Страница 71 от 194 ПърваПърва ... 2161697071727381121 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,051 до 1,065 от общо 2909
Like Tree1310Одобрявам

Разскрежаване при климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #1051

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Проблем няма ,освен ако не си го измисли някой.Алуминиева тръбичка също няма - има само медна,това което виждаш е контактната повърхност между тръбата и ламелите и е запресовано...изобщо недей да се замисляш че би могло да е проблем .
    Мерси за информацията и успокоението. Не съм технически грамотен по отношение на климатиците и този алуминиев ламел ми заприлича на тръба в която има друга тръба (медната) - явно не е точно така но все пак медната е обвита в този алуминиев ламел. Това което ме притесняваше е всъщност възможността межу алуминия и медната тръба да влезе "влага" която като замръзне на осъществи натиск и да създаде проблем - но щом казваш че всичко е наред най вероятно е така. Просто ми се видяха подозрителни тези малки отвори в алуминиевя ламел.

  2.  
     
  3. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #1052

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Да разбрах ти мисълта, на пръв поглед така изглежда...но в завода се вижда как го произвеждат...нямаш проблеми - всички са така и работят нормално...

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #1053

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Мерси

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    45
    #1054

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Здравейте!Някой може ли да ми каже каква е ползата от пластмасовата мрежа зад испарителя на външното тяло на мидея msv1-09hrn1.Аз ползи не виждам а само негативи.При заскрежаване там се образува ледена коричка която не пада и след дефроста.Даже питата да се размрази тя си стои и като я бутнеш с ръка пада.Иначе влагата е мор за мидейката.При сухия студ -6,-10 градуса работеше перфектно без да заскрежава а сега при -2 +5 побелява цялата като дебелината на скрежта е към3,4 сантиметра.Отделно дефроста и е под всякаква критика как ли не съм пробвал да я излъжа да започне.Иначе топли макар че силно заскрежена понижава температурата на изходящия въздух.И тоя компресор как не се претоварва та да я вкара в дефрост и два часа да работи без спирка все тая.Иначе обикновенно я държа на 23 и вентилатор на втора или трета степен и задействана функция да следи темп. от дистанционното.В сервизното до колкото разбрах условията за дефрост са две ама пак не ми е много ясно какви са.Ще се радвам някой да сподели решения и препоръки.Да му бяха сложили на климатичето поне да размразява по време май щеше да е по добре.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #1055

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Не влиза в дефрос,защото не е работил достатъчно време,а Т на питата е била висока.Мрежата я издърпай отгоре,отдолу,отдясно,а откъм компресора внимателно я прирежи и я махни(внимавай да не смачкаш ламелите или да дупнеш тръба!!!).

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    45
    #1056

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Благодаря за мнението johny01 че ще я махам е сигурно.Там е работата че работи дълго,понякога цял ден а дефрост никакъв.За температурата на питата на вътрешното тяло предполагам не е висока щом почва да духа доста по хладно.А пък на външното също щом е в сняг.При тва положение тея 10 минути дефрост са недостатъчни е може би щяха да стигнат ако вътрешното беше с топла пита та като изкара навънка да размрази всичко.То пак ако го докарам до дефрост е добре.Не знам колко часа непрекъсната работа на компр. му трябват но е сигурно от два нагоре.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #1057

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Днес наблюдавах процеса на дефрост при мен. При външна около +2 градуса климатика нямаше скреж или лед по него (малко беше влажен че от горе му нещо капеше от съседите). Дефроста продължи точно 15 минути.... Малко се изненадах - нали трябваше да е докато достигне +16 градуса на външния датчик или 15 минути. Очаквах че в това топло време и без лед по него едва ли ще навърти 15 мин... но това е положението (почвам да се чудя дали външния датчик е ОК - ако някой има наблюдение върху този модел при тези условия какво прави ще ми е полезно). По време на дефроста консумацията беше около 650 вата. След като приключи "почина" 30-60 секунди (малко ми се видя това време за да обърне цикъла...) и почна да набира за да топли. Около 3-5 минути се набираше температура без да включва вътрешния (реално само по външното тяло се разбираше че загрява) след което задуха топло. Развъртя се до около номинала си 1.2 кв консумация и след около още 5-6 минути слезе на 500-600. След още 5 мин слезе на типичната му за това време консумация от 300-350 вата. Въпреки че свали "темпото" вътрешния вентилатор все още духа силно - въпреки че температурата която изкарва е много ниска и не е много комфортно. До колкото успях да засека максималната температура с която духаше след дефоста беше 44 градуса (горе при него подозирам че беше 26-27 - имам само един датчик и го "местя").
    Реално процеса при мен е около 30 минути - 15 дефрост, 15 "излизане от дефроста".

    Моля по запознатите да коментират този 15 мин дефрост...много ми се вижда при тези условия.
    Друго което трябва да се каже е че на ден дефроства около 3-4 пъти (при тези условия вънка обикновенно "върти" с 300-350 вата) и предполагам е нормално да влиза в дефрост на 6-8 часа.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #1058

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Това са 20 минути, в които климатика не духа топло. Това мене някак не ме устройва. Мойта 50-ка като стана -7, -10 градуса си правеше дефрост на 50мин, но той продължава 3-4мин и за не повече от 5мин почва пак да духа топло.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #1059

    Re:Разскрежаване при климатиците

    И на мен ми се видя странно... затова питам. Иначе вчера като "експериметирах" с 30 градуса, макс вентилатор при 0 градуса външна пак влезе в дефрост.
    Това което стана вчера - климатика си бачкаше нормално 22 зададени, аз реших да го "напъна" - включих 26, след 2-3 мин на 30. Развъртя се климата почна да духа и след 2-3 минути "пав" изключи... викам си "ебаси - някаква защита се включи - нещо не е наред" а той превключи на дефрост (вътрешната лампа замига, спря вътрешния вентилатор - класически дефрост) успокоих се . Този дефрост обаче продължи има няма 2-3 минути след около 5 минути вече си духаше нормално топло и аз си продължих с "пробата"

    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg459547

    Нещо не мога а му хвана спатиите на тоя...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    45
    #1060

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Сега гледам мидеята има два датчика във вътрешното:атмосферен датчик и датчик на изпарителя.Тоя атмосферния го видях каде е но другия не го виждам.Мисля трябва да е някаде по вътрешната пита.Възможно ли е да им въздействам за да включи дефрост.Тоя на изпарителя сигурно тръгва от клемореда вътре поне така е на схемата.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #1061

    Re:Разскрежаване при климатиците

    За да видиш тръбния трябва да махнеш капака.Не го пипай,да не си отвориш беля,влияе на дефроста,но и на налягането.Това е снимка на мидеа.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    45
    #1062

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Благодаря johny по добре да не пипам там кадето не ми е работа.Следобеда си поиграх и разчистих всичкия лед помогнах му и като обърнах процеса на охлаждане.В резултат апсолютно чист климатик.Мрежата още не е махната но като се сдобия със стълба и това ще стане.Сега от два часа работи и няма даже скреж.Иначе си обяснявам нещата така:вали сняг като снощи и климата е на кофти място северно,снега се набива в пластмасовата мрежа и се задържа от нея и силно охладеното тяло не влиза в дефрос и така заприличва на снежен човек.За сега ще го наблюдавам и действам от дистанционното.

  16. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #1063

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    И на мен ми се видя странно... затова питам. Иначе вчера като "експериметирах" с 30 градуса, макс вентилатор при 0 градуса външна пак влезе в дефрост.
    Това което стана вчера - климатика си бачкаше нормално 22 зададени, аз реших да го "напъна" - включих 26, след 2-3 мин на 30. Развъртя се климата почна да духа и след 2-3 минути "пав" изключи... викам си "ебаси - някаква защита се включи - нещо не е наред" а той превключи на дефрост (вътрешната лампа замига, спря вътрешния вентилатор - класически дефрост) успокоих се . Този дефрост обаче продължи има няма 2-3 минути след около 5 минути вече си духаше нормално топло и аз си продължих с "пробата"

    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg459547

    Нещо не мога а му хвана спатиите на тоя...
    Около тези градуси е най-нормално за дефрост-а за краткият такъв,явно софтуерно машината си проверява в какво състояние е питата,след като ще се напъва докрай и като е разбрала,че няма скреж е съкратила срока и е продължила да си работи.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #1064

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Така като чета моето митсубиши прави много кратки дефрости,прави ги на период от 3 до 6 часа и с продължителност от 5 до 8 минути общо време от спирането да духа топло до започването му, като самото размразяване е 2-3 минути, и след това има помпане на компресора 3-5 минути.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #1065

    Re:Разскрежаване при климатиците

    panush,oсвен по температура,отчита и по време-вдигни градусите на 26 и ще размразява.Мрежата можеш да махнеш и ако имаш достъп от прозореца,като опънеш откъм компресора и внимателно прережеш с ножица,а от другите страни издърпваш.Ако имаш щуцер отдолу задължително го махни,защото вътрешният диаметър е малък и веднага замръзва.
    ivan1,еднакви машини,но в различни условия-работят различно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 16-05-22, 18:43
  2. Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC
    От p0ckata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 40
    Последно: 26-02-11, 17:16
  3. Топло по време на разскрежаване?
    От alfonso във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 08-01-11, 10:48
  4. Силен шум преди разскрежаване - нормално ли е?
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 22-12-08, 17:45
  5. Разскрежаване при климатиците
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 21-12-06, 23:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе