Страница 61 от 76 ПърваПърва ... 1151596061626371 ... ПоследноПоследно
Резултати от 901 до 915 от общо 1139
Like Tree699Одобрявам

Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    18
    #901

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Монтираха ми климатика, но нямах време да гледам с подробности от къде и колко духа, вероятно и утре няма да му дойде редът.
    За спалнята се разбрахме, че ще е в страни от леглото, от страната на главата - надявам се, че до дефростите няма да стигна защото не обичам спането с включено отопление.
    Говорих с монтажниците, не е като да няма проблеми с модела, но са по-скоро изключение отколкото правило. Правилото за мен е, че няма като как нещо да дойде без да е чукнато тук-там, в случая горния капак на външното тяло беше натиснат и хлътнал, външният топлообменник беше с няколко закривени пластини, но това са бели кахъри.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    7
    #902

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    има ли разлика между RAS-10J2AVSG-E и RAS-10J2AVSG-E1


  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #903

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    като е хлътнал капака си го взимат и отдето е дошъл .. ще мине време да речем ще ги потърсиш за сервиз и ще ти кажат а, то удряно ..
    SkyLLeNd одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    18
    #904

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    като е хлътнал капака си го взимат и отдето е дошъл .. ще мине време да речем ще ги потърсиш за сервиз и ще ти кажат а, то удряно ..
    Прав си, не съобразих да напиша като забележка, че капакът е натиснат, но пък от първата си кола (взета от магазина) съм решил да не обръщам внимание на дребни неща - тогава единият праг беше натиснат, но в последствие съм нямал нито една сериозна авария, нещо като за кадем се получава.
    Приготвил съм си ват-метъра за утре, ако ми дойде на чалъм ще видя и ще споделя до колко се сваля прославутият му минимум на охлаждане - мен тези неща отдавна не ме вълнуват, но за спорта и за задоволяване на любопитството на аудиторията ще споделя.
    На "Аванта" (по спомен) съм виждал 160-170 Вата в режим отопление, ама с времето разбрах, че това са лаба-триби неща на фона на шумността на външните тела на измислените GREE - пада им консумацията, ама всичко се тресе, чак имаш чувството, че някой хлопа на вратата.
    Да не разводнявам темата - от тук нататък (както казваше един познат от тук насам) ще споделям само за Еджа - някак си не ми се иска да повярвам, че историята на Жоро е истинска, то бива каръщина, ама чак толкоз!

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #905

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    ами тука имаш компресор от Мидея ( GMCC ) ,доста олекотена машинка за парите си е Еджа но дано си доволен .. не слагай всички Грий под един знаменател ,че имат модели за 600-700 лв имат и за 2500 .

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #906

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Ай, да е втора употреба, разбирам. Ама нов с окривен капак ...?
    Не че е кой знае къв проблем, ама дето вика Alexi, ще вземат да забравят, да се правят на ударени нещо след време...
    Бих написал една бележка, че така е доставен с ударен капак и при шефа - подпис и печат!
    Докато е прясно, ти да си имаш черно, на бяло.
    Дано не се налага, но вържи си попа ...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #907

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    С едно от външните имаше някаква драма и сменяха нещо.
    На две от външните тела им монтираха допълнителен мъфлър, че иначе се чуваше един неприятен звук. Сега им предстои втора зима, та ще видим какво ще стане. И двата са с по 3-4 сервизирания и всяко следващо ще е "чао" и смяна с Дайсейкай (писал съм го вече). Но да видим

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от StoyanNS Виж публикацията
    Типично по български, първо поръчах дискутирания климатик и след това тръгнах да чета отзивите. Сега съм леко на многопът защото монтажът ще е утре, а имах намерение да поръчвам още два. От една страна съм силно разколебан, от друга не чух лоши отзиви за сервиза, което ме успокоява, че дори и при мен да се случи фал ще се намери решение.
    Тъй като темата е замряла поради отсъствието на създателя и, ще помоля професионалистите да си кажат още веднъж мнението (натрупал се е опит за цял сезон) - описаният случай е някакво лошо стечение на обстоятелствата или наистина качеството на Тошиба се е сринало? Да рискувам ли и аз с 3 климатика от същата серия или да се насочвам към други марки и модели? Гледах и няколко руски клипа, но не ми стана много ясно дали сегашните GMCC компресори са добрите стари двойно-роторни на Тошиба? Дали пък китайците не са икономисали нещо от технологията с цел намаляване на цената за сметка на качеството?
    Благодаря!
    Тук съм, бре
    Просто летата са прохладни, сложих нова дограма и дори при 40 градуса навън, вътре над 25-26 градуса не става (а така ми е перфектно). Реално от април и до момента, машините не са включвани.
    Питай нещо конкретно ако те интересува и не съм писал за него в темата.

    - - - - - - - - - -

    @StoyanNS: Казвам ти от опит - ако имаш парите, направо си вземи Daiseikai. Разликата е огромна! Не прави моята грешка.
    За другото няма какво да се притесняваш - при 3 и повече ремонта (ако се случи) през първите 2 години, можеш да върнеш продукта и никой не може да оспори. Аз вече го направих с една от машините - никакви проблеми! Ти си клиентът - ти плащаш и КЗП е зад теб!
    Отделно, че имаш 5 години пълна гаранция
    Този пост е редактиран от joroooooo; 08-09-21 в 16:32.
    bobivg одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    18
    #908

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Днес имах около час за бъзикане с новата придобивка (докато дойдат монтажниците на дограмата). Наслагах (умишлено) всичко на АУТО, преди това бях бучнал домакинския ватметър в контакта. Понеже много хора питаха за минимума при отопление, видях да се люлее между 162 и 168 вата, но ми направи впечатление, че това е при 50% power factor - мслех си, че инверторите не работят като индуктивен товар, но може и да съм в грешка. Пробвах и колко вее под отворената клапа - не е както пред нея, но повяването си го има, което ме навежда на мисълта, че ако това чудо е точно над главата ти, може да те стегне синузита. Съвсем субективно ми се струва, че външното тяло е по-шумно от дъртия Авант. И друго ми направи впечатление - няма го прославутото "издухване" в началото на отопленето или след дефрост.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #909

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от StoyanNS Виж публикацията
    Днес имах около час за бъзикане с новата придобивка (докато дойдат монтажниците на дограмата). Наслагах (умишлено) всичко на АУТО, преди това бях бучнал домакинския ватметър в контакта. Понеже много хора питаха за минимума при отопление, видях да се люлее между 162 и 168 вата, но ми направи впечатление, че това е при 50% power factor - мслех си, че инверторите не работят като индуктивен товар, но може и да съм в грешка. Пробвах и колко вее под отворената клапа - не е както пред нея, но повяването си го има, което ме навежда на мисълта, че ако това чудо е точно над главата ти, може да те стегне синузита. Съвсем субективно ми се струва, че външното тяло е по-шумно от дъртия Авант. И друго ми направи впечатление - няма го прославутото "издухване" в началото на отопленето или след дефрост.
    При каква външна температура стигна този минимум?

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #910

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Как успя да вкараш Тошиба в дефрост при тея външни?
    Ограничението на мощността не влияе на минимума.
    rosswen одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    121
    #911

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Как успя да вкараш Тошиба в дефрост при тея външни?
    Ограничението на мощността не влияе на минимума.
    Power factor = cos ф

    Изпратено от моят SM-A515F с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    18
    #912

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Макар и със закъснение ще отговоря на попиталите.
    Външните температури са относително високи, не помня точно, но да речем, че около 15-17 градуса - напълно съм наясно, че със спадането на температурите, изстиването на сградата и т.н. фактори няма как да се отоплявам с 2 крушки. Писах какво съм наблюдавал заради многобройните питания "ама какъв му е минимума", "качва ли си минимума при спадане на външните температури" и т.н.
    Разбира се, че не съм вкарвал тази Тошиба в дефрост, макар че има и такава опция - казах, че при стартиране на топлото, което примерно е при първоначалното му пускане в режим отопление или ако е бил в ON/OFF или след дефрост го няма "издухването" на вътрешното тяло, което за много хора е проблем, особено ако се ползва климатика по време на сън. Такова "издухване" съм виждал при предните Шораи - тук софта е пипнат.
    Пипнати са и ред други неща, примерно подовата Тошиба има опция да се намали мощността на външното тяло на 75 и 50% - предния модел Шорай няма тази функция, Еджът има и още две опции за мощността на външното тяло, едната се стреми да намали мощността с цел обезшумяване, но приоритетна си остава зададената температура, другата опция е ниска мощност пак с цел нисък шум, но тогава зададената температура може и да не бъде достигната. В моя случай тези опции са много приятна изненада защото много държа да не надувам комшийските глави с идеята, че и те няма да надуват моята.
    Като цяло машината напълно ме устройва и ще пропусна препоръките за Дайсейкай - с Еджа мога да изгоря, но може и да нямам никакви проблеми, с Дайсейкай задължително изгарям с още 1000 лв. за опции, които никога няма да ползвам.
    В понеделник поръчвам още 2 Еджа и ако се издъня ще пиша обезателно, ако всичко е наред, може да споделя за някои други "открития" - на сегашния климатик му виждам външното тяло през прозореца т.е. заскрежавания, дефрости, маймунджулуци, всичко ми е пред очите.
    SkyLLeNd и rosswen харесват това.

  16. Novice
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    7
    #913

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Моят Edge и Daiseikai 9 са вече при мен нямам търпение да ги монтират

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #914

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Ватметри, термометри.....подготвил ли си се.
    Alexi и Jack Krauser харесват това.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #915

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    прегледай и темата за дайсейкай че програмиране против успиването те чака

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 61 от 76 ПърваПърва ... 1151596061626371 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung S6 Edge +
    От KI_YOOU във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 15
    Последно: 20-04-16, 15:17
  2. Samsung Galaxy S7 & S7 Edge
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 24-03-16, 12:07
  3. Съвет за Покупка на ТВ Plasma or LED Edge
    От vlady_1986 във форум Телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 02-05-13, 07:25
  4. NXcam na Solid Edge
    От mmt във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-06-07, 11:10
  5. EDGE - вече и у нас
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 18
    Последно: 16-03-05, 00:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе