Страница 4 от 15 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 220

Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #46

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Цитат Първоначално публикувано от vdsvicky
    Ето ще ви дам поредния пример за щуротиите на сегашната власт:
    ..... Та при влизането в Кокаляне има пешеходна пътека и една женица реши да пресече и полото спря, но шкодичката уви не можа и добре фрасна полото. Моята дистанция ми позволи плавно да намаля и спра, като и колегата зад мен също спря плавно. Е..., питам аз - с какво помогнаха фаровете на шофьора на шкодичката ? Ами ако женицата беше пресякла ? Вместо КАТ, депутатите и министрите да мислят как да се повиши културата на поведение на пътя, то мислят единствено как да забогатеят! Щото това ми мирише на далавера отвсякъде.
    Изключително удачен пример, как на заспал шофьор и включените фарове не му помагат!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #47

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Цитат Първоначално публикувано от justify


    [b]До няколко години(от 2015 години мисля) светлините на автомобилите ще се включват автоматично при здрачаване, през нощта, на зазоряване и при дъжд/сняг/мъгла.
    човек аз 97ма имах едно 206, дето ги имаше тия работи, и се пускаха чистачки при дъжд и фарове вечер и халогенки при мъгла, какво се подготвя не знам, ама тва си го има вече от 20 години близо

  4. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    984
    #48

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Управлявам Каптива и тя има автоматично запускане на фаровете и чистачките. Докато чистачките реагират адекватно, то фаровете се запускат автоматично точно преди да излеза от тунела . Иначе доволно ми харчат от акумулатора, щото при всяко активиране на алармата и заключването сами си се пускат и светят доволно дълго! Само да знаете как я мразя тази опция! Имам и случай вече при управление в редуваща се сянка и слънце - човека пред мен наби спирачки и ме попита: "Абе юнак, що ми светкаш?" Е...обясних му... Ташак работа.
    Докато има господа и другари дето се мислят за царе на волана, то ще има жертви на пътя! ПЪТ ВРЕМЕ НЯМА!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #49

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - при&#

    Lupus - аз какво по-различно казах, че го дъвчите 3 страници след това абсолютно същото ?
    разхода не е фрапантен но виж за акумулатора и за крушките ще ме заболи да ги сменям през месец.
    Който е "кьорав" да не кара кола. По наше време далтонистите нямаха право да карат коли. А сега имам чувството че само такива карат- не познават цветовете и цепят на червено.

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Че то и сега много коли го имат това. На жена ми колата е с такава опция, но по-хитрото е, че може да си оставиш ключа на включени фарове и те се гасят при вадене на ключа. Като запалиш колата са си включени.
    Дори и да стане стандартна опция през 2015 година как точно ще ни помогне това с нашия авто парк? Точно хората, които карат архаични брички мерят колко им струва запалването на фаровете и карат без климатик, но с отворени прозорци за да спестят.
    това нещо става с т.н ключ маса - като сложиш ключа и има маса и си готов. Лесно се прави , само малко разглобяване ае нужно и то на коли които го нямат.
    Фанта , аз пускам на свободна, понякога и не ползвам спирачка и тама вече 20г. и да пестя доста над 2л /100км повярвай ми. Ако не вярваш ела от София до варна и засечи разход , после аз ще те върна - и да видим.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #50

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Lupus - аз какво по-различно казах, че го дъвчите 3 страници след това абсолютно същото ?
    разхода не е фрапантен но виж за акумулатора и за крушките ще ме заболи да ги сменям през месец.
    Който е "кьорав" да не кара кола. По наше време далтонистите нямаха право да карат коли. А сега имам чувството че само такива карат- не познават цветовете и цепят на червено.
    Нали това ти смятах горе - за акумулатора! Нищо му няма!
    Виж за халогенките е така - имат си "моточасове". Като ги наработят и си отиват.

  7. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    984
    #51

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Айде един сръбски виц по повода: " Абре момко, ти желиш да видиш жмигалец као пичице, а не видиш ауто као прогимназиjа!"

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #52

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - при&#

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Нали това ти смятах горе - за акумулатора! Нищо му няма!
    Виж за халогенките е така - имат си "моточасове". Като ги наработят и си отиват.
    Прочети малко по-добре аз какво казах . даже халогените не ползвам.
    На ден имам по над 30 гасения и паления на колата . Това до 2г ме е довело до нов акумулатор вече с 25% по-скъп.
    и защо - заради някаква поредна безсмислица , която с факти описани с доказателства по-горе във външен линк доказват обратното. - повишават се ПТП, пшовишават се продажбите на гориво , държавата печели още 53 % от 33 милиона литра гориво по 2.64 най-евтиното вече. ( минимум сума 87 120 000 лв - 53 % са 46 173 600 лв ей така.)


    Отделно от това , няма да караме никак в тон с новите изисквания " на зелено" така че втори фактор доказва колко е безсмислено това, и че ще бъде отмене до 2г.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #53

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Цитат Първоначално публикувано от vdsvicky
    Ето ще ви дам поредния пример за щуротиите на сегашната власт:
    Прибирам се преди малко от Боровец и пускам пътя Самоков - Кокаляне и още от Самоков застанах зад една Шкодичка 120L, която беше с пуснати фарове ( габаритите отзад и светеха), пушлявеше на изгоряло масло и шофьорът и бе на около 50-тина години видимо. Подредбата на няколкото автомобили бе следната - отпред едно поло, след това шкодичката, след това аз и след мен един MB ML. Въпреки, че ме дразнеше пушека на въпросното соц. возило, то реших да си карам след него, след като видях шофьора на шкодичката как шари на ляво и надясно, и как след всеки завой натиска газта и преди всеки завой "бие" спирачки. Аз спазвах отлична дистанция от около 100-тина метра, като и колегата зад мен с ML-а също от мен. Аз бях без пуснати фарове! Та при влизането в Кокаляне има пешеходна пътека и една женица реши да пресече и полото спря, но шкодичката уви не можа и добре фрасна полото. Моята дистанция ми позволи плавно да намаля и спра, като и колегата зад мен също спря плавно. Е..., питам аз - с какво помогнаха фаровете на шофьора на шкодичката ? Ами ако женицата беше пресякла ? Вместо КАТ, депутатите и министрите да мислят как да се повиши културата на поведение на пътя, то мислят единствено как да забогатеят! Щото това ми мирише на далавера отвсякъде.
    Честно казано, нещо не виждам връзката между нескопосани водачи и щуротиите на сегашната власт, освен тоя дето е карал Шкодичката да е бил депутат.
    А културата на поведение на пътя не се създава от депутати и министри. Тя е функция на цялостното възпитание и манталитет на отделния човек. КАТ е сопата и евентуално може да се приема, че е част от възпитанието, което е пропуснато по очевидни причини.
    Вкарването на политката в такива теми и посочването на "доказателства" от рода на тези от един линк по напред в темата, винаги ме карат да гледам несериозно! Сега всеки може да си измуче и представи "доказателства" за каквото си поискате, даже и, че македонската нация е всъщност единствения оцелял наследник на египеската! А между другото в офисите на Овергаз има едни изчисления, за това колко струва единица енергия в зависимост от енергоносителя, които "доказват", че отплението на газ е най евтино.

    За мен нещата са прости. Разхода ми с климатик и фарове не е повече от 0.2-0.5л/100, което се дължи на климатика. Няма нужда някой да се опитва да ме убеждава, че разхода се повишава с 2л. и повече, защото не е вярно или ако е така, да си прегледа колата. От 10г. карам с включени фарове винаги и ще продължавам да го правя, освен ако не го забранят със закон. Мисля, че има смисъл да се кара на фарове през деня, най малкото ме виждат доста по добре и по отдалеч.

  11. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #54

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Това с фаровете е крачка назад в "зелената" философия на ЕС . Не може да въвеждаш директива за забрана на лампите с нажежаема жичка, да обявяваш международен час за гасене на лампите в къщи, а в същото време да налагаш повсеместно разхищение, по повод недоказани теории за сигурността. Все си мисля, че совите не са това което са.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #55

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - при&#

    tony34al -никой не коментира изборът ти , коментираме че не е правилно да задължат всички да го правим при доказана неефективност. А за разхода на климатик - щом си убеден в в разхода на твоя не мога да те разубедя по никакъв начин.

    Само преди 10г бе абранено да карам на фарове през деня и глобяваха за това, сега обратното. Само че преди 10г нямаше толкова катастрофи - защо ли ?

    ПП.
    И тогава имаше коли, но само тия без вратове и с 1 пръст "чело" караха лудо и нагло. Сега всеки пъпчив 18г новобранец прави глупости и не спазва правилника, "Щото раиш аз съм кат Шуми- мноо съм добър"

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #56

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    tony34al -никой не коментира изборът ти , коментираме че не е правилно да задължат всички да го правим при доказана неефективност. А за разхода на климатик - щом си убеден в в разхода на твоя не мога да те разубедя по никакъв начин.

    Само преди 10г бе абранено да карам на фарове през деня и глобяваха за това, сега обратното. Само че преди 10г нямаше толкова катастрофи - защо ли ?
    Да знам, аз просто го споделям, както споделям мнението си. Споделям го защото, това са моите виждания, които не се опитвам да натрапвам на когото и да било. Уважавам и противните мнения, те показват че проблема не е еднозначен.

    Чисто статистически е нормално с увеличаването на МПСтата да се увеличат и катастрофите. А иначе причините за катастрофи са толкова много и не знам възможна ли е комлексна оценка на всички фактори водещи до тях. Не ми се иска да профанизирам тази тема!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #57

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Това повишаване само от светлините???
    Не четеш правилно. От светлините / диодни/консумацията е мижава ,задни габарите не светят.
    Повишената консумация е от компресора на климатика - хапва си едно 10-12 к.с. .
    От дневните диодни светлини да ми се е вдигал разхода с няма и 0,03л.Даже може да се пренебрегне тъй като съм разтоварил алтернатора с 20-25 Вт от осветление на таблото,часовник.
    Но в закона има една голяма глупост заради забраната да се използват фаровете за мъгла за дневни светлни с намалена мощност .А и мястото им съвпада с дадените места за поставяне на дневни светлини. Дори има модели от VAG групата, които са с лампа с 2 светлини въ фара за мъгла 21Вт и 55Вт ,дори се продават при диларите на VAG на "хубава" цена. денем караш с 21 Вт, като има мъгла пускаш фаровете за мъгла.и се гаси 21Вт жичка. Защо трябва да се кичи автомобилър с допълнителни осв.тела?
    Бях направил с модул да използват фаровете за мъгла на намалена мощност, но ми писна да се занимавам с тъпи полицаи -видиш ли в закона пише ...така. Показвам, че при включени фарове за мъгла светлината е в пъти по силна. Все едно да спориш с телевизор

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #58

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Само преди 10г бе абранено да карам на фарове през деня и глобяваха за това, сега обратното. Само че преди 10г нямаше толкова катастрофи - защо ли ?
    Може да се изненадаш, но тенденцията е точно обратната. Последните 20 г. броя на загиналите при ПТП намалява, въпреки драстичния скок в броя на регистрираните автомобили.
    Не знам дали по същия начин стоят нещата и при броя на ПТП.
    Честно казано, само един човешки живот да бъде спестен от тази мярка си заслужава да се приеме, ако и да струва милиони.
    Ей го, вчера се беше смрачило здраво, преваля леко, но 2/3 от колите си караха без фарове. как да ги задължиш по друг начин да се съобразяват?

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #59

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    lazarus18 , заради изключенията на правилата не трябва да се променят самите правила, за това има контролни органи.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #60

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - при&#

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Може да се изненадаш, но тенденцията е точно обратната. Последните 20 г. броя на загиналите при ПТП намалява, въпреки драстичния скок в броя на регистрираните автомобили.
    Не знам дали по същия начин стоят нещата и при броя на ПТП.
    И къде го видя това колега . Малко по-горе линка с цялото описания прочете ли го. От година на година скачат убитите на пътя , въпреки фаровете. Разбрах че те дразни в смрачаване да карат без фарове, като ти пречат , слез и му го кажи, или се обади да го глобят. И мен ме дразнят джигитите и тия дето секат пътя , ама да забраним и изпреварването тогава !!!

    Тук сега изказвам моята позиция . Ти знаеш повече от статистиката в другите страни където е НЕЗАДЪЛЖИТЕЛНО, но пожелателно. Има разлика между това и тук да е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Е аз съм против , защото това ще донесе облаги на много други , на които вярвай ми - НЕ ИМ ПУКА ЗА ЖЕРТВИТЕ !!!

    Както казах - това за фаровете задължително нарушава директивата за ЕКОЛОГИЯ . Две взаимно изключващи се неща.
    Искаш ли да се обзаложим че до максимум 2г ще отпадне ей така както е прието. Защотъо далаверите с консумативи няма да е толкова голяма и ще загубят интерес тези които го наложиха. ( ще се следят вносовете , митата , данъците и тн на тези търговци - а сега до 2г ще могат да си "отикат" на идеална печалба недекларираната стока.)
    Дай да мислим реално и икономически.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 15 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 12
    Последно: 26-08-13, 18:09
  2. Отговори: 2
    Последно: 10-07-12, 16:15
  3. Препоръчайте ми Midea за целогодишно ползване .
    От evsibo във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 29-05-12, 03:49
  4. Модул за автоматични фарове
    От BaHko_goTuHoTo във форум Автомобили
    Отговори: 17
    Последно: 20-03-11, 22:12
  5. От 1 ноември караме денем и нощем на фарове.
    От Black Adder във форум Коментирай новина
    Отговори: 26
    Последно: 04-03-07, 14:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе