Страница 63 от 119 ПърваПърва ... 1353616263646573113 ... ПоследноПоследно
Резултати от 931 до 945 от общо 1775
Like Tree1Одобрявам

Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #931

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Би трябвало да може ! Актуалния фирм за Дивата - от страницата на вносителя или фирма на Плейон , от неговия сайт !

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    30
    #932

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Цитат Първоначално публикувано от kesten
    Здравейте!
    От няколко дни и аз имам тази Дива, сложих и хард. Изчетох почти цялата тема (повечето от постовете са на много високо ниво в човъркането), но никъде не открих елементарно обяснение за подкарването и работата на обикновения юзер. Препратки!? Няма начин! Искам да си прехвърля филми от РС-то на Дива-та. Къде? Има папка ВТ. В нея ли? Нова папка? Как става тегленето от мрежата? Къде се слагат торент файловете, ако се теглят през РС-то? Нито в "ръководството", идващо с машинката, е описано, нито пък тук го открих. Темата е станала голяма и поразводнена. Десетки постове за опити с различни фърмуери. Е, идва малко в повече.
    @kesten,
    мойте уважения, но нали осъзнаваш че в този форум никой няма задължението да пише ръководства за употреба. Това мисля е работа на производителя/вносителя, защо не се обърнеш към тях ?
    Тук никой с нищо не е задължен, всичко е на доброволни начала, демек ако ми/ни е кеф и каквото ми/ни е кеф!

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    403
    #933

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Е, не се засягай! Радвам се, че (не)си бил на кеф да ми пишеш. Така между другото, можеше и да ме "светнеш" по моя проблем Сигурно съм попрекалил с тона. Извинявам ти/ви се! Поста ми е насочен към олекотяване на темата. Има доста излишни неща. Сигурно никой не се е сблъсквал с моя проблем , но ако търсиш отговор, доста ще си почетеш. Повярвай ми! Ако питам, ще ми се отговори - чети! Е, аз прочетох, но не открих. Не смятам, че някой е задължен, но модераторите могат да поразчистят темата. След 50 страници четене, главата ти е като шиник.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    28
    #934

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    ами нещата са повече от ясни.
    Вкарваш си USB кабела в ДИВАТА и компютъра и качваш на вътрешния диск файловете където си пожелаеш.
    А колкото до местене на файлове през мрежата съм 100% сигурен, че го има в темата, защото го четох някъде


    п.п. местенето през мрежата е много бавно. Един филм около 10гб го мести около 2 часа

  6. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #935

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Да, с copy/paste става през мрежата, Дивата се вижда в Network на компа, ако е с firmware на Дейзи се казва Venus, ако е с ACRyan - PlayonHD...наистина става бавно, но не чак толкова, при мен 20gb. се копират за около 50-55 мин...
    п.п. Говоря за кабел, не за WIFI

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    403
    #936

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Благодаря, момчета! Чрез USB-то прехвърлих 76GB за 56 минути.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    3
    #937

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Здравейте,
    Четох доста подробно почти всиките коментари (53 страници) по темата. Благодаря на всички ви за много полезната информация и практически тестове.
    Реших да се спра на този device. Струва ми се балансиран от към цена/качество/функции.

    Отидох на: http://shop.topdigital.bg/index.php?cid=72&p=4

    Където в момента Diva FullHD се предлага за 229 лв.

    Попълних формата за поръчка, оставих си e-mail и телефон, но странното за мен бе че не получих потвърждение нито на e-mail нито по телефон.

    Какво да направя? Трябва ли да чакам още (вече 2 дни)?
    От къде да си го купя в София? Ходих до - МЕТРО, Техномаркет и Технополис - не са и чували.

    Предварително благодаря за съдействието.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    11
    #938

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Брях !!!

    Как така в Технополис-София не са я чували ?!?!?!?
    Аз моята я купих от селския Плевен !!!

  11. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #939

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Аз я купих от Дейзи, на "Тинтява", там ако няма...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    40
    #940

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    sk8tony, и при мен бе същата работа, нито потвърдиха поръчката от сайта на Дигитален свят, нито нищо. Всъщност се оказа, че те чакали аз да им потвърдя покупката, което се разбра, като им звъннах на един от телефоните да видя какво става. 229лв е новата мартенска цена, но НЕ включва донгъл за wireless връзка и HDMI кабел. Пълният комплект поне в моя случай бе 268лв, като направих сметка излезе, че не си струва да се купува всичко поотделно и взех точно пълния вариант.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    403
    #941

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Е, проблемите започнаха! Незнайно как от папката ВТ изчезнаха 76GB филми. Някакви идеи? Като се опитам да вляза в ВТ клиента ми иска име и парола. Защо? Има ли възможност някой през мрежата ми(тя е free) да е задал парола? Някой може ли да помогне? Възможно ли е филм изтеглен чрез РС-то и прехвърлен на Дивата в папка ВТ, да бъде изтрит при конфигурирането на клиента? Май наистина така е станало Пробвах, как става задаването на теглене от Дивачката и след това дадох delete. И го е изтрило! Мамка му! Но се сблъсках с друг проблем. Като му вържа USB кабела и екрана на ТВ-то гасне. Сега пък не загасна. Един път път влизам през IP адреса веднага, друг път си е жива мъка. При вас как е? Трябва ли ъпдейт на фърмуера?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    114
    #942

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Цитат Първоначално публикувано от reto
    Брях !!!

    Как така в Технополис-София не са я чували ?!?!?!?
    Аз моята я купих от селския Плевен !!!
    В технополис има един единствен плеар, мисля някакъв самсунг беше !!!!

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    278
    #943

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    От
    Цитат Първоначално публикувано от kesten
    Е, проблемите започнаха! Незнайно как от папката ВТ изчезнаха 76GB филми. Някакви идеи? Като се опитам да вляза в ВТ клиента ми иска име и парола. Защо? Има ли възможност някой през мрежата ми(тя е free) да е задал парола? Някой може ли да помогне? Възможно ли е филм изтеглен чрез РС-то и прехвърлен на Дивата в папка ВТ, да бъде изтрит при конфигурирането на клиента? Май наистина така е станало Пробвах, как става задаването на теглене от Дивачката и след това дадох delete. И го е изтрило! Мамка му! Но се сблъсках с друг проблем. Като му вържа USB кабела и екрана на ТВ-то гасне. Сега пък не загасна. Един път път влизам през IP адреса веднага, друг път си е жива мъка. При вас как е? Трябва ли ъпдейт на фърмуера?
    Отвратителен е торент клиента!!! Бях пуснал 46Gb да се теглят, изгасна тока и след това не иска да продължи докъдето е стигнало, стои на 0 процента ине зацепва /също ако забие Дивата и дръпнеш кабела й/.
    Ако кача торент файла наново тръгва само ако изтрия свалените файлове от стария /независимо че са от същия торент/

    Някой път изчезват и торентите докато се свалят, абе шибана работа поне в това отношение!!!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    84
    #944

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Да, торент клиента е доста зле.
    Аз, вече, не го ползвам...

  18. Member Аватара на BaHko_goTuHoTo
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    252
    #945

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Ще се сетите. С времето се разубедих да слагам голям твърд диск на тая машинка. При положение че имам машина с Linux която никога не гася и я ползвам за споделяне на информация с приятели (SAMBA). Имам си на Дива-та едно 160 ГБ хард-че и ми стига при положение че по LAN мрежата вървят Blu-Ray филми без да ми насичат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 06-05-14, 15:33
  2. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI1.8m
    От kokonvz във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 06-02-13, 09:06
  3. Продавам Media Player DIVA Full HD Explorer
    От patzolino във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 23-01-13, 14:56
  4. Media Player Diva Mini/HD Box 2.5'' Slim/HD BOX/ FAQ в 1-ви пост
    От Hell във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 41
    Последно: 04-12-12, 08:45
  5. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI + 500GB HDD
    От pakan във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 14-03-11, 15:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе