Страница 72 от 194 ПърваПърва ... 2262707172737482122 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,066 до 1,080 от общо 2909
Like Tree1310Одобрявам

Разскрежаване при климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #1066

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1
    Така като чета моето митсубиши прави много кратки дефрости,прави ги на период от 3 до 6 часа и с продължителност от 5 до 8 минути общо време от спирането да духа топло до започването му, като самото размразяване е 2-3 минути, и след това има помпане на компресора 3-5 минути.
    На колко време ще прави дефрост зависи доста от външната температура. На 3 - 6 часа е добре, но може би при теб температурите все още на са падали до около -10° и затова не е правил по-чести дефрости. И моите при 0, +2 градуса правеха дефрост по 1-2 пъти на ден, но като застудя зачестиха.

    Иначе ти тази зима давай информация за Митсубишито, че на тези модели тази зима ще им е първа.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1067

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Не е съвсем така колега и аз съм с MHI, само като вали прави дефрост и събира скреж. Гледах го при -8 питата е чиста и не съм видял да прави дефрост.



    p.s. Пресен пример от днес. Понеже съм цял ден в къщи а климатика ми е над главата. В София, настроен е на 24 градуса и цял ден няма дефрост, няма и скреж по питата (има само една идея, едвам си личи).

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #1068

    Re:Разскрежаване при климатиците

    rist, да ти кажа че температурите си бяха доста ниски дори и до минус -14 градуса,и климата се държеше доста добре вечер я оставям на 24 или 25 градуса, и не е работила на макс и вадеше доста топла струя , сравнявайки я с други климатици например чофу такива има няколко на работното място,не духаха толкова топла струя при минус 14 гр., гледах и 9 ка,12 ка и 18 ка има, и трите вярно че са недооразмерени и са поставени в по големи стаи обаче имаха да догонват по 4-5 градуса и въпреки това не вадеха доволно топла струя.Чакам с нетърпение да стане и минус двайсет че да видя, по скандинавските тестове гледах че копа става единица чак при минус 30.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #1069

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Супер, машината май ще се окаже желязна. Само да не вземе да се обледява, че това си им е малко слабо място на МЕ-тата.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    45
    #1070

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Май ще черпя току що машината влезе в дефрос тялото обаче ми беше чисто.Олекна ми че вече си мислех че нещо му има.А иначе johny01 май си прав за по високите градуси,сутринта като станах и видях снежния човек се ядосах и го набримчих на 26 той горкия нали заскрежен и се напъва 15-ина минути и влезе в дефрос то от снега по него е ясно за топлообмена повече от 22 не направи и понеже имаше бая сняг дефроста си свърши работата наполовина.А за щуцера и други екстри знам,чел съм доста в тоя форум.Сега бачка животното и с чистата пита навънка струята е направо вряла.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #1071

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Около тези градуси е най-нормално за дефрост-а за краткият такъв,явно софтуерно машината си проверява в какво състояние е питата,след като ще се напъва докрай и като е разбрала,че няма скреж е съкратила срока и е продължила да си работи.
    Мерси за коментара за краткия дефорст - и аз очаквам по този начин да се държи като е топло навън (около 0 без скреж). Обаче все още търся обяснение за 15 минутиня дефрост днес сутринта (около 10-11) - малко по нагоре съм писъл за него...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    82
    #1072

    Re:Разскрежаване при климатиците

    И аз съм 12LDC и моя е размразявал по 15 минути.Сега от няколко дни размразява за 3-5- 6 минути.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    82
    #1073

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Сега при 2;3 градуса външна температура и яка мъгла размрази за 14-15 минути.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #1074

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Днес след като валя доста сняг в София вечерта видях че в климатика се задържа лед.
    [img width=639 height=600]http://kachi-snimka.info/images/cqs1293484086u.JPG[/img]

    Питата е чиста - климатика явно супява да размрази след като се натрупа скреж по него - но това задържане на лед между питата и корпуса ме притеснява - така като гледам няма начин да се махне чрез дефрост - то топлината от него не достига до този лед...
    Дали е нормално образуването му след около 1 ден снеговалеж и има ли опасност да стигне до перката?

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1075

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    Днес след като валя доста сняг в София вечерта видях че в климатика се задържа лед.

    Питата е чиста - климатика явно супява да размрази след като се натрупа скреж по него - но това задържане на лед между питата и корпуса ме притеснява - така като гледам няма начин да се махне чрез дефрост - то топлината от него не достига до този лед...
    Дали е нормално образуването му след около 1 ден снеговалеж и има ли опасност да стигне до перката?
    Миналата година и смен стана така-дженерала в спалнята и дори дайкина след една снежна буря, но не е опасно толкова за перката колкото за фреоновите тръби на външния топлообменник.
    Опасно е ако го оставиш дни наред(повече от 3 дни) на 16-18 градуса, защото не прави дефрост(или е много слаб) и трупа много скреж които може да стабне на лед и да стигне до фреоновите тръби ако времето е все под нулата.При зададени 20 и повече градуси си прави качествен дефрост който топи леда .В интерес на истината точно в долната част миналата зима накрая-март месец забелязах леко закривяване на ламелите точно там където ти е леда и след това издърпах пластмасоват решетка, защото тя точно там долу задържа съвсем малко вода която става на лед и започва да трупа.След махането/издърпването на решетката нямам такъв проблем[img][/img]

    Има една хитрост, как да го накараш да направи принудителен дефрост на момента:

    -след като спре снеговалежа(иначе няма особен смисъл), най-добре на сутринта 30 минути преди да излезнете от отопляваното помещение да го спреш САМО от дистанционното и той сам ще се включи на дефрост цикъл.Може да го комбинираш с кратко проветрение(до 5 минути) на отопляваното помещение(климатика ще е в дефрост и проветрението няма да му пречи).След като включи на дефрост може да го включиш отново с дистанционното в режим отопление, той ще си довърши дефроста и ще започне да отоплява отново.Ако имаш желание и време, може да изчакаш и наблюдаваш да завърши дефроста и тогава да го включиш отново от дистанционното и на режим отопление.ДА НЕ ЗАБРАВИШ ВРАТАТА отворена и да излезнеш, след като си го включил отоново в режим отопление ако проветряваш, ще съсипеш климатика.
    след изклщчването на климатика от дистанционното започва дефрост, но НЯМА индикации на вътрешното тяло(сензорите) за дефрост цикъл, а вътрешното тяло си е затворило клапите и не работи.Дефроста си личи ЕДИНСТВЕНО(и шума на компресора-евентуално) по стопяването на скрежа от външното тяло-така се подготвя за следващото "запалване" да е с чист топлообменник на външното тяло...




  13. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #1076

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Мерси за съвета но от опит съм забелязал че този лед между питата и корпуса не изчезва след дефрост (поне при мен).
    А иначе може да повече информация по какъв начин това е опасно за тръбите на топлообменника? Ако продължи да обледява то би трябвало да почне да се "катери" нагоре - не мога да си представя как леда ще реши че му е "по лесно да напъне тръбите вместо да се покатери на празното пространство нагоре".

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1077

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Как е дренирана тавата на външното тяло? Отстрани всякакви гофри, тапи, тръби и други.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #1078

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Как е дренирана тавата на външното тяло? Отстрани всякакви гофри, тапи, тръби и други.
    Няма такива - има една "хубава" дупка от долу която до сега не се е запушила никога (е то това му е първа зима така че е рано...) около "дупката" има висулки но е напълно "проходима" - има един пръст място

    П.С. Климатика тия дни е работил около минимума си 300-400 вата консумация

    П.С 2: туко що климатика излезе от дефорст (реших да му метна едно око - и гледам че е "дърпа" яко ток 1кв - явно преди малко е дефроствал без да го "усетя" - леда на вънка си е същия - ни по малко, ни повече!)

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1079

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    Няма такива - има една "хубава" дупка от долу която до сега не се е запушила никога (е то това му е първа зима така че е рано...) около "дупката" има висулки но е напълно "проходима" - има един пръст място

    П.С. Климатика тия дни е работил около минимума си 300-400 вата консумация

    П.С 2: туко що климатика излезе от дефорст (реших да му метна едно око - и гледам че е "дърпа" яко ток 1кв - явно преди малко е дефроствал без да го "усетя" - леда на вънка си е същия - ни по малко, ни повече!)
    Простия магнетизъм между отделните вещи(включително между вода и други премети-например една капка се "разхожда" по една хоризонтална химикалка) помага за задържането на водата(най-вече след дефрост когато се топи леда/скрежа), като за това допринася допълнително и пластмасовата решетка между долната част на капака на външ. тяло и страничния капак на същото тяло.Пастмасата пречи "да се катери нагоре" и то трябва да избие нанякъде...
    Те производителите в инструкциите за монтаж са указали, че се прави заслон отгоре и от страни където е открит топлообменника, н о НИКОЙ не ги прави тези заслони...

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #1080

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Тоя лед от снимката става и на моя климатик. Махал съм го с поливане с гореща вода, но когато има обилен снеговалеж и времето е по-студено пак си се образува. На снимката се вижда, че това парче лед не допира ламелите, има разстояние дори. Реално няма за какво да се притесняваш, след 1-2 дена като се стопли времето и тоя лед ще изчезне. Какво да кажа аз, вече цял месец е около -12 до към -8°С. И ледчето си седи там и това е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 16-05-22, 18:43
  2. Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC
    От p0ckata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 40
    Последно: 26-02-11, 17:16
  3. Топло по време на разскрежаване?
    От alfonso във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 08-01-11, 10:48
  4. Силен шум преди разскрежаване - нормално ли е?
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 22-12-08, 17:45
  5. Разскрежаване при климатиците
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 21-12-06, 23:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе