Страница 30 от 31 ПърваПърва ... 2028293031 ПоследноПоследно
Резултати от 436 до 450 от общо 462
Like Tree231Одобрявам

Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #436

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    А споменаха ли каква е следващата стъпка след смяната на платките.Може би пак нови платки,смяна с нова машина,или връщане на парите.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #437

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    А споменаха ли каква е следващата стъпка след смяната на платките.Може би пак нови платки,смяна с нова машина,или връщане на парите.
    Както съм казвал при мен идва подизпълнителска фирма и правят това което им е заявено от AHI Carrier. Каквото и да ги питам казават да се отнеса към централата на AHI. По закон спокойно мога да поискам замяна, но не смятам, че проблемът е до бройката, а до моделът...и ми се виждат леко безмислени тези упражнения.

  4. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #438

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Следователно какво ще правиш?
    Бъди сигурен обаче, че няма да ти го подменят.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #439

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    ...ако ще чакаш от Ахи Кериър нещо , като да чакаш писмо от .......
    Това малко като клевета ми звучи... Хайде да разясниш, на какво се базира горното становище.
    Климатика ти има ли дефект? Не работи ли правилно? Потърсил ли си сервизен техник? Направил ли си рекламация? И какви са ти дертовете точно /освен, че не излизаш от него/?

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #440

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Следователно какво ще правиш?
    Бъди сигурен обаче, че няма да ти го подменят.
    В протоколът пише, че след подмяната на платките машината остава под наблюдения т.е проблемът не се смята за окончателно разрешен. Ако есента проблемът го има, пак ще говоря с тях за да търсим разрешение. А по отношение на смяна на стока или връщане на парите по гаранция имам опит. Тези дни ми върнаха парите за един смартфон който след 6 месеца сдаде багажа. Тези неща не зависят от желание или нежелание на търговеца, а от законът. Вече ако някой не иска да спазва законът, знаеш къде се решават проблемите. Така че,аз не съм толкова сигурен в това което ти твърдиш. Тъй като не смятам, че подмяната със друга бройка от същият модел ще ми реши проблема не съм и настоявал за това.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #441

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Малко ъпдейт след смяната на платките. Има някаква промяна в поведението, но нещата не са изчистени докрай. За около 3 седмици активно ползване, няма спонтанно успиване. На симулирани он-офф цикли ( намалям градусите за да изключи и после отново ги връщам), много често се наблюдава компресорът да тръгва на ниска мощност, но без да тръгва турбината. Някой път така работи по 20 мин преди да тръгне турбината, а само 1 път компресорът спря без изобщо да е включвала турбината (Т.е Класическото забиване). Положително е, че сега работи добре на автоматична турбина...преди не искаше да мърда от най-ниските степени което в студено време беше проблем. Като цяло за сега се въздържам да кажа дали персистира проблема, защото няма регистрирано спонтанно успиване, но предвид че е симулирано, предполагам че може да се случи. Все още и температурите не са тези при които обикновенно възниква проблема. Декември ще е истинския тест и ако тогава няма спонтанни успивания, ще може да се каже,че проблемът е решен!,
    necata2 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #442

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Като чета написаното, имам съмнение, че са даунгрейднали фърмуера и вече не се отчита обема, и топлинните загуби на помещението. Би ли споделил какво се случва в темперираното помещение, ако спреш машината и я изключиш от контакта за 20 минути, след което я пуснеш отново, на автоматичен вентилатор? Трябва да направи два бързи On - Off цикъла, първия със силен вентилатор и мощност около или над номинал, а втория - с по-слаб вентилатор и по-ниска мощност?

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #443

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Като чета написаното, имам съмнение, че са даунгрейднали фърмуера и вече не се отчита обема, и топлинните загуби на помещението. Би ли споделил какво се случва в темперираното помещение, ако спреш машината и я изключиш от контакта за 20 минути, след което я пуснеш отново, на автоматичен вентилатор? Трябва да направи два бързи On - Off цикъла, първия със силен вентилатор и мощност около или над номинал, а втория - с по-слаб вентилатор и по-ниска мощност?
    Мога да си поиграя да видя това, но не ми изглежда много нормално в алгоритъмът на инверторна машина да има заложени задължителни он-оф цикли. Незнам пипан ли е софта, но ако е даунгрейд е за добро предвид доста по-добрата работа на ауто

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #444

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Платките са абсолютно същите.
    dodo_pv одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #445

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Има ли EPROМ на платката?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #446

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Към MisterT".....преди не искаше да мърда от най-ниските степени което в студено време беше проблем......" много под първа ли намаляваше? И духа топличко, но едвам едвам ?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #447

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    И аз си мисля, че платките са същите и ей сега като позастуди още малко, ще има сериозни поводи за "благославяне" по машините, но да видим. До milanov, да при темперирано помещение държи турбината под 1-ва степен, малко или много е относително казано, но някой път е толкова слабо че е трудно да усетиш струята на 10см от клапите!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #448

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    И на 6-цата е така. В смисъл на тази дето е при мене.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #449

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    И на 6-цата е така. В смисъл на тази дето е при мене.
    То в това няма лошо стига да поддържа адекватно температурата в стаята. Тези дни съм много доволен от ауто режима, работи тихо на ниски степени повечето време, няма хладни струи...но тази сутрин при -2 вънка беше се усилил на нещо като втора степен и не беше изтървал градусите, както си трябва.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #450

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    На външен вид еднакви платки може да имат различна програма. Нали процесор има. Но това само в завода си знаят.
    На Дайсейкай-8 като спре тока помни ли си положението на клапите? Ако примерно е на 45градуса или в по-горно положение там ли остава или я пуска надолу?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 30 от 31 ПърваПърва ... 2028293031 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  2. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  3. RAS-221JDR NEW SUPER DAISEKAI 12
    От dokkito във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 19
    Последно: 17-09-13, 16:33
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshina RAS-16PKVP-E-Daisekai- Super 5 или Daikin FTX50GV/RX50GV
    От Радостина Тасева във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 9
    Последно: 01-12-12, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе