Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 109
Like Tree14Одобрявам

Камина с водна риза или инверторен климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    15
    #46

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Малко наблюдения:
    -Камина с водна риза (6+3кВт за 68кв.м):
    +работи и без ток ( с инсталиран UPS )
    +постоянно свеж въздух без миризма на дъх ( кюнецът й пречиства въздуха от микроби )
    +на цена 700лв отоплява 3 стаи, антре и кухня ( цената е за системата ) с разход 0,5 тона въглища на месец ( 330лв/тон) при температури -5оС/22оС
    +не на последно място усещане за уют и декоративен ефект

    -Хамалогия ( зареждане веднъж месечно на чували в мазата;качване на разфасовани торбички 1,5кг в чували от мазата; почистване на огнището и зареждане; нерви докато се научи и жената да прави същото-"чистене и зареждане")
    -трудно регулиране постоянна температура ( вариации от 20 до 28оС) и парников ефект при външни температури над +5оС
    - неприятни случки (миризливи) при високо атмосферно налягане или повече абонати в коминното тяло
    - замърсява околната среда в града

    -Климатик
    +елементарно и лесно отопление без хамалогии
    +цена на ккал при температури до +5 по-ниски от всички достъпни за обикновения гражданин, енергийни източници
    +възможност за регулиране желаната температура в сравнително широк температурен интервал
    +възможност и да те охлажда

    -замърсява околната среда не по-малко от една печка, но в глобален мащаб
    -създава предпоставки за вирусни инфекции и застояване на въздуха ( независимо от екстрите, включени в конвектора)
    -Висока цена ( пазарна, инсталация, поддръжка)
    -не работи без ток ( а и не е ефективно да си купиш UPS за тази мощност)
    -не работи ефективно при температури под -5оС
    -не работи ефективно при висока влажност на въздуха и ниски температури

    Ако се обединят и двете локално парно с термо помпа ... не знам, може да се получи идеалния вариант.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    88
    #47

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    - и при добра дограма както при мен камината е в едната стая пуши и не гори защото комона не тегли /просто няма от къде да влезе въздух за процеса/
    + два климатика и вече не пуши и не мирише и няма хамалогия да нося твурдото гориво на 6 етаж/живея на таван в 4 етажна кооперация с гаражи див фитнес/ и при -11 както бе 2-3 денонощия подред и очаквана цена за този месец около 110-120 лева. общо смятам че нее лоша инвестиция.
    Лека и топла.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #48

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Камина:
    - Ако искаш да си вземеш дръвца, трябва да набавиш сумата за отопление през целия сезон още преди да е почнал!
    - Жертваш примерно 4кв метра полезна площ от жилището си + мазето!
    - Има немалко дни, в които нито да я палиш, нито да не я палиш и вземеш да си включиш печицата на ток...
    - Съществува реален риск от пожар!!!
    - Само дете + горяща камина =

  5. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #49

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Камината си е камина - голям кеф+червено винце+цър/пър . Ама общата и "цена"(не само парите) ми идват в повечко. За едното отопление - няма кой да седи и да и подава дръвца постоянно. Склонен съм така за красота на вилата примерно, ама да разчитам денонощно на нея - не виждам как в тоя динамичен живот ще стане. Не съм се топлил с камина а с печка с дърва/духалка/маслен радиатор, но минах на климатик заради безопасноста+удобството и икономията на електроенергия разбира се. Тока си е ток, в 21век нито ще свърши/нито ще стане по-скъп(предполагам с навлизането разни нови технологии за добиване).

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #50

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенто&#

    Абе, добре че комшията от първия етаж се отказа от камината с водна риза и мина на климатици + външна изолация! Нямате идея, на петия втаж от шест етажен блок съм и се разместили тухлите в комина и ми излизаше пушек от стената в кухнята и коридора. Две зими полудях - чистене на комина, замазване на стената - замажа на едно място - след 1 седмица излезе от друго място пушек - той си намира пътя в тухлите четворки и последно излизаше от ел-таблото - влизал е по каналите на ел.инсталацията. Беше голям кеф - отвориш кухненския шкаф и излизат кълбета пушек. После в коридора изби. После в банята и накрая в ел.таблото. Палиш лампата в коридора нощем и гледаш струйки пушек от ел.таблото. Кеф!

    Абсурд беше да се ремонтира комина, трябвало къртене на стени, плочи не знам кво си - това беше на комшията комина, не моя. Моя лесен - има достъп, ама неговия минава в стената между кухнята и банята.

    Интересно, че преди да сложи изолацията, той казваше че и с камината имал ужасен конденз по стените и по пода (първи еетаж е, отдолу са мазета)?

    Иначе и на него му писна да мъкне дръвца, а и той има 3 малки деца и май заради бебето се отказа, и на него му пушело понякога. Плюс май като сложи дограма и остъкли терасата с Ютюнг и дограма и май камината му угасна - както по-горе каза някой...

  7. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #51

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенто&#

    Има нещо такова, в банята и в спалнята(най-са опъковани) - като се отваря/затваря вратата все едно има вакум - усеща се в първия момент силата на въздуха. Има си и плюсове: детето като засили вратата да я затваря с ряз и не успява да я трясне - последните сантиметри се омекотяват някакси - все едно е с хидравлика.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #52

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    MIDEA MSF6-12AR http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09033946 се справяше перфектно/ не е замръзвала за разлика от други прехвалени машини/-700W за час ,между 7-10 kWh за 24 часа , НО само в едната стая .Под натиск от страна на жената и наследника монтирах кюнците на ''Прити"-то.И кеф топло навсякъде в тристайната панелка.В хола 25 градуса, а из другите стаи 22 .Обаче хамалогиятааа, но както обичат да казват някои собственици на скъпи инвертори -кеф цена няма.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #53

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Мога да споделя опит почти от всички отоплителни уреди, ток /без климатик засега/, газ /няма и да опитам вече/, от 4 години се топля с камина и съм опасъл целия апартамент с радиатори топлината е неповторима, хамалогията също. Преди 4 години цената на дървата беше около 23-25лв за кубик, тази година ги купих на 55лв, отделно като ме излъжат ми сядат на 65, но това е друга тема. Апартамента който отоплявам е голям 105м2, изолация направих на северната стая з-то беше много студена и решихме да я използваме /спалня е, детето спи вече само/ , за нея купих климатик - възможно най-евтината Осака пускана е за отопление през зимата не повече от 20 пъти за по няколко часа. Доволен съм от нея макар че монтажа е под всякаква критика, нито е нивелирана нито е вакумирана Осаката но топли когато има нужда от нея.
    Малко се отклоних, но продължавам, изгарям около 2 кубика дърва на месец което е .. 120лв , ако "го обърна в ток", това са киловатите на 3 климатика, така, че изборът за мен е направен. Купувам 2 клими и продължавам с тях ако подменя и Осаката с някой рециклиран японец или защо не нова по-икономична машина, сумата която давам за дърва /при това накуп/ ще е същата и дори по малко, а имайки в предвид и хамалогията около котлето ... Нооо живот и здраве догодина по това време или по-късно ще преценим дали изборът е бил добър или не ...

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #54

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    ако ще се топлиш слагай камина ако ще студуваш слагай климатици аз се колебаех така като тебе реших да пробвам в една стая как ще е с климатик ми при -5 в стаята 15 това топло ли е май и аз ще правя парно на твърдо гориво че не ми се студува
    п.п ако не ми вярваш сложи си един климатик в една от стайте и виж как ще е, ако ти хареса наслагай климатици ,ако не ти хареса което е по-възможно слагай камина климатика няма да е излишен за лятото

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #55

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Наи-добре е камина+климатици.Но забрави въглищата.Много задръстват комина.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    56
    #56

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Цитат Първоначално публикувано от stoyan1960
    Наи-добре е камина+климатици.Но забрави въглищата.Много задръстват комина.
    В Пазарджик при майка ми е така, има климатик във всекидневната и спалнята на първия етаж, където тя предимно живее, на втория етаж са спалните за мен и сестра ми, които се ползват рядко... Предимството на апартамента който е мезонет, че под стълбищата му се събират около 4 кубика дърва които се използват само в най студените месеци... Липсва хамалогията с мъкненето което се извършва само веднъж в сезона от 2-ма работници от трудовата борса за по 20 лева... Камината топли 4 помещения и 2 бани! През останалото време когато зимата е по-мека климатик. Просто е супер, но и няма проблеми с комини и т.н. единствената хамалогия остава пепелта...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #57

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Цитат Първоначално публикувано от imegogo
    ако ще се топлиш слагай камина ако ще студуваш слагай климатици
    Това е пълна простотия ... преди малко се прибирам от гости .. топлеха с климатици 2 броя 1бр 9-ка НеО и 1 бр Хитачи / бях споменал за него в преден мой пост/, ами кво да кажа .. не студуват хората, 20-22 градуса подържани то двете машини мисля, че е прилична температура. Вярно е , че камината изнежва но пък чак толкова .... малко е преувеличено / аз се топля с такава от 4- години, започнах 5-та .... и мисля да направя инвестиция в клими както писах по горе.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #58

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    И правилно.Живеем в 21 век,не в 19ти.Уредите са направени,за да слугуват на нас,а не обратното.
    То и дедо ми ходеше с цървули,много яки,здрави,евтини,екологични и т.н.Да,ама аз не ща цървули,а Nike Air Max.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #59

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    И правилно.Живеем в 21 век,не в 19ти.Уредите са направени,за да слугуват на нас,а не обратното.
    То и дедо ми ходеше с цървули,много яки,здрави,евтини,екологични и т.н.Да,ама аз не ща цървули,а Nike Air Max.
    Вчера при -18 според http://www.sinoptik.bg/?lid=100731233# и -21 според http://www.bnt.bg/ камината с водна риза не може да бъде заменена с никой климатик.Вервайте ми,както казваше дедо ви Симеон 2.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #60

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    naydenov69- що бе? Живея в Симеоново под Черни връх,тази нощ си беше така и при нас.Климатика ми бачка нормално ,в хол 25-30 м3 е топло.Жената преди час( беше -10,-11) го тества колко може да вдигне,че и било студено.На 26 гр.се отказахме и двамата да продължаваме.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Камина с водна риза и ел .нагревател
    От tanchoo във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 19-01-19, 10:41
  2. Камина с водна риза
    От k.ivanov във форум Отопление
    Отговори: 42
    Последно: 23-09-13, 21:26
  3. Проблем с камина с водна риза
    От husqvarnah142 във форум Отопление
    Отговори: 10
    Последно: 01-02-11, 19:18
  4. Камина с водна риза проблем
    От smolls във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 03-01-10, 23:42
  5. Отново камина с водна риза
    От ninanb във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 25-11-09, 00:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе