Страница 67 от 194 ПърваПърва ... 1757656667686977117 ... ПоследноПоследно
Резултати от 991 до 1,005 от общо 2909
Like Tree1310Одобрявам

Разскрежаване при климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #991

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Виж дали перката е нависоко - т.е. дали има опасност да задере в леда. Ако е хубаво конструиран, няма да има проблеми и с 2 пръста лед в тавата. Друг е въпроса, че изобщо не трябва да го трупа там, но и други модели го правят.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #992

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Има климатици на които този отвор е много лошон щанцован и трябва се модва
    Края на отвора е леко подвид на горе и препоръчвам да се хване с клещи и да се извие надолу.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #993

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Аз моя го модвах с флекса,отворих дупка с размер на цигарена кутия.Но ако правите това уверете се че няма да засегнете нещо като питата например!

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #994

    Re:Разскрежаване при климатиците

    ТОШИБА-та ми има три дренажни отвора - два големи правоъгълни в средана и към края на митата и един на дъното на тавата.Там просто няма начин нещо да се задържи.ХИТАЧИ-то също е с един голям правоъгълен отвор и досега вече 4 години не е вдигал лед нагоре, всичко изтича моментално.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    124
    #995

    Re:Разскрежаване при климатиците

    днеска е ужасно времето през 1 h i 30 min размразява мойта печка

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    56
    #996

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Сега погледнах вътре във външното тяло-няма капка лед, само около дренажния отвор.
    Перката е на близо 10 сантиметра от дъното-трябва доста да натрупа да стигне до нея.
    То ако натрупа толкова лед , климатика ще падне от тежестта.
    Защо се заледява тоя отвор незнам.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #997

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Сигурно идва малък, или има ръбче и задържа вода. Варианти много. Щом не трупа нагоре, няма проблем.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    124
    #998

    Re:Разскрежаване при климатиците

    хаха да ти падне климатика от много лед

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    56
    #999

    Re:Разскрежаване при климатиците

    "хаха да ти падне климатика от много лед"
    Имах предвид, ако натрупа лед до перката-това са си доста килограми.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    124
    #1000

    Re:Разскрежаване при климатиците

    аз моя съм го вързал поради тая причина на едно две места за всеки случай

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    124
    #1001

    Re:Разскрежаване при климатиците

    абе преди малко поливах климатика малко с вряла вода че нещо имаше малко лед по дъното не се отводнява добре и се замислих нещо дали не може да му стане с тая вряла вода зеха да му пукат теникиите ?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #1002

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Ако от вътрешната част на ламарините има лед, може и да пукат!Предполагам, че пука леда, а не ламарините?
    Ако пукат тенекиите представям си от какво качество са направени!Иначе донякъде мога да го приема за нормално, щото когато времето е студено те са се стегнали, и ти когато си ги полял с топла вода се отпускат и може затова да пропукват!

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #1003

    Re:Разскрежаване при климатиците

    здравейте тези дни все е около -2-3градуса а климатикът заскрежава много бързо повече от 45-50 минути не може да работи влиза в дефрост за около 10 минути и пак тръгва той за едно денонощие топли 19-20 часа и 4-5часа е в дефрост,също така много взе да бучи и бръмчи през ноща когато е тихо шумът е непоносим дали не изпуска фреон от някъде или пробемът му е друг климатикът е хитачи 10EH1 не се спира,работи на 22 и горе долу ги подържа

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    124
    #1004

    Re:Разскрежаване при климатиците

    тоя сняг където валя 3 дена е нормално това и моя размразяваше често но сега като не вали няма проблем ,пак това за бученето маи му идва на нагорнище да стопли и работи на пълни обороти .

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    1
    #1005

    Re:Разскрежаване при климатиците

    Здравейте,
    Първо искам да изкажа благодарности за създадения тук форум, който снощи ми спаси живота.
    Имам 2 климатика 12-ки Sharp AC- 251BA(така пише на вътрешното тяло). На старо съм ги взел, но миналата година нямах прохблем с тях. Казаха от фирмата, е те са били изработка за японският пазар (дори всичко по вътрешното тяло и дистанционното ми е на япоснки). Винаги съм ги оставял на 25 градуса да си работят и те хайваните си знаят какво да правят. Но снощи единия беше замръзнал и издаваше звуци все едно иска да влезне при мен в стаята да се стопли. Добре че имам 20 м. маркуч и изхабих един бойлер по него. Днес цял ден го гледам, но не е започнал да замръзва все още. Тук забелязах няколко страховити снимки на лед до перката и ако не съм внимателен може и да литне някой ден.
    Въпроса ми е - може ли някой да ми каже нещо за тези климатици, защото аз не намирам нищо по интернет за тях. Дали не са толкова стари, че чак да няма документация или трябва да погледна външното тяло какъв модел е (в случай, че не са един и същ). И защо тази зима толкова много странни звуци издава, а миналата година му нямаше нищо? Тази зима по-тежка ли е (като изключим малкото сняг, който не би трябвало да го натоварва според мен чак толкова)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 16-05-22, 18:43
  2. Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC
    От p0ckata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 40
    Последно: 26-02-11, 17:16
  3. Топло по време на разскрежаване?
    От alfonso във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 08-01-11, 10:48
  4. Силен шум преди разскрежаване - нормално ли е?
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 22-12-08, 17:45
  5. Разскрежаване при климатиците
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 21-12-06, 23:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе