Страница 60 от 194 ПърваПърва ... 1050585960616270110 ... ПоследноПоследно
Резултати от 886 до 900 от общо 2909
Like Tree1310Одобрявам

Разскрежаване при климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #886

    Re:Размразяване на климатици

    И при мен в Пловдив моята машина размразяваше през 1,30ч.
    Сняг и влага, няма начин!
    Със Шарп съм AY-XP 12FR

    Нека всеки да си пише машината, все пак не сме длъжни да знаем всички инициали!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    145
    #887

    Re:Размразяване на климатици

    при мен фуджицутата се размразяваха много често, може би поради навяването и силния снеговалеж.
    много приятно съм изненадан от дайсейкая - само едно единствено за цялата нощ - просто перфектна машинка.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #888

    Re:Размразяване на климатици

    Днес беше ужас с този сняг и навяване, но се справи идеално машината, подпомогната 3 пъти от EVN (тук сложете любезна псувня по ваш избор) за по 1 час нямаше ток - в центъра на Пловдив (Каменица).

    Размразява за около 8 минути. През колко време го прави - не съм го дебнал! Но е рядко, за мое учудване!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    85
    #889

    Re:Размразяване на климатици

    И моите хаери се справиха блестящо. Сутринта размразяваха по-често, 09HVA през 1.5 часа а 18RE през 2 часа.
    Иначе сутринта на два тъти тока спираше за много кратко около половин секунда колкото да ми изключи компа.Странното е че климатика вобще не отрази тези падове на тока и продължи работа без да спира. И аз живея в Пловдив съвсем близко до каменица.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    119
    #890

    Re:Размразяване на климатици

    Aбе хора, може ли климатика ми да работи сравнително по-тихо след като му хвръкна малко фреонец. Леко заскрежава тръбите на външното ама работи доста мазно. И преди доста често изключваше , а от извесно време като си ''земе тон'' и си кара на леко цял ден. А преди само он/оф. Много интересно.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #891

    Re:Размразяване на климатици

    Как му е хвръкнал фреонеца???

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    119
    #892

    Re:Размразяване на климатици

    Aми от несполучлив монтаж. Добре , че го дебнех какво прави ЛГ-то ,като го купихме и случайно забелязах , че има капка масло под крановете , и установих , че целите изолации плуват в масло (краищата им). След това идваха да го гледат цитирам: '' Аааа супер е климатика. Брее 11 12, 13, 15, 18, 22, 24 сууупер е няма грешка'' Не бях там и незнам какво са правили друго. Обаче и сега продължава леко да омаслява ламарината до крановете.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #893

    Re:Размразяване на климатици

    На кой фреон е? И как така си продължава да омаслява?Това означава,че пак си губи фреон.Като идваха техниците ,не ти ли притегнаха гайките на тръбите? А може и да са ги стегнали прекалено и да са скъсали конус.Тогава се откачат тръбите и се правят нови конуси.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    119
    #894

    Re:Размразяване на климатици

    На R410A. Той е от съвсем новите- Art cool. Да, притегнали са ги.
    [/URL] Така става при дефрост и има едни мъхчета по ламарината 

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #895

    Re:Размразяване на климатици

    Ако беше чул " 28,29,30.31.32,33,34,35" тогава щеше да е супер.Май са мерили работното налягане на фреона в режим на отопление.При 410 вдига до 35 бара,ако са го пробвали на макс. Я го пусни да топли( ако не си ги пуснал),изчакай 10-15 мин,вземи една домакинска гъбичка,напоена с веро да пуска гъста пяна,и както си топли,да опениш крановете,гайките и защитните капачки на крановете отвсякъде.Гледай внимателно за поява на мехурчета.Ако има такива-викай сервиза веднага.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #896

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от nasko-g
    И моите хаери се справиха блестящо. Сутринта размразяваха по-често, 09HVA през 1.5 часа а 18RE през 2 часа.
    Иначе сутринта на два тъти тока спираше за много кратко около половин секунда колкото да ми изключи компа.Странното е че климатика вобще не отрази тези падове на тока и продължи работа без да спира. И аз живея в Пловдив съвсем близко до каменица.
    А бе спира си 2 пъти по за 1 час и един път за 5-6 минути тока, но май само в изолиран район северно от Каменица. Източи ми и UPSа на компютъра (той си се шътдоуна сам де, при 30% заряд).

    Интересното е, че климатика събра 1 тенджера вода (към 3 литра, малка тенджерка) вчера до обяд и после, макар че пак валеше леко и имаше влага, не е пуснал нито капчица и не е размразявал, а си е на 24С - няма и лед по питата грам! Ама пак се разбръмча, да му се не види Кариера, сигурно пак се е разместило нещо по тия тръбички от леда, не ми се отваря в тоя студ, а и не ми пречи този път е поносимо... Но климатика ми е на терасата ниско сложен и не го вали директно никога, само вчера в тая виелица малко навя по капака и отзад, ама то си беше супер вятър и сняг!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #897

    Re:Размразяване на климатици

    При твоя модел имаше ли кече под дъното на компресора?

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #898

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    При твоя модел имаше ли кече под дъното на компресора?
    Чел съм за това кече, май има - и може и да е замръзнало, но не ми се отваря пак тъпия Кариер, ще викна комшията, като се стопли малко времето или ако се разтрака повече! Че и той е по разни обекти и не си е тука... И той е в Building Management бизнеса, затва ми урежда климатиците.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #899

    Re:Размразяване на климатици

    Нали ти е на терасата долу,и ще ти е удобно.. Около 10-на винтчета се развиват за 2 мин.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #900

    Re:Размразяване на климатици

    Да, ама искам той да го направи - защото той е 'гаранцията' - иначе видях колко са болтченцата, не е проблем!!! Иначе е на супер удобно място, нарочно!

    М/у другото - следобеда беше +7С и го спрях за малко и мисля че се размръзна леда в кечето и сега не ръмжи!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 16-05-22, 18:43
  2. Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC
    От p0ckata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 40
    Последно: 26-02-11, 17:16
  3. Топло по време на разскрежаване?
    От alfonso във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 08-01-11, 10:48
  4. Силен шум преди разскрежаване - нормално ли е?
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 22-12-08, 17:45
  5. Разскрежаване при климатиците
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 21-12-06, 23:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе