Страница 6 от 14 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 203

Мнения и препоръки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    367
    #76

    Мнения и препоръки

    Предлагам да има тема в която присъстват условията на всички задавани задачи, за да се избегне задаването на вече решени такива във форума.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #77

    Мнения и препоръки

    Cvetanov, доста дълга тема ще стане... И ако всеки започне да я преглежда преди да зададе задача, то ще е същото като да прегледа темите със задачи отначало. Затова засега, ако някоя задача се повтаря, редовните участници ще обявават това и задаващият ще я анулира и ще зададе друга...




  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #78

    Мнения и препоръки

    Не ме радват задачите. Но, щом си има хора, на които им е забавно, да се забавляват.

    Единствено ме дразни, че излизат на главната страница и вместо да се прочете някоя нова тема, там стърчи "Задача #" или "Класация #".


  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    124
    #79

    Мнения и препоръки

    Развоя на събитията в Задача №59 ме накара да се замисля дали е редно задаващия задачата да има право да дава жокери. Така не всеки получава равни възможности. Както Cvetanov сам каза - жокера му е помогнал до известна степен да стигне до верния отговор. И докато другите смятат, че са дали верен отговор той има възможност да се възползва. Действително това е в сила за задачи като тази, която признавам си не е толкова логическа, колкото изисква съобразителност за скрита уловка. Така че премислете ситуацията със жокерите.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    367
    #80

    Мнения и препоръки

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Cvetanov, доста дълга тема ще стане... И ако всеки започне да я преглежда преди да зададе задача, то ще е същото като да прегледа темите със задачи отначало. Затова засега, ако някоя задача се повтаря, редовните участници ще обявават това и задаващият ще я анулира и ще зададе друга...







    <div align="right">Originally posted by IvO_tm - 22/10/2004 : 01:26:13</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Наистина ще стане дълга, само че мисля би отнело доста повече време на някого да отвори всички теми, отколкото ако отвори една и види там всички условия. В крайна сметка една такава тема едва ли би пречила на някого, но пък би могла да е полезна за всички нови участници във форума.

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #81

    Мнения и препоръки

    Cvetanov, ще се опитам другата седмица малко да систематизирам нещата. Ако си навит - можеш да удариш едно рамо! []



    Star Warrior, поставя се равен старт на участниците, но това кой как разсъждава с или без жокер си е лично негово решение. Затова това са "Логически задачи" - предполага се, че трябва да се помисли, преди да се "пост"-не отговор набързо. Според мен ти малко избърза със жокера - можеше например да обявиш кога ще го дадеш. Ето, аз напоследък все влизам, когато задачата е решена вече... [:I]



    Ghost, в този раздел лично, освен "Класация #" или "Задача #" друга тема няма да прочетеш, така че спести си дразненето.




  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    367
    #82

    Мнения и препоръки

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Cvetanov, ще се опитам другата седмица малко да систематизирам нещата. Ако си навит - можеш да удариш едно рамо! []</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Навит съм. Само кажи[]



    <font color="red">Mod Edit IvO_tm:



    В началото на другата седмица ще ти пратя PM, за да обсъдим как ще процедираме... []</font id="red">




  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #83

    Мнения и препоръки

    В интерес на всички е това с жокерите да отпадне като възможност. Както и коментариите от страна на задалия задачата, преди да има официално обявен верен отговор (победител). Така се дават излишни подсказки, а и възможността, ако никой не реши задачата да се спечелят 3 точки не стимулира всички да го правят.

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #84

    Мнения и препоръки

    Lupus, ето че в последната засега <font color="red">"Задача № 60"</font id="red">, Raid си спечели заслужено <font color="green">3-те точки</font id="green">, макар че даде почти 5 жокера (подсказки). Нека това си остане, защото повечето участници се нуждаят от някои уточнения...



    ---



    <font color="red">И сега, една новина:</font id="red">



    С любезното съдействие на <font color="blue">Cvetanov</font id="blue">, всички издадени досега задачи <font color="red">[60 на брой]</font id="red"> са колекционирани в <font color="green">Word-овски .DOC-файл</font id="green">, който скоро ще бъде достъпен за сваляне [download], като линкове към него ще бъдат сложени в 2-те класирания ("Общото" и "Месечното"). Предлагам участниците да си го дръпнат и когато се налага да задават задача, да го преглеждат набързо, за да не се стига до положението да се задава отново задача, която вече е зададена. От друга страна, ще разполагате с една (макар и скромна) колекцийка от логически задачи, която да ви е винаги под ръка... []



    Файлът ще се обновява през няколко дни, като точната дата и броят на задачите във файла ще бъдат упоменати в текст до съответният линк.





    <font color="blue">//Добавено:



    Файлът [riddles.rar] вече е на разположение за download. []



    Надявам се да не бъдете много критични - задачите са copy-нати оригинални от съответните теми, за да се усети "духът" на всеки участник...</font id="blue"> []




  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #85

    Мнения и препоръки

    Току-що прочетох условието на анулираната Задача №62. Според мен задачата е коректно зададена, т.е. има единствен отговор ("неправилно"). Фактът, че пусната половин час по-рано може да бъде основание за анулиране на резултатите от решаването й, но не и за заключване на темата (?!?). Нито е дадена възможност за отговор на решаващите, нито за обяснение на dedis. Не е редно това...

  13. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #86

    Мнения и препоръки

    В месечното класиране кои задачи влизат?

    Зададените през месеца, или решените през месеца?



    С други думи:

    Ако Кайсо беше отговорил първи правилно на Задача №38 на 1.10, а не още на 30.09., то спечелената точка за Октомври ли щеше да му се брои?





    <font color="blue">Добавено:

    И аз съм за датата на задаването. Иначе може да стане мазало...</font id="blue">

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #87

    Мнения и препоръки

    Мисля, че отговора трябва да се зачита към датата на задаване на задачата.

  16. SAGE
    Guest
    #88

    Мнения и препоръки

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Току-що прочетох условието на анулираната Задача №62. Според мен задачата е коректно зададена, т.е. има единствен отговор ("неправилно"). Фактът, че пусната половин час по-рано може да бъде основание за анулиране на резултатите от решаването й, но не и за заключване на темата (?!?). Нито е дадена възможност за отговор на решаващите, нито за обяснение на dedis. Не е редно това...



    <div align="right">Originally posted by Raid*-*29/10/2004*:* 0943</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Дано не съм аз причината за заключването на "Задача №62"[B)](готов съм да понеса вината/пия и бяло и червено/[:D]). Прочетох я преди да си изпия кафето и това ми беше първата "мисъл", родила се във все още дремещия ми мозък.



    <font color="blue">//Offtopic

    Явно въпроса умишлено е зададен с правописна грешка, за да се подвеждат такива като мен[], но на така зададения въпрос("Коя дума в българския език се пише и се произнася винаги неправилно?") може да се възрази дали отговора е правилен, защото думата "неправилно" е правилно написана.[]</font id="blue">

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #89

    Мнения и препоръки

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Току-що прочетох условието на анулираната Задача №62. Според мен задачата е коректно зададена, т.е. има единствен отговор ("неправилно"). Фактът, че пусната половин час по-рано може да бъде основание за анулиране на резултатите от решаването й, но не и за заключване на темата (?!?). Нито е дадена възможност за отговор на решаващите, нито за обяснение на dedis. Не е редно това...



    <div align="right">Originally posted by Raid*-*29/10/2004*:* 0943</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    <font color="maroon">Малко пояснение:</font id="maroon">

    1. Затворих веднага задачата именно защото е в нарушение на правилника. Времето преди 9 часа не позволява на по-голям брой хора да се включат.

    2. Не беше обявен предварително часа на нейното задаване. (както и на втората междувпрочем). Това го считам за особено важно с оглед на "равния старт".

    3. Разсъждението на Sage ми се стори логично на първи прочит.

    <font color="maroon">И едно допълнение:</font id="maroon">

    Нали не искате този раздел да се превърне в място за малка група "богоизбрани", на която накрая ще и писне?

    "А сега, за тия, които я пожелаха - "Полегнала е Тодора""

    <font color="maroon">Отварям задачата извън класирането</font id="maroon">

  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #90

    Мнения и препоръки

    <font color="blue">Първата материална награда е вече факт!

    За повече информация, вижте класиранията!!!</font id="blue">




    []




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 14 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проектори!Мнения и препоръки!
    От veszxr във форум Проектори и екрани
    Отговори: 32
    Последно: 18-11-20, 21:07
  2. 42LA620S мнения и препоръки
    От yorrick във форум Телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 17-02-14, 23:28
  3. Мнения и препоръки
    От zorbata във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 11
    Последно: 31-05-11, 15:30
  4. LG S09 AW - мнения и препоръки
    От pesho21 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 19
    Последно: 27-12-08, 21:55
  5. PC конфигурация - мнения, препоръки.
    От roumen68 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 02-12-06, 06:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе