Страница 4 от 14 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 203

Мнения и препоръки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    45
    #46

    Мнения и препоръки

    м.. с тия 3 задачки само давах пример де.. А и не е нужно постоянно да следиш за всичко [:P] може да доведе до вманиачаване [}]..

    Но съм твърдо ЗА "начално" време на задачките.. 10 сутринта звучи добре....

    А относно това, до кога да се играе или до колко точки, както пита Съни.. Може да е до следващата среща на форума примерно [^].. или пък стандартно - месечна класация.. Но май е добре да се приеме нещо такова..



    @IvO_tm Всичко е точно [Yeah!]! В процес на сгряване е [:D]

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #47

    Мнения и препоръки

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">И аз искам да направя едно предложенийце.

    За оригинална задача също да се дават точки ! Ама колко...???

    Все пак трябва да има и обратен стимол.



    <div align="right">Originally posted by kafka*-*28/09/2004*:* 19:22:19</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Kafka, "обратният стимул" е 3 точки на задалият задачата, ако няма верен отговор до 24 часа.



    Всяка логическа задача по своему си е оригинална... :-)




  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #48

    Мнения и препоръки

    @IvO_tm,

    <font color="maroon">Позволих си за пръв път да се възползвам от правата си на модератор в този раздел и да поизчистя темата от странични и неактуални коментари (с плахата надежда да няма обидени[8D]). Оформя се противоречие на общото мнение със сегашната формулировка на т.10. Другото на този етап става, но трябва малко да се подреди и да се отдели в отделна тема, за да бъде стикнато и да не се пипа. Класацията може да остане тук заедно с коментарите. </font id="maroon">

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #49

    Мнения и препоръки

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">@IvO_tm,

    <font color="maroon">Позволих си за пръв път да се възползвам от правата си на модератор в този раздел и да поизчистя темата от странични и неактуални коментари (с плахата надежда да няма обидени[8D]). Оформя се противоречие на общото мнение със сегашната формулировка на т.10. Другото на този етап става, но трябва малко да се подреди и да се отдели в отделна тема, за да бъде стикнато и да не се пипа. Класацията може да остане тук заедно с коментарите. </font id="maroon">



    <div align="right">Originally posted by Lupus*-*28/09/2004*:* 22:51:31</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Lupus, prt вече се погрижи за всичко, относно подредбата и разни допълнения към настоящите правила. Ще ги постна по късно тази вечер, само да ги прегледам още веднъж. Profita също не ме изостави - на нея й благодаря от все сърце, черен дроб, дванадесетопръстник и пр. :-) А ако стане въпрос за модератор - теб първи ще те предложа за такъв! :-) Но ти предлагам, поне докато все още няма отделен раздел, правилата и класирането да стоят в една тема, иначе рискуваме правилата да потънат в забвение... далеч назад в темите..., докато класирането се обновява ежедневно. Благодаря ти за съветите. Точка 10 вече се гледа под лупа... :-)




  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #50

    Мнения и препоръки

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">



    Огромни благодарности на:



    Profita - за търпението.

    prt - за оформлението.

    Lupus - за вдъхновението.

    FearMe - за умилението.

    Sage - за допълнението.

    DЗВЕР - за уточнението.

    <font color="red">IvO_tm</font id="red"> - за изпълнението



    и всички други, които пряко или косвено подкрепят това "начинание".




    []



    ---







    <div align="right">Originally posted by IvO_tm*-*20/09/2004*:* 1956</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    [:D][:D][:D]

    Допиши го от наше име

  7. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #51

    Мнения и препоръки

    Преди да се разгори дискусия по новия (стар) вариант на правилата - смея плахо да предложа създаването и на алтернативен "конкурс" (който да задоволи недоволните от "основните" правила). Нещо като нощно издание (за бухалите), в което издание правилата да са по-хлабави, задачите по-трудни и по-разнообразни, скоростта на отговаряне - да е без особено значение ... но последното да е за сметка на обосновките и доказателствата.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #52

    Мнения и препоръки

    DЗВЕР, ще го сложа, щом искаш. Но не искам да излиза, че се четкам - все пак "услугите" са на доста хора! :-)



    prt, хайде стига вече, приятелю! Няма да променяме правилата повече! Който иска - да се пригодява - такава е системата [в "Матрицата"]. :-) Винаги ще има "недоволни" и "спорещи". Мисля, че в настоящия си вид правилата са достатъчно прости и ясни, и всеки би ги разбрал... Нека не си усложняваме излишно живота! Не забравяйте - тук сме основно за да се забавляваме, а не да променяме правилата всеки ден...




  10. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #53

    Мнения и препоръки

    Май ВСИЧКИ трябва да си запишем в бележниците (за да не би да забравим случайно след 10-тина дни да го направим), че трябва да се добави правило за спазване на добрия тон - някъде между първите 6 правила - ако не и първо даже.



    Извинявам се на всички за вчерашния си изблик (Задача 39) и предлагам Лупус да ми затрие поста (с натиснат SHIFT :-) ), както да направи същото и с другите остри думички към края (тези, които съм цитирал).



    Всичко това с 2 цели:

    1. Да не отблъскваме вече привлечените участници.

    2. Да не привличаме хора, които само си търсят място, където анонимността им поволява да ползват по-грубия си език.



    Иво, вярвам, че нямаш нищо против!



    <font color="orange">офф/

    Също така вярвам, че един ПМ от теб до духче с думичката "извинявай" (ако щеш - на санскритски я напиши - тя ще те разбере) ще бъде бурно аплодиран.</font id="orange">

  11. Gadget
    Guest
    #54

    Мнения и препоръки

    //offtopic

    Този форум върви на зле... сега разбирам, защо толкова много хора се отказаха да пишат

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #55

    Мнения и препоръки

    prt, съгласен съм с теб, макар че това правило си важи за целият форум (и го има в правилата на форума), така че не виждам смисъл да го изнасяме отделно в тази тема. Аз също мисля, че тук участниците са достатъчно интелигентни, но това което искам е, преди да седне да се спори за дадена задача:



    1) Внимателно да се прочетат правилата.

    2) Този, който спори, поне да е направил опит да я реши, а не да защитава другите участници със "сухи думи" или симпатии.



    Както и да е - след 10-тина задачи, ще се съберем отново съдебният състав и тогава ще решаваме каквото ще решаваме... []




  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #56

    Мнения и препоръки

    <font color="purple">Чета и не вярвам! Във форума на Setcom ли съм, където все пак смятам, че се събират предимно хора разумни и с чувство за хумор, или в клубовете на dir.bg (форума на data.bg), където се избиват комплекси ?!?



    Опомнете се, вие от тези логически задачи направихте егати бойното поле...[!]
    </font id="purple">

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #57

    Мнения и препоръки

    <font color="maroon">Идеята е тази тема да остане за правилата и класацията. Спама ще продължава да бъде изтриван безкомпромисно, за да не стане говорилня.Личните разправии - на РМ.</font id="maroon">

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    622
    #58

    Мнения и препоръки

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">//offtopic

    Този форум върви на зле... сега разбирам, защо толкова много хора се отказаха да пишат



    <div align="right">Originally posted by Gadget*-*03/10/2004*:* 09:58:53</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    <font color="red">ОФТОПИК</font id="red">

    Gadget , човече направо се плаша ... това което си написал , ми идва да изкрещя всеки път когато влезна в ЛЮБИМИЯТ ми ПРЕДИ форум.... просто нивото падна изключително много , не знам защо го позволиха това модераторите и админите ... за няколко месеца стана това нещо.... не знам дали е необратимо .... но е жалко и тъжно.... единственното което генерира въпроси и отговори е не HW разделите а ЗАДАЧИТЕ в Дъра-бъра....... и разните глупави POLLове.....

    Тъжно ми е защото влизам в този форум и чета сайта от 2000та година още като беше направен в онзи издържан черен цвят със красиви зелени буквички ...



    <font color="red">ОФТОПИК</font id="red">

  17. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #59

    Мнения и препоръки

    @to all

    Очевидно е, че колкото повече правила се опитвате да се въведат точно в този квазираздел, това има обратен ефект, а не търсения.

    Виждате, че всяка задача се превръща в спор дали:

    задачата е логическа, математическа, лингвистична или просто тъпа;

    задача е пусната в удобно време;

    на някой връзката му е по-бърза;

    някой пише по бързо;

    и т. н.


    И това не по-късно от петия пост.



    Във форума сме много хора, всеки с претенции за интелигентност в някаква степен, въпреки разликата във вида и степента на образование.

    В тази връзка ги кръстете "Главоблъсканици", а не "Логически задачи".

    Някои от участниците имат логиката и аналитичността на Айнщайн, а други на първокласник от с. Кошарна, Радомирско. Но и двамата ще си блъскат главите. Разликата е в резултата.

    И причината в общия случай не е в космоса, а в ракетата.

    И целта на тези задачи е да изправим ракетата, а не да оправяме космоса.

    <font color="red"><font size="1">Edit: И точно в тази връзка забелязвам, че моментално се намери някой, който се почувства обиден от горното [неоснователно] и гласува за мен с най-ниския рейтинг.

    Нищо против, това доказва, че написаното от мен е вярно. Няма да квалифицирам гласуващия. Всички сме с различен багаж в главата [за радост]. Иначе нямаше да е интересно. []</font id="size1"></font id="red">



    Това каква е задачата, да бъде без значение. Ама някой щял да каже

    "Какво е това 'Булева алгебра'?"

    "Ами такова е, който я е изучавал, ще знае и ако умее да я използва ще реши задачата. Ти поблъска ли си главата, поблъска я. Затова е главоблъсканица."



    Който му е понятна задачата да се опита да я реши. На който не му харесва да не коментира. Да се коментира само правилността на отговора и условията на задачата в тази връзка. Не вида и и дали е трудна или лесна.



    И без правила и определяне от участника за час на пускане и други подобни. Няма да има коментари на тази тема, респективно по-малко флейм.

    Затова кръстете ги "Главоблъсканици".

    И с тия точки .... просто не е истина ...

    Някои от по-старите участници във форума сигурно ще си спомнят разгорелия се спор за рейтинга [броя на звездите].

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #60

    Мнения и препоръки

    А според мен проблемът ще се реши точно с нов раздел.

    Защото в момента правилата са полунеофициални.

    Намесата на модератори е полунеофициална.

    А задачите привличат и дори случайно се получава да включват дори хора, които нямат мерак да участват на хорото, но просто посещават дъра бъра и решават да вземат участие.

    Не мисля, че новия раздел ще пречи на някого. Освен на субективизма на някого.

    Но във всички случаи ще е ясно за какво става въпрос и ше е като сито за участниците, пък и правилата ще станат официални, не всеки със своето разбиране и прочитане - недопрочитане....



    За правилата за часа съм абсолютно съгласен, но мога да се примиря и ако така остане. Отдавна го подигах тоя въпрос да се махне това, но остана без отзвук.

    За главоблъсканиците не съм съгласен. Лишава се заданието от точна формулировка. Това е начин да приключим бързо с раздела - някой ще публикува тясноспециализирана задача, която ограничава останалите от участие и готово. То и сега въпреки формулировките има малко широко разбиране на материята, какво остава иначе.

    Кръстени са логически задачи и е дадена формулировка на логически задачи. Така е добре. Ако се кръсти главоблъсканици, следва и на това да се даде определение. Мисля, че е истина, която се доказа.

    Флеймът в тази насока трябва да бъде ликвидиран от модераторите. Ако задачата е нелогическа, се заключва и анулира и готово.

    Лошото е, че с тези задачи към момента няма пряко и официално ангажиран модератор.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 14 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проектори!Мнения и препоръки!
    От veszxr във форум Проектори и екрани
    Отговори: 32
    Последно: 18-11-20, 22:07
  2. 42LA620S мнения и препоръки
    От yorrick във форум Телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 18-02-14, 00:28
  3. Мнения и препоръки
    От zorbata във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 11
    Последно: 31-05-11, 16:30
  4. LG S09 AW - мнения и препоръки
    От pesho21 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 19
    Последно: 27-12-08, 22:55
  5. PC конфигурация - мнения, препоръки.
    От roumen68 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 02-12-06, 07:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе