Страница 67 от 119 ПърваПърва ... 1757656667686977117 ... ПоследноПоследно
Резултати от 991 до 1,005 от общо 1775
Like Tree1Одобрявам

Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    66
    #991

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    amonev: скоро очаквам информация около развитието на BT клиента! Ще пусна инфо веднага щом получа отговор.

    dzver: опасявам се че освен теб още около 2000 души са със същия "неразрешим" проблем в кутията! Просто на първата партида има печатна грешка както вече всички забелязахме

  2.  
     
  3. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #992

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Един въпрос от мен...Харда се напълни и съм решил да купя нов, по-голям...въпроса е, ако сложа харда от дивата в компа, ще се вижда ли? идеята е да прехвърля съдържанието на новия...компа е с win7

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    9
    #993

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Цитат Първоначално публикувано от alphabeta
    Един въпрос от мен...Харда се напълни и съм решил да купя нов, по-голям...въпроса е, ако сложа харда от дивата в компа, ще се вижда ли? идеята е да прехвърля съдържанието на новия...компа е с win7
    Не си казал как ще го връзваш към компютъра, ако е през USB, чети по-надолу, ако не е на USB, а директно на SATA-та, харда ти ще се вижда, но за да можеш да си го ползваш, ще трябва да го преформатираш на NTFS или FAT, там каквото ползваш. Защото формата от DIVA-та идва Linux-ки там EXT2/3. И без драйверите нищо няма да стане. Иначе няма да ти го разпознае. Имаше в по-ранните постове линк към точното нещо, което на мен ми свърши работа за през USB-то. Аз съм с Windows XP Professional SP3, но мисля че и на теб ще ти свърши работа! Успех!

    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg377387

    @всички останали колеги, мисля че това пукане е както по-рано беше обяснил Hell, по-скоро зарад HDMI handshaking-а, следователно от комбинацията firmware и телевизор/ресийвър. Аз съм с телевизор Panasonic Viera 42", не ползвам ресийвър към момента и при смяна на музика, филми и т.н. нямам никакви проблеми, никакви пукания, нищо. С оригинален firm съм, както се вижда от подписа ми.

    @Hell, приятелю интересуваме има ли друга причина освен проблема, който си описал на стр. 31 с телевизора си, за да продължаваш да държиш firm-а си на 2388 та дори и mod-нат да е? http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg398015

    Тъй като много ме блазни идеята визуално да си гледам картинката на филма с описанието, ще помоля колегите, които са слагали версиите с YAMJ да споделят своя опит + това с точно кой firmware са го пробвали?
    А за YAMJ специално двата най-важни post-а са тези:
    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg400107
    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg405168

    Достатъчно добро ли е да се сложи вече, или има още какво да се доизкусури? Не говоря за малки кусури а за генерални?

    Благодаря за отговорите!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    77
    #994

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Не мисля че пукането е от HDMI handshaking-a, защото през цифровия изход няма такова нещо и особенно при слушане на музика когато имаме чист 2 канален PCM звук....
    Сега си направих някой експерименти и забелязах че:
    1. През HDMI-a (към TV-то) няма пукане а нещо друго - чува се съвсем кратка част от началото на песента, после за съвсем малко звука спира и след това продължава. Всичко това става в рамките на първата половин секунда. И това е само в случаи когато песента няма празни семпли в началото и директно започва със силен звук! Ако песента има пауза в началото - всичко е ОК.
    2. През цифровия изход става нещо малко по различно - с пускането на песента обичайният шум(който го чувам при много голямо усилване на ресийвъра) спира и се чува едно леко "цък", което според мене значи че дак-а на ресийвъра спира за момент(предполагам защото Дивата си реинициализира цифровия изход), а когато продължи вече е минала половин секунда от песента.
    3. През аналоговият изход пукане и пропуснати семпли в началото на песните няма, но има цъкване при спиране/смяна на песента както и повечко шум през цялото време разбира се.

    Пуканията не са чак толкова фатални, като цяло са слаби, по фатално е че липсва първата половин секунда от началото на песента когато се слуша през цифровия изход или HDMI.
    Виждам че и между потребителите на playon има такива оплаквания, но там им отговарят че като цяло Аудио плейъра наистина е много зле и ще го преработват но още не му е дошло времето а кога ли и нас ще ни огрее

    v7.0.14.r3240

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    9
    #995

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Ето на всички колеги, които имат нужда да направят разлика от видовете и типа изображения. Основно и за хора, новаци, които още търсят какво да изберат и не са наясно от "колко точно HD" имат нужда:

    [img width=640 height=368]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e0/HD_vs_SD_resolutions.png[/img]

    А ето и източника на информация на английски език: http://en.wikipedia.org/wiki/HDTV

    Наздраве!

  7. Member Аватара на dzver
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    194
    #996

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Нов фърмуер от Плейон:

    - 3615 без YAMJ - https://forum.setcombg.com/********************/file/7aah35

    - 3643 с YAMJ -https://forum.setcombg.com/********************/file/guq3zi

    След инсталацията изключете опцията Autodetect encoding в менюто System иначе не се показват субтитрите на кирилица

    edit: Пробвах 3615 и си се инсталира без проблем. Все пак не бих публикувал връзки към нещо, което лично не съм пробвал или най-малкото ще кажа, че не съм го тествал. От този фърмуер е премахнат ARIALUNI.TTF шрифта, който беше 22 мегабайта и е абсолютно ненужен, и е заменен с обикновен Arial. Като ползвате упътването, към което има връзка на първата страница може да си смените шрифта с какъвто искате. В сравнение с 3400, 3615 стартира много по-бързо и засича по-бързо външни и вътрешни хардове. Браузването по интерфейса е като че ли по-бързо. Най-накрая е оправен проблема със сивеещите субтитри. Има добавен Plasma mode. Когато си маркирал дадена папка в Preview window отдясно ти показва автоматично първата картинка в папката и като натиснеш бутона slow на дистанционното се зуумва до цял екран, а когато го натиснеш още веднъж пак се смалява. Това е, което аз забелязвам досега. Определено е най-добрия фърмуер от всички досега поне за мен.

  8.  
     
  9. Member Аватара на BaHko_goTuHoTo
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    252
    #997

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Мерси за информацията. Явно си заслужава да се обнови.

  10. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #998

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Да добавя и аз първи впечатления за новите промени във Бета фирм 3615:

    0. Фирмът е заключен само за ПлейОн в официалната страница !
    1. Външните субтитри вече са бели на цвят (преди сивееха)
    2. В режим 1080 24Hz има опция "AUTO"
    3. В режим "StandBy" отново имаме червена светлина в бутона

    Инфо от разработчиците на фирма:

    1. "Тунинговани" са видео кодеците (каквото и да означава това, но според мен са засрали постигнатото досега :-(
    2. Върнат е режима "Plasma mode"
    3. Върната е опцията "Login Control"
    4. Бъговете на БитТорент клиента не са решени все още (работело се по въпроса)
    5. Има проблеми със стабилността на Samba и WiFi (и там се работи по въпроса)
    6. Няма вече съобщение за "USB plug in message for the card reader"

    Бъгове:

    1. Почти всички 1080*.MKV вече насичат, докато с 720P и BD Rip няма проблем.
    2. Не е оправен проблема с HDMI handshaking-a с телевизори Филипс (поне при мен има отново черни, зелени и розови екрани)
    Оказа се, че проблемът е само когато Аудио настройките са на SPDIF

    Връщам си отново 2388 !!!

    Въпреки че следват Бета версии след предни Бета, този фирм е също толкова бъгав колкото и предните !!!
    Надявам най-после след толкова критики следващият Официален релийз да е вече с изчистени основни бъгове.

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #999

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    То това добре , че фирма се развива в правилната посока , но кога ще се реши проблема с HD аудиото и въобще е ли е възможно това с този процесор ? Агентите на Двико измислиха някакъв пач - http://www.hdpop.cn/download/bluecore.audio.zip / не съм сигурен дали беше това , трябва да потърся / , но всеки си го инсталира на собствена отговорност !

    Колега Hell , скоро не бях чел твои коментари , но гледам - МОДЕРАТОР- това е един вид повишение ! ЧЕСТИТО ! Ако нещо греша , не е нарочно !

    Малко инфо от чужд форум за това как би трябвало да се реши проблема с HD аудиото - с нова версия на чипа :

    " Who told you this? It's exactly the same however fixes the HD Audio issue the initial chip cannot do... It's a revision and not a new chip or more powerful... JUst more capable as it does not have the silicone error the earlier chips had (1073 and 1283 are replaced with 1073+ and 1283+, both revisions of the earlier ones) "

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    278
    #1000

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Не се сещам предходните имаха ли, но 3615 има ID3 тагове на MP3.

  13. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #1001

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Здравейте, попаднах на клип, който Дивата не може да отвори - формат wmv. Сигурно това е някакъв формат, който не се поддържа, но пък на компа се отваря - ето и линк към него https://forum.setcombg.com/*************************/details.php?id=214649&hit=1

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    28
    #1002

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Цитат Първоначално публикувано от turboie
    Здравейте, попаднах на филм, който Дивата не може да отвори - формат wmv. Сигурно това е някакъв формат, който не се поддържа, но пък на компа се отваря - ето и линк към него https://forum.setcombg.com/*************************/details.php?id=214649&hit=1
    Дивата не си пада по фолк диви и за това не го чете :D

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    84
    #1003

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Колеги,
    Тук http://forum.hdtracker.ru/showthread.php?t=10604 попаднах на инфо за проблем с дисковете WD 15EADS
    серия P8B0, S/N: WD-WMAVU...
    Някой знае ли нещо повече?

  17. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #1004

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Знам, че има проблеми с моделите WD15EARS с 64Mb кеш заради разширения формат и 4к клъстера. Не се препоръчват за плеъри заради тройното записване на информацията (разбирайте 3 пъти по-бавен трансфер) и последствията от това.
    Този модел WD15EADS серия P8B0 също е проблемен и WD си го признават. Просто избягвайте да купувате точно тези модели.

    @turboie - относно клипа наистина е някаква версия на WMV формата и не се поддържа от плеъра. Иначе аз съм пускал WMV-HD и се плейват перфектно.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    84
    #1005

    Re:DIVA FULLHD Multimedia Center => FAQ в 1-ви пост

    Е, поне, със сигурност следващият ми ХД няма да бъде от този модел.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 06-05-14, 15:33
  2. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI1.8m
    От kokonvz във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 06-02-13, 09:06
  3. Продавам Media Player DIVA Full HD Explorer
    От patzolino във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 23-01-13, 14:56
  4. Media Player Diva Mini/HD Box 2.5'' Slim/HD BOX/ FAQ в 1-ви пост
    От Hell във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 41
    Последно: 04-12-12, 08:45
  5. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI + 500GB HDD
    От pakan във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 14-03-11, 15:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе