ivan1 Слагай тампони с тях вътре няма да се чува. Тампоните трябва да са с прекъснат болт.
ivan1 Слагай тампони с тях вътре няма да се чува. Тампоните трябва да са с прекъснат болт.
Тези са хубави,наистина са с два отделни болта,но са много меки и се смачкват откъм компресора дори външното да тежи 30кг.
Внимавайте с тези тампони, защото има доста калпави и се късат много лесно( шпилките излизат от гумата без особенно усилие)
Благодаря ви за мненията, ще търся такива тампони, даже ще извикам пак монтажната група щото е доста високо към 5 метра където го монтираха, и е в гаранция.
P.S. днеска са ми монтирали тампоните докато бях на работа и сега съм доволен, вече не се чува кога тръгва и спира само шума от вътрешното тяло, преди повече чувах външното, когато се форсира на средна мощност на затворен прозорец не се чува,докато ги слагали пак са казали на баща ми че нямало нужда от тях обаче на практика се оказа че има нужда, проблема е бил, че четирите крачета на външното тяло не са стъпвали всичките, единият не е опирал, като при монтажа са го изравнили със шайби , това леко посукване е било достатъчно да генерира вибрации.
Днес реших да замеря температурите които генерира климатика ми. При външна +10, стая +22, при зададени 30 градуса и вентилатор на макс след около 7-8 минути на изхода климатиха духаше с +55. Очаквах малко повечко като че ли, но май е нормална тази температура. Както и да - намалих го на 22 градуса и разбира се той изключи. След около 3-4 часа погледнах навънка тялото - беше влажно (нормално след като навън леко ръмеше или по скоро беше валяло до преди малко). Това което ме изненада е че по средата на външното тяло имаше една хоризонтална ленат "сух" топлообменник - може би около 10 см широка. Там където се получава заскрежаване поради недостиг на фреон при мен имаше "суха" част - а под и над нея беше влажно - чудя се на какво се дължи това?
... на нормална работа.Имам два-същото полжение.Виждал съм и други 12 ЛДЦ-същото.Гледай като паднат температурите под 2 градуса дали размразява както трябва.Първоначално публикувано от sunmanbg
Днес моя 12LD за първи път го видях заскрежен.Забелязах ,че след дефорс остана малко скреж по външното тяло (на трета снимка )нормално ли е?
В Русе температурата е 0* , полусилен североизточен вятър, вали дъжд (абе направо поледица)
Преди разскрежаването
По време на разсрежаването
Няколко минути след разскрежаването пак започна да се заскрежава .Нормално ли е толкова бързо да се заскрежи?
[img width=712 height=600]http://storage1.album.bg/b11/p1040449_c1098_26026463.jpg[/img]
Да - всичко си му е наред...затвори прозореца и сядай пред телевизора,машинката си знае работата ,ще вземеш да го орочасаш...
Ще изчакаме температурите в Русе да станат -20 тогава ще видим на кои климатика е наред и на кои не
При вашите условия в Русе, по-добре от това, здраве му кажи.При -20 лесно, няма влага, всичко сухо, машинките работят бомба.Поне моите, де......
А чувал ли си при -20 как брумкат на сухо(не твоите де),ха по-добре да е така до Георгьовден,па после ще го мислим http://sinoptik.bg/?lid=100728193 .Първоначално публикувано от edi1
Можеш да го понапръскваш с антифриз концентрат отвреме навреме.
Няма лошо да е така, хем на вилата ще мога да си работя.Първоначално публикувано от johny01
Има въпрос относно дефроста на моя климатик (от подписа). Някой колега от форума ми беше дал документ с алгоритъма за размразяване за моя но нещо не можах да го разбера съвсем (за съжаление в момента го нямам). Та в него пише че за да се включи дефроста трябва външната температура да е под ппределена стойност и компресора да е работил определено време (мисля че беше нещо от рода на 60 мин). Това което забелязвам при моя климатик е че поради спецификата на мястото в което е монтиран доста често изключва (част от въздуха се връща много бързо нагоре и лъже датчика). Например в момента температурата навънка е +3 в стаята е 22, на климатика му е зададена 21 и той работи по следния начин - около 5-7 минути топли на минимума си, след което изключва (температурата горе при него става 25) и след около 2-3 минути отново ключва защото при него температурата пада до 23. През цялото време в стаята е 22 (комфортно ми е). Това което ми притестнява е че ако изключва по този начини при по-ниски температури (да кажем около -3, -4) дори и при по голям интервал на работа - нещо от рода на 30 минути топли, 5-10 минути "почива" то никога няма да включи дефорст заради ограничението необходимо количество "работа" на компресора след протекъл дефрост. Та въпроса ми е - някой знае ли дали този режим за работа на компресора се "натрупва" например 2 интервала по 30 минути или трябва да има непрестанна работа от 60 мин на компреосра за да включи дефроста? Ето и снимки на мястото на монтажа - за съжаление това беше единствено място - стаята е 3.5 х 6 м - стената на която е монтиран климатика е външна.
Първоначално публикувано от sunmanbg
Не бой се работата н а компресора с оглед влизането в дефрост се натрупва, но засега след като не работи постоянно, най-вероятно няма и да натрупа скреж и да обледени, така че напразно се притесняваш.Когато вали или пада под 0 градуса тогава хвърляй по 1 - 2 пъти на ден поглед към него(особено при снеговалеж).