Страница 9 от 31 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 462
Like Tree231Одобрявам

Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #121

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Монтажниците искаха да го набучат почти до тавана. Добре че видях, къде са отбелязали с молива дупките, преди да пробият. Показах им схемата и те казаха че няма проблем и щом искам ще го свалят където искам. Иначе наистина няма много възможности за монтаж. Стаята малка, отвън няма тераси. Бях се усетил, че тръбите ще дават смущения в работата, затова и съм ги дръпнал на по 30 - 32 санта от тях. Това беше максимума.

    Интерсното е, че машината в детската ми се успива най- често. А тя е най-студената стая по принцип(когато не топля)Една външна северна стена, една външна западна (Разбира се изолирани). Освен това тръбите на парното са от лявата страна на климатика. А термодатчика е от дясната страна на вътрешното тяло.Реално има около 90 - 100 см до датчика. Обаче в тази стая климатика редовно се успива.

    Същевременно имам в другата спалня огледално разположение на нещата. Южна стена. Тръби на парното минават от дясно на вътрешното тяло. Т.е на 40 санта от датчика за топлина. Стаята като цяло си е осезателно по-топла от детската(когато не топля). Квадратурите и на двете са еднакви. И тази машина си работи почти без проблеми ?!

    Досега винаги съм ги оставял на еднакви градуси. Както и да е. Ще видя като сложа за проба тоя вентилатор дали ще се оправят нещата. Или просто още ще трябва да застудее, Да изстине още повече блока и да почна да имам прилични топлозагуби

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,159
    #122

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    ехее на половин метър от тавана че аз ще си удрям главата като минавам покрай него .. мерси .. в упътването на повечето климатици пише 5 см ,значи са достатъчно

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #123

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Ако е възможно 10-12 см. е добре. Да не забравяме, че обикновено на това ниво минават и кабели. Трябва и с тях да се съобразяваме...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #124

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Поддържа толкова градуса, колкото пише на дистанционното. Винаги! Дори и залепена за тавана, пак работи.
    Мда, според мен така трябва да работи машина от висок клас, че и от среден...Тава да се задават 2-3 градуса повече, че да поддържа желаната температура не е сериозно и нормално. Аз ли ще му слугувам или той на мен...? Един дърт Панасоник, наврян да не казвам къде, цепи градусите, че и ги подминава малко
    dodo_pv и ttanev харесват това.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,541
    #125

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Не е много ясно колко е висок класа на осмицата и доколко софтуера му компенсира орязания компресор. Не открих информация за джъмперна пренастройка на поддържаната температура в + или - . Долу е на Алекси старото Хитачи, което подминава заданието с поне градус, тъй като е "пропаднало" в долния си край на 2.10 м.

    @Alexi, ти си бил строен, като шпилка!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #126

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Не мога да разбера ,що си мислите че ако климатика е сложен на 5 см от тавана в ъгъла на стая от 16-17 кв с прилични топлозагуби,то той ще поддържа колкото си му задал ,в другия ъгъл на стаята ,на 5 м разстояние и 50 см от пода.Това няма как да стане,освен ако няма датчик в дистанционното и то не е поставено във въпросния ъгъл.Иначе задаваш 1-2 гр над това което искаш да е,и по силен вентилатор.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #127

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Хора без работа вманячили сте се в някви стоиности за мен е важно да ми е комфотно без значение на градусите.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,159
    #128

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Не е много ясно колко е висок класа на осмицата и доколко софтуера му компенсира орязания компресор. Не открих информация за джъмперна пренастройка на поддържаната температура в + или - . Долу е на Алекси старото Хитачи, което подминава заданието с поне градус, тъй като е "пропаднало" в долния си край на 2.10 м.

    @Alexi, ти си бил строен, като шпилка!
    еехехехе бях го забравил как изглежда тоя бръмчащ кашон .. но топлеше спор няма

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #129

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Ако горе при климатика е топло( колкото си задал) това не е успиване.
    dodo_pv и Mega харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    139
    #130

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Според мен , ако температурата горе при него е толкова колкото си задал , то машината е със софтуерен дефект или моите са с такъв , не са от тази марка но са пак за високо стенен монтаж и не се успиват ... Отгоре разстоянието е около 15 сантиметра , а от пода до тялото е около 2,30м ... При зададени 23 градуса на дистанционното на 70 сантиметра от пода е 23 градуса ,на пода 21 (отдолу не се обитава в момента) над тялото 26-27 градуса ...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    51
    #131

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    При мен на два пъти съм го хващал да успива по абсолютно същият начин като на колегата Insomniа, но и двата пъти е ставало след hipower режим и с разликата, че външното си върти а вътрешното спи зимен сън. Рестарт и всичко си идва на място.

  14.  
     
  15. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #132

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Според мен успиването и неточно подържаните стойности основно се дължат на недоброто място на тем.датчик и по-ниските обороти на турбината.Например при Панасоник на степен Lo 970rpm, на 5серия е 750rpm,на 8серия 660rpm,дори на M е 880rpm,а на 8серия е 840rpm.Та са по-малко духливи да създават по-добър комфорт,но за сметка на това повечко си почиват

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,541
    #133

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от miroslav_dt Виж публикацията
    При мен на два пъти съм го хващал да успива по абсолютно същият начин като на колегата Insomniа, но и двата пъти е ставало след hipower режим и с разликата, че външното си върти а вътрешното спи зимен сън. Рестарт и всичко си идва на място.
    Нищо не си разбрал. При успиване, нищо не работи. Осмицата акумулира топлина, преди да спре компресора. Това си видял.

  17. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #134

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    dodo за мен топленето на себе си е успиване.Не знам ти успиването как го разбираш.
    Този пост е редактиран от avenger; 10-12-15 в 16:38.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    51
    #135
    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Нищо не си разбрал. При успиване, нищо не работи. Осмицата акумулира топлина, преди да спре компресора. Това си видял.
    Няколко часа си въртя без вътрешното да прави нищо, стаята беше изстинала!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 31 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  2. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  3. RAS-221JDR NEW SUPER DAISEKAI 12
    От dokkito във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 19
    Последно: 17-09-13, 16:33
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshina RAS-16PKVP-E-Daisekai- Super 5 или Daikin FTX50GV/RX50GV
    От Радостина Тасева във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 9
    Последно: 01-12-12, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе