Страница 70 от 194 ПърваПърва ... 2060686970717280120 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,036 до 1,050 от общо 2909
Like Tree1310Одобрявам

Разскрежаване при климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #1036

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Месри за инфото. То до сега не е натрупвал никога скреж - с изключение на една ледена коричка около 2 пръста от долу (преди около месец). До сега не съм го виждал да размразява та опита ми с това е нулев - тоя лед така и не го разтопи сам - чак като се покачиха температуите (по спомени тогава беше 2-3 градуса и чак като се затопли изчезна)

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #1037

    Re:Разскрежаване при климатиците

    От известно време се опитвам да "хвана" климатика като прави дефрост - и май за сега е несуспешно... До колкото знам като почне да размразява би трябвало да ми мига operation- така ли е наистина за 12LDC? Преди малко като влязох в стаята и отново се завъртях около климатика (в поредния опит да го видя как размразява) видях следното. Вътрешния вентилатор беше спрял напълно и си казах супер сега май почва да размразява - обаче "операйшн" не мигаше - излязох на балкона, гледам външното се "стартира" или се беше стартирало преди малко защото вентилатора му почваше да се върти лек, и компресора почваше да развърта, вътрешното продължаваше да не работи (със спрян вентилатор). Реших че така размразява -с изключен вътрешен (до колкото знам би трябвало вътрешния да се върти слабо ама...). Обаче не - климатика след малко почна да духа топло - явно или е бил спрял работа (което ме изненадва щото дори когато външното изключва вътре върти леко) и съм го хванал като "почва да топли" или тончо е излизъл от Дефрост и съм го изпуснал за една бройка...
    Моля някой който е запознат с модела да каже какво се случва преди да почне дефроста, по време на него и след него... дали има някаква индикация от диодите, мърдане на жалузите такива характерни неща - едно добро описание на целия процес ще ми е много полезен (по документацията която имам нищо не намерих по въпроса)?
    Мерси

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #1038

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Май си го хванал в момента в който си е вдигал гащите
    Ако искаш да хванеш момента на "ор...азъма" напъни го на 30* и след 10-тина минути имаш всички шансове да го видиш.
    Индикацията е бавно мигане на червената индикация. Накои климатици явно изпитват много чувствен ор...азъм и затова пъшкат и пуфкат от кеф. Моя само проскърцва с кокалите от термичните свивания и разширения.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #1039

    Re:Разскрежаване при климатиците

    а нещо за жалузите? мърдат ли?

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #1040

    Re:Разскрежаване при климатиците

    ... И мойто MHI е много странно. При размразяване трябва да мига power, обаче чувам ясно обръщането на режимите нощем (вдига жалузите за 5 мин.) а power не мига! Същевременно някой път го хващам пак в такава ситуация, но Power си мига.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #1041

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Момчета,така ще ги хванете,та и ще ги псувате утре кат завали сняг.Добре,че е сух студ до сега,че на -2,3,ако беше влажно-леле мале,ще гръмне форума.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #1042

    Re:Разскрежаване при климатиците

    е то е ясно че ще ги хванем рано или късно - тука реално сняг, мъгла не е имало от както застудя но целта ми е да разбера как работи климатика. Какви индикации дава и какво значат те.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #1043

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    а нещо за жалузите? мърдат ли?
    Не променят състоянието си. Турбината спира да върти, но ти това си го видял.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1044

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    е то е ясно че ще ги хванем рано или късно - тука реално сняг, мъгла не е имало от както застудя но целта ми е да разбера как работи климатика. Какви индикации дава и какво значат те.


    крие се гада, хитър е мръсникът му!

    И аз трудно го "хващам", но вече нямам за цел да го "хвана".Най-лесно/ незабавно преминава в дефрост при 2-3 градуса и надолу(външна температура) след като е работил повече от 2 часа и го изключиш само от дистанционното.Тогава няма мигаща червена светлина(оператион), но климатика преди да заспи дефроства, така се пази от спукване на фреонови тръби във външния топлообменник от останал след изключването лед.

    Иначе нормалния дефрост започва като спира отопляването и дори вентилатора, но жалузите не мърдат.Мига червената светлина(опърейшън/работа), ако няма лед спира бързо за 2 до 3 минути.

    Подовата ми 50 ка прави по-често дефрост от дженерала и фуджито ми.Честия Дефрост е единствения недостатък на дайкина.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #1045

    Re:Разскрежаване при климатиците

    мерси justi
    Значи да го дебна кога ще почне да мига - ако не мига значи не дефроства. Да разбирам че на 100% мигането вързано с дефроста?
    Иначе днес към 17 жената вика - абе студено ми е... Навънка 0 градуса, в стаята 21 (при зададени 20 градуса на климатика - бяхме излезли и го намаплих преди това). Обикновенно до сега при положителни температури климата потдържа 1 градус по високо от зададената стойност - предполагам че при мен това е така заради спесификата на мястото където е монтиран в стаята. Та засилих климатика на 24 - след 6 часа работа повече от 23 не можа да докара в стаята... малко съм разочарован но... явно струята на климатика трудно се разпръсква в стаята - пред него на 3 метра си направи 24 но настрани повече от 23 не вдигна (а преди потдържаше с 1 градус по висока температура от задеденото). Иначе климатика си духаше топло, не мога да кажа че не му стигаше мощност, но си личеше че не се е напънал много. Явно такава му е програмата. Иначе горе при него температурата варираше между 26,27 градуса. Преди малко го намалих на 22 - няма да спим в баня я... той "изкючи" и след има няма 5-6 минути горе при него температурата падна на 24 градуса. Включи и почна да си топли леко...


    П.С. Във връзка с дефроста идеят да не върти вътрешния вентилатор докато дефроста е много добра от към "усещане вътре" - реално няма да се усеща "студената струя". Обаче се чудя как обменя топлина като не духа? Разчита само на конвекция? Супер неефективно ми се струва

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1046

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    мерси justi
    Значи да го дебна кога ще почне да мига - ако не мига значи не дефроства. Да разбирам че на 100% мигането вързано с дефроста?
    Иначе днес към 17 жената вика - абе студено ми е... Навънка 0 градуса, в стаята 21 (при зададени 20 градуса на климатика - бяхме излезли и го намаплих преди това). Обикновенно до сега при положителни температури климата потдържа 1 градус по високо от зададената стойност - предполагам че при мен това е така заради спесификата на мястото където е монтиран в стаята. Та засилих климатика на 24 - след 6 часа работа повече от 23 не можа да докара в стаята... малко съм разочарован но... явно струята на климатика трудно се разпръсква в стаята - пред него на 3 метра си направи 24 но настрани повече от 23 не вдигна (а преди потдържаше с 1 градус по висока температура от задеденото). Иначе климатика си духаше топло, не мога да кажа че не му стигаше мощност, но си личеше че не се е напънал много. Явно такава му е програмата. Иначе горе при него температурата варираше между 26,27 градуса. Преди малко го намалих на 22 - няма да спим в баня я... той "изкючи" и след има няма 5-6 минути горе при него температурата падна на 24 градуса. Включи и почна да си топли леко...
    То твоят климатик само къде не си го сложил в ракла и не си я затворил .

    Аз на такова място не бих сложил никакъв климатик, просто мебелите му пречат

    Иначе според мен за тази кубатура климатика си е О.К. стига съпругата ти да не иска вътре 26 градуса при -10 навън.Иначе до -6- 7 25-26 спокойно може да си ги поддържа.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #1047

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    То твоят климатик само къде не си го сложил в ракла и не си я затворил .

    Аз на такова място не бих сложил никакъв климатик, просто мебелите му пречат

    Иначе според мен за тази кубатура климатика си е О.К. стига съпругата ти да не иска вътре 26 градуса при -10 навън.Иначе до -6- 7 25-26 спокойно може да си ги поддържа.
    Верно че пречат ама това е положението - нямаше къде другаде... Или трябваше да е над леглото или срещу него - в случая е срещу леглото, което в последствие се измести с още 50-60см в страни защото се окзаз че все пак се сусеща струята - 80 см "коридор" реално не е достатъчен

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #1048

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Подовата ми 50 ка прави по-често дефрост от дженерала и фуджито ми.Честия Дефрост е единствения недостатък на дайкина.
    Дайкина ти прави по-чести дефрости от Дженерала, защото е оразмерен доста по-различно от Дженерала. Мойта 50-ка е в по-малко помещение от твоята и тези дни прави по един или два дефроста на ден и то сутрин когато се налага да компенсира температурата от 18 до 23 градуса.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #1049

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Така като гледам май за сега няма сериозен проблем с дефроста при мен (чисти питата - въпреки че в най-долу остава малко лед заради решетката която пречи на нормалното изтичнае на водата - но за сега не смятам да я махам - проблема не изглежда сериозен, и май няма тракане от леда). Това което обаче ме притесни е "възможността да се спукат тръбите" - на няколко места в форума се споменава за това. Още лятото (септември) като монтираха климатика видях че по външните ламели там където алуминиевата тръбичка се свързва с алуминивия ламел има места (доста голямо количество - не 1 или 2) където има нещо като малка дупка (все едно алуминя е леко изкривен навънка) - тогава не се притесних особенно защото вътре би трябвало да е медната тръба а този алуминий е само "обвивка". Обаче сега се замислих че през тези малки отвори може да влезе вода (от дефроста) която в последвтвие да замързне и да създаде проблем.

    Та въпроса ми е - нормално ли е да има такив "дупки" (струват ми се като резултат от технологичния процес) или представялват реален проблем който в определени случаи може след време да "цъфне". Ето и картинка че май обяснението ми е доста трудно разбираемо дори и за мен.

  18. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #1050

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Проблем няма ,освен ако не си го измисли някой.Алуминиева тръбичка също няма - има само медна,това което виждаш е контактната повърхност между тръбата и ламелите и е запресовано...изобщо недей да се замисляш че би могло да е проблем .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 16-05-22, 18:43
  2. Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC
    От p0ckata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 40
    Последно: 26-02-11, 17:16
  3. Топло по време на разскрежаване?
    От alfonso във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 08-01-11, 10:48
  4. Силен шум преди разскрежаване - нормално ли е?
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 22-12-08, 17:45
  5. Разскрежаване при климатиците
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 21-12-06, 23:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе