Страница 23 от 194 ПърваПърва ... 1321222324253373 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 2909
Like Tree1310Одобрявам

Разскрежаване при климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #331

    Re:Размразяване на климатици

    mlakni: Когато се наруши цикълът на климатика (работа-разкрежаване), е нормално за кратко време скрежта по климатика която се е била натрупала преди това да се задържи до следващо разкрежаване. Предполагам че вече се е разкрежил напълно, но когато това пак се получи, просто задай най-високите градуси и го остави да си работи, той по някое време ще обърне за да разкрежи.

    lusia: Моделът климатик който сте си купили за парите си е добър. Както знаете червената лампичка свети когато климатикът разкрежава и когато подгрява вътрешната пита преди да започне да духа. Работи ли външният вентилатор, да не е замръзнала перката в долният си край към натрупан лед на дъното, а може просто от замръзналият лед под компресора, вибрацийте да са по силни.

    valvrv: Климатикът ти най вероятно има по-малко фреон, трябва да се провери, не е нормално да се натрупва на едно място повече скреж и да не може да се стопи.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    15
    #332

    Re:Размразяване на климатици

    Имам Panasonic cs/pw9dke, който не размразява въобще.Заредиха го с фреон наново с еглилка, но не се оправи.Давайте съвет какво може да му е.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #333

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от rodot72
    Имам Panasonic cs/pw9dke, който не размразява въобще.Заредиха го с фреон наново с еглилка, но не се оправи.Давайте съвет какво може да му е.
    ....ми примерно прецакан тръбен датчик на топлообменника и още няколко причини може да има, но това е най вероятно

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #334

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    ....ми примерно прецакан тръбен датчик на топлообменника и още няколко причини може да има, но това е най вероятно
    Ако датчика/5 килоома при 25 градуса/ е прецакан,веднага ще му започне да мига таймера на вътрешното тяло-грешка/CS-CU PW-12DKE/-Китай.
    При модела /CS-CU W-12DKE/Малайзия датчика е термичен-тоест ключ,който разпада веригата при достигане на -7/-9/градуса на питата outdoor и включва при +5/+8/градуса.При модела от Малайзия има 2 релета на Outdoor,които контролират вентилатора и обезскрежаването.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #335

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от dindo
    Ако датчика/5 килоома при 25 градуса/ е прецакан,веднага ще му започне да мига таймера на вътрешното тяло-грешка/CS-CU PW-12DKE/-Китай.
    При модела /CS-CU W-12DKE/Малайзия датчика е термичен-тоест ключ,който разпада веригата при достигане на -7/-9/градуса на питата outdoor и включва при +5/+8/градуса.При модела от Малайзия има 2 релета на Outdoor,които контролират вентилатора и обезскрежаването.
    Е да де .... и в двата случая можеш да лъжеш датчиците да се задействат при различна температура от посочената, при втория вариянт е по-сложно, но пак се прави.
    С "прецакан датчик" имах предвид със самоизменили се с времето стойности на датчика

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    15
    #336

    Re:Размразяване на климатици

    мерси но нямам идея чакам майстора и да става квот ще

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    44
    #337

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от valvrv
    Имам един въпрос ако някой може да помогне,имам климатик не инверторен на една година Panasonic cs/cu pw12dke .Проблема е че в режим отопление по време на размразяването се размразява целия без една широка лента по средата по която натрупва доста лед,размразявам я с гореща вода но след това пак се повтаря.Някакви идеи

    Да попитам знаещите,възможно ли е тази част с леда въобще да не работи/запушени тръби или нещо друго/и за това да не се обезкрежава?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    15
    #338

    Re:Размразяване на климатици

    луда работа датчика висеше свободно няма кьде да се сложи, китайска му работа

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    15
    #339

    Re:Размразяване на климатици


  12. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #340

    Re:Размразяване на климатици

    Би трябвало на средата на кондензатора на outdoor тръбите към компресора да бъде закрепен-тръбите са 2 близо една до друга.Закрепва се на горната тръба със стоманен клипс/щипка/.Мисля,че веднъж вече бях посочил в някой предишен пост точното място.Иначе по принцип се слага на изхода на кондензатора.

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    5
    #341

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    valvrv: Климатикът ти най вероятно има по-малко фреон, трябва да се провери, не е нормално да се натрупва на едно място повече скреж и да не може да се стопи.
    дозаредиха го но пак е така?
    ПРЕДИ


    СЛЕД

    по време на размразяване

    след размразяване

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    37
    #342

    Re:Размразяване на климатици

    Ъъъ... имам го същия китаец, но чак толкова зле не съм го виждал никога. Понякога прави една тънка линия от лед по средата на питата, но това си го обяснявам с факта, че обикновено започва да размразява като се включи... иначе ако започне да размразява когато е духал топло 10-15мин, се изчиства целия. Понякога, профилактично, изливам една бутилка гореща вода през решетката на вентилатора да облее цялото дъно за да не замръзне...

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #343

    Re:Размразяване на климатици

    същия убавец го имам, замръзва по абсолютно същия начин
    ако го размразиш с гореща вода ИЗЦЯЛО не замръзва доста време...
    НО го имам вече 3-та година, като това се случва за първи път!!!
    мислех и аз да викам да го пълнят с фреон, но като го "почистя" си топли супер, което означава, че проблема е явно в някакъв датчик или друго

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    30
    #344

    Re:Размразяване на климатици

    valvrv , пробвай следното , пускаш вентилатора да работи на възможно най-високата степен , това ще доведе до по-често включване на размразяване и съответно ще се самоизчисти външната пита .
    сега е сръвнително топло и няма вентилатора непрекъснато да работи като хеликоптер , ще се намалява периодично на по-ниски степени като си достигне зададената температура .

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    5
    #345

    Re:Размразяване на климатици

    Вентилатора работи само на най висока скорост 27 градуса през деня и на 23 вечер, има малко дете така че не се спира.климата е на 1г и 3м.Размразен е отвън и от вътре (махнах ламарините за да го направя след като ми взеха 30 лв за дозареждането на 100гр фреон за всеки случай,не са проверявали дали е бил малко ) и след един ден е пак така независимо че е по топло но на дъното няма лед.Когато е почистен духа супер дори преди да го дозаредят явно проблема е другаде

    След основното почистване с топла вода при първото размразяване се размразява навсякъде по питата с изключение на лентата ,а при всяко следващо размразената вода от горе се спуска и трупа по лентата.При един колега със същия модел се получава същата лента само че след посещението на екипа и измерването на фреона без доливане и пълното размразяване с топла вода от вътре и вън лентата слезе в долната част на питата!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 194 ПърваПърва ... 1321222324253373 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 16-05-22, 18:43
  2. Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC
    От p0ckata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 40
    Последно: 26-02-11, 17:16
  3. Топло по време на разскрежаване?
    От alfonso във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 08-01-11, 10:48
  4. Силен шум преди разскрежаване - нормално ли е?
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 22-12-08, 17:45
  5. Разскрежаване при климатиците
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 21-12-06, 23:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе