Страница 160 от 194 ПърваПърва ... 110150158159160161162170 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,386 до 2,400 от общо 2909
Like Tree1310Одобрявам

Разскрежаване при климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #2386

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    извън темата:
    Голям купон е ако си вкарал ново гадже в спалнята и имаш такова нещо над главата. В три часа през ноща да видиш как се изнася с 200 от къщи с отпечатък от врата на челото ) Безценно! При моя преди пУФФФФФ , се чуваше и едно фиУУУУУУУУ. А на края на дефроста те наръсва със студена мъгла , да охлади страстите.

    Моя беше хвърлил фреон , след ремонта е малко по-тих.
    Хахаха, оня ден ми се случи това, ама мацката не си тръгна.
    Малшанс - дефрост в лош момент.
    Хубавото е че празни дефрости не съм видял досега. Само като има нужда.
    Две, три седмици няма дефрост, а оня ден като има условия за една нощ направи 3-4.
    По един литър вода точно изтича на дефрост.
    За National говоря. Влизането в дефрост е неописуемо, откъм звук. Не мога да го пропусна!
    Докато сваря да изляза обаче топенето е започнало, не е като на клиповете които поствате.
    Решава че ще влиза в дефрост, покачва консумацията на около 900W и превключва клапана на охлаждане, мхмххм! Компресора не се спира!
    Така пада на 340W някъде и почва да увеличава до към 500-600W. Никакво изчакване при влизане в дефрост!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #2387

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Според мене Luca ta ,на babati има някакъв проблем.Но също така съм сигурен ,че няма климатик който ако е заскрежен като Урурото по горе ,да свали скрежа за по малко от 10 мин и това е само разтапянето.Отделно е обръщането на режимите и подгряването и общо от спиране на топло,до започването му минават едни 15 мин.Тея със по 6-7 мин. дефрост на добре заскрежена пита ,много им здраве,и ние сме виждали климатици.
    rosswen одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2388

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Ururo като го видях как е заскрежил ако е -15 и виелица ще размрази .. ама напролет ..
    VeleV.Klima одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2389

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Като взех японските, тогава чух какво е туй Пуффф. Първият път скочих от дивана, плюх си в пазвата ...
    Тошибата нямала индикация за дефрост и не се разбирало кога дефроства, че и не дефроствала?!? - Айде сега приказки, ще извинявате, ама имам UDR. Само да има условията и е готова. Само да е 0гр. и влажност 100% и да не работи ОН/ОФФ всеки климатик ще засрежи. Това че му е двойно по-голяма питата от на друг просто ще удължи времето двойно и после трябва да размрази двойно количество скреж.
    Не е добре да обобщаваш. Това за Тошибата аз съм го писал и стоя зад всяка буква. Ако ще лъжа, изобщо няма да го пиша-PDR-а не се продава.Разбирам, че дефроства само, когато е пълна тишина и спра да чувам въздушната струя /авто вентилатор/. Спя на под 2м. от вътрешното тяло и никога през нощта не съм чувал пуфтене, клокочене или друг шум, който да ме събуди. Това, че твоят UDR го прави, не означава, че всички са така. Още по-малко резонно е обобщението за"японките". Имам наблюдение над 4 от различни марки. Няма 2 с еднакъв дефрост, но няма и никой с такъв, какъвто описваш. Явно има някаква причина и ако те дразни, можеш да я потърсиш.
    Aleksandars и ruuni9 харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #2390

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Според мене Luca ta ,на babati има някакъв проблем.Но също така съм сигурен ,че няма климатик който ако е заскрежен като Урурото по горе ,да свали скрежа за по малко от 10 мин и това е само разтапянето.Отделно е обръщането на режимите и подгряването и общо от спиране на топло,до започването му минават едни 15 мин.Тея със по 6-7 мин. дефрост на добре заскрежена пита ,много им здраве,и ние сме виждали климатици.
    И аз си мисля, че има някакъв проблем. За влизането в дефрост, айде приемам хипотетично че е софтуерен проблем.
    И на чиста пита(няма какво да топи), да не може да дигне при 0гр. външна на +16гр. за 15мин. не ми се връзва изобщо.
    babati при LGC има условие и за OFF дефрост, същото е като за 240 мин. Т.е. като му дадеш ОФФ и темп. на питата е с 4гр. под температурата на въздуха пак прави дефрост при изключен.
    Ето ти случая: https://www.vbox7.com/play:c51df841f7

    Може при твоя да го няма това условие, знам ли.
    babati одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #2391

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    SPSt и моя пуфка яко,проблема е че когато от топло минава на студено не прави изчакваща пауза от 30сек.а направо обръща.Отделно като шурне вътре направо ме е страх да не се напикая на сън някоя нощ.
    zxc0, SPSt, JOKVN и 3 други харесват това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #2392

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    С външно тяло 30 кила за 12ка как няма да заскрежава ..
    Да сме точни обаче в килата - те са 33, нали!

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk
    zxc0 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #2393

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    15 m2. чат пат отварям врaта към коридор 6 m2, но от другата страна топли Хеви Даймънд. Тоест кажи го да топли 18 m2 грубо, ако приемем че с Хеви-то се делят обема :D Но днешния дълъг дефрост го направи при "затворени врата"

    Цитат Първоначално публикувано от mkukas Виж публикацията
    Аз даже си коригирах поста

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk
    тъкмо ти отговорих...
    Този пост е редактиран от babati; 22-01-18 в 17:53.

  11. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #2394

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Аз даже си коригирах поста

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2395

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    SPSt и моя пуфка яко,проблема е че когато от топло минава на студено не прави изчакваща пауза от 30сек.а направо обръща.Отделно като шурне вътре направо ме е страх да не се напикая на сън някоя нощ.
    Затова съм написал, че не бива да се обобщава. Преди няколко дена имаше подходящи условия и уцелих момент в който консумацията се смени от 300 на 10W. Реших да проверя дали е офф или дефрост и застанах под него. Турбината беше спряла и се чу съвсем леко изпуфтяване-оказа се дефрост. Продължи около 13 мин. докато започне да духа топло. Ако не го гледам или не застана под него, трудно ще разбера кога дефроства. Сега при по-ниските температури работи на по-висока степен на вентилатора и ако не работи телевизора, може да чуя, че турбината е спряла. Това е-няма шуртене, пукане на пластмаси или каквито и да е други ефекти. В другата стая Дайкина е с малко по-забележим дефрост, но сина казва, че може да го усети ако е буден, не и през нощта.
    Напълно съм сигурен, че не всички климатици са така, но ти много по-добре от мен знаеш колко фактори могат да влияят на дефроста. Затова и аз споделям само за тези машини над които имам наблюдение и не искам да обобщавам. Над 4-ри климатика имам поглед -Тошиба-36, Дайкин-22, Саньо-28, Панасоник-22 и всички имат разлики в дефростите. По-важното е да не са дразнещи и да не се нарушава много комфорта.
    Aleksandars, necata2, ruuni9 и 1 други харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #2396

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Съгласен съм с теб, аз не казвам че всички udr пуфтят,казвам си за моя.Не искам нещата да отиват пак едните vs другите.Също и при мен нещата са поправими на 99% ама не ми се занимава.
    SPSt, ruuni9 и rosswen харесват това.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2397

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Добре де,какво толкова ви дразнят тези дефрости?При Санга ми са отврат-пуфка,духа студено.Но е евтина машина!
    С Дайкините по време на дефрост,температурата пада с един градус.
    Няма пуфкане,охкане и студено.


    То и Лг-то/хладилник/ ноу фрост размразява,обаче никакво внимание не му отделям,щом работи коректно.

    Честно да кажа,щом няма охкане,пуфтене и студено.Изобщо не ме интересуват дефрости,когато температурата ми пада с градус.

    Понеже тук има специалисти,нека обяснят за хладилници ноу фрост,те размразяват по време.И системата на клими по време?

    И друго да кажа.Комшиите имат турско-чешки Дайкин.Външното тяло е болно от рахит,около 25-27кг според мен.Стаята е северна с изолация 10 см навсякъде.В тази стая спи бебе.Имаше дефрости,но оплаквания Не.
    Това е за миналата,а не за тази лека.
    Пиша рахаично,защото 18-ката на Санга-ми тежи 41 кг,а на Дайкина 40кг на 25-цата ми/външни тела/!
    При хладилниците разликата е голяма в градуси.

    Извън темата!
    Основно се занимавам/извън работа/ със сервизирани мерцедеси на перални!
    ДАНО другите сервиз-магазини да не предлагат нещо подобно и други ел уреди за дома!
    Този пост е редактиран от Viking72; 22-01-18 в 20:36.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #2398

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Не е добре да обобщаваш. Това за Тошибата аз съм го писал и стоя зад всяка буква. Ако ще лъжа, изобщо няма да го пиша-PDR-а не се продава.Разбирам, че дефроства само, когато е пълна тишина и спра да чувам въздушната струя /авто вентилатор/. Спя на под 2м. от вътрешното тяло и никога през нощта не съм чувал пуфтене, клокочене или друг шум, който да ме събуди. Това, че твоят UDR го прави, не означава, че всички са така. Още по-малко резонно е обобщението за"японките". Имам наблюдение над 4 от различни марки. Няма 2 с еднакъв дефрост, но няма и никой с такъв, какъвто описваш. Явно има някаква причина и ако те дразни, можеш да я потърсиш.
    Извинявам се, че е прозвучало като обобщение.
    Специално моите климатици Тошиба 365UDR и Национал Х405А2 са по-шумни при влизане в дефрост спрямо моят Фуджи 12LGC.
    И при трите ми климатика се чува добре кипенето във вътрешното по време на дефроста.
    При излизане от дефрост пак моите 365 и 405 са по-шумни от моето LGC.
    Ако трябва да ги класирам: Най-тихият дефрост и ефективен е при моето LGC, но най-бавен.
    При моят 405 е шумен, бърз и ефективен.
    При моят UDR е шумен, най-бърз и неефективен.
    Неефективен за мен означава, че рано започва да топли, още капе.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2399

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    От пролетта живея в бившето жилище на сина и сме с 12лука. От края на есента като го пуснахме го видях да дефроства преди нова година на първия силен снеговалеж и ми направи впечатление, че беше към 15 минути, но беше бая заскрежил. Отопляваме едно помещение дневна 24м2 и спалня директно свързана със спалня 7м2. Поддържаме 22 градуса в спалнята е 18-19 на нощното шкафче на около 40см от пода. Честно казано машината много рядко размразява днес от 18.30 от както съм си в нас не е дефроствал.
    Този пост е редактиран от avenger; 23-01-18 в 15:17.

  18. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #2400

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    От пролетта живея в бившето жилище на сина и сме с 12лука от края на есента като го пуснахме го видях да дефросва преди нова година на първия силен снеговалеж и ми направи впечатления че беше към 15,минути но беше бая заскрежил. Отопляваме едно помещение дневна 24м2 и спалня директно свързана със спалня 7м2 подържаме 22градуса в спалнята е 18-19 на ношното шкавче на около 40см от пода. Честно казано машината много рядко размразява днес от 18.30от както съм си в нас не е дефросвал.
    Velev, ако си при машината около 22:15, моля те кажи ми как протича разскрежаването. Мерси

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 16-05-22, 18:43
  2. Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC
    От p0ckata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 40
    Последно: 26-02-11, 17:16
  3. Топло по време на разскрежаване?
    От alfonso във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 08-01-11, 10:48
  4. Силен шум преди разскрежаване - нормално ли е?
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 22-12-08, 17:45
  5. Разскрежаване при климатиците
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 21-12-06, 23:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе