Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 109
Like Tree14Одобрявам

Камина с водна риза или инверторен климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    144
    #16

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    На вилата съм с камина. В София с 2 климатика. Имаме бебе. На вилата 1 кубик (а не 0.7 като в София) дърва, нарязани на по 20 см., НАЦЕПЕНИ и с транспорта до вратата е 35лв./кубик. Камината създава атмосфера особенно за маса, но по отношение на комфорта от отоплението, и на мърсотията, и на обслужването и на цената предпочитам климатиците.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #17

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    какви камини колеги ,дървата свършиха ,пустиня стана родината ни .. кубика трябва 150 лв да стане .. първобитна работа ей ... българска ...

  4. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #18

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Цитат Първоначално публикувано от Mmitaka

    2- камината отнема кислородът в помещението
    Камината не отнема кислорода , тя дърпа кислород за да гори камината но отвсякъде в стаята постъпва пресен въздух от създаденото ниско налягане в стаята с камината , в този случай не се налага да се проветрява стаята , въздуха се опреснява постоянно от навлезлия нов от неуплътнените места.
    Нещо което го няма при климатика , и се налага да проветрявате редовно особено когато дишат повече хора в помещението и всеки умирисва въздуха с дъха си.
    А и за какво отопление може да се говори с климатик ако навънка е -10 -15 градуса , ако 18-19 градуса е добрас температура за мен не е.
    По добрия вариант за мен човек да има и камина и инсталирани климатици които се ползват при преходните сезони за отопление и охлаждане а за истинско отопление препоръчвам камината , у нас като запаля камината се разхождам по гащи , в помещение 35 м2 независимо дали навън е -20 дори и -30 температурата в помещението което е 35 м2 е около 30 градуса , за да я постигне климатик тая температура при минусови температури трябва да е 30-ка.


  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #19

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    а какъв е смисъла да е 30 градуса в стаята ? аз лятото при 30 градуса си пускам климатиците на охлаждане ...
    ccankov73 одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #20

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Според мен комбинацията от камина/за големите студове/и климатици/за останалата част от годината/е най-доброто

  7. Novice
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    8
    #21

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Каква камина да вэема да отопля 86кв апартамент.С каква максимална мощност да е,мощност огнище. Каэаха ми ,че Diplomat били добри и Френските и какви радиатори да вэема

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    130
    #22

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Каква камина да вэема да отопля 86кв апартамент.С каква максимална мощност да е,мощност огнище. Каэаха ми ,че Diplomat били добри и Френските и какви радиатори да вэема


    Дай малко повече подробности-брой и квадратура на помещенията, коридор, ако слагаш и там радиатори, помещението в което ще е камината с каква кубатура е, в банята ще има ли лира, бойлерът ще бъде ли подвързан към камината, топлозагубите нормални ли са...

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #23

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Цитат Първоначално публикувано от SSSSS
    Каква камина да вэема да отопля 86кв апартамент.С каква максимална мощност да е,мощност огнище. Каэаха ми ,че Diplomat били добри и Френските и какви радиатори да вэема
    Аз се отоплявах на камина с водна риза в панелка.Но.Цената на дървата постоянно се покачва и на всеки две години трябва да се прави ремонт на стаята поради опушване.Иначе е доста топло.Камината е на http://www.prity-bg.com/produkti/kamini/klimat/2-k.htm -по-са добри от тези на Дипломат . Отоплявам с нея три стайна панелкаА климатика, който закупих е http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09033946 , като идеята е камината да я ползвам само в най-големите студове, а климата през останалото време.

  11. Novice
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    8
    #24

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    kantonaa иэпрати ми skype то ти на пощата ми
    Камината ще я слагам в хола той е с дължина 6м,ширина 4 м и таван 2,50,кухня:4,50 на 4,50 и таван 2,50 ,детска:3,50 на 3,50 и таван 2,50,спалня:3,50 на 3,50 и таван 2,50.по-късно ще свържа камината с бойлер и лира.Сега съм с дъвени проэорци,на мисла в някой стаи да сложа дуграма

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    48
    #25

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Баща ми си сложи камина с водна риза и от нея да се отоплява цялата къща - резултатът : след първата зима, му се монтираха климатици. В големите студове се навличаха с пуловери с камината, следващата зима с климатиците бяха по тениски. Пък и в крайна сметка климатикът ти върши работа и през лятото, не се цапаш и сутрин затопля доста по-бързо, отколкото камината.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    130
    #26

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    kantonaa иэпрати ми skype то ти на пощата ми
    Камината ще я слагам в хола той е с дължина 6м,ширина 4 м и таван 2,50,кухня:4,50 на 4,50 и таван 2,50 ,детска:3,50 на 3,50 и таван 2,50,спалня:3,50 на 3,50 и таван 2,50.по-късно ще свържа камината с бойлер и лира.Сега съм с дъвени проэорци,на мисла в някой стаи да сложа дуграма


    Значи общата ти кубатура е ок.180м3.За отопление на такава кубатура производителите на камини дават 10кВ. необходима мощност на водната риза, но ако приемем,че ще слагаш и серпентина на бойлера и лира, тогава ти трябва поне 14-16 кВ.водна риза.Трябва да знаеш, че камина с такава мощност е доста голяма и ще ти "изяде" пространство в хола.Ще са ти необходими и над 20 кубика дърва ако си любител на температури над 22-23 гр. или ако камината се ползва почти целодневно.Лошото е, че ще ти е в хола и ако ползваш въглища, които топлят много повече от дървата ще мирише лошо.Наистина камините на Прити Лясковец са по-добри от Дипломат на които водната риза на някои модели е от доста тънка ламарина и често се случва на втората зима да се пробие.От друга страна ако си сложиш 4 климатика от среден клас съобразени с помещенията цената на отоплението ще е една и съща, както на дърва ако приемем, че при вас кубик дърва с превоза, рязането и прибирането е 50 лв., а ако зимата се случи по-топла от тази ще ти е по-евтино с климатиците.Този съвет го давам ако си предпочел камината заради това, че си мислиш, че на дърва ще е по-евтино, но ако си свикнал на температури над24-25 гр. тогава климатиците не са за теб и този съвет все едно не съм ти го давал.
    За малките стаи ти трябват радиатори ок.3-3.5кВ, за кухнята-4-5кВ, а в хола, където е печката е хубаво под прозореца да сложиш един 2.5-3кВ.радиатор, защото има някои камини с така конструирана водна риза, че почти не излъчват топлина в помещението, освен през стъклото отпред и кюнеца, но това зависи от камината.Задължително на два кръга трябва да вържеш радиаторите.Това е засега.

    Скайпа ще ти го пратя утре, всъщност по-късно днес.

  14.  
     
  15. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #27

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Здравейте и от мен,значи отоплявах се с камина на водна риза 2 години-опуших си хола ,ставах през 2-3 часа да слагам дърва/на 3-тия етаж съм -тичане по стълбите/...От температурните разлики и от ПВЦ дограмата ми се пръкна мухъл по горните ъгли на стаите...и кондензни капки по тавана...От 2 години сме с котел и разликата е огромна-температурата е по равномерна,тичането до котела е по-рядко...прахоляка си е само при котела ..тоест извън стаите.Сега температурите са такива че не е необходимо да се пали котела,но е доста хладно в стаите-16-17 градуса...цената на дървата и въглищата никак не е малка...Да обобщя според мен е най добре комбинацията на котел -при температури под о градуса ..и климатици за плюсовите температири...
    ccankov73 одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #28

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    ...Да обобщя според мен е най добре комбинацията на котел -при температури под о градуса ..и климатици за плюсовите температири...
    Напълно съм съгласен с твоето мнение.Това е вариантът, на който и аз съм се спрял, само ,че не с котел, а с камина с водна риза.Вариантът камина с водна риза има следните предимства: 1. Пали се само в една стая,а е равномерно топло във всичките помещения, което не е никак лошо.2.Разходите за отопление за месец /в моя случай 3 стаен юг-север панел/ са около 1 м3 дърва при цена 50 лв за м3.Минуси: 1. Хамалогия-мъкнене на дърва до 6 етаж/не ми се мисли ако се повреди асансьора/.2. Изриване на пепелта ,зхвърляне и съответно опушване на стаята. 3. Боядисване на таван и стени приблизително на всеки 2 години.
    Вариант климатици: Предимства: 1.Вкючваш климатика и това е. 2. Няма хамалогия,мъкнене на дърва ,изхвърляне на пепел и други дивотии.3.Климатика се използва и лятото.Недостатъци: 1.Една машина отоплява само едно помещение./ 1 машина да отоплява няколко помещения си е просто нерантабилно/.2.Сметките за ток са няколко пъти по високи от тези при вариант с камина-Моята сметка за февруари е 75 лв + 50 лв за дърва ,а на колегата с два климатика -250- над 2 пъти.Това е от мен-всеки си прави сам сметката как да се отоплява.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #29

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Цитат Първоначално публикувано от Stra4iatela
    Баща ми си сложи камина с водна риза и от нея да се отоплява цялата къща - резултатът : след първата зима, му се монтираха климатици. В големите студове се навличаха с пуловери с камината, следващата зима с климатиците бяха по тениски. Пък и в крайна сметка климатикът ти върши работа и през лятото, не се цапаш и сутрин затопля доста по-бързо, отколкото камината.
    Позволявам си абсолютно да не се съглася с подобно твърдение. И аз живея в еднофамилна къща. Имам 2 климатика и чешко котле Дакон на донбаски въглища в мазето. Топля цялата къща - 4 стаи + баня + входно изцяло остъклено с алуминиева дограма помещение за антре + пристройката на баща ми + 1 стая от мазата, която е с теракот и дървена ламперия и се използва от баща ми за кухня и столова. Имам огромно количество външни стени. Всичко е изолирано с 5см стиропор. На 90% от прозорците имам външни щори. В сериозната зима нищо не може да се справи освен парното. И на парното ходим в цялата къща по тениски и къси гащи, а с климатиците седим заврени в 2 стаички и няма нищо общо с истината като комфорт. В останалите помещения няма да казвам каква е температурата. Климатици за малки и топли апартаменти с малко външни стени. Вярно, че за тях пък никога няма да мина на хамалогия и мизерия вътре където живея. В мазето може, но не и където са хората.
    Лично за мен най-доброто съчетание на топлина и уют е локално парно на природна газ.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #30

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Цитат Първоначално публикувано от lavsho
    Според мен комбинацията от камина/за големите студове/и климатици/за останалата част от годината/е най-доброто
    Абсолютно съгласен, обаче друг е проблема дали има условия за нея. Никога един климатик не може да стопли както една камина.

    А тука някой пише за пулсации на топлина - такова животно нема бе. Отвори малко учебници, приятелю и тогава говори. С най-добри пожелания

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Камина с водна риза и ел .нагревател
    От tanchoo във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 19-01-19, 10:41
  2. Камина с водна риза
    От k.ivanov във форум Отопление
    Отговори: 42
    Последно: 23-09-13, 21:26
  3. Проблем с камина с водна риза
    От husqvarnah142 във форум Отопление
    Отговори: 10
    Последно: 01-02-11, 19:18
  4. Камина с водна риза проблем
    От smolls във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 03-01-10, 23:42
  5. Отново камина с водна риза
    От ninanb във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 25-11-09, 00:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе