Страница 2 от 35 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 516
Like Tree1Одобрявам

Divx Players LG DVX-9900/DVX-9700

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    11
    #16

    Re: Всичко за Divx Players LG DVX-9900/DVX-9700


    СТРАХ, браво за тази тема! Точно на място е! :Super:

    Снощи се ъпгрейднах. Всичко беше точно! Само че при влизането в режим за преглед на системна информация
    наистина (както писа ти) всичко се сетна по дифолт. Неприятния ефект беше, че субтитрите станаха на маймуница!
    Трябваше след това да пренастроя "Disc subtitles" на "руски" (не намерих български).
    Ъпгрейда мина за около 3.5 минути. Каза си изрично да махнеш CD-то и т.н. Появи се нова точка в меню
    Setup/Others -> Subtitle Size с 3 размера. Опитах всичко от тестовото DVD, което си бях направил и всичко работи на 6!
    Така че вече нямам никакви забележки към този модел!

    P.S.: Полезен съвет към хората които искат да си изберат DVD плеър ( макар че повечето от вас сигурно са наясно ).

    Забелязвам че много хора цитират с какъв филм - като заглавие - са тествали даден плеър и дали е тръгнал или не.
    Мисля си, че това не е добър критерий. Един филм може да е кодиран с различни кодеци от различни ентусиасти. Аз си
    направих тестовото DVD по следния начин: използвах една програмка (сигурно има много такива), "GSpot" , която може
    да се свали на адрес: http://gspot.headbands.com/ . Тя си има базичка с известните кодеци. Просто драгваш филма,
    хвърляш го в нея и тя ти съобщава с какво е кодиран. Така от около 100 филма свалени в офиса избрах 6, за които бях
    вече сигурен че са правни с различни кодеци. Качих ги на едно DVD, заeдно с разни jpg-зи, mp3-ки, филмчета от цифров
    апарат и каквото се сетих. Хубаво е и да подберете различни формати субтитри (разликата се вижда във файла със
    субтитрите с прост вюър). Така с този диск отиваш в магазина и намираш някой по-търпелив продавач. Успех!

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    4
    #17

    Re: Всичко за Divx Players LG DVX-9900/DVX-9700

    Пичове форума е наистина пълен с инфо, но едно нещо остана загадка за мен и ако може някой да отговори.Преди 2 дни си взех LG 9700 ,но не знам от къде да видя кои модел е DVD-то.Откъде да видя тази информация
    Model ?????
    Main Version ???
    Sub Version ??
    Servo ?????
    Micom Version ?????
    и още неще необходимо л ие диска да е cd-rw не може ли едно cd-r и това меню video вsetup го няма а има display 10x предварително!

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #18

    Re: Всичко за Divx Players LG DVX-9900/DVX-9700

    Цитат Първоначално публикувано от -CTPAX-
    Значи, процедурата е следната:

    Първо се изкарва системната информация за плейъра по следния начин:
    - Изважда се диск, ако има в плейъра
    - Отива се на Setup/Video/TV Aspect/16:9
    - Въвежда се 1,3,9,7,1,3,9,ENTER
    (това прави всички сетинги на плейъра по дифолт)
    - Добре е да се запише цялата информация която се извежда на екрана


    @med_boy
    Ти май че четеш през пост.Къде си търсил,като инфото е тук?...

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    4
    #19

    Re: Всичко за Divx Players LG DVX-9900/DVX-9700

    Pland и ти не си ме разбрал.Искам да знам от къде да видя системната информация.Като направя настройката за default.Тогажа ли 6те разбера модела на ДВД-то така че да знам дали да преименувам .MIH файла.Надявам се да не досаждам ама все пак искам да съм сигурен че ще го напражя правилно.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #20

    Re: Всичко за Divx Players LG DVX-9900/DVX-9700

    Тя се показва като натиснеш поредицата от бутони. В същото време сетингите стават по дифолт.

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    4
    #21

    Re: Всичко за Divx Players LG DVX-9900/DVX-9700

    10x Страх ида да те питам нещо rewriteable disk ли трябва задължително или може и с CD-R да азнам дали да ходя да купя

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #22

    Re: Всичко за Divx Players LG DVX-9900/DVX-9700

    Няма значение. Все пак си прочети ръководството за потребителя на двд-то. Написано е на чист български език с много хубави картинки. Доста неща ще ти се изяснят.

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    4
    #23

    Re: Всичко за Divx Players LG DVX-9900/DVX-9700

    СТРАХ сложих си 1.71бета и всичко си варви нормално .ГОлеми благодарности

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #24

    Re: Всичко за Divx Players LG DVX-9900/DVX-9700

    @-CTPAX-
    Сложих снощи бетата на FallenAngel и дотам - плеъра "умря" .Моля те,ако имаш оригиналния фърмуер да ми го изпратиш на plamen.dz@gmail.com
    И още нещо - огледах днес много внимателно платката на моя LG9700,но така и не открих къде са точките GND,Tx,Rx и V+. По-точно имам някаква идея къде са,но не ми се рискува излишно.Така,че ако ги знаеш,то изпрати ми и някакво напътствие къде са и коя на какво отговаря.
    Надявам се на съдействието ти и ти благодаря предварително!От снощи положението в нас е :knuppel2: Може и да се стигне до Така,че в теб ми е надеждата,спасявай ме, моля те!

  12. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #25

    Re: Всичко за Divx Players LG DVX-9900/DVX-9700

    Кофти работа. Нямам и аз оригиналния фърмуер. Единственият официален е на http://pl.lgservice.com Сега даже виждам, че има и нова версия. Чудя се дали да не я пробвам. За точките нямам идея за съжаление. Може би FallenAngel има.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #26

    Re: Всичко за Divx Players LG DVX-9900/DVX-9700

    Цитат Първоначално публикувано от -CTPAX-
    Кофти работа. Нямам и аз оригиналния фърмуер. Единственият официален е на http://pl.lgservice.com Сега даже виждам, че има и нова версия. Чудя се дали да не я пробвам. За точките нямам идея за съжаление. Може би FallenAngel има.
    Прерових целия сайт,но не открих,за съжаление официалния фърмуер.Нищо не разбирам на полски.Моля те,дай целия линк,от който да изтегля този официален фърмуер.А за точките - ще се мъча с ръководството на Mtz,макар,че то е за друг модел с MT1389.Платката на 9700 се различава от описаното,но ще пробвам с тези 4 точки,за които имам съмнение,че са отговарящите,но няма да включвам V+...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #27

    Re: Всичко за Divx Players LG DVX-9900/DVX-9700

    Ми аз го инсталирах тоя нов фърмуер, работи си чудесно. Субтитрите са с 1-точков кант и като размер са като средния от фърмуера на FallenAngel.
    Качил съм го тук DVX9900 DVX9800 DVX9700 ver 1.43404.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #28

    Re: Всичко за Divx Players LG DVX-9900/DVX-9700

    Взех си LG DVX-9900 от Технополис. Докато го пробваха в магазина забелязах че субтитрите на DivX филмите са много ситни. Продавачът ми сложи нов firmware след което субтитрите станаха по-големи.* *След няколко дена работа с плейъра ми направиха впечатление няколко неща.
    1. На някои DivX филми субтитрите на първият ред излизат преместени в ляво - вижте снимката* http://alexworld.hit.bg/1/1.jpg
    2. На други DivX филми отново първият ред на субтитрите е преместен на ляво и излиза от екрана - http://alexworld.hit.bg/1/2.jpg
    3. Още не мога да разбера каква е причината на някои DivX филми изобщо да не излизат субтритрите, въпреки са във формат .sub, намират се на едно и също място където е филма, и се казват по същият начин както филма. Като занеса въпросните филми на познат с двд Нео субтитрите си излизат без проблем.
    4. В началото като взех LG-то и пуснах филма Изкуплението Шоушенк LG-то блокира - картината стана на черга, не можех да извадя диска, нито да го изключа от копчето. Трябваше да извадя щепсела от контакта.

    Искам да попитам запознатите на какво може да се дължат тези проблеми с двд-то и как мога да разбера какъв firmware ми е сложен в магазина.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #29

    Re: Всичко за Divx Players LG DVX-9900/DVX-9700

    Как се изкарва версията на фърмуера - прочети предната страница на темата - описал съм подробно как се изкарва системната информация, която е модел на двд-то и няколко вида версии. Препиши всичко тук, за да видим.
    Проблемът със субтитрите се дължи на фърмуера, какъв е, ще разберем като напишеш версията.
    Проблемът със забиването при пускане на филма - какъв е тоя филм, дивх, двд, как е кодиран, дай инфо от MPEG4Modifier.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #30

    Re: Всичко за Divx Players LG DVX-9900/DVX-9700

    Ето какво излезе след като вкарах кода:
    MODEL: LV9D10203B
    REGION: 2
    CHIP ID: MT1389
    MAIN VER: E137
    SUB VER: 0006
    SERVO VER: 14A9
    MICOM VER: 1.37634
    Реших да сложа firmware, който е посочил СТРАХ v1.R7 BETA1. Вследствие на което проблемите със субтитрите от първите две точки на предмият ми пост се оправиха - субтитрите станах по-големи и вече се центрират по средата а не бягат в ляво.
    Филма за който споменах че ми блокира DVD-то е DivX като е кодиран с DivX 3 видео и MPEG-1 Layer 3 аудио. Случи се само с този филм да блокира.
    Обаче дори и след като сложих новият fimrware някои DIVX филми продължават да излизат без субтитри. Като натисна бутона Subtitle на дистанционното излиза само SUB: OFF. А както споменах при познат с ДВД Нео въпросните филми си вървят със субтитрите без проблем. Как мога да разбера защо при мен не излизат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 35 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HD Players
    От sssaaa във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 1
    Последно: 16-11-11, 17:36
  2. LG DVX9900 vs DVX-9900H vs DF-9900
    От gringo във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 01-02-07, 02:57
  3. DVD LG 9900 свързан с 5.1 Luxeon чрез Audigy 2 NX ???
    От cip във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 19-01-07, 21:32
  4. FIRMWARE за LG7900/9900 и NEO HT335 divx MT1389FE/DE
    От dindo във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 3
    Последно: 09-11-06, 09:52
  5. MAX CS players
    От PSYLON във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 02-04-01, 13:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе