Страница 36 от 47 ПърваПърва ... 26343536373846 ... ПоследноПоследно
Резултати от 526 до 540 от общо 692

TOSHIBA Daiseikai 9

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #526

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Абсолютно вярно. Инертността е двупосочна.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    13
    #527

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Едно ревю от мен като ползвател на Daiseikai 9 - 13ка. Климатика беше поставен от Ванката, гр.Варна. След изкарана цяла зима, макар и във Варна, мога да кажа че на студетно не сме стояли. Около 0 градуса климатика започва да духа доста по-топло, което за мен е супер, понеже отоплявам целия апартамент с него (около 60-65 квадрата на 2.50 височина в нова кооперация с добра изолация и дограма, както и вата на тавана). За цяла зима дали дефростна има няма 10тина пъти, като 2-3 от тях бяха в 1 ден когато буквално имаше ураганен вятър и температурата навън беше около минус 5 градуса. Дефростите са точно 15 минутни - беше ми интересно и засякох времето на 3-4 дефроста от любопитство колко време ще отнемат. Зададени 25 градуса на дистанционното, като единственото което направих е да не оставя вентилатора на авто, понеже както казах го използваме за целия апартамент и идваше слаба въздушната струя (държеше я на 2 от 5). Нагласих вентилатора на 3та степен и си поддържаше градусите перфектно цяла зима. Имаше около 1 седмица в която задържа около минус 10 градуса и имаше нужда да включа климатика и в спалнята на 2-3 пъти за 2-3 часа, но ми ставаше преклено топло и го спирах. В хола (30 квадрата) където е поставен климатика си поддържаше без никакъв проблем цяла зима 24-25 градуса, в по-далечната спалня (14 квадрата) в най-студеното време около 19-20 градуса, което за мен е супер температура докато спя и в по-близката спалня (13 квадрата) около 22-3 градуса според зависи външната температура. Включих го края на Октомври или началото на Ноември, не се спомням точно, и го изключих преди 2 седмици. Аз и жена ми работим от вкъщи и имаме доста електроуреди и сме по цял ден у дома и най-високата сметка за ток която сме имали е 138 лева. Не мисля, че има какво повече да искам от един климатик. Не съм запознат с други марки и модели, но за Daiseikai 9 мога от първо лице да потвърдя, че наистина поне за мен работи перфектно. Климатика в спалнята е Mitsubishi Heavy SRK20ZS-W, но за него не мога да дам мнение, понеже съм го пускал 2-3 пъти за по 1 час лятото в най-големите жеги на охлаждане и още 2-3 пъти зимата за по 2-3 часа в най-големите студове на отопление и нямаше никакъв проблем.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    2
    #528

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Здравейте,

    Без много опит с климатици и без четене по форумите, се хвърлих и купих Toshiba Daiseikai 9 RAS-13PKVPG-E / RAS-13PAVPG-E. Монтираха ми го вчера от Вимакс - висях им на главите, монтажът изглеждаше читав за моите лаишки очи. В последствие забелязах, че най-долу вляво, там където излизат тръбите от стената и се свързват към вътрешното тяло, е леко издута пластмасата, сякаш тръбите там натискат. Това дразни определено, защото долният ръб на тялото не е перфектно равен, но се преживява. Другото притеснение с монтажа беше късият тръбен път, който от форума разбирам, че може да е проблем. В инструкциите за монтаж от Toshiba пише, че 2м е минимумът, а при мен е може би 1.50-1.80м. Шумове от движението на фреона няма към момента, надявам се да остане така.

    Та реалният проблем с този климатиж е шумът от моторчетата, които движат клапите и жалузите - когато са в режим "Swing" са съвсем безшумни, но когато позицията им се настройва ръчно с "Fix" или при включване/изключване (най-вече изключване), има доста силно жужене. Идва главно от моторчето на левите жалузи след като ги е преместило в крайна позиция наляво - няма накъде повече, а моторчето продължава да работи и жуженето се усилва. Дефект? Или може би начин да си центрира позицията? Не звучи нормално определено.

    Другия дразнещ шум забелязах, докато го тествах. Включих го и напълно го изключих в отрязък от 1 минута. Преди да си прибере клапите и изключи напълно се чуваше нещо като тракане от дясната страна, предполагам там е моторът на турбината. Знам, че не е предвидено да се включва/изключва толкова бързо, но все пак не очаквах от климатик за 2700 лв. да не може да се спре сам напълно безшумно. А относно шумовете от моторчетата на клапите и жалузите нямам коментар. Неприемливо е според мен.

    Бих бил благодарен ако имате съвети. Мога да пусна снимки и видео с шумовете ако е нужно.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #529

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Тракане ( ако наистина е тракане , а не само шум от моторче ) не трябва да се чува от никой климатик, независимо от цената. Ако го има е за сервиз

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #530

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    ГригорА, имаш огромен проблем с монтажа. Очаквай скорошно скапване на втулката на вътрешния вентилатор. Вероятно и паразитни шумове, ако се ползва и за отопление. Вимакс, Мегаелектроникс и другите големи фирми за климатизатори работят добре само пролет и есен, извън отоплителния и охладителен сезон. Писано е многократно за проблема им с кадрите.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #531

    TOSHIBA Daiseikai 9

    Добре де, когато са на позиция "Fix", клапите не би трябвало да се местят. Ако е само при включване/ изключване от дистанционното, аз не виждам никакъв проблем тогава. Почти всички са шумни, докато си нагласят клапите в тези режими. Ако ги движи, по време на ползване, то тогава би бил проблем шума.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    2
    #532

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    Тракане ( ако наистина е тракане , а не само шум от моторче ) не трябва да се чува от никой климатик, независимо от цената. Ако го има е за сервиз
    Това тракане е само, когато го пускам и го спирам <10мин. операция (което сигурно е тъпо и не бива да го правя). Не минава в нисък режим, а направо изключва директно. Не е изключително силно тропане или нещо такова, но ме притеснява че при евентуални on/off цикли ще се държи така.


    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    ГригорА, имаш огромен проблем с монтажа. Очаквай скорошно скапване на втулката на вътрешния вентилатор. Вероятно и паразитни шумове, ако се ползва и за отопление. Вимакс, Мегаелектроникс и другите големи фирми за климатизатори работят добре само пролет и есен, извън отоплителния и охладителен сезон. Писано е многократно за проблема им с кадрите.
    Този проблем с втулката на вентилатора какво го предизвиква? Нещо не мога да им хвана цаката на българските "майстори", монтажисти и прочее - за едно извънсезонно се работи по-зле, за друго сезонно се работи по-зле.

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Добре де, когато са на позиция "Fix", клапите не би трябвало да се местят. Ако е само при включване/ изключване от дистанционното, аз не виждам никакъв проблем тогава. Почти всички са шумни, докато си нагласят клапите в тези режими. Ако ги движи, по време на ползване, то тогава би бил проблем шума.

    Да, веднъж фиксирани ли са след "Fix" няма мърдане и шумове. Но сякаш това ляво моторче за жалузите не се управлява коректно и даже и в крайна позиция се мъчи още 1-2 секунди да ги мести. Оттам идва това по-силно "жужене". Иначе да, по време на нормална операция и даже и в "Swing" режим, където клапите и жалузите се движат много малко, но бавно и плавно, шумове няма.


    Ще кача снимки и видео, когато успея. Благодаря за отговорите!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #533

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Ако на охлаждане хващаш кусури на дайсейкай, ....на отопление не ми се мисли.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #534

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Кусурите не са на дайсейкай. Имам два техни, единият го счупиха монтажници. После ми го монтираха втори път чайстори, не тъпи монтажници.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    13
    #535

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от GrigorA Виж публикацията
    Това тракане е само, когато го пускам и го спирам <10мин. операция (което сигурно е тъпо и не бива да го правя). Не минава в нисък режим, а направо изключва директно. Не е изключително силно тропане или нещо такова, но ме притеснява че при евентуални on/off цикли ще се държи така.




    Този проблем с втулката на вентилатора какво го предизвиква? Нещо не мога да им хвана цаката на българските "майстори", монтажисти и прочее - за едно извънсезонно се работи по-зле, за друго сезонно се работи по-зле.




    Да, веднъж фиксирани ли са след "Fix" няма мърдане и шумове. Но сякаш това ляво моторче за жалузите не се управлява коректно и даже и в крайна позиция се мъчи още 1-2 секунди да ги мести. Оттам идва това по-силно "жужене". Иначе да, по време на нормална операция и даже и в "Swing" режим, където клапите и жалузите се движат много малко, но бавно и плавно, шумове няма.


    Ще кача снимки и видео, когато успея. Благодаря за отговорите!
    При моя нямам подобни шумове, и определено нито левите, нито десните клапи “жужат” след като застанат в която и да е крайна позиция, нито по време на местенето. Като стигнат в крайната позиция директно си спират, без продължителни шумове, както е в твоя случай.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    12
    #536

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    мога ли да ви попитам заслужавали си да го взимам тоя RAS-13PKVPG-E/RAS-13PAVPG-E даисекаи 9 тринаиска за 2358 лв защото чета в тая тема доста неща не са наред с тоя даисекаи 9 йонизатор няма плазма чарджера не работи се някакви проблеми изкачат да си го взема ли или да взема един ДАИКИН перфера или там нещо друго и да не се занимавам с тая тошиба даите ми акъл че за първи път ще си купувам климатик
    Този пост е редактиран от Gospod; 18-08-21 в 18:31.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #537

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    На Господ акъл не се дава. Господ дава акъл...Иначе, ако ти се дават 2358 лева, давай.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    12
    #538

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    ами идеята е да да е качествен и да изкара много време надали ще си купя друг скоро пак и 5 години гаранция не ми звучи зле аз затова питам в тоя форум нали тук има хора които разбират

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #539

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Най-добре попълни въпросника в темата избор на климатик.
    Машината е добра, но може и да не е за теб(помещението+очаквания), може и да е.
    Един Г. знае…

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    12
    #540

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    добре кажете заслужава ли си тоя дайсекаи 9 защото точна в тази тема пише че има проблеми със йонизатора(не е сложен във модела пък пише че трябва да го има SUPER ionizer), проблем с клапите както и със plazma ion chargerа дава грешки редовно в крайна сметка ако това е истина а климатика струва над 2400 лева това е недопустимо при такава цена някои които го има да каже имали ги тези проблеми или са някакви единични случаи някои да ме успокои че вече си капарирах една бройка Toshiba RAS-13PKVPG-E/RAS-13PAVPG-E Daiseikai 9
    Този пост е редактиран от Gospod; 19-08-21 в 15:01.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 36 от 47 ПърваПърва ... 26343536373846 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai 8
    От Mega във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2531
    Последно: 23-01-24, 20:49
  2. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 17:55
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 22:31
  4. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 12:35
  5. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 18:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе