Страница 176 от 194 ПърваПърва ... 126166174175176177178186 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,626 до 2,640 от общо 2909
Like Tree1310Одобрявам

Разскрежаване при климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2626

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Да и аз мисля че е втория вариянт , просто водата текна изведнъж но е възможно вътрешното да е свалило на quiet(беше на low) и да не е могло да издуха топлината вътре в стаята. От там е затоплило леко горната част на изпарителя на външното и се е разскрежило по-бързо теквайки надолу. Няколко пъти го засичам при заскрежен изпарител рано сутрин , напече ли слънце не влиза в дефрост ☺

    Между другото /извън темата/ при една и съща външна темп. 15°, и 23 настроени вътре , но при слънце или облачно време климата работи различно. При слънце-on/off , при облаци-нонстоп. Явно южното изложение на цялата къща си казва думата. Но то при 15° и слънце си няма нужда от отопление ...
    Genadi80 одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #2627

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Hitachi RAK-35RPC/RAC-35WPC
    Зимата се завръща, поне за следващата 1 седмица и ще има нощ с -13 гр., после го дават към +15 гр. В Русе е между -3 и -5 гр., вали пухкав сняг, несилен вятър духа точно срещу перката на климатика, има немного скреж по външното.
    Обикновено интервала между дефростите е 50 мин., или 2 часа, или само 1 контролен дефрост без последващи.
    От вчера наблюдавам 1 доста неприятна тенденция, дано е по-скоро изключение. Вече дефростите не са по 4 мин. (не ме дразнят) или 8 минути, а по цели 24 мин.(вече си е проблем), но не винаги. Снощи подкара 3 дефроста по 24 мин., като по 1 време към 23 ч. изключих климатика за 5 мин., пуснах го пак и след това цяла нощ не е правил дефрост. Докато спях беше нагласен на 19 гр. (+2 сервизна настройка, или 21 по default) и ги поддържаше, като харчеше г/д по 0.3 kW/h за час по данни от дистанционното.
    Снощи по едно време направи 24 мин. дефрост, после работи около 22 мин. и пак 24 мин. дефрост, докато не го рестартирах, след което ги спря. При тия условия харчеше 0.7 kW/h за час.
    Сега като го държа на 21 харчи по 0.4 kW/h за час, на 22 или 23 (+2, или 25 по default) харчи по 0.5 kW/h.
    Сега пак поддържа 21 гр., пак имаше 24 мин. дефрост, рестартирах го и вече работи заскрежен 2 часа откакто бе започнал дефроста. Сега в студа през деня го държа на Fan 4 или 3, през нощта на F3 не ми пречи изобщо. Климатика стои близо и духа точно успоредно на огромните 3.50 m2 прозорци и топлината се задържа в него край, мисля да сложа PVC дограма.
    Стаята е 21 кв., северно изложение, с остъклена тераса (на която е само 5 градуса по-топло от външната Темп), стара дървена дограма без изолации, 1-ви етаж с мази отдолу и нетоплещи съседи.
    P. S. Сега му зададох 24 градуса и почти веднага последва 24min. дефрост 00:13 до 00:37h, следващ дефрост след 1h46m в 02:23h. Потреблението е 0.7 kW/h за час. На 3.5m пред него е 25 гр., 1m встрани е 22 гр. Навън вече е -7 гр.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от MistaMasta; 26-02-18 в 03:26.
    Pipoko и Mig82 харесват това.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #2628

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    "Стаята е 21 кв., северно изложение, с остъклена тераса (на която е само 5 градуса по-топло от външната Темп), стара дървена дограма без изолации, 1-ви етаж с мази отдолу и нетоплещи съседи "

    Помещението ти е предизвикателство за отопление с климатик ,особенно в Русе.
    rosswen, Genadi80 и Stankov85 харесват това.

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    8
    #2629
    Здравейте. Климатика е Панасоник 12 QKEW. Ползвам го вече няколко години и съм доволен от него. Винаги е размразявал бързо(7-8 Мин.). Тази зима обаче дефроства по 20 минути. В момента е -4 градуса, прехвърча сняг и той размразява на всеки 40 мин. по 20 мин. И което е още по-странно е че се включва на дефрост без нужда- питата е абсолютно чиста. Не е дори леко побеляла. Тази есен смених жилището. Възможно ли е при преместването на климатика да е изпуснал малко от фреона? Майстора дето извърши демонтажа и монтажа каза че уплътненията на крановете са пластмасови и се спичат с времето, което не било проблем ако не се пипат. Но както в моя случай се налага затваряне и повторно отваряне е възможно да започнат да изпускат. И ако е така, какво е решението? Мерси предварително.

  6. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #2630

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Уплътненията на крановете са гумени, при Панасоник не съм виждал, да изпускат, както примерно при Осака.[emoji3]
    Ако е работил без фреон, е възможно да са се поопекли о-пръстените, но щеше да го споменеш.

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #2631

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Хайде кажете сега, това нормално ли е?

    В момента температурата е -10, североизточен вятър около 40км/ч и отгоре на всичко, влажност над 90%.
    МХИ-то в детската ми е под ръка и успях да го снимам. Така работи по 3-4часа, успява да се изчисти изцяло питата.

    Към края на дефроста:

    Задание 23, в стаята 24-25, с отворена към коридора врата. Вентилатор ULo.
    Ето още малко снимки от "розовото" положение тук:


    И едно МЕ, на комшиите, с дренажен отвор ф42. Даже и висулката се е изкривила от вятъра.
    JOKVN, Genadi80 и Mig82 харесват това.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2632

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    При нас има повече сняг, бре. Сигурно вятър духа при вас.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #2633

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Зима е... слънце ли очаквате?! Съвсем нормална обстановка.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    SPSt одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #2634

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Комбинацията е просто чудесна, хем вятър, хем студ, хем висока влажност.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #2635

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    В Плевен в момента е -8гр. От снощи има много силна виелица с навявания и преспи. Вее снега яко. На много от комшиите климите "цепеници" (термин от някои клима теми) бучат и вият на умирачка и са станали на снежни буци. Аз пък леко се усмихвам като ги гледам и слушам, защото локалното ми парно с газов котел си поддържа обичайната "мека топлина" настроено на 23.5гр. тихо и спокойно, без веене, шум и звуци вече 9-ти отоплителен сезон.
    Едно уточнение - може и да не разбирам, но за мен като страничен наблюдател в такова време ясно се различават по визия и звук различните модели клими. Вярно че зависи от разположение на външното тяло, оразмеряване, поддържани температури, но по-скъпите и маркови модели определено изглеждат по-добре на външен вид и звучат по-тихо външните тела. Интересно (като чета темите срещу Дайкин) едни от най-чистите и тихи са едни Дайкини с огромни външни тела. Но под тях е ледена пързалка.
    Този пост е редактиран от VanDan; 26-02-18 в 10:23.
    edi1, podredko, SPSt и 1 други харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2636

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Всеки климатик може да стане цепеница ако ще и 10000лв. да струва ако е поставен в неправилно помещение и се ползва неправилно. И с парното е така ... виждал съм хора с локално на пелети които ходят в къщи с кожуси пък казват че са се стоплили откакто са на парно Шарен свят

    Сега ми е смешно ама тогава се хванах по тениска(целогодишно съм така) под якето и изкарах цялото "гости" с него и по тарлъци. Та всичко е въпрос на преценка.
    Този пост е редактиран от Mig82; 26-02-18 в 10:41.
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2637

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Това нормално ли е ?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #2638

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Това нормално ли е ?
    И при мен така става

    Sent from my Sony Z3 using Tapatalk

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #2639

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Вдигни му вентилатора на макс, явно вътрешното не успява да отдаде топлината и връща топъл фреон.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2640

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    И при мен така става
    Тези ивици много зависят от влажността на въздуха и от точката на оросяване. На входа влиза по-топъл фреон, но на изхода на топлообменника не би трябвало да прави такива ивици.
    Mig82 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 16-05-22, 18:43
  2. Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC
    От p0ckata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 40
    Последно: 26-02-11, 17:16
  3. Топло по време на разскрежаване?
    От alfonso във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 08-01-11, 10:48
  4. Силен шум преди разскрежаване - нормално ли е?
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 22-12-08, 17:45
  5. Разскрежаване при климатиците
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 21-12-06, 23:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе