Страница 37 от 119 ПърваПърва ... 2735363738394787 ... ПоследноПоследно
Резултати от 541 до 555 от общо 1775
Like Tree1Одобрявам

Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #541

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    @vikev -> идеята е да не се повтарят едни и същи работи постоянно за всеки нов собственик на плеъра, защото иначе темата си губи смисъла. Има 5-6 основни неща които са проблемни и се нуждаят от промени и донастройки и ние сме ги обсъдили. Заинтересованите трябва само да отделят 1-2 часа време за да прочетат темата и да се ориентират в обстановката. Иначе ме карате аз да правя това вместо Вас, нали разбирате, че не знам наизуст всички постове в темата и трябва и аз да ги прочета наново и да дам линкове. Ползвайте също търсачката на форума. Постарал съм се основната информация да е написана в 1-вият пост на тази тема и започнете от там.

    Просто четете и пробвайте, както правим всички ние тук.


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    28
    #542

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    ОК, идеята беше да дадеш линк само ако знаеш. Естествено, че не искам да те занимавам, събота ще си отделя време да се занимавам. Приятна седмица.

  4. Rox
    Rox е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    3
    #543

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Hell, със същия фърм съм - на titooo (тоя с търсачката на youtube) , и Philips 42pfl8404h. Работи без проблеми, негативи, зелени линии и др. Явно проблема е или с различните модели тв или с HDMI кабела. На HDMI auto съм в настройките, и 24hz ,1080p е на ON. Флашването го направих със задържане на бутона и пъхане на кабела за захранването както си го обяснил.
    BTW Много ти благодаря че публикуваш полезно инфо и помагаш тук ! Наздраве

  5. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #544

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    @Rox -> проблемът не е в кабела, с фирм 2388 нямам такъв проблем. В последното SDK 3.0 (фирм 2891/2901) RealTek са направили промени и по HDMI handshaking-a заради проблеми с някои марки и модели ТВ и оттам ми се струва че се разбутаха нещата. Оплакванията за промени в резолюцията има не само при мен. Ще четем, пробваме и то ще си покаже ...


  6. Rox
    Rox е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    3
    #545

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Hell, най-вероятно ти е хрумнало ама ако не е, като ти гледам тв то PHILIPS 42PFL5604H/12 може да помогне да ъпдейтнеш неговия фърм ( или даунгрейд ) до някаква подходяща версия : http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/d...=Link_Software .... незнам може да помогне. Късмет!

  7. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #546

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    @Rox - мислиш ли, че не го ъпдейтвам още на другия ден след като излезе нов фирм за Филипса ? Проблемът съм го описал според мен къде е и RealTek трябва да си коригират SDK-то, защото не засяга само мен и примерно собствениците на Филипс ТВ-та като моя модел ... Другото е да пробвам да сменя настройките на ТВ-то, но при положение че работи коректно с по-стария фирм 2388 ми се струва безсмислено. Като разреша проблема ще пиша, но щом при вас всичко е наред е добре.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    30
    #547

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Може ли да помоля някой да качи фърма от рапид шера някъде другаде?
    Тез от рапид ми скъсаха нервите.
    Благодаря предварително.

  10. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #548

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    @hater -> айде със здраве да го ползваш

    @titooo "hacked" firm 2901 with YouTube enabled:

    http://estosesale.com/r2901%20hacked%20by%20titooo%20(optware,%20youtube%20feeds%20&%20youtube%20searches).zip

    http://downloads.makamminga.nl/r2901...e_searches.zip

    В 1-ви пост съм дал линкове към темите за хакнатия фирм 2901 (секция "Алтернативни фирмуери и софт"). Хвърляйте по едно око и там.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    84
    #549

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Хайде и аз съм с новия фърм - v.7.0.6 r2901.
    Tv е Сони 26V4500.
    За сега не виждам проблеми.
    Май плейва DVD и BR диск директно от папката.
    Незнам, защо на BR не излиза меню, за разлика от DVD менюто. Може би няма...?

  12. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #550

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    @broba -> засега с меню само DVD структура, за BR ще чакаме новите фирми ...

  13. Novice
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    5
    #551

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Здравейте на всички. От няколко дена съм собственик на Дивата, като за сега впечатленията ми са по - скоро добри.

    След като я купих и налях последния фърмуер на АЦ раян - 2901. Работеше добре но на няколко пъти ми заби при копиране по Лана, за това върнах фърмуера на дейзи, който според мен работи малко по - стабилно, макар че и там успях да го забия.

    Да споделя няколко отрицателни впечатления, които имам от работата ми с плеъра с последния фирмуер на Дейзи:

    1. Скоростта на прехвърляне на информация по мрежата е по - скоро трагична(това го знаех като го купувах и съм се примирил). Проблема обаче, е че при прехвърляне на файлове по мрежата и опит да се пусне някой филм от дивата това води до рестарт или забиване.

    2. Работата с торент клиента и тя е малко тромава. До сега съм успял да видя по подробна информация за торент (каренцето под списъка с торентите) от уеб интерфейса само веднъж и не знам как ми се получи.

    3. Шрифта на субтитрите според мен не е добре подбран. Дори и промяна на цвета им не помага и понякога се сливат с картината от филма, тествал съм ги и на 21" тръба и 26" LCD Sony.

    Според мен в новия фърмуер, няма да е зле да се поработи над забележка 2 и 3. Като за субтитри предлагам по скоро да се добави нещо като черен контур на белите субтитри (както е в Direct Vob Sub codec-а), така няма да има никакви проблеми с четенето.

    Поздрави,
    Атанас Петров

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #552

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    @Filo -> Добре дошъл при нас !

    Прочети обстойно темата за да разбереш подробности за работата на Дивата с различните фирми. Щом си имал проблем с 2901 пробвай с ACR 7.0.6 r.2388 от линка в 1-ви пост (секция "Алтернативни фирмуери и софт"). Спазвай стриктно процедурата за ъпдейт на фирма чрез изключен плеър от захранването и задържане на бутона ON/OFF. Така е гарантирано, че ъпдейта ще мине без проблем.
    И един съвет - когато гледаш 1080 резолюция спирай всички други задачи на плеъра (копиране на файлове по мрежата, теглене и сийдване на торенти), за да не ти насича или забива.

    Успех

    P.S.

    Във форума на ПлейОн модератора DIRK помоли почти учтиво да се спре разискването около хакнатите фирми в официалният раздел за фирмуерите ( http://www.acryan.com/forums/viewtopic.php?f=44&t=3824 ). Хммм ... следващата стъпка дали ще бъде да изтрият постовете и от другите теми, но това май на никой няма да се хареса ... ще следим продължението.


  16. Novice
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    5
    #553

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Разгледах какво е добавено в 2388 на AC Ryan.

    Едно от нещата които ме интересуваха а именно торент мениджър в менюто на плеъра пише, че го има.

    В 2901 също го имаше, но не работеше читаво. Като му дам да спре торент, а не да спре и да го изтрие, го изтриваше. Моля някой, който е качил 2388 да тества работата с торент мениджъра и да даде отзиви.

    Поздрави,
    Атанас Петров

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    30
    #554

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от Hell
    @hater -> айде със здраве да го ползваш

    @titooo "hacked" firm 2901 with YouTube enabled:

    http://estosesale.com/r2901%20hacked%20by%20titooo%20(optware,%20youtube%20feeds%20&%20youtube%20searches).zip

    http://downloads.makamminga.nl/r2901...e_searches.zip

    В 1-ви пост съм дал линкове към темите за хакнатия фирм 2901 (секция "Алтернативни фирмуери и софт"). Хвърляйте по едно око и там.
    Благодаря.
    Съжалявам, че не проверих. Няма да се повтори.
    Само да отбележка, че във втория линк трябва да има %26 на мястото на '&' символа иначе дава грешка

  18. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #555

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    @Filo -> пробвай с моднатия BTPD 75 връзки или RTorrent - линкове в 1-ви пост (секция "Алтернативни фирмуери и софт") -> http://playonhd.ucoz.ru/publ/ustanov...pleer/1-1-0-12

    @hater -> пробвал съм ги линковете и работят. Пак ги пробвам - пак работят ( и защо %26 ? нали ДДС-то е 20% ... ;-)


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 37 от 119 ПърваПърва ... 2735363738394787 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 06-05-14, 15:33
  2. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI1.8m
    От kokonvz във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 06-02-13, 09:06
  3. Продавам Media Player DIVA Full HD Explorer
    От patzolino във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 23-01-13, 14:56
  4. Media Player Diva Mini/HD Box 2.5'' Slim/HD BOX/ FAQ в 1-ви пост
    От Hell във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 41
    Последно: 04-12-12, 08:45
  5. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI + 500GB HDD
    От pakan във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 14-03-11, 15:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе