Страница 75 от 181 ПърваПърва ... 2565737475767785125 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,111 до 1,125 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    33
    #1111

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Мен лично не ме притесняват, а и ще ги приемат по-малко гаранция и то след март чак. Аз няма да се откажа, докато не стане по-скъпо удоволствие от Топлофикация, то и нямам много голяма алтернатива, освен да мина на ток.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1112

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Назад си с материала колега Плам64. Тук много хора сме минали и през 120-130% поскъпване през годините. Стигал съм 1.24лв. за м3 при сегашна 0.68-0.72лв. Това което имам само с друг котел мога да го постигна като комфорт, но като удобство и чистота много трудно.
    От началото писах, че си за климатичните теми, а не за тук. [emoji6] Там на 20гр. им е топло на много хора. 70-80% са накичили измервателни уреди на всеки контакт, висят часове около климатика да следят какво прави, някои снимат с камери, споделят техники за хакване на датчици, за да не дефростват климите на 40мин. и начини за размразяване с топла вода в шишета и кофи.
    Ние тук поне откровено и честно само за сметките се притесняваме.
    Този пост е редактиран от VanDan; 14-02-17 в 09:23.
    podredko, mirandi, sevastaki и 1 други харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #1113

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Освен система от типа вода-вода или въздух-вода не виждам какво ще замести газта по комфорт и икономия.

    Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1114

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?



    По-принцип газта нищо не може да я замести.

    По мое мнение бъдещето е подово/стенно отопление от соларни термопанели + термопомпа дали вода-вода или въздух-вода.Все пак въздух вода е по-малко сложна, по -ремонтодостъпна и пригодна и възможна, защото за последната(въздух-вода) не са необходими подпочевени води, които не навсякъде са налични, а и отделно това че днес има подпочвени води, не означава че и утре ще ги има.Тоест и по-сигурна е.
    sevastaki одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    20
    #1115

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ван Дан никога не съм се отоплявал на климатик. Не знам откъде вадиш извод, че съм за климатичните теми. Много отдавна се отоплявам на парно и никога не съм бил привърженик на клима. Това за мен е течение, духане и бръмчене. Друго си е парното!!
    Що се отнася за предното ми писане. Това бе шега, за което се извинявам, няма да се откажа от газификация. Тъй като съм доста добре запознат с комфорта в моя дом и желая още да го подобря. Изразявайки се само с включване на едно копче и комфорт.
    lazarus18 одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1116

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Може и да съм се объркал с някой друг. Но е факт, че цената на природния газ в България е динамична. Аз съм писал преди време, че на газ сме сравнително малко битови потребители и не ни броят като фактор за социално напрежение. Докато на ток са много повече и там умишлено задържат такива големи амплитуди в цените. Твърдото гориво, включително пелети също има динамика в цените. И за това единственото решение независимо от начина на отопление е свръх изолация, като колегата с 96м3 разход. Проблемът е, че за стари жилища това означава пълен основен ремонт на абсолютно всичко. И ще струва доста пари, усилия за майстори и време.
    Този пост е редактиран от VanDan; 15-02-17 в 04:36.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #1117

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Може и да съм се объркал с някой друг.
    Нормлано да е динамична. Не е нормално тока да е статичен. Неговата цена също се влияе. Предполагам когато я отпушат цената ще почне да играе точно както и газта.


    По горе бяха коментирали Топлофикация. Да реално в момента КВч от Топлофикация София струва 7.7ст а газта ми в софия е 6.7ст./КВч . В момента цената на ЧЕЗ София средно-денонощна с двойнотарифен електромер го изкарвам 17.7ст/КВч

    Интересно ми е да коментираме отоплението на дърва. До колкото съм чел калоричността е 1500КВч на м3 бук. Но със цените не съм наясно. По слухове от познати зимата са стигнали 100лв/м3 и при тази цена се изравняват с газта при 100% ефективност. Но предполагам лятото цената е доста по-надолу, но пък и ефективността на котлите на дърва се върти около 80%.
    JordanS одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1118

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    С твърдото гориво много трудно може да се направят такива сметки. Първо, когато бях на въглища и дърва какво ставаше. Горе-долу ми отиваха 4-4.5 тона донбаски въглища и 6-7 м3 дърва на сезон. В град съм, а не до гората и какво се случваше. Никога дървата, които ми караха не отговаряха по количество след като ги прибирах. Една година се изнервих и начертах до оградата 3м. дължина на 2м ширина и 1.1м. височина на оградата (заради пролуките между дървата) и нито един от т.н. "доставчици" не се съгласи така да му измерим стоката заявена за 6м3. Да не говорим, че ги карат доста влажни и трябва не през сезона да се купуват. После с въглищата - никога въглищата, които купувах пакетирани в чували не отговаряха на някакъв стандарт. Пепел и камъни, колкото си искаш. Пък за насипни с камион да не говорим какво чудо е. Сега чета, че и при пелетите имало всякакви изпълнения. Дали е вярно не знам. На твърдо гориво само при абсолютно извънредни обстоятелства бих се върнал - ако изцяло фалираме семейството и няма никакъв друг изход.

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1119

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Всичко това ме навежда на мисълта какво ли пък е качеството на газта след като няма как да е "пипнем" или "видим"...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #1120

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Какво да е качеството?, каквото е в земята. Добре че не я произвеждат като LPG-то.

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #1121

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Що бе, може да и слагат подобрители...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #1122

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ако калоричноста на газта не е в нормите , кубиците си летят , а ние можем само да гледаме жълт или син е пламъка . . . За тези 30% от 01.04.2017 не се стряскам , въпроса е към 01.10.2017 каква ще е цената ! Иначе битовите потребители на газ сме към 3% в страната и затова никой не ни еб . . .. !!!
    VanDan одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1123

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от МИК66 Виж публикацията
    Ако калоричноста на газта не е в нормите , кубиците си летят , а ние можем само да гледаме жълт или син е пламъка . . . За тези 30% от 01.04.2017 не се стряскам , въпроса е към 01.10.2017 каква ще е цената ! Иначе битовите потребители на газ сме към 3% в страната и затова никой не ни еб . . .. !!!
    Ако е качествена газта какъв евентуално трябва да е пламъка?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    33
    #1124

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Това с пламъка не е фактор. Според мен зависи от това какви дюзи сте сложили на котлоните - при подходящи е син, при неподходящи жълт. Винаги в комплекта на плотове, котлони и печки има и двата типа дюзи. Ако сложите тезми за бутилка на котлон с централно подаване - ще жълтее, както и обратното. Доколкото знам признакът е, че при готвене, отдолу по дъното на тигана, тенджерата или каквото там ползвате, кафеварка, джезве и пр. се образува черен налеп, който за капак и трудно се отмива.

  18. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1125

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Сметка за януари 219,43лв или 319м2 газ - котел термомакс минимакс и площ около 90м2 апартамент 3 етаж с източно и западно изложение... Изолация 4см.фибран. Източната страна прозорците са по памет цитирам енержи или нещо такова а на запад съвсем обикновен стъклопакет и ПВЦ дограма.. Стаен терморегулатор но обикновено е 21-22 градуса...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе