Страница 17 от 31 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 462
Like Tree231Одобрявам

Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #241

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    При някой дали проблема се е оправил с падането на температурите.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #242

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Ще чакаме информация от потърпевшите, след празниците. Да публикуват и становищата на сервизите, за да разберем защо от Тошиба не реагират на проблема повече от година и дали наистина проблемите не се дължат на монтажа. Всички предположения на потребителите са безсмислени, надяваме се да прочетем становищата. ВИСИЛИ ПРАЗНИЦИ

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,614
    #243

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Форумните майстори май се "обидиха". Според тях техни клиенти нямали подобни проблеми. Или пък хората не се оплакват и съответно "майсторите" нямат достатъчно информация от първа ръка. Но като чета, че се появяват още нови хора с подобен "проблем", очевидно има нещо, което може и да не е само "частен" случай. Наистина е кофти, някой да плати доста сериозна сума и да има такива проблеми.
    ruuni9 одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #244

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Като ти гледам подписа, такава машина нямаш? Имаш ли да ни кажеш нещо по темата? И аз го нямам този проблем, но мога да накарам да се появи, само за 20 минути. Би ли дефинирал понятието "форумни майстори"?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    104
    #245

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    При някой дали проблема се е оправил с падането на температурите.
    При мен проблема се задълбочи с падане на температурите. Допреди 1-2 дни се случваше 1 път в денонощието(поне толкова съм забелязал), а вчера вечер(-6 градуса) в рамките на 3 часа - два пъти се случи. Това "успиване" при мен се получава при падане на външната температура под 1-2 C, или по скоро при промяна на външната температура, но винаги е под 1-2С.


    Има и друга "странност", но тя не е толкова важна. При избор на "автоматичен режим" от дистанционното, не си поддържа градусите, т.е. би трябвало да е в режим отопление, но не топли. Избирам "режим отопление" от дистанционното, никаква разлика - подухва от време на време и спира, в стаята студено. Решението - изключване от контакта, включване(избран е режим отопление отпреди рестарта) и тръгва нормално - затопля и си поддържа градусите.

    Още една странност, външна темп. около 0C, компресора и външен вентилатор работят, може би около минимума, вътрешен вентилатор не работи, клапи вдигнати хоризонтално, и така 30-40 мин. Да не би да има режим "радиатор"? Чрез естествена конвекция?

    Събирам впечатления още, затова не бях писал досега.
    Изобщо, толкова странности от друг климатик не бях виждал досега. It's not a bug, it's a feature.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #246

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    dodo_pv проблема досега е регистриран само при хора с 10-ки. Не съм сигурен,че ще можеш да симулираш точно това което ние виждаме. Само искам да знаеш, че проблема не е в нас...потвърдено! По проблема се работи, но лично аз докато сагата не свърши няма да коментирам тук, защото не чувам нищо градивно, а само упреци по страна на ползвателите. По отношение на това дали при падане на температурите проблема изчезва отговора е, че ако машината не прави офф няма и проблем т.е по скоро е въпрос на помещение и кой какви температури изисква!
    dodo_pv одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    104
    #247

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    MisterT,
    машината няма никакви причини да прави "офф" при моите условия. Не е това проблема. Може с часове да работи без да спира компресора, външна темп. например 2-3C, след това какво се случва - външната температура започва да пада и тогава се появява проблема. Меря постоянно консумацията и вчера при -6C беше ок. 340W , далеч-далеч над минимума. Каква причина има да прави "офф"?
    Имам чувството, "успиването" се получава при промяна на външната температура, както в плюс, така и в минус, но винаги под 1-2C. При що годе константна външна темп., като че ли проблема не е толкова изразен.
    adrian_dimitrov одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #248

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Единственият смислен пост е #246. @djenev, ако беше прочел темата, щеше да разбереш защо моделът не може да работи, без да прави On-Off през определен период от време и от какво зависи той. Повтаряш многократно едно и също. Ще се радваме, когато публикуваш тук становището на сервиза на Тошиба, за да разберем наистина какво се прави по отстраняването на софтуерния проблем.
    Весели празници!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,614
    #249

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    ЧНГ на всички. Здраве и щастие ви пожелавам.
    Искам да поясня някои от моите постове. Четейки години този раздел на форума, се убедих, че сред пишещите има сериозни професионалисти, които знаят и разбират много от климатична техника. Тях наричам "форумни майстори". В определението "майстори" не влагам ирония, а уважение. Сигурен съм, че те ако имат близък допир с подобни случаи могат да помогнат много по отношение изясняването на проблема, ако той действително не е частен случай.
    Относно причината, заради която следя и пиша в тази тема, тя е следната. Моделът Дайсекай (и Нокрия) е може би най-хваления в този форум като предложение за Европейския пазар. И аз лично сериозно се бях навил ако реша да сменя своите два стари климатика (ползвам ги за охлаждане), да спестявам пари за два или три нови Дайсекая.
    Много ми е непонятно, че е възможно да има нещо подобно на фенство по отношение на климатици. А в този раздел на форума излиза, че има такива хора, които сериозно са "залитнали" в тази посока. Аналогично на това е да има "фенове" на готварски печки, перални, хладилници или бойлери. Но всеки луд с номера си.
    Този пост е редактиран от VanDan; 01-01-16 в 15:00.
    dodo_pv и VeleV.Klima харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #250

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Въпрос към тези с проблемите, как сте настроили хоризонталните клапи? Тези дни бях в другия апартамент където има една стара Осака 9-ка в 10м2 стая. При зададени 24С, изклювчаше за по 20-30мин, а в стаята беше 21С. При нея клапите се настройват ръчно може и в 2 посоки - така например ////// \\\\\\ за да не духа към бюрото директно. Откакто ги настроихме директно |||||||||| спря да изключва и вече си достига градусите дори в тоя студ вчера и днес.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #251

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    ...Относно причината, заради която следя и пиша в тази тема, тя е следната. Моделът Дайсекай (и Нокрия) е може би най-хваления в този форум като предложение за Европейския пазар. И аз лично сериозно се бях навил ако реша да сменя своите два стари климатика (ползвам ги за охлаждане), да спестявам пари за два или три нови Дайсекая.
    Много ми е непонятно, че е възможно да има нещо подобно на фенство по отношение на климатици. А в този раздел на форума излиза, че има такива хора, които сериозно са "залитнали" в тази посока...
    Така е в този форум, но в други не е така. Рекламата продава и подвежда хората. Не става въпрос за фенство, а за подвеждане и залитане. Мицубиши, Дайкин и Хитачи не правят по-лоши машини, просто тук не се рекламират. На мен, лично, рекламите не ми влияят по никакъв начин, но реших, че ти се опитваш да злорадстваш над потърпевшите, без да го искаш. Затова реагирах малко по-остро, за което съжалявам. Весели празници
    necata2 и dimkaraganchev харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #252

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    Въпрос към тези с проблемите, как сте настроили хоризонталните клапи? Тези дни бях в другия апартамент където има една стара Осака 9-ка в 10м2 стая. При зададени 24С, изклювчаше за по 20-30мин, а в стаята беше 21С. При нея клапите се настройват ръчно може и в 2 посоки - така например ////// \\\\\\ за да не духа към бюрото директно. Откакто ги настроихме директно |||||||||| спря да изключва и вече си достига градусите дори в тоя студ вчера и днес.
    Всичко е пробвано.. смяна на позиция на клапите, вентилатор, градуси. Да, стига се до някакво положение в което изключва по-рядко, но проблема не е че изключва, а че забива след изключване. Няма как "да церим" последствията, трябва да се реши основният проблем. Всеки климатик понякога изключва, дори тези с най-ниските минимуми!
    adrian_dimitrov и ruuni9 харесват това.

  16. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #253

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от MisterT Виж публикацията
    dodo_pv проблема досега е регистриран само при хора с 10-ки. Не съм сигурен,че ще можеш да симулираш точно това което ние виждаме. Само искам да знаеш, че проблема не е в нас...потвърдено! По проблема се работи, но лично аз докато сагата не свърши няма да коментирам тук, защото не чувам нищо градивно, а само упреци по страна на ползвателите. По отношение на това дали при падане на температурите проблема изчезва отговора е, че ако машината не прави офф няма и проблем т.е по скоро е въпрос на помещение и кой какви температури изисква!
    Значи, считайте, че проблема не е само при 10. Аз съм с 13-ка и няколко пъти ми го направи същият номер. Преди няколко часа излязох и оставих климатика на 23 градуса. Прибирам се сега и какво да видя.... вътрешното тяло все едно работи, а не духа, в стаята 20 градуса. Външното спи зимен сън. Все се каних да влезна да видя тук дали има нещо, ама сега побеснях. Другото е, както пишат колегите - меря му консумация 320 вата по електромера отвън, а нашия влиза в офф режим, когато зададената температура е 22 или 23 градуса. Ако е на 24 много рядко прави офф, но тва не е нормално. Иначе температурите си ги държи точно, даже ги прави с 1 градус понякога повече от зададеното по дистанционно, като меря на 50 см от земята. Няма зависимост между това, дали помещението е 20, или 30 квадрата. Пробвах и с отопление на трапезарията като е отворена вратата към нея и без. Положението малко се подобрява, когато е вкл. йонизатора, не знам при вас дали усещате такава зависимост, или е чиста проба случайност.
    Този пост е редактиран от adrian_dimitrov; 04-01-16 в 16:41.

  17. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #254

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Виж му филтрите.

  18. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #255

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Виж му филтрите.
    Филтрите преди ги чистих на всеки 2 седмици. Сега ги чистя всеки месец поради 2 причини. Едната е, че са по-едри в сравнение други марки и модели климатици, които съм ползвал, или имам, другата е, че е монтиран в хол, като отоплява и трапезария. По мои наблюдения, машината поради гореспоменатите причини не трупа така прах, за разлика от климатика поставен в спалнята

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 31 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  2. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  3. RAS-221JDR NEW SUPER DAISEKAI 12
    От dokkito във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 19
    Последно: 17-09-13, 16:33
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshina RAS-16PKVP-E-Daisekai- Super 5 или Daikin FTX50GV/RX50GV
    От Радостина Тасева във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 9
    Последно: 01-12-12, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе