Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 37

Климатик или парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    70
    #16

    Re: клима или парно??

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    :Super:Относно* подводниците . При тях има вградени Климатици .Наскоро един познат е успял да вземе такъв и го е е пробвал* *резолтатите са били впечатляващи.Питам дали някой не знае модела на климатиците?
    Condition sistems в авиацията и подводниците нямат нищо общо с битовите! Без да изпадам в подробности само ще кажа, че от съображения за размери и тегло, стойностите на напреженията и честотата са от съвсем друг порядък- например 400hz! От съображения за сигурност е недопустимо използването на консуматори с променливи електрически характеристики, а обмена на топлина става обикновено през въздухо-въздушни /водни/ топлообменници. Просто принципа е съвсем друг. В друг пост видях и сентенцията, че по химичен път от водата произвеждали кислород и въглероден двуокис???? Водата се разлага само на кислород и водород и това става не чрез химия, а чрез физика- електролиза, за която трябва само ток и вода?!
    Само в търговския флот напреженията и честотата са като промишлените и се използват някъде климатизатори, като тези за които все говорим /битовите/. Доста от тях са DAIKIN! Но от познати моряци зная, че има и други!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #17

    Re: клима или парно??

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    :Super:Относно* подводниците . При тях има вградени Климатици .Наскоро един познат е успял да вземе такъв и го е е пробвал* *резолтатите са били впечатляващи.Питам дали някой не знае модела на климатиците?
    Да,те ги раздават тея климатици,сигурно е от американска атомна подводница.Не се излагай,все едно да си вземеш климатик от кино "Арена"

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #18

    Re: клима или парно??

    Майко мила!!!! Ама вие сериозно ли подхващате тази тема или всичко е в кръга на шегата?????

    @toto1

    А ти климатик от изтребител F16 не искаш ли? Работи с втечнен кислород. А може и да се обърнеш към CARRIER, USA - те снабдяват NASA за клими на совалките и на станциите.......Или не, сетих се - защо не се поровиш из нета да си намериш скафандър на космонавт - те са с вграден апарат за поддържане на микроклимата (охлаждане и отопление). Има само 2 проблема - тежи над 70 кг и струва над 110 000 долара.



    А бе, хора, я слезте на земята и спрете да пишете глупости........ :dock:

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #19

    Re: клима или парно??

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Първо за савото. Савото е най обикновенна белина. Така че може да минеш досат по евтино акоси сипеш белина във пулвелизатора и пръскаш. Аз съм го правил това. Друг е въпроса чене се знаебелината колко процентова е,макр че трябва да е точно колкото савото. Аз съмпопадал на по разредена и на по концентрирана. Въпрос на късмет.
    Савото не е точно Белина. По - бързо се обесмърдява отколкото Белината. А от Белината не съм доволен -пръскал и с нея и въпреки, че съм гледал годността и и % те явно са доста разредени Белините.

  6. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #20

    Re: клима или парно??

    Извинявайте приятели, но човекът попита нещо конкретно. И въпросът не беше дали нещо е белина или - не.
    На мен също ми е интересен отговора на въпроса (досега май имаше само едно такова мнение).
    Ще се опитам да му отговоря (като човек, а не професионалист).
    Ако съм на твое място - не бих питал!!!
    (Купил си климатици - куп пари си дал - сега какво питаш?)
    Имаш си парно - топло, безшумно (и скъпичко) - какво питаш?
    Според мен ти си си решил и дали тук някой ще ти отговори - няма значение.
    Дано да си взел правилно решение!
    Просто сподели опита си след месец, за да си полезен за другите

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #21

    Re: клима или парно??


    Сега, след като има отговор по темата, моля, продължете с подводниците и белината, че ми стана интересно да чета. Благодаря предварително...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #22

    Re: клима или парно??

    Абе въпроса "с подводниците и белината" може и наистина да е интересен, ама дали няма начин тоя разговор да се пренесе в "Дъра бъра"?. Че тоя раздел както е оставен на самотек, без модериране също ще се превърне в говорилня.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #23

    Re: клима или парно??


    Тук въпроса беше конкретен, а вие му flood-нахте темата на човека...
    Що не пробвате в Дъра-Бъра или поне в Цвят на радиатора :knuppel2:

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #24

    Re: клима или парно??

    Щто като искате конкретно само ще ви кажа че при климатиците има така нареченият КАТЕХИНОВ ЕНЗИМЕН ФИЛТЪР
    Сигорно пак ще помислиш че си измислям УВИ НЕ.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #25

    Re: клима или парно??

    Тъй като и аз допринесох за флуда със Савото искам да кажа и нещо по въпроса за климатик и парно. Имам 2 климатика Хайер 12 и 9 и локално парно в къщата. Ми преди 2-3 дни в по-сериозния студ си пуснах парното и твърдо мога да кажа, че беше много по-конфортно и хубаво. Стоплиха се ВСИЧКИ стаи и банята, което бе посрещнато възторжено от жената и дъщерята, за които банята е мноооого важна. И сякаш самата топлина бе по-приятна, може би е мое субективно усещане. А пък ако и парното е централно, то тогава се избягва и яката хамалогия, която и при мен. Така че може и климатик при по-меко време, но като удари по-якия студ парното си е парно.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #26

    Re: клима или парно??

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan
    Тъй като и аз допринесох за флуда със Савото искам да кажа и нещо по въпроса за климатик и парно. Имам 2 климатика Хайер 12 и 9 и локално парно в къщата. Ми преди 2-3 дни в по-сериозния студ си пуснах парното и твърдо мога да кажа, че беше много по-конфортно и хубаво. Стоплиха се ВСИЧКИ стаи и банята, което бе посрещнато възторжено от жената и дъщерята, за които банята е мноооого важна. И сякаш самата топлина бе по-приятна, може би е мое субективно усещане. А пък ако и парното е централно, то тогава се избягва и яката хамалогия, която и при мен. Така че може и климатик при по-меко време, но като удари по-якия студ парното си е парно.
    Конфорт = пари или чанч (ако си на дърва)

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #27

    Re: клима или парно??

    И в двата случая си вътре ,но поне имаш избор-разстрел или обесване.Аз бих предпочел парното,но там цената зависи много от процента на кражбите във входа.А иначе съм твърдо убеден че само на климатик не можеш да разчиташ през зимата :coolsmiley:

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    113
    #28

    Re: клима или парно??

    Преди две години се наложи да се откажа от централното отопление.След въвеждане на топлинното счетоводство сметките се увеличиха близо два пъти,поне при мен.В момента абонатната работи,плащам такса мощност и се отоплявам с два ел.радиатора.Без проблем подържам 22-23 градуса,а най интересното е,че сумата-такса мощтност+разход за електричество-сега е по-малка от тази преди въвеждане на топлинното счетоводство.Това е двустаен ЕПК,ет.ІІ,югоизточен.Има известно влошаване на комфорта но ...
    Конкретно по въпроса;Не се замисляй,щом си купил климатиците.Отказвай се от парното.Може би ще останеш изненадан,каква температура ще ти осигурят само тръбите които минават през жилището.Пода на ІІ етаж може да е студен,но тръбите са възможно най-топли/поне за стандартна инсталация.
    Доста години не можех да си обясня,защо голяма част от съседите ни се отказваха от парното,но не даваха дума да се изрече за спиране на абонатната.Пробвай !!!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #29

    Re: клима или парно??

    Мдааа, парното е идеално за отопление, но не и ако живееш в нашия вход, където миналата година единицата беше 4 лв, а в съседния блок беше 7 стотинки
    Затова сега съм много щастлив собственик на Panasonic CU - E15DKE ...

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #30

    Re: клима или парно??

    Цитат Първоначално публикувано от ilko
    Конкретно по въпроса;Не се замисляй,щом си купил климатиците.Отказвай се от парното.Може би ще останеш изненадан,каква температура ще ти осигурят само тръбите които минават през жилището.Пода на ІІ етаж може да е студен,но тръбите са възможно най-топли/поне за стандартна инсталация.
    Доста години не можех да си обясня,защо голяма част от съседите ни се отказваха от парното,но не даваха дума да се изрече за спиране на абонатната.Пробвай !!!
    Много хитро решение,но е временно!Нали се сещаш че колкото повече абонати от входа се усетят и сторят същото то за останалите бремето става още по-тежко,те също се замислят и стигат до твоя извод и накрая - изключвате абонатната,защото тя без абонати не може да работи-и к'во - оставаме само на климатици целия вход,но разхода на ток се вдига защото абонатната не работи и се завърта един омагьосан кръг...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ПРОБЛЕМ КЛИМАТИК КЪМ ПАРНО
    От adonaikotel във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 16-12-12, 18:18
  2. Парно с тела от климатик
    От Toshimoto във форум Отопление
    Отговори: 31
    Последно: 30-03-12, 14:11
  3. Климатик, газ или централно парно?
    От ivodor69 във форум Отопление
    Отговори: 32
    Последно: 27-11-08, 19:34
  4. Парно с климатик
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 6
    Последно: 21-12-06, 09:20
  5. Термопомпено парно от климатик?
    От nico във форум Други начини за отопление
    Отговори: 14
    Последно: 29-12-05, 01:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе