Страница 21 от 76 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 1139
Like Tree699Одобрявам

Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #301

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Те са изтеглени.....ама от друг пазар...май...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,131
    #302

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от joroooooo Виж публикацията
    Поздравления за смелостта, че го признавате! Така и трябва!
    Техника е и винаги може да се случат дефектни бройки, а и цели партиди! Аз затова и не се впрягам... поне засега.
    Разчитам, че марката и сервиза ще направят нужното за да ИЛИ отстранят дефектите, ИЛИ направо да си изтеглят дефектните бройки от пазара.
    Ние като клиенти нямаме вина за несгодите на марката или сервиза. Ние само даваме парите и ще си търсим качеството, за което сме платили.
    похвално е че имаш такова търпение ,но то ще се изчерпи ако сега дойдат и смъкнат единия климатик от стената ти за ремонт и го върнат след месец в същото състояние с констатация че нищо му няма и си бачка
    Gyokov и joroooooo харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    607
    #303

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Стар обичай на " официалните " вносители в БГ . Да си припомним за изтеглените ДКЕ на Панасоник .

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,131
    #304

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    не се сещам ДКЕ да са ги изтегляли или официално да са признавали за проблемна серия в БГ .. даже не признаваха гаранционно ремонта на думналия компресор .. хиляди хора изгоряха

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    54
    #305

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    https://drive.google.com/file/d/19H0q_gu_bInuZhATUfjbYg40sIe-HrgA/view?usp=sharing

    Ето за това виене от вътрешното тяло на моя климатик говорех на предишната страница.
    Микрофонът е съвсем близо до него. Силата на звука на записа е относителна.
    Отвън до външното тяло такъв звук не се чува, но може от там да идва и да се предава по тръбите във вътрешното тяло, а то да го играе като резонатор - музикален инструмент . Не знам. Но това е звукът при мощност 490 вата. След като включих климатика, той постепенно стигна до 1200 вата, след няколко минути плавно слезе до 490 вата и се задържа там, тогава направих и записа. После слиза до към 200 вата и там е тихичък - няма виене.
    Когато прави дефрост, го прави с 500 вата мощност, но тогава виене няма.
    Абе, тъй ще е тя...
    Този пост е редактиран от darko_d; 07-01-21 в 18:01.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #306

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Pr_br Виж публикацията
    Аз пък не виждам някаква мъка, и ние имаме проблеми с Едж серията, на чисто нова бройка вият лагерите на мотора, имаше и други рекламации. За мен определено е по-зле от стария Шорай например.
    Възможно е, ние пък за сега нямаме. Пък и един модел не е цялата марка нали? Да не говорим колегата дето говорел от личен опит с една машина на стената, но разбра, че марката напоследък не ставала?
    Aleksandars и rosswen харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #307

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Първо почна топ модела (дайсейкай8) да се успива, после го последва и мирайчето. За авант не помня имаше ли го феномена.
    На дайсейкай9 нещо с плазма озонатора бяха спестили някой чарколяк....

    - - - - - - - - - -

    А,....мисля че дайсейкай6 повлече крак....
    Alexi и bobivg харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #308

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от darko_d Виж публикацията
    https://drive.google.com/file/d/19H0q_gu_bInuZhATUfjbYg40sIe-HrgA/view?usp=sharing

    Ето за това виене от вътрешното тяло на моя климатик говорех на предишната страница.
    Микрофонът е съвсем близо до него. Силата на звука на записа е относителна.
    Отвън до външното тяло такъв звук не се чува, но може от там да идва и да се предава по тръбите във вътрешното тяло, а то да го играе като резонатор - музикален инструмент . Не знам. Но това е звукът при мощност 490 вата. След като включих климатика, той постепенно стигна до 1200 вата, след няколко минути плавно слезе до 490 вата и се задържа там, тогава направих и записа. После слиза до към 200 вата и там е тихичък - няма виене.
    Когато прави дефрост, го прави с 500 вата мощност, но тогава виене няма.
    Абе, тъй ще е тя...
    Не се отваря линка при мен. Ако можеш да му оправиш пермишъните?
    Иначе, и климаткът в моята стая точно сега издава досадният звук - все едно е много фино стъргане метал-в-метал или нежно свирене на китара . И наистина наподобява на описаното от теб - точно като някакъв резонатор. И пак така - когато съм навън, от външното тяло не се чува това виене.
    При мен не го свързвам с консумираната мощност, ами с външната Т - когато стане 5 градуса или по-хладно навън. И го има само на 2 от 4 машини засега. Тези, на които част от тръбният път минава през стаята го имат този звук

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    54
    #309

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от joroooooo Виж публикацията
    Не се отваря линка при мен. Ако можеш да му оправиш пермишъните?
    Не знам дали направих нещо. Пробвай дали ще се отвори сега.

    https://drive.google.com/file/d/19H0...ew?usp=sharing

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,131
    #310

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    ма това е отврат ,имаш 5г гаранция викай ги

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #311

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от darko_d Виж публикацията
    Не знам дали направих нещо. Пробвай дали ще се отвори сега.

    https://drive.google.com/file/d/19H0...ew?usp=sharing
    Сега се отваря, да. Добре е като записваш, да избягваш въздушната струя. Иначе, в бекграунда се чува въпросният звук.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    ма това е отврат ,имаш 5г гаранция викай ги
    Още около седмица по закон и ще почакам. После има и други начини... не ме бърка да действам и така.
    Добра ирония и тънко чувство за хумор... хъхъхъ.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    54
    #312

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от joroooooo Виж публикацията
    Сега се отваря, да. Добре е като записваш, да избягваш въздушната струя. Иначе, в бекграунда се чува въпросният звук.
    Аз даже доста си играх да го докарам до това положение записа, той беше много по-лош и с шумове. Правих го с лаптопа с външен микрофон. Турбината я бях намалил на първа степен за да не духа много. Изчистих шума със звукозаписна програма, за да остане максимално само звукът от виенето. Така записът стана доста по-реален и максимално се доближава до действителността възприемана от ухото. Може би само за силата на звука не може да се добие реална представа, защото зависи кой с какво и как го слуша. Но иначе точно това е виенето при мен.
    Сега в момента работи на 220 вата и е тих, няма виене.
    Това с гаранцията мисля, че за мен се отнасяше, но аз не искам да водя вече такива битки. Водил съм ги преди време за други домакински уреди с проблеми, знам какъв е зор понякога. Стигал съм и до КЗП, и просто не ми се занимава повече, дори съм се отказвал от гаранция на някои електроуреди и съм си оправял проблемите и дефектите сам и за моя сметка, само и само да си запазя нервите...
    Така че предпочитам да ми вие от време на време климатика, отколкото да му търся гаранцията в тоя случай.

    joroooooo,
    аз обаче не трябваше да пиша за моя проблем с климатика в твоята тема, щото може да се объркат хората, които четат и да си помислят, че става дума за твоите климатици. Малко ги омесихме нещата. Спирам да пиша за моя климатик повече .
    Гледай да си оправиш твоите неща.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #313

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Лагерите вият. Нормално, като се има пред вид, че фабрично слагат възможно най-евтините, и освен това неподходящ тип. Дарко, след колко време се появи това виене? При това бучене просто не се седи вътре...
    При моя панасоник фабричните лагери се разбучаха до такава степен някъде след около 3 зими...

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    54
    #314

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Ааа, то това виене си го имаше още като нов. Сега е 3 годишен.
    Пак да уточня, силата на записа може би е малко преекспонирана, не е много силен този шум, но определено е дразнещ и вечер не е за изтрайване.
    Ако става дума за лагерите на турбината, това виене не е от тях.
    Когато работи само на вентилатор тогава има едно едва-едва доловимо подобие на леко виене. Но когато работи и компресора виенето е многократно по-силно и е съвсем друго, това което се чува на записа.
    Уж нямаше да пиша повече за моя климатик, ама нали ме питате .

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #315

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Ако така вие компресорът, то по-добре да го караш на боклука този климатик. Аз поне не бих издържал дълго на такъв шумов терор, независимо дали е шумен или тих. Това ще ти съсипе нервите. Няма да издържиш дълго.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 76 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung S6 Edge +
    От KI_YOOU във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 15
    Последно: 20-04-16, 15:17
  2. Samsung Galaxy S7 & S7 Edge
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 24-03-16, 12:07
  3. Съвет за Покупка на ТВ Plasma or LED Edge
    От vlady_1986 във форум Телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 02-05-13, 07:25
  4. NXcam na Solid Edge
    От mmt във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-06-07, 11:10
  5. EDGE - вече и у нас
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 18
    Последно: 16-03-05, 00:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе