Страница 148 от 181 ПърваПърва ... 98138146147148149150158 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,206 до 2,220 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #2206

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Аз съм на природен газ от 2009г. За първите 10г. минах през една голяма "крива" в цената му - 0.50лв. - 1.30лв - 0.60лв. Потребител Трифон, дали съм "избил" поне нещо. Сега сме в невиждана в моя живот "гадна" международна обстановка - пандемия, реална война в Европа, инфлация и съответно невиждан връх в цените на горивата. Но не е изключено да има след време и някакво "нормализиране" в цената. Трудно ще е, но не невъзможно. Но това по никакъв начин не прави отоплението на климатици комфортно. Единствената похвала, която съм получил от бившата ми жена за 27г. брак в битов аспект беше за направата на локално парно с котел на природен газ. В този аспект "избих" доста хипотетични разправии през годините.
    И колкото да се задържа и цената на тока за битови абонати с политически цели, просто в един момент и тя ще тръгне нагоре. Който си няма пари, ще продължи още повече да няма.
    Този пост е редактиран от VanDan; 02-09-22 в 10:50.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #2207

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Аз съм на природен газ от 2009г. За първите 10г. минах през една голяма "крива" в цената му - 0.50лв. - 1.30лв - 0.60лв. Потребител Трифон, дали съм "избил" поне нещо....
    Спокойно "колега"! Слагам кавички на избиването, понеже, според мен, избиване няма на нищо в този живот- писал съм го няколко пъти по форумите. Сметките ги прави г-н Лошият. Има цигания относно 30лв за Надзора годишно. Може да му се погледне и мнението за кирията, през Февруари, къде ми направи сметката. Тогава е писал 3500, което е вярно, сега, за тежест е добавил и инфлацията- 4000.
    Не съм циганка. Предпочитам днес да си правя компания с Джак, вместо да ги пусна в нечий джоб.

    https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...ml#post1033110
    Изпуснал е влака.

    Беден съм за много, но съвсем малко не ми достига да съм най богат-...
    ТТ

    Мога да ти открия тайната, можеш и сам.

    Забравяш, "колега", забравяш.
    https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...ml#post1033038
    "Който си е помислил, че набутани пари се избиват и си прави сметката по този начин...........ами за мен е грешно."

    Това е преди Лошият да ми направи сметката и преди малко да си припише думи и мисли.
    Трифон никога не си криви душата!
    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    "Трифончо" както съм ти писал избиване няма на нищо,но ти си знаеш пак твоето.
    ...Хайде със здраве и не ни надувай главите с повече глупостти.
    Този пост е редактиран от Трифон Панайотов Трифонов; 02-09-22 в 12:31.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #2208

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Много хора не ми вярват, ама догодина като излезем на сводобния пазар за електроенергия и ние (битовите абонати), ми се струва, ще запеем друга песен. Абсолютният неоспорим факт към момента е,че няма да има никаква форма на евтина енергия съвсем скоро. Въпрос на време е.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #2209

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    . Абсолютният неоспорим факт към момента е,че няма да има никаква форма на евтина енергия съвсем скоро. Въпрос на време е.
    И ще почнат да натискат за шистов газ от Добруджа. В същото време руснаците изгарят големи количества газ, докато ние се чудим как да си инсталираме домашен ядрен реактор, че само такова не сме имали вече - и всичко заради политиците, които вземат тлъсти заплати и не ги бърка колко ще платят за отопление. Не вярвам някой от Брюксел да стои на студено или да се къпе веднъж седмично. В Германия даже им раздават списъци в коя обществена сграда в съответния квартал да ходят да стоят на топло ако им спре газа, но пък с ковида как ще процедират в този случай не е уточнено.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #2210

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    На позната която не може да отдели много средства и предложих да бодне в радиаторите на спалните по един подобен нагревател, а за дневната да взима някоя цепеница (климатик) и така да кара тази зима. С бойлер и е системата, та поне с топлата вода няма да има голяма драма.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #2211

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Интересно, сега като спряха за неопределено време и втората турбина на СП1, утре/понеделник с какви цени ще осъмнем.

    п.с. Знам го това Трифоне, но засега е голяма бюрокрация да си я направиш с продаване на излишъка към Енергото и после да си теглиш.За малка домашна не си заслужава.Дано се промени за в бъдеще.Затова и “тупам топката”.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #2212

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    с какви цени ще осъмнем.
    Евро-солидарни.

    Онзи ден ги слушам, че щяли да налагат таван на борсовите цени, но за борсовите спекуланти, които купуват/продават 'дръжки' и движат цените, нито дума.
    Просто трябва да забранят фективната търговия с енергоизточници и всичко ще се нормализира.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2213

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Трифон Панайотов Трифонов Виж публикацията
    Е, всеки сам се е погрижил да се налапа, Спамът, около "бягство " от "конюнктурата", расте вълнообразно Вече не прилича на "На мен (нас) няма да ми (ни) се случи", а на мечката в съседният двор.
    Аз ако бях на твое място щях да се изям от яд.
    Да знам, че определени цени ще скочат 3 пъти и да не съм милионер...
    Радваш се, че си спестил пет'стин лева и тази година ще спестиш още 2-3 пъти по толкова, но реално си извадил "късмет".
    Към тогавашния момент нямаше никаква логика от подобно наливане на средства.
    Спокойно може да се окаже, че и скоро пак няма да има такава разлика в цените.
    Ей, го. За два дни цените на газта на борсите се срина с 30%.
    Ако нещо е сигурно, то е, че цената на тока ще расте.
    Затова слушайте Лазар какво ви казва. В момента сметката с панели може да не се връзва, но скоро може да заработят програми за подпомагане на такива инвестиции и нещата рязко да се променят. Особено при един неминуем скок на цената за битови абонати.

    Иначе аз и тази зима ще си остана на газ.
    Малко ще прецизирам настройките на стайните температури да не топля излишно докато ни няма.
    От тази година имам и съседи под мен за първи път, та се надявам скока в сметката да е поносим.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #2214

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Някой спомена програми за подпомагане.
    Още ли има наивници, които вярват в това?!

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2215

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Газ - тук.
    Слънце - тук.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #2216

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Има вече друга тема. Писах там.

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2217

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Хм, тук участват по-нови потребители, които явно не са запознати с правилата на форума.
    И горният пост се нуждае от допълнителни обяснения...

    1. Част от постовете в тази тема са преместени в по-подходяща за прегледност и удобство.
    2. Друг наръч постове са изтрити, защото не носят никаква полезна допълнителна информация за участниците.
    3. Предложения за промени в структурата на форума не се пускат в произволни теми, а единствено с новоотворена тема в раздел За Форума.
    4. Действия на модератори се коментират само и единствено в новоотворена темс, в раздел За Форума.

    Надявам се, че така вече е достатъчно ясно. Моля придържайте се оттук нататък към темата и дискутирайте само свързана с нея материя.
    Благодаря.

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Има вече друга тема. Писах там.
    Ммм, пиши на лични с инфо. Уж местих с идеята да няма дублирани теми, но може и да съм пропуснал нещо...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    55
    #2218

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте!

    Предвид нереалните цени на природния газ, мисля да подпомогна газовия бойлер с електрически нагреватели в радиатори.

    Става въпрос за 100 кв м чиста площ, южно изложение, квартал Горна баня, град София.

    Имам три нагревателя по 2 киловата, 1 х1,5 киловата и 1х1,2 киловата. Два радиотара и лирата в банята са без нагревател, защото липсва ел. контакт до тях.

    Зимните месеци отиват около 400-450 кубика газ (Декември, Януари).

    Реално това са около 4,5 мегават часа енергия, което само на ток ще прави около 900 лв, колкото беше миналата година на газ.

    Има ли смисъл да ги пускам тези нагреватели, които да подгряват водата и по този начин горелката на газовия бойлер да работи по-слабо.

    Или няма смисъл и да отивам да купувам родопски одеала, докато още ги има.

    Котелът е двуконтурен с външен термометър и open therm стаен термостат.

    БГВ няма да ползвам от него, а от проточен бойлер.

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #2219

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Николай Киров Виж публикацията
    Здравейте!
    Тази къща без изолация и със стара дограма ли е?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    55
    #2220

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Тази къща без изолация и със стара дограма ли е?
    Да.

    Знам че ако набия 40-50 палки, за да изолирам всичко, може да ми паднат кубиците от 400-450 до към 300, но не виждам смисъл.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе