Страница 14 от 148 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 2218

Media Player Popcorn Hour NMT A-110

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #196

    Re: POPCORN Hour A-110 ...По-добрата алтернатива или...!?

    Различен е дотолкова доколкото имат леки разлики в хардуера и версиите за 110 не стават за 100 и обратно.
    Иначе разликите са най-вече във SATA поддръжката и DTS декодера във А110.
    Като възможности са еднакви.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    120
    #197

    Re: POPCORN Hour A-110 ...По-добрата алтернатива или...!?

    И аз поръчах А110, нямам търпение да дойде.
    Прочетох обаче няколко стряскащи работи, надявам се да не са истина де - че диска се върти нон-стоп, даже и при спряни торенти и подобни: не пали всеки път - налага се понякога да го включиш 2-3 пъти в контакта: не може да се превъртат насам-натам divX филмите; забивал при плейване на hi-resolution филмите: упдейтите оправят едно, но развалят друго и подобни.
    Надявам се да не са истина, че жалко иначе за добрия продукт (и парите дето до изсипах де).

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #198

    Re: POPCORN Hour A-110 ...По-добрата алтернатива или...!?

    Не трябва да забравяш, че обикновено пишат и се оплакват само недоволните. Колко поста си виждал - супер техника си купих, много е добра и нямам никакви забележки.
    Не казвам, че някои от горните не са вярни, но въпроса е какво получаваш от продукта.
    Диска наистина се върти след последния ъпдейт. С предния нямаше такъв проблем и предполагам със следващия ъпдейт ще го оправят. Това че се върти не е проблем освен, че шуми леко, но хубавите дискове не се усещат. divx филмите се превъртат, HD филм не ми е забивал от месеци.

  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    9
    #199

    Re: POPCORN Hour A-110 ...По-добрата алтернатива или...!?

    Въпрос към lazarus18, тъй като виждам че е навътре с този продукт (но това не пречи да отговори и друг който е пробвал варианта за който питам по долу).
    Всъщност ако си взема А100 и си пусна примерно филм със HD звук и ако нямам ресивер който поддържа HD звук, но ресивера ми има DTS и Dolby ще ми излезе ли все пак някакъв звук ?

  6. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #200

    Re: POPCORN Hour A-110 ...По-добрата алтернатива или...!?

    Потвърждавам думите на lazarus18, с изключение на това за последния ъпдейт, просто защото не съм ползвал друг- играчката ми е нова. Аз се заиграх с разни неща, които надали ще ми потрябват някога, но "от любов към спорта"...
    Записах едно 720р на DVD в UDF формат и го подкарах от лоудъра на PC през myiHome и smb- никаква грижа! Сега ще се пробвам с двуслойно.
    Иначе си изписах един евтин външен диск, този, заради приликата с "Пуканката" и го чакам да видя дали ще се сработят.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    120
    #201

    Re: POPCORN Hour A-110 ...По-добрата алтернатива или...!?

    А някой пробвал ли е да закачи външно ДВД през УСБ? Имам едно ДВД устройство дето се скапа и вместо да купувам още едно мога да взема едно външно и да го ползвам през пуканката.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #202

    Re: POPCORN Hour A-110 ...По-добрата алтернатива или...!?

    dragonator, да ти кажа не знам какво ще стане в тази ситуация. Според мен няма да се чува нищо при А-100 защото е със версия HDMI 1.1., а и по коаксиала не може да тече HD звук.
    При А-110 уж пише, че има HD Audio pass throu, но май още не са пуснали софтуера за това.
    Не че има нужда де. Аз досега не съм срещал файл с такъв звук. Те още и в самите Блу-рей филми са рядкост и е нелогично да сложиш 5-6GB аудио в един рип.

    jivkojj, няма проблеми да закачиш външно двд през USB. Единствено оригиналните двд филми няма да вървят.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    153
    #203

    Re: POPCORN Hour A-110 ...По-добрата алтернатива или...!?

    И аз четох доста оплаквания във форума им, но при мен сериозни проблеми няма. За хора като мен, които са с А-100 и нямат рисивър за плейване нафилми с DTS  звук, ето линк към един идеален софтуер за конвертиране от DTS в AC3 - което попкорна декодира: http://www.videohelp.com/tools/PopCo...AudioConverter. Малко усилия трабват в началото да се нагласи всичко, но веднъж като се направи след това е супер елементарно - само избираш входния фаил и му казваш къде да запише изходния. Може да се избере дали да ти запази DTS-а в изходния фаил или да сложи само AC3-то. Плеърчето е супер за парите си. При ме сетъпа е с един домашен линукс сървър с голям сторидж на който се сваля всичко и след това се организира. Имам маунтнати SMB шерове от сървъра на попкорна и без никакви грижи плейвам всичко. Допреди 2-3 фърмуера имаше проблеми с плейването на DVD-та свалени като фаилове и mkv-та по мрежата и за това взех един 320ГБ диск и му го сложих вътре, но отдавна не съм плейвал нещо от там. Това с въртенето на диска - не е непрекъснато. Като е в стендбай си го спира, но от време на време го развърта. Имам наблюдения, че май се скучва ако е включен другия комп с виндовса, от който съм браузвал попкорна, за да слагам филми на него, но не съм сигурен 100%. Подозирам, че бозата си прави някакви проверки периодично и попкорна, явно преди го е залъгвал нещо, но сега си развърта диска като има заявка. Но за сега са ми предположения.

    Едит: Ползвал съм УСБ хард без грижи. За външни DVD устройства също съм чел, че работят. Това, което ме гложди е дали някой ден ще може по същия начин да му се закачи и блурей устройство

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    120
    #204

    Re: POPCORN Hour A-110 ...По-добрата алтернатива или...!?

    Блурей не може, няма и да може. Това вече на няколко места го видях като се загледах във форумите на устройството.

    Иначе и аз го мислех варианта с Линукс сървар, но като го има торент клиента, няма смисъл от друго устройство, което да ми дърпа ток допълнително. Това беше в същност и главната идея когато поръчах пуканката.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    10
    #205

    Re: POPCORN Hour A-110 ...По-добрата алтернатива или...!?


    Колеги, каня се да се сдобия с А-110. Он-лайн ли се закупува, чрез сайта popcorn.com или има и в наличност някъде ?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    90
    #206

    Re: POPCORN Hour A-110 ...По-добрата алтернатива или...!?

    Не си писал къде си.Предлага се и в България,ако ти отговаря цената.Иначе онлайн от много места.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    10
    #207

    Re: POPCORN Hour A-110 ...По-добрата алтернатива или...!?

    В София съм

  16. Banned
    Тук е от
    Feb 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    223
    #208

    Re: POPCORN Hour A-110 ...По-добрата алтернатива или...!?

    за мен най-добрия плеър си остава компютъра
    напр това http://www.asus.com/news_show.aspx?id=13626

    http://www.slashgear.com/gallery/dat..._Eee_Box_3.jpg

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    120
    #209

    Re: POPCORN Hour A-110 ...По-добрата алтернатива или...!?

    kaki, няма смисъл от спам в тая тема! Аз бях с варианта с компютър до сега, но ми омръзна да се занимавам и реших да се сдобия с нормален плеар. То само тока дето гълта е поне 2-3 пъти повече, и шум и играчка. Въпросния Попкорн е със Сима чип специализиран в HD, за да стигне неговите възможности бая стабилна щайга си трябва с произтичащите последствия: много ток -> загрява -> охлаждане (шум) и повече пари. Попкорна с енергоспестяващ диск "гълта" към 20W, няма вентилатори и заема съвсем малко място.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    153
    #210

    Re: POPCORN Hour A-110 ...По-добрата алтернатива или...!?

    Цитат Първоначално публикувано от kaki
    за мен най-добрия плеър си остава компютъра
    напр това http://www.asus.com/news_show.aspx?id=13626

    http://www.slashgear.com/gallery/dat..._Eee_Box_3.jpg
    Браво, и какво повече ми дава това от попкорна? Аааа и да не забравя - попкорна също е компютър сам по себе си...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 148 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница
    От jovanoty във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 841
    Последно: 12-02-24, 09:50
  2. Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2
    От kod във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 236
    Последно: 26-11-18, 21:50
  3. Продавам Media Player Popcorn Hour NMT A-110
    От patzi във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 08-12-14, 17:33
  4. Popcorn Hour A400 Media Player мултимедиен плеър
    От asiurib във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 27-08-14, 16:19
  5. Media Player Popcorn Hour A-200
    От popcornhour във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 777
    Последно: 15-07-13, 20:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе