Страница 1 от 64 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 958
Like Tree2Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2010г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #1

    Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Честита Нова 2010 година!!!
    Желая на всички много здраве, защото без него нищо друго няма смисъл!!!!!

    Да си припомним:
    Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    Газ мания

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    13
    #2

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Честита нова година и от мен,

    Имам DeDietrich MCR24 и от 1 година работеше без допълнителни екстри. Преди 1 месец си поръчах автоматика ( easymatic ... или нещо подобно) и безжично управление - easyradio. През Easyradio-то се задава температура при достигането на която би трябвало котлето да не пали горелката, но за съжеление дори и 1-2 градуса над тази температура горелката си се включва за да загрее водата в радяторите. Някой вещ в тези котли може ли да даде съвет какво трябва да се направи , защото според инсталаторите котлето работело повече от прекрасно.

    Благодаря предварително на отговорилите !

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #3

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Какво значи прекрасно - при тях изключваше ли на зададената температура? Дане би да се губи радивръзката?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    11
    #4

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Има ли монтиран външен термодатчик?

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #5

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Инсталатори или сервизни техници на De Dietrich?
    lio76 одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    13
    #6

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Благодаря на всички за постовете !

    @Lazar - Продължаваше да работи горелката дори над заложените 21 градуса :-). Ще цитирам хората монтирали автоматиката - " Е нали е котле - трябва топло да прави, притеснителното щеше да е ако не включваше горелката изобщо" ... По повод на радиовръзката - според мен работи. Ако не се виждат EasyRadio-то и котлето, EasyRadio-то показва едно Init съобщение на дисплейя.
    @ ibratanov - Има външен температурен датчик.
    @eng.Neychev - Ами ... по-скоро бих казал сервизните техници. Монтажниците идваха преди година и половина когато трябваше да се монтира котлето и да се кърти стената :-)

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    11
    #7

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Питам за външен термо датчик, защото аз също съм с DeDietrich котле и ми работеше по същия начин докато не махнах външния термо датчик. Сигурно има някакъв конфликт ли не знам. Сега се поддържа температурата с +- 0.2С.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    13
    #8

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Много интересно ...
    Мислех си че външния датчик по някакъв начин помага на котлето да работи в "оптимален" режим спрямо външната температура. От друга страна като се замисля, като имаш стайната температура и си задал каква да бъде тя, защо котлето го интересува каква е температурата навън ... но да не измествам темата към разсъждения особенно по теми които са ми далечни

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    11
    #9

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от tedybb
    Много интересно ...
    Мислех си че външния датчик по някакъв начин помага на котлето да работи в "оптимален" режим спрямо външната температура. От друга страна като се замисля, като имаш стайната температура и си задал каква да бъде тя, защо котлето го интересува каква е температурата навън ... но да не измествам темата към разсъждения особенно по теми които са ми далечни
    По принцип външния датчик е за това, и за това бях го сложил и аз, но след сезон и половина мъки за настройка на Easyradio-то в крайна сметка така се получи.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    13
    #10

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    А имаш ли някакъв мануал с описание на функционалноста и настройките на easyradio-то ?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    24
    #11

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Здравейте!
    От 3 месеца съм газифициран! От тогава започнаха и главоблъсканиците ми. За 12,2009 месец имам изразходени 356 м3 газ, за 04.01.10 - 12 m3 , 05.01.10 – 15 м3 /вчера от 7:30 до7:30/ !?!. Моля помогнете ми да се ориентирам.
    Отоплявам 50 м2 жилищна площ, къща, уж с изолация (вътрешна и на пода ), (при външна t° -5°С, температурата в помещението пада с 1° за 70 мин.)Изложение северо-север. Две външни стени. Котлето ми е BAXI Luna Comfort 3, 240 Fi.
    Радиаторите ми са Elegance H600, 52 глидера (22+12+18, всеки радиатор захранван от колекторното табло по системата горе-ляво, долу-дясно) + една лира в банята 900х400 мм.
    Фирмата която ми монтира котела може да кажа че не разбират от настройките на котела и не ми дадоха никакво упътване .
    Може ли някой да ми помогне как мога да си настроя котела да работи по икономично.

    Как мога да постигна описаните настройки от nur13

    nur13
    Setcom novice
    Неактивен
    Публикации: 9
    Re:Газов котел - мнения и препоръки
    « Отговор #885 -: 13.11.2009, 10:14 »
    _______________________________________
    Здравейте! От 20 дни съм газифициран! От тогава започнаха и главоблъсканиците ми. Вече имам изразходени 100 м3 газ!?! Изчетох по- голяма част от постовете в този форум, но някои неща не ми станаха ясни. Извинявам се, ако досаждам с тъпи въпроси, но колкото повече чета, толкова повече се обърквам. Моля помогнете ми да се ориентирам.
    Сега по същество: отоплявам 55 м2 жилищна площ, ново строителство, уж с изолация, но има толкова термо-мостове, че все едно няма такава. (при външна t° 18°С, температурата в помещението пада с 1° за 90 мин.)Изложение северо-север. Три външни стени. Котлето ми е BAXI Luna Comfort 3, 240 Fi. Препоръчаха ми го от фирмата за изпълнение на инсталацията.
    Радиаторите ми са Elegance H500, 49 глидера (21+14+14, всеки радиатор захранван от колекторното табло по системата горе-ляво, долу-дясно) + една лира в банята 900х400 мм. По мои сметки при t° на водата 60°С, мощноста им е малко над 8 kW. Минималната мощност на котлето е 9.3 kW, мах 24 kW. Самото котле има вграден терморегулатор, който според рекламите, се явява и стаен програмируем термостат. Има възможност за изнасянето му извън котела, което съм и направил. Работил съм само на ръчен режим, като съм задал работа само на мин мощност. Какво се получи на практика: котелът работи няколко минути , изключва, мисли 3 мин, работи до достигане на зададената температра, изключва, помпата работи 3 мин(заводска настройка), след което веднага се включва горелката, работи 5-10 сек, изключва, пак помпата и т.н. нон стоп. Като променя времето за изчакване преди повторно запалване на 10 мин, се повтаря описания вече режим, но през 10 мин. Промяна на настройката на t°на водата в отоплителната система не променя нищо. Разхода на газ е 7.5- 8 м3 за 24 ч. при отопление и ползване на баня от 3 човека, при въшна t°18°С ,вътре 22°С
    Наложи се сам да се оправям: по системата проба-грешка-проба, бъзиках всички настройки, които програматора ми дава. Накрая забраних опция MODUL- модулиране на сет подаване, и почти всичко си дойде на място. Котелът работи до зададената температура на въздуха, но с 1 почивка при достигане на зададената температура на водата(60°).После се включва само като падне температурата на въздуха. Като вдигна t°на водата (75°)нещата са наред. Сега разходът ми е под 5 м3 за 24ч.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    11
    #12

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от tedybb
    А имаш ли някакъв мануал с описание на функционалноста и настройките на easyradio-то ?
    Имам разбира се, само че е на английски. Той мануала си върви в комплект easyradio-то, би трябвало и вие да имате.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    13
    #13

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от ibratanov
    Имам разбира се, само че е на английски. Той мануала си върви в комплект easyradio-то, би трябвало и вие да имате.
    Ами всъщност нямам ... Случайно да знаеш линк от където мога да изтегля подобно нещо ?

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #14

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от sosobg275
    Здравейте! ....
    sosobg275,
    интересно ми е как ги избирате тези фирми - с препоръка от приятел или от газовото дружество? Този котел изобщо не е подходящ за твоето малко жилище - много е голям. това, че не му разбират е още по-лошо! Струва ми се обаче, че има и проблеми в отоплителната инсталация. Като за начало кажи какъв е режимът на работа на котела, имаш ли стаен терморегуатор?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    24
    #15

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Lazar
    интересно ми е как ги избирате тези фирми.....
    Ами чесно казано нямаме и избор на Фирми
    Жилището ми принципно е около 120 м2 но отоплявам само 50 м2 за сега но фирмата неможе да ми настрои котела да работи на min мощност.
    Имам стаен терморегулатор имам и термоглави незнам дали е умесно и термоглавите да ползвам или да ги оставя на 5 / max / ,след като програматора в стаята съм регулирал на 22 C денем 19 C нощем / 22,00 - 10,00 часа/
    nur13 - ми отговори как може да се настрои котела и му Благодаря .



Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 64 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе