Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 109
Like Tree14Одобрявам

Камина с водна риза или инверторен климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #31

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Цитат Първоначално публикувано от ewgeny
    Абсолютно съгласен, обаче друг е проблема дали има условия за нея. Никога един климатик не може да стопли както една камина.

    А тука някой пише за пулсации на топлина - такова животно нема бе. Отвори малко учебници, приятелю и тогава говори. С най-добри пожелания
    ти друже мили и драги като се изпотиш от камината и после ако не слагаш дърва и охладнееш нее ли тва импулсно отопление или с учебници ще стабилизираш топлината като климатик

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #32

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Цитат Първоначално публикувано от Mmitaka
    ти друже мили и драги като се изпотиш от камината и после ако не слагаш дърва и охладнееш нее ли тва импулсно отопление или с учебници ще стабилизираш топлината като климатик
    Aми като се "сгрееш" с климатика и спре тока к'во става...?..."нее ли тва импулсно отопление или с учебници ще стабилизираш" напрежението в мрежата....

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #33

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Цитат Първоначално публикувано от Mmitaka
    ти друже мили и драги като се изпотиш от камината и после ако не слагаш дърва и охладнееш нее ли тва импулсно отопление или с учебници ще стабилизираш топлината като климатик
    Приятелю, когато се правят такива неща, се предвиждат акумулиращи елементи. Също ограждащите елементи в помещението, в близост до отоплителното тяло. А ако при всяко слагане на дърва, се налага да палиш на ново това е вече проблем в експлоатацията. Но щом се регулира добре въздуха, и не рацчиташ само на лъчистото отопление а и на добра кондукция, нямаш никакъв проблем. Жалко че не можем да го обсъдим на по бира.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #34

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Цитат Първоначално публикувано от ewgeny
    Приятелю, когато се правят такива неща, се предвиждат акумулиращи елементи. Също ограждащите елементи в помещението, в близост до отоплителното тяло. А ако при всяко слагане на дърва, се налага да палиш на ново това е вече проблем в експлоатацията. Но щом се регулира добре въздуха, и не рацчиташ само на лъчистото отопление а и на добра кондукция, нямаш никакъв проблем. Жалко че не можем да го обсъдим на по бира.
    Не си казал , не сме ти на гости хем да се позагреем хем да полеем а по въпросът с токът ако ми изгасне ПОСЛЕДНОТО ЗА КОЕТО ЩЕ МИ ПУКА СА КЛИМАТИЦИТЕ МИ токувиш тъщата се е спънала в тъмницата , я прибавете към вашите камини и една рекооперация на въздух с въздухопроводи нагнетателен + смукател ети ви страхотно решение консумира само боксът за задвижване на въздухът а тук вече можете да сте нагли да си намерите един австрийски за 250 вата консумация ,има и една екстра вместо ламарина съм въждъл климавер перфектно - няма никакъв шум от въздушната струя

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #35

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Първо да кажа че нямам камина!
    Мисля че и климатика и камината си имат своите предимства и недостатъци.
    1. Климатика. По-голямо първоначално вложение! По-скъпа потдръжка! Месечната сметка за ток е по-голяма! Шуми! Духа! Живота на един климатик е около 7-8 години и после... нов!
    2. Камината. Хамалогия! Миризми! Мръсотия! През повечето време трябва да работи (трябва да има човек в къщи), не може вечер да я палнеш за 1-2 часа. През пролетта и есента има периоди (около месец) дето нито да я палиш, нито да не я палиш. Не охлажда!
    Аз ще ти дам следния съвет: купи си климатик и навии съседа отдолу да си купи камина! Това ти е играта!
    ponyasd одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    10
    #36

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Цитат Първоначално публикувано от zla gad
    Имам и климатик и камина с водна риза.
    Нещата са доста различни в двата вида отопление.Първо камините топлят повече.Топлината е по-приятна, не се усеща като течение и самите стени се нагряват и акумулират топлината.С моята камина отоплявам апартамент 90 м3.Като към ризата са включени 4 радиатора с по 10 ребра.До тук добре,но почва хамалогията.Дърва рязане,пренасяне транспорт и прахоляци.Колкото и да е малко праха,прах си има.Проблеми с комините ,защото комините в София са слагани единствено защото ТРЯБВА да има комини в жил. помещения.
    Също така цената на дървата се качва всяка година!На отоплителен сезон изгарям около 10 м3 дърва защото имам 2 малки хлапета.Може и повече може и по-малко аз печката не я гася!
    Климатиците не искам да коментирам.Всеки има поглед горе долу върху тях.В тези междинни температури и сезони са наистина много добри
    И да завърша наистина при ЗИМА при температури под и около 0 градуса камините са за предпочитане!
    Цитат Първоначално публикувано от zla gad
    Имам и климатик и камина с водна риза.
    Нещата са доста различни в двата вида отопление.Първо камините топлят повече.Топлината е по-приятна, не се усеща като течение и самите стени се нагряват и акумулират топлината.С моята камина отоплявам апартамент 90 м3.Като към ризата са включени 4 радиатора с по 10 ребра.До тук добре,но почва хамалогията.Дърва рязане,пренасяне транспорт и прахоляци.Колкото и да е малко праха,прах си има.Проблеми с комините ,защото комините в София са слагани единствено защото ТРЯБВА да има комини в жил. помещения.
    Също така цената на дървата се качва всяка година!На отоплителен сезон изгарям около 10 м3 дърва защото имам 2 малки хлапета.Може и повече може и по-малко аз печката не я гася!
    Климатиците не искам да коментирам.Всеки има поглед горе долу върху тях.В тези междинни температури и сезони са наистина много добри
    И да завърша наистина при ЗИМА при температури под и около 0 градуса камините са за предпочитане!


    колко киловата тие камината





  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #37

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Akо не се лъжа или 14 или 16 кВт,но това не трябва да те ориентира.Големината и колко дърва"бухаш" е важното и ако е с водна риза от трите страни на тялото е най-добре.Мойта е такава+серпентина 16 метра над огнището.Фабрична е ,но е "ъпгрейтвана".Лошото е ,че е май по-скъпо вече отоплението с дърва отколкото с климите.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    90
    #38

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Преди месец ми монтираха Fujitsu 12LGC в хола 20м2 ,предоволен съм засега на следваща заплата мисля да поръчам и за спалнята 17.5 м2 .А преди два месеца се нанесох в жилището панелка е с основен ремонт.Прекарах си и тръби за камина с водна риза в двете стаи и даже и в банята дори и бойлера го купих със серпентина,но дойде ред да купувам и останалите чаркули печка и т.н.знаетели замислих се?
    Прибирам се от работа изморен 17:30 вече е тъмно,слизай в мазето хайде чувала с дръвцата,разпалки и запалки пали пускай помпата отвори ако почне да дими пък какво ще стане с новият ти ремонт кадето си хвърлил толкова пари не се замисляй нямаш време защото замръзваш,погледни часовника то е станало вече 20:00 а все още не си се стоплил,и да ви кажа отказах се от печки и т.н.а почти всичко бях предвидил.Отидох и инвестирах Fujitsu.Дано да не съм згрешил.
    ponyasd одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    10
    #39

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    имам 3 климатика панасоник малазиски една зима ми работиха само двата и плащах около 120 лв -150 лв бих казал чесъм доволен


  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #40

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Това силно се надявам да е цялата консумация на домакинството + климатиците, че ако е само за тях...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    10
    #41

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Да с постоянно включен бойлер.
    Но са инверторни.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11
    #42

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Имам камина с риза ,в магазина ми е ,топли 3 радиатора и бойлер ,много е красива и е приятно до огъня ,а можеш и скара да си направиш на нея ,,,НО ,дървата които купих септември бяха по 75 лв палето ,а то има няма 0.7-0.8 от кубика,на месец си отива около кубик и половина ,за чистенето ,цепенето ,корегите споменаха по-горе ,затова от 10 дни съм и с климатик ,смятам камината да я паля при температури под -5, така че май и двете да има човек е най -добре..

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #43

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен


  17. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #44

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    брадвата някой требе да я фане и да ма*а

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #45

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Да,определено стана по-скъпо вече с дърва!Но,топлината някак си е по-приятна,липсва течението и застояването на въздуха.
    Аз също практикувам отпление с камината ,която е с в. риза при по-ниски температури,но предпочитанията на семейството ми клони към камината и съответно радиаторите по стаите.
    Климатиците м/у другото не ги спирам и когато през ноща дървата започват да догарят ще започват те!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Камина с водна риза и ел .нагревател
    От tanchoo във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 19-01-19, 10:41
  2. Камина с водна риза
    От k.ivanov във форум Отопление
    Отговори: 42
    Последно: 23-09-13, 21:26
  3. Проблем с камина с водна риза
    От husqvarnah142 във форум Отопление
    Отговори: 10
    Последно: 01-02-11, 19:18
  4. Камина с водна риза проблем
    От smolls във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 03-01-10, 23:42
  5. Отново камина с водна риза
    От ninanb във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 25-11-09, 00:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе