Страница 20 от 194 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 2909
Like Tree1310Одобрявам

Разскрежаване при климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #286

    Re:Размразяване на климатици

    Не е до мястото просто мидеята има перфектна система за дефроз а и пиатат е поставена малко по високо от дъното и при изтичането не замръзва в ламелите долу.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    4
    #287

    Re:Размразяване на климатици

    Здравейте! Забелязвам, че във форума пишат много компетентни хора, та реших да ви попитам за въпросното размразяване- у нас са 2 климатика - един Midea i един Panasonic. Проблема в Мидеата е че замръзва и почва ужасно много да бучи. Съседката ми каза,че имало някакъв режим за размразяване, но така и не го намерих (на дистанционното няма такова копче). Как да намеря въпросния режим? Панасоника не бучи, но и не може да се каже, че топли нещо. Извинете за некопемтентността и моля за отговор..

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #288

    Re:Размразяване на климатици

    Като за начало махни им щуцерите, за да се оттича водата безпроблемно.

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #289

    Re:Размразяване на климатици

    chernokoska: Никой климатик на нито една марка няма бутон за разкрежаване. Режимът разкрежаване за климатика трябва да продължи определено време, този режим натоварва компресора защото вентилаторите не работят. Ако потребителят има такава възможност да си включва разкрежаването когато си поиска може да изгори компресора.

    Наистина някой хора които не разбират и не знаят английски за да си прочетът инструкцията за работа си мислят че режимат Dry (капчица) е за разкрежаване, но той си е за съвсем друго нещо. Допълнително това което ги навежда към тази мисъл е че при този режим няма възможност за задаване на температура.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    4
    #290

    Re:Размразяване на климатици

    Мерси за инфото, бях сигурна, че никое от копчетата не е за размразяване (с английския се справям). Щуцер предполагам е тръбичката за водата? Можете ли да ми препоръчате на колко градуса да го пускам и на кое ниво на fan speed-a (ползваме го за отопление и не го спираме въобще)? Предполагам, че размразяеането започва когато изведнъж климатика спира да работи и след няколко минутки пак започва? Още веднъж моля да бъда извинена за може би глупавите въпроси, но наистина грам понятие си нямам от този вид техника.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #291

    Re:Размразяване на климатици

    valen1 , бих ли могъл да поискам мнението ти за МХИ. какво е нормално и какво не в това време?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #292

    Re:Размразяване на климатици

    Незнам кои модел ти е мидеята за да ти кажа по конкретно при повечето модели светва червен свтодиод с надпис PRE.DEF и това трае от 6 до 10 минути.При огледалния модел индикира решетка с капки.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    4
    #293

    Re:Размразяване на климатици

    Да! Точно тази лампичка светва! Можете ли да ми кажете най-подходящата температура, на която да бъде настроен, или това е без значение?

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #294

    Re:Размразяване на климатици

    20гр когато отсъствате и 24 когато сте си в къщи.

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #295

    Re:Размразяване на климатици

    Climatronic: Нямам абсолютно никакви наблюдения за климатиците с марка Mitsubishi heavy industries.

    Имам наблюдения само върху Mitsubishi electric, но и те не са задълбочени защото не се развалят, поне тези които е монтирала фирмата в която работя. Как да придобия опит и да имам наблюдения върху работата им, след като никой от тях не е влизал в сервиза, нито са ни викали за какъвто и да е проблем.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #296

    Re:Размразяване на климатици

    valen1 ок благодаря

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    4
    #297

    Re:Размразяване на климатици

    Господин Велев, много Ви благодаря!

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    5
    #298

    Re:Размразяване на климатици

    Имам един въпрос ако някой може да помогне,имам климатик не инверторен на една година Panasonic cs/cu pw12dke .Проблема е че в режим отопление по време на размразяването се размразява целия без една широка лента по средата по която натрупва доста лед,размразявам я с гореща вода но след това пак се повтаря.Някакви идеи?

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #299

    Re:Размразяване на климатици

    По принцип нямам такъв проблем. Но все пак е често срещан. Затова пускам тази тема с една идея и оставям коментарите и техническото доразвиване на вас! Идеята е да се направи нещо като "мрежа" от загряващ кабел (както подовото отопление) по дъното на външното тяло и ако се появи проблем да се включва ръчно за известно време. Ако има как и автоматично...

    //mod edit Lupus
    Има си тема за размразяване на климатици. Мисля, че е добре цялата информация по въпроса да е на едно место.
    Сливам темите.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #300

    Re:Размразяване на климатици

    Май има на мен ми казаха че марковите климатици нямат такова нещо ...понеже класът им на икономисчност щял да падне не знам колко е вярно но сигурно е така...то си е като пералните мшини например или хладилниците с ноуфрост никога пералня със сушилня не е клас А и ноуфрост хладилник също. Аз съм чувал че Чофу си имат такива реотани фабрично но никой не е споделил тук. Според мен могат и фирмите да монтират такова нещо ама то е като питаш за да си купиш пък после даже едни тампони не ти слагат против шума (щот бе та са убави бе закво ти е тва сиа) Иначе темата много е навременна мисля.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 194 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 16-05-22, 18:43
  2. Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC
    От p0ckata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 40
    Последно: 26-02-11, 17:16
  3. Топло по време на разскрежаване?
    От alfonso във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 08-01-11, 10:48
  4. Силен шум преди разскрежаване - нормално ли е?
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 22-12-08, 17:45
  5. Разскрежаване при климатиците
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 21-12-06, 23:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе