение, или големи топлозагуби. Решението е да зададеш поне 26°С, за да има приличен комфорт и да се осигури нормална работа на машините, или поне да темперираш, преди да почнеш да ги спираш.
    Успех!
    Топлозагубите ми са почти никакви. Климатиците не съм ги изключвал последните 40 - 50 дена.... така че за нетемперарираното помещение изобщо няма да коментирам.Тези 8 градуса разлика, се получиха докато прозореца стои отворен , а аз стоя като малоумен с ръка на външното тяло, за да гледам кога ще включи.и на 26 градуса съм го слагал. Бачка като луд(гореща струя, вентилатор на високи обороти), става баня(26.5 по средата на стаята), изключва и се успива. Забележи, че не намаля вентилатора , нито пък намаля топлината на изходната струя. Просто от раз спира и затваря клапите. След 5 мин отваря клапите без да духа... и умира. На лични са ми писали още 2-ма човека, точно със същия проблем, и се чудят дали да викат техници или не. Даже единия колега го е описал стъпка по стъпка,малко по -подробно от това, което съм написал аз. НО и при трима ни е по един и същи начин. И резултаат е един и същ. Всички машини са 10 ки.
    Този пост е редактиран от avenger; 07-12-15 в 16:31.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #98

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Без да се заяждам с никой смятам,че проблема с успиването идва от начина на монтаж на вътрешното тяло, което е монтирано на неподходящо разстояние от тавана. Когато монтираха мойта Тошиба / не е същата серия и модел/ монтажниците ми казаха, че за да работи добре машината следва да е на около 15-17см от тавана. Монтираха я на 25 см от тавана.И нямам подобни проблеми, при мен климатика реагира при всяка команда за увеличение на температурата. При мен изолацията е от 3 см фибран на тавана.При Вас в следствие на добрата изолация се получава топъл слой въздух в горната част при тавана и тази топлина дава информация на термо-датчика, че е топло.
    Този пост е редактиран от avenger; 07-12-15 в 16:34.
    edi1 и tony34al харесват това.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,533
    #99

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от Insomnia Виж публикацията
    ...Тези 8 градуса разлика, се получиха докато прозореца стой отворен , а аз стоя като малоумен с ръка на външното тяло за да гледам кога ще включи.и на 26 градуса съм го слагал. Бачка като луд(гореща струя, вентилатор на високи обороти), става баня(26.5 по средата на стаята), изключва и се успива. Забележи, че не намаля вентилатора , нито пък намаля топлината на изходната струя. Просто от ряз спира и затваря клапите. След 5 мин отваря клапите без да духа... и умира. На лични са ми писали още 2 ма човека, точно със същия проблем, и се чудят дали да викат техници или не. Даже единя колега го е описал стъпка по стъпка,малко по -подробно от това което съм написал аз. НО и при трима ни е по един и същи начин. И резултаат е един и същ. Всички машини са 10 ки.
    Не бих казал, като малоумен, по-скоро като неразсъждаващ и незнаещ. Отвореният прозорец не решава проблема, тъй като турбината не се върти и горещата камбана си стои около вътрешното тяло. Над всеки прозорец има трегер! Колкото е по-студено вън, толкова по-трудно се смесва въздуха над него. А машините са ти ги забили точно над него, т.е. в пространството над трегера. За да тръгне машината, след като турбината е спряла, е необходимо да има разлика в температурата на въздуха, под и над вътрешното тяло. Да се създаде коминен ефект (течение) с температура, по-ниска от зададената. При теб това не може да се случи. Когато турбината на вътрешното тяло спре, компресорът форсира до номинал и трупа топлина във вътрешното тяло, след което спира. Когато машината работи около и над минимума, при темперирано помещение и и се зададе повишение на температурата с 2 или 4 градуса, са и необходими точно 2 минути, за да развърти компресора до номинал. Сред това работи така, докато темперира наново и пада на минимум. Който и майстор да извикаш, едва ли ще ги знае тези неща, защото никъде не са описани. Ти си в правото да си недоволен и да търсиш решение. Опитвам се да ти помогна да разбереш, че или трябва да смениш марката, или да свалиш вътрешните тела с 50 сантиметра надолу. Важно е изискването за минимална височина на монтаж, която е 2 метра, мисля. Ако не можеш да я постигнеш и същевременно да си под горещата камбана, смени марката или задай още по-висока температура.
    necata2 одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,171
    #100

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Как ще смени марката,човека е дал към 7000 лева за климатиците.Какво ще ги прави? По-добре да обмисли внимателно дали ще се промени нещо,ако ги смъкне.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,533
    #101

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси


    Това е монтаж на 2,15 м. височина до долната част на вътрешното тяло, таванът е окачен и изолиран с вата. Както на колегата. Колкото пише на дистанционното, толкова е и в стаята. Стените са с външна изолация. Както на колегата. Само машината е 13-ка.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg H.jpg‎ (30.8 KB, 598 Прегледи)
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 07-12-15 в 18:36. Причина: уточнение на размера
    necata2 одобрява това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #102

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    dodo е прав че трябва да се свали надолу.Моя го свалих с 20см от тавана и сега е малко по-добре.Щях да го сваля с още 4-5см.но стигнахме до война в къщи-жената вика нямало да е естетически добре,и аз ''клекнах'' и го оставих така.Иначе според сервизното -''Да се монтира така че горната му част е поставена поне на 2 метра височина''.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,131
    #103

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    5-10-15 см .. все тая .. горе е по топло и това разработчиците на софтуера го знаят много добре .. примерно хитачито съм му задал 24 .. горе е 28 ама не изключва .. на 5см от тавана е - така се получи защото на значително по голямото му вътрешно тяло се падна вече направения отвор за тръбите за 12ЛСС
    bobbyap одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #104

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Долната част на вътрешното ми тяло е на 210 см. Между тавана и горната част на тялото са 10.5см. В ръководството за монтаж пишат мин 5 см. Да бяха написали минимум 20 см,защото има опасност от успиване, да си направи човек сметката. За сметка на това има 3 страници с малоумни съвети как да не чоплиш в него ако не си техник, или ако не си го изключил от контакта. Да, мисля, че на повечето хора, които са били в час по физика, им е ясно къде стои топлия въздух и къде студения. И как няма начин да се омешат, ако нещо не ги завърти. Е в случая, като се успи, турбината ми не завърта, никога повече.Как термостата да се усети ? В кутията на вътрешното тяло си е топличко. Изобщо с минималното изискване за 5 см от тавана.... какъв ще е тоя таван дето не прави по - топла зона в близост до него ?! Голяма част от новото строителство е с височина 220 см.... При мен е 242 и пак имам проблем.
    Този пост е редактиран от avenger; 07-12-15 в 20:23.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,533
    #105

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Колега Isomnia, напълно те разбирам и потвърждавам, че това не е единствената, а поне втората грешка в инженерното и сервизното. Ползвано е масово копи-пейст от по-стари модели или такива за японския пазар. Изиграли са лоша шега на потребителите. Какви са опциите да свалиш тялото с около 30 сантиметра надолу? Горният край на вътрешното тяло трябва да се намира до или под нивото на прозоречния трегер. Не могат да се оправят нещата с местене на температурния датчик.
    @Alexi, ти осмица на дайсейкай имаш ли? Какво общо има тя с хитачито? Не прочете ли, че алгоритъмът и на работа е съвсем различен?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 31 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  2. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  3. RAS-221JDR NEW SUPER DAISEKAI 12
    От dokkito във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 19
    Последно: 17-09-13, 16:33
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshina RAS-16PKVP-E-Daisekai- Super 5 или Daikin FTX50GV/RX50GV
    От Радостина Тасева във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 9
    Последно: 01-12-12, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе