Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 140

Климатикът ми не топли при -5 градуса

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #31

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    imegogo, Haier по принцип не топлят. Твоето Хитачи какво е?
    Забравих ли да кажа, че освен правилното оразмеряване е важна и марката
    HITACHI RAS/RAC-10EH1 на 100%японско препоръчано ми е от мой приятел който се занимава от дълги години с климатици

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #32

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    Мерси за насоките. Аз ей така от незнание просто
    Ако се сетите още нещо казвайте - склонен съм да се уча...

    Режима ми на ползване е следния. През работен ден ставам в 8, вдигам го на 24-5, измивам си зъбките и очите и отивам да се преоблека на "топло"(каквото се е стоплило там за 5 мин). Това до 9 без 15. Намалям го пак на 18 и отивам на работа. Вечерта се прибирам към 9-10-11 часа и го включвам пак на 24-5-6 до към дванайсе и нещо един. В почивен ден по цял ден е увеличен, освен ако няма да излизам за повече от няколко часа.


    enkov, какво масло се стяга?

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #33

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    В компресора има масълце - полиефирно при R410A. Виж, за R410A не знам как и кога и дали се сгъстява, нека кажат спецовете, че не ми се гугълясва сега!

    А ти като се прибереш и си го бил пуснал на 18 - на колко го заварваш точно? на 18 ли си е температурата?

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #34

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    Нямам си никаква идея. Да взема да си купя термометър ли?!

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #35

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    Ми без термометър тук не се дискутират климатици! Сериозно! Електронен термометър с памет - мин/макс и текущо!

  7. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #36

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    Купи си термометър и го сложи по-ниско и надалеч от машината, и по него си гледай. Общо взето идеята е да "усетиш" машината, за да можеш да я командваш пълноценно. При всички случаи обаче щом вижда зор, слагай вентилатора на ХАЙ, а градусите не ги намаляй много че наваксването е трудно! Даже бих казал - въобще не ги намаляй: той като се включи за дефрост ще си паднат сами - после ще ги наваксва и така денонощно.
    Моя съм го заковал на 23*, на моменти е 23*, на моменти пада и на 22* и на 20* сутринта. Това падане както ти казах е защото много бързо ми изстива стаята. Но след като размрази почва да духа яко и си ги наваксва.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    54
    #37

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    Цитат Първоначално публикувано от ewgeny
    Ти луд ли си бе? Той ако изкарва 60*, кондензацията трябва да е но поне 65*. Теоретично, на 410 не може да ме убеди някой, ако каже че изкарва повече от 51-52, пак което е в редки случаи.
    Мерил съм много пъти и то с 3 вида термометъра - IR (безконтактен, измъкнах го от службата), електронен (термодвойка) с удължен сензор на кабел и обикновен спиртен (на последния скалата му е до 55* и си я пълни до дупка), така че не си измислям. И на мен ми се вижда височка температурата, но е толкова - не може да се издържа с лице срещу струята. Фуджицуто съм го мил основно преди 2 месеца (външни, вътрешни топлообменници), така че е като нов.
    Температурата в стаите няколко дни без отопление в това време пада бавно до около 15*-16* - ако това може да е ориентир за изолацията и дограмите. Климатиците при +5-8* навън поддържат зададените температури, но при отрицателни нещо се озорват.

    P.S. Мисля, че намерих някакво обяснение защо е толкова горещо. В една другая тема vanko68 е писал, че като са доста замърсени филтрите и се зори климатика - изходящия въздух е по-горещ. Може би това е причината, защото вчера ги мих и бяха ужасно прашни. Май съм забравил 1-2 месеца да ги почистя... много съм застрелян

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #38

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    Цитат Първоначално публикувано от SongBird
    Мерси за насоките. Аз ей така от незнание просто
    Ако се сетите още нещо казвайте - склонен съм да се уча...

    Режима ми на ползване е следния. През работен ден ставам в 8, вдигам го на 24-5, измивам си зъбките и очите и отивам да се преоблека на "топло"(каквото се е стоплило там за 5 мин). Това до 9 без 15. Намалям го пак на 18 и отивам на работа. Вечерта се прибирам към 9-10-11 часа и го включвам пак на 24-5-6 до към дванайсе и нещо един. В почивен ден по цял ден е увеличен, освен ако няма да излизам за повече от няколко часа.


    enkov, какво масло се стяга?
    По описания от теб начин няма да се сгрееш никога ,сложи си климатика на някакви градуси(каквито ти е на теб приятно без значение дали са 20 или 27)и не го пипаи няма ден няма нощ и ще усетиш разликата - хем ще ти е топло хем климатика ще ти е икономичен.

  11. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #39

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    Абсолютно! Прибирам се от работа и гледам на дистанционното 26* на термометъра 25* - студено им било на жената+детето Преди малко го бутнах на 23* на термометъра е 22* - вънка е -3* 70Вата/м3 лоша изолация 12LGC - цялата боксониера топли(14+11=25м2*2.2м-окачен таван). Щях да забравя: вентилатора го държа на ХАЙ, ама машинката си цъка на слабо - само след дефрост се издухва хубаво да навакса. Не знам за по-студено ама така ако върви зимата - машинката си е перфектна! Затова ми е чудно как на хора с изолация и повече мощност на кубик не им стопля повече от 2Х* ?!? Ако имате свързани помещения с врати - лошо - трудно минава топлото, ама бива да ви кажа - като не се спира машината - топлото си отива навсякъде.

    Slade логиката е следната: изходящия въздух е по-горещ когато е по-малко издухващия въздух, но пък така става по-слаб топлообмен и дефакто топли по-малко но пък е по-тихо и т.н.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    54
    #40

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    Сигурно е точно така. Сега филтрите са идеално чисти, а темп. на изходящия въздух на Фуджицуто е 55-56* при зададени 30 и вентилатор на low. Мисля, че така е нормално. Самсунга в др. стая е слаба ракия - 38-42*

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    42
    #41

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    И аз да се наредя на редицата с поредния въпрос. Климатика ми е Daikin F22 JTNS 100w. При зададени 25 градуса поддържа 23-24 на автоматичен режим през минусувите дни ,което смятам за нормално. Искам да попитам има ли смисъл да бутам градусите през ноща ,защото до сега съм го правел на 20 и съм включвал тих режим и сутрин съм се будел на 20-21 , но откакто застудя градусите са 17-18 т.е. има да наваксва сутринта 6-7 градуса.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #42

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    chorbaka
    Градусите на колкото искаш, но без тихия режим. Той е проблема.

  16. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #43

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    chorbaka смисъла си го реши ти дали го има! Аз специално не го бутам много защото се получава твоя ефект. Наблюдавай си машината и от дистанционното я нагласяй така, както ти се иска да е в стаята! А за тихия режим както ти каза Jackas - забрави(топли си само пред носа)! Забелязвам че вентилатора на каквато и степен да е сложен няма значение(освен тихия) - машината си го регулира сама според нейните нужди. Но като е на АУТО не се пъне много, а на ХАЙ е по-добре в смисъл че машината леко има едно на ум че искаш да топли повече. Това наваксване не е работа, гледай с 2-3 градуса да ти варира най-много.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #44

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    Аз установих, че моя и на low си топли като на medium. Само на auto и quiet се смотва и то не винаги (нощем обаче задължително). 2 нощи го държа на 22 С на Low на фиксирани swing и си държи като куче, без да е шумно. На auto си праска 20.1 - 20.5, не 22.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #45

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    Климатици, които имат и quiet и low си топлят на low. quiet вече е още една стенен надолу и тогава става тегаво.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Може ли да падне климатикът?
    От Shmi във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 03-01-18, 18:23
  2. Как работи климатикът (филмче 1-3 части)
    От babati във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 06-01-12, 15:26
  3. Климатикът не е работил от една година = ?
    От gkolarov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 20-09-11, 18:12
  4. Климатикът ми смущава Булсатком
    От Svetste във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 24
    Последно: 03-01-11, 07:58
  5. GREE ACS-12GP - не топли достатъчно при около 0 градуса
    От ontario във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 18
    Последно: 01-02-10, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе