Страница 6 от 31 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 462
Like Tree231Одобрявам

Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #76

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    И при мене единия Самсунг така се успива.Отчитам като грешка това че го сложихме на 5-6 см от тавана и в ъгъл на стаята.При насочени клапи надолу,трябва да го държа на 24 гр за да прави 23.И от 24 като го сложа на 27 и чак след 5 мин. си размърдва компресора.За сметка на това,гори по 600-700 в за 3 часа без да прави он-оф.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #77

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Insomnia, като си тръгнал да правиш експерименти. Едно предположение, може да имаш проблеми с ел. захранването. Ако имаш възможност провери напрежението в контактите.Предполагам ,че не си сложил ватметри. Едни българо-китайски "енергоспестяващи крушки" бяха побъркали едно Fujitsu. Може да имаш друг проблемен ел. уред.Ако ти се занимава приложи метода на изключването за всички ел. уреди.
    Не е от друг уред. Всеки климатик ми е на отделен кръг. Както писах по-рано,тая събота и неделя отсъствах, а тогава изключвам всички кръгове от АП, с изключение на кръговете на климатиците и хладилника. Така,че няма да е от това.

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #78

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    И при мене единия Самсунг така се успива.Отчитам като грешка това че го сложихме на 5-6 см от тавана и в ъгъл на стаята.При насочени клапи надолу,трябва да го държа на 24 гр за да прави 23.И от 24 като го сложа на 27 и чак след 5 мин. си размърдва компресора.За сметка на това,гори по 600-700 в за 3 часа без да прави он-оф.
    Повечето машини са така - имат нужда от около 3-5 мин, преди да стартират компресора. Нормално е, това не са духалки.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #79

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Че то и в упътването си пише че след като е зададена една температура климатика в продължение на 3 минути измерва вътрешната и тогава започва да реагира.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #80

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от rukar Виж публикацията
    Е, то може да вдигне на 3-та степен, а какво се случва с шума от турбината. При мен на 2-та степен е дразнещо, не ми се мисли при 3-тата колко може човек да понася. Ако някой ползвател на Тошиба може да се похвали с добре обезшумено вътрешно тяло при по-високите степени нека го направи. Според мен машината би следвало да работи коректно при авто- вентилатор, нали за това инженерите са го заложили в софтуера на климатика. Друг е въпроса, че при авто степента на Тошиба нещата не се случват добре. Това е една от малкото им слаби страни.
    Работата на 8-ма серия на дайсейкай няма нищо общо с това. И на 4-та степен на вентилатора няма да чуеш нищо. Турбината, въздушните отвори и цялото тяло са огромни. То няма нищо общо със "сешоарите" на 6-та серия и 6.5. На автоматичен вентилатор, машината поддържа коректно зададената температура и не се успива, поне при мен. Това не са слаби страни нито на 8-ма серия, нито на 5-та. Една от малкото им такива са бъгавите йонизатори. Като се замисля, май, други нямат...

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    Тошибите така си бачкат .Поне при мен е така,а май и не само при мен.Датчика им е наврян на тъпо място.За мен това е едно от недуразуменията.При мен е на 20см от тавана,почти без изолация и пак си работи така.На 2-3 степен на вента по-бива,но се свиква.
    Не знам кои точно тошиби визираш, но тук коментираме 8-ма серия на дайсейкай и той определено не бачка така. Датчикът за вътрешна температура е монтиран на перфектното място:
    - далеч от топлообменника, за да не се влияе от него и от дефростите;
    - осигурява му се перфектна вентилация дори тогава, когато турбината не се върти (намира се в нещо, като кумин) и винаги отчита температурата в стаята.
    Имам три големи помещения, в които има монтирани съответно дайсейкай 5, дайсейкай 8 и хитачи RAS 25CNH2. Когато помещенията са изолирани, температурата във всяко от тях се поддържа перфктно и без забележки. Ако отворя всички врати, се получават аномалии, подобни на описаните в темата. Защото сградата е етаж от къща и топлозагубите в помещенията са различни. Машините реагират на температурни промени, части от градуса и при смесване на въздуха от различните помещения се нарушава работата на всичките машини. Минимално е, но го хващам по ватметрите и промяната на скоростта на турбините на двата дайсейкая. При много студени и слънчеви дни се налага да променям зададените температури с около градус в плюс и минус, за да поддържам точно 22 градуса във всички помещения, при отворени врати навсякъде. Изолирани ли са помещенията, това не е необходимо.
    Нека колегата да изпълни точно това, което съм му предложил, за да разберем какво се случва.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #81

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    ... То няма нищо общо със "сешоарите" на 6-та серия и 6.5. На автоматичен вентилатор, машината поддържа коректно зададената температура.
    Абе то и преди нямаше по-Убаво от Panasonic-a, но мантрата се смени. "Сешоарите" имат киловат и нещо повече отгоре, и доста тихи клапи. Нормално е на макс да са по-шумни, защото са по-мощни. 8-ма серия затова са нарочно спънати, за да не казват, че са шумни. Истината е, че когато не са изпържени нито едните, нито другите се чуват. Не е като да не не ги знам цялата гама какво могат. Та добре е да се пишат реални неща. Това не прави 8-ма серия лоша, просто нека сме реалисти.
    Този пост е редактиран от Mega; 01-12-15 в 23:04.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #82

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Ето, обещаните снимки



    Направих това което беше препоръчал dodo_pv(рестарти, изключване и т.н). Снощи машините бяха оставени на 24 градуса и проблем нямаше, но и преди това на 24 градуса не са се успивали, днес ги оставих на 23. Да видим как ще е като се прибера.

    Послушах и Еди1 и взех че премерих и температурата на входящия поток. И резултата беше
    . В стаята е 22 градуса. Горе м/у климатика и тавана 25.9. И понеже някъде напред бях писал, че не очаквам на 10 см(където ми е лепнат контролния термометър) да има кой зане каква разлика.... Ами има! И разликата е почти 4 градуса. Човек се учи до гроб...Още повече, че близо до климатиците минават тръбите за парно и явно те допринасят за образуването на доста 'топъл' въздушен джоб с такава голяма разлика. От друга страна на третия климатик в хола няма тръби, и той също се успива в синхрон с другите 2. Но може би просто трябва да не тазчитам като кажа 22, той да поддържа 22, защото явно му лъжа датчика. А с проба грешка да усетя в коя стая с колко +/- да коригирам.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #83

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Тия тръби за парно действащи ли са? Явно да, а и телата са доста близо до тавана и до тръбите. Работата си е доста ясна, поне за мен.
    Аз бих ги държал на 23.5С или 24С и ауто на вента.
    Този пост е редактиран от tony34al; 02-12-15 в 09:57.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #84

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Телата са монтирани прекалено близо до тавана. Температурният датчик на машините за стайна температура не може да я следи, когато турбината спре. Липсва коминния ефект. При този модел това е важно, за правилната му работа. Алгоритъмът на работа на осмицата е много по-различен от останалите европейски модели. При тях турбините никога не спират.
    bobbyap одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    136
    #85

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Добре де, като спре турбината не се ли пуска от време на време. Тошибата вкъщи, вярно не е Daiseikai, но спира турбината и през няколко минути я пуска за малко. Според мен така мери темп. в стаята.

  13. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #86

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    dodo визирам 5серия .При баща ми има сузуми и неговия датчик е отвън-отстрани,и в това отношение е по-коректен в температурата.Затова и вече не гледам термометъра а го карам по усет.Настройвам го на толкова на колкото ми е приятно.На 8серия алгоритъма може да е малко по-различен.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #87

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Insomnia,
    А, м/у другото, какво е положението с изолацията на останалите елементи, освен тавана. Питам защото си мисля, че при такива темп. разлики, явно имаш големи загуби долу, ниско - дали от дограма, под или стени.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #88

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Абе то и преди нямаше по-Убаво от Panasonic-a, но мантрата се смени. "Сешоарите" имат киловат и нещо повече отгоре, и доста тихи клапи. Нормално е на макс да са по-шумни, защото са по-мощни. 8-ма серия затова са нарочно спънати, за да не казват, че са шумни. Истината е, че когато не са изпържени нито едните, нито другите се чуват. Не е като да не не ги знам цялата гама какво могат. Та добре е да се пишат реални неща. Това не прави 8-ма серия лоша, просто нека сме реалисти.
    Когато ми се скапа старата машина, тръгнах да си търся спешно нова. Бях си харесал едно PSB на Хитачи, но най-близкият им фирмен сервиз се оказа в Атина, а за доставка на части се чакало много дълго. Купувал съм си филтри за хитачита и други неща, та помня какво беше и не искам да го преживявам пак. Информираха ме, че при Тошиба нямало проблем с частите и сервиза, само цените били високи. Затова отидох при един от вносителите и разгледах "прочутите" дайсейкай 6, 6.5 и 8. И трите модела бяха "франкенщайн". Шеста серия трябва да се продава с вътрешното тяло на осмицата и обратно, заради развиваната от компресорите мощност. Но, уви.
    Ето един истински дайсейкай, но е на 200V и с йероглифи. Мненията за осмицата съм си дал тук, тук, тук, и тук, проблем е само цената. Хубава си е машината.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 02-12-15 в 10:13.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #89

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Не е на 200V, dodo, на 100V си е.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #90

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Телата са на по 11 см от тавана. И според инструкцията за монтаж, минимума е 5 см. Но явно в моя случай не е достатъчно. Понеже тавана ми е с вата и топлината си се задържа там, а не преминава нагоре към комшийте.
    Всички външни стени са с 8 см изолация, стъклата са к стъкло.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 31 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  2. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  3. RAS-221JDR NEW SUPER DAISEKAI 12
    От dokkito във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 19
    Последно: 17-09-13, 16:33
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshina RAS-16PKVP-E-Daisekai- Super 5 или Daikin FTX50GV/RX50GV
    От Радостина Тасева във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 9
    Последно: 01-12-12, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе