Страница 71 от 76 ПърваПърва ... 21616970717273 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,051 до 1,065 от общо 1139
Like Tree699Одобрявам

Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    12
    #1051

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Тая Тошиба не може да пада под 100W ако е целия си акъл ..... таковата фреон.
    Да горе се поправих.

    Изпратено от моят TAS-AL00 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    38
    #1052

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    При мен в София от Ахи не могат да дойдат от един месец... звъня, казват, че са много натоварени и с приоритет са тези, чиито климатици изобщо не работят (затова проявявам и разбиране), но не знаят кога ще дойдат... а проблема с виенето го съобщих в началото на декември....
    needhelp00 одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1053

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Значи с виенето направо сте извадили късмет, щото на другите направо са им спрели климатиците. Щом са натоварени излиза, че тая марка е станала тотал щета.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1054

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Това жужи като Плазма бе. Да не би да са ги накичили с плазма а вие да не знаете.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    121
    #1055

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Това жужи като Плазма бе. Да не би да са ги накичили с плазма а вие да не знаете.
    Не се бъзикай с клетите нас? Все едно живеем в съседство на необслужван с десетилетия трафпост... [emoji1787]

    Изпратено от моят SM-A515F с помощта на Tapatalk
    nikolapeikov одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    38
    #1056

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от ААТ Виж публикацията
    Не се бъзикай с клетите нас? Все едно живеем в съседство на необслужван с десетилетия трафпост... [emoji1787]

    Изпратено от моят SM-A515F с помощта на Tapatalk
    Ама колко добре го каза... :D
    ААТ одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    12
    #1057

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    От вчера съм пробвал на Auto Queit и 22 градуса и виенето изчезна поддържа от 280 до 330kwh направо не ми се вярва, но така ще го държа перфектен е за момента

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    18
    #1058

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Не знам дали всички говорят за едно и също виене и кой от къде го чува. Имам 3 Еджа 10, монтирани в рамките на месец. Единият се ползва най-много и е в най-малкото помещение. Вечер, когато всичко утихне и когато климатикът е достигнал зададената температура започваше досадно да се чува звук, който така и не можах да определя дали е от външното или вътрешното тяло. Другият климатик е в най-голямото помещение - там се чуваше по-скоро вибрацията на външното тяло. Говоря за панелка, климатиците са монтирани директно на стойките.
    Започнах експериментите с климатика в най-голямата стая, най-удобен е защото е на тераса и се работи без висене по фасадата. Първо сложих тампони с прекъсната шпилка - ефектът беше, че вибрациите се усилиха. Махнах тампоните и сложих самоделни гумени подложки в следния ред: болт, шайба, пета на климатика, гумена подложка, стойка, гумена подложка, шайба, гайка. Климатикът "млъкна" - трябва да се напъна за да чуя нещо от външното тяло. Имайки този резултат направих същото и с виещия климатик в най-малката стая. Виенето изчезна, чувам го само защото знам, че го е имало, при това е само докато машината достигне зададените градуси.
    Мисля си, че си заслужава да се опита, не струва почти нищо, а ефектът е поразителен (поне при мен).
    Да уточня, че за подложка ползвах два пласта гума по 2-2.5 мм. т.е. 5 мм. тампони със съответните по дължина болтове (около 40 мм.) са цялата инвестиция (8 бр. тампони и 4 бр. болтове 8Х40 мм.)
    Надявам се да съм бил полезен!
    Склонен съм да си мисля, че проблемите с виенето наистина са по-скоро в калпав монтаж, отколкото в самите машини. При мен примерно, стойките на климатика в голямата стая не са затегнати здраво за панела (играят ляво-дясно) разбрах го едва след манипулациите с тампоните. На единия климатик се появи неприятно "бъздене" на втория ден от монтажа му - огледах тръбния път и се оказа, че захранващия кабел контактува с една от тръбите и от там идва бъзденето, просто го привързах за да не трепти самостоятелно. Две от външните тела са под прозореца в средната стая, умишлено направих дограмата с две отваряеми части, да е лесно монтирането и обслужването. Незнайно защо монтажникът е решил, че външните тела ще са изместени от отваряемите части (половината тяло е под отваряемата част, другата половина е под неотваряемата част). Болтовете закрепващи външното тяло за стойките са с по една шайба (която се вижда от горе), от долна страна шайбите са икономисани, да не говорим, че всички шайби са различни, някои за 8 мм. болт, други за 10 мм. дебелините на самите шайби са също различни, няма никакво осигуряване срещу саморазвиване. Ако се вторача със сигурност ще открия и други недомислия при монтажа - как да виня тогава Тошиба за отстъпление в качеството.
    Този пост е редактиран от StoyanNS; 19-02-22 в 06:23.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1059

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Хубавите климатици са капризни на монтаж, не са за всеки.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    22
    #1060

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    @StoyanNS За такова виене ли говорите при вас - https://youtube.com/shorts/ev8LtG-AEHo?feature=share

    Sent from my Redmi9 using Tapatalk

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    38
    #1061

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от ddd1 Виж публикацията
    @StoyanNS За такова виене ли говорите при вас - https://youtube.com/shorts/ev8LtG-AEHo?feature=share

    Sent from my Redmi9 using Tapatalk
    При мен това е виенето, за него Ахи ми казаха, че чакат становище на вносителя и че засега са с вързани ръце

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Разград
    Мнения
    9
    #1062

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Аз имам поставени тези и съм супер доволен, всички вибрации спряха. Антивибрационни тампони тип 1MNaV 59.00 лв.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    12
    #1063

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    @ddd1 При мен е това виене на Edge 13ка само на Queit mode го няма. И аз все още чакам решение на проблема.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    38
    #1064

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от needhelp00 Виж публикацията
    @ddd1 При мен е това виене на Edge 13ка само на Queit mode го няма. И аз все още чакам решение на проблема.
    Да не те притеснявам, но виенето в момента го няма заради по-топлото време. И при мен е така в момента, но застудее ли, се появява отново
    ААТ одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    121
    #1065

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от needhelp00 Виж публикацията
    @ddd1 При мен е това виене на Edge 13ка само на Queit mode го няма. И аз все още чакам решение на проблема.
    Провери си виенето на режим вентилатор и на всяка степен. Ако го има, се лекува с грес по втулката и по челото на турбината от страната на втулката. И ако има нужда преместване на турбината наляво-надясно , докато понамали.
    Успех.

    Изпратено от моят SM-A515F с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 71 от 76 ПърваПърва ... 21616970717273 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung S6 Edge +
    От KI_YOOU във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 15
    Последно: 20-04-16, 15:17
  2. Samsung Galaxy S7 & S7 Edge
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 24-03-16, 12:07
  3. Съвет за Покупка на ТВ Plasma or LED Edge
    От vlady_1986 във форум Телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 02-05-13, 07:25
  4. NXcam na Solid Edge
    От mmt във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-06-07, 11:10
  5. EDGE - вече и у нас
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 18
    Последно: 16-03-05, 00:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе