Страница 26 от 76 ПърваПърва ... 16242526272836 ... ПоследноПоследно
Резултати от 376 до 390 от общо 1139

Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #376

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Само предположение за високочестотния звук - монтирали са с тънкостенни тръби?

    Не би трябвало, забранено е.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #377

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от simeonbf Виж публикацията
    Купих 2бр. климатици EDGE 10 и 13. Чува се биене на турбината. И като натисна вътрешното тяло с пръст на горе. И турбината се успокоява. Освен това се чува някакво виене. Високочестотен звук.Сякаш идва по тръбите от външното тяло. Това за 13-та. При 10 - та се чува за кратко, като развърта компресора и изчезва шума. Но и при него като големия започна да трака турбинката отначало много рядко и слабо съм чувал да чатка турбината и като натисна с пръст нагоре тялото се успокоява. Може би кофти монтаж??? Но високочестотния бръм на големия според мен няма оправия.Четох теми, където стигат до извод, че това е от външното тяло, и падне ли ти се такава бройка. Само смяна решава проблема.
    Надали е кофти монтаж... по-скоро са дефектни бройки ИЛИ цяла партид(и)а.
    А вероятно има и хора закупили по една бройка, на които ще им се каже, че това е нормално. Дано да греша, де!

  4. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #378

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от joroooooo Виж публикацията
    През нощта явно бяха най-ниските Т, които 10-ката в моята стая е виждала, а аз пък чувал...
    Ако има зима ще се откачи от стената и ще избяга към топлите държави, затова така върти стартера.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #379

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Авторът ще се окаже, че без да иска, е пуснал най-полезната тема за някой модел климатик в последно време.

    Сигурен съм, че доста хора, залитнали по модела, включително и мен, заради суперлативите, ще преосмислят избора си.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #380

    Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Авторът ще се окаже, че без да иска, е пуснал най-полезната тема за някой модел климатик в последно време.

    Сигурен съм, че доста хора, залитнали по модела, включително и мен, заради суперлативите, ще преосмислят избора си.
    Честно казано, не виждам кой знае какви алтернативи в този ценови диапазон, за това, което търся. Иначе да, доста полезни отзиви. Благодарен съм на [mention]joroooooo [/mention] за отделеното време и максималната обективност. Аз, от своя страна, си пресявам информацията и поразбрах някои неща, които ме интересуваха основно.
    П.п. Сещам се за няколко модела, на цена над 2к. лева, с доста шумни дефрости. От различни производители са и са сред най-именитите, но няма да споменавам точно кои, от други съображения. Като цяло, дефростът е едно не особено приятно събитие, при повечето климатици, не знам защо всички са така изненадани.
    Този пост е редактиран от rosswen; 10-01-21 в 12:23.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #381

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    По цял ден съм на 80см от fvxs50 (ако не съм объркал - подова 18-ка на дайкин) , та на този климатик дефроста му е по тих от on-off-a на моите. Чува се за няколко секунди само едно леко съскане, даже някой път не го и хващам.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #382

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    ...не знам защо всички са така изненадани.
    Защото в темата за цепеници има флагман за 800 лева с монтажа и се казва Звездна светлина и човек вече не знае какво да мисли.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #383

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Онова ако е флагман, аз съм космонавт....

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #384

    Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    [mention]milanov [/mention] , 20FTXM-N е един от скъпите клими, които ми направиха впечатление за шумен дефрост. Не знам подовите как са, но ако изчетеш темата за модела, ще видиш там пък колко проблеми има с лагери на вентилатора, на вътрешното тяло и т.н. Аз съм я чел много обстойно, защото се бях навил много сериозно на тази машина.
    П.п. [mention]the inquirer [/mention] , всеки сам си пречупва нещата през собствената призма. Аз си тълкувам нещата по свой начин и до сега не съм се подвеждал. Всеки си носи глава на раменете и както го учи акълът.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #385

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Онова ако е флагман, аз съм космонавт....

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk
    Очевадно е, че и в режим на охлаждане така позиционира клапата си, че да не се налага да се поставят разни там wind free джаджи.
    Парадокса е, че и двете са Мидея.
    MIDEAFOREVER

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #386

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Авторът ще се окаже, че без да иска, е пуснал най-полезната тема за някой модел климатик в последно време.

    Сигурен съм, че доста хора, залитнали по модела, включително и мен, заради суперлативите, ще преосмислят избора си.
    Ако си мислиш, че при другите марки и модели всичко е цветя и рози, и нямат проблеми...

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #387

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Очевадно е, че и в режим на охлаждане така позиционира клапата си, че да не се налага да се поставят разни там wind free джаджи.
    Парадокса е, че и двете са Мидея.
    MIDEAFOREVER
    Ако за Вас подобни нормални неща позиционират даден модел във висок клас....

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk

  16. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #388

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Ако за Вас подобни нормални неща позиционират даден модел във висок клас....

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk
    За разните там озонатори, йонизатори, прахосмукачки, uv-c лампи, рекуператори и т.н. си има отделни уреди. Нормален дефрост, нормално управление на въздушния поток, по възможност да работи като инвертор, да харчи 100 вата и да прави Киловат - да струва под 1000 лева го прави флагман.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #389

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Никой не визира допълнителни функции....както и да е.

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #390

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    [mention]milanov [/mention] , 20FTXM-N е един от скъпите клими, които ми направиха впечатление за шумен дефрост. Не знам подовите как са, но ако изчетеш темата за модела, ще видиш там пък колко проблеми има с лагери на вентилатора, на вътрешното тяло и т.н. Аз съм я чел много обстойно, защото се бях навил много сериозно на тази машина.
    П.п. [mention]the inquirer [/mention] , всеки сам си пречупва нещата през собствената призма. Аз си тълкувам нещата по свой начин и до сега не съм се подвеждал. Всеки си носи глава на раменете и както го учи акълът.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Росене този модел няма лагери на мотора,бъркаш го с FTXS.
    п.п. Дайкин имат най-тихия дефрост при климатиците,при тях има по 30сек.пауза преди да превключи четерипътния вентил и плавно отваряне на ЕЕВ-то.
    Този пост е редактиран от necata2; 10-01-21 в 13:38.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 26 от 76 ПърваПърва ... 16242526272836 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung S6 Edge +
    От KI_YOOU във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 15
    Последно: 20-04-16, 16:17
  2. Samsung Galaxy S7 & S7 Edge
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 24-03-16, 13:07
  3. Съвет за Покупка на ТВ Plasma or LED Edge
    От vlady_1986 във форум Телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 02-05-13, 08:25
  4. NXcam na Solid Edge
    От mmt във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-06-07, 12:10
  5. EDGE - вече и у нас
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 18
    Последно: 16-03-05, 01:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе