Страница 65 от 181 ПърваПърва ... 1555636465666775115 ... ПоследноПоследно
Резултати от 961 до 975 от общо 2703

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #961

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    10-12м3 на ден в студено време е напълно нормално за 100м2. Тези 100м3 за студен месец са нереално ниски или жилището е много топло с помощ от комшии и котелът почти да не се включва. То само за топла вода отиват 20-25м3 газ.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    22
    #962

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Снощи мерих с електронна рулетка стая по стая-89 кв.м. са чиста площ, височина на стаите 260см, извинявам се за невярната информация!!! При мен също над мен е таван и покрив, но имам 15см. каменна вата на таваните. Радиаторите са 85 глидера на 70 см. + 2бр по 4 глидера вертикални на 200см. и лира. Другото, е че къщата е югозападно изложение. т.е. пече ли слънце и у нас пече, за това програматора държах да е безжичен, че да мога да го местя. Имам съседи под мен, които топлят! Не е цял ден 24гр., примерно от 9 до 13,30 е 21гр., после е 24гр., като се прибере детето от училище.
    VanDan ноември не беше толкова студен все пак, аз дори мислех, че 100м3 са много.
    Този пост е редактиран от Dian Petkov; 05-01-17 в 13:39.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #963

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Пак е малко и тези 24 °C малко ме стряскат . . . Вярно е , че котлето ми Vaillant е старо /до сега не ме е изложило вече 12 г./ и минималната му мощност е 9 kW , но аз направих всичко възможно през годините благодарение на този форум да оптимизирам системата. От няколко години съм с 103 глидера пръснати из апартамента - Н 500 Elegance . Апартамента е 1 ет. и реални 90 м² / съборих 3 те комина ,защото съм 1 ет. и не преча на никой и вкарах трите си тераси в жилищната си площ , като така добавих 14 м ²/ - отопление , готвене и топла вода / 4 човека / През деня 21° C , вечер от 22.30 до 6.30 h - 19°C . Ноември месец си беше по-студен и от миналата и поминалата година !
    Този пост е редактиран от МИК66; 05-01-17 в 11:42.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #964

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте,
    днес видях в нета сумата за потребения газ за декември - 158лв. Разхода ни е 12,5 м3 на ден, но при нас газа е 0,48лв с ДДС, отопляваме 100 кв.м втори етаж от двуетажна къща, без живеещи съседи от долу, със съседи на калкан само от запад, има изолация на таваните и двоен обикновен дървен стъклопакет. Поддържаме 18 градуса от 8 до 16,30 и от 23-6,00 и 22 през останалото време като реално в много студеното в стаите става 23-24 защото термостата е монтиран на котела, а той е в коридора . В по-топло време котела изключва по-често и вътре е по-ниска температурата. При положение, че нямаме съседи и външна или вътрешта изолация на стените и стъклопакето не е троен и 4 сезона, съм доволна от разхода и комфорта в жилището-наплащала съм се на големи сметки за 19-20 градуса вътре у майка ми, но там котела е 12годишен, прекалено голям, а радиаторите малки и също е първи етаж на външен апартамент без изолации и сменена дограма. Те имат 99лв при положение ,че не живееха там , а котела беше оставен на 1 и радиаторите на 1 за да не замръзват и се пренесоха от село на 20.декември. Отопляват 70 кв.м Все пак тук в Севлиево е котловина и си е доста студено.
    Този пост е редактиран от Daya; 05-01-17 в 11:10.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #965

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Dian Petkov Виж публикацията
    Снощи мерих с електронна рулетка стая по стая-89 кв.м. са чиста площ, височина на стаите 260см, извинявам се за невярната информация!!! При мен също над мен е таван и покрив, но имам 15см. каменна вата на таваните. Радиаторите са 85 глидера на 70 см. + 2бр вертикални на 200см. и лира. Другото, е че къщата е югозападно изложение. т.е. пече ли слънце и у нас пече, за това програматора държах да е безжичен, че да мога да го местя. Имам съседи под мен, които топлят! Не е цял ден 24гр., примерно от 9 до 13,30 е 21гр., после е 24гр., като се прибере детето от училище.
    VanDan ноември не беше толкова студен все пак, аз дори мислех, че 100м3 са много.
    Радиаторите ти са по големи и повече ребра от мойте и това има значение може би,но пък мойте стаи са на 2.40м височина.Моята фирма дето ми слага котела каза че на 50гр.на водата най е икономичен котела и аз така го карам.Примерно сега работи 20мин докато направи 22.2 гр. и после 1ч и 10мин почива докато падне на 21.8гр.Програматора така включва и изключва на тези температури.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #966

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Daya с тези 0,48лв с ДДС на газта ще ме принудиш да се преместя в Севлиево да живея . . . то голяма разлика да не сте се вързали за '' Южен поток '' а , признай си !!!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #967

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    МИК66 ,нямам представа защо е такава цената на газа тук. Не знам при вас, но тук потребителя си плаща външната газоразпределителна кутия 1450лв като го свързват, понеже съм чувала,че другаде не плащат и може и това да влияе в цената на доставка на газ. Харесвам си градчето, уютно е, но юга си е юг, а и Ст.Загова си е университетски град затуй не те каня да се местиш тук .

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    1
    #968

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Daya Виж публикацията
    Здравейте,
    днес видях в нета сумата за потребения газ за декември - 158лв. Разхода ни е 12,5 м3 на ден, но при нас газа е 0,48лв с ДДС, отопляваме 100 кв.м втори етаж от двуетажна къща, без живеещи съседи от долу, със съседи на калкан само от запад, има изолация на таваните и двоен обикновен дървен стъклопакет. Поддържаме 18 градуса от 8 до 16,30 и от 23-6,00 и 22 през останалото време като реално в много студеното в стаите става 23-24 защото термостата е монтиран на котела, а той е в коридора . В по-топло време котела изключва по-често и вътре е по-ниска температурата. При положение, че нямаме съседи и външна или вътрешта изолация на стените и стъклопакето не е троен и 4 сезона, съм доволна от разхода и комфорта в жилището-наплащала съм се на големи сметки за 19-20 градуса вътре у майка ми, но там котела е 12годишен, прекалено голям, а радиаторите малки и също е първи етаж на външен апартамент без изолации и сменена дограма. Те имат 99лв при положение ,че не живееха там , а котела беше оставен на 1 и радиаторите на 1 за да не замръзват и се пренесоха от село на 20.декември. Отопляват 70 кв.м Все пак тук в Севлиево е котловина и си е доста студено.
    Здравей Daya, Случайно попаднах в тоя форум , защото като съм на етап избор на газов котел и съм също от Севлиево
    Удобно ли да споделиш опит м какъв котел сте взели , кой е правил монтажа. Имейла ми е :cvetan70@abv.bg
    Правим цялостен ремонт на апартамент и сумите почват да ме стряскат Изолация баумит 10см, дограма ПВЦ трокал 76см с широк двоен стъкло пакет, изолация на таваните с 5см минерална вата. 1 етаж, никой не живее до нас и над нас..От 6 апартамента само на третия етаж са обитаеми 2. Изолирахме с 5см фибран стените към стълбището. Въпрос: 95м2 обща площ, спрял съм се на 24кв двуконтурен кондензен котел. Дали мога да избера и по-малък без риск ?

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #969

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Добре Daya нави ме и оставам пък и Зарата си е наистина друга България . Като идват тук колеги от северна България ми викат : какво сте видели вие от студ и сняг - нищо ! Като гледам и новините също се убеждавам в казаното . . . Тук в момента е + 8°С и няма грам вятър . Ще си натискам парцалите и колкото е цената - толкова !!! Това за цената на външната газоразпределителна кутия 1450 лв. си е наистина голямо перо . При нас няма такива работи , явно по голям град и повече потребители и се поема от дружеството !
    Този пост е редактиран от МИК66; 05-01-17 в 15:13.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    12
    #970

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте , Честита Нова година !<br>И аз да се запиша тук , от септември сме на газ , двуетажна къща 70кв.м ,ПВЦ дограма и вътрешна изолация само на 2стаи - не се отопляват всички 3 стаи + баня , котела ни е TESY GBR 24G01 SN21; GBA 28G01 SN21 , <br>и за ноември ни беше долу горе сносна сметката 263м3 168лв , но вчера като си видях сметката за декември се втрещих 452 м3 - 286лв ,не мога се примиря с това и търся къде е проблема

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #971

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Кофти котел, кофти начин на отопление - отоплявайте се бе хора. Резултата е повече от очакван.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    150
    #972

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Да се похваля и аз, отоплявам дневна и две спални - около 60кв, обща площ на помещенията. Под жилището има подземен гараж. Външна изолация. Котела е Ariston clas 24 ff - конвенционален настоен на 80 градуса поради малкото на брой/мощност закачени глидери.
    Термостата е нагласен:
    6-22ч - 22 градуса
    22-6ч - 20 градуса


    Днес излезе сметката за газта - 81 лв/123 кубика.

    Изненадах се положително, очаквах да е по-зле, имайки в предвид, че това включва готвене и топла вода.

    Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    31
    #973

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте, и аз да кажа колко плащам. За декември месец платих 180лв. за около 320куб. газ. Като отоплявам 85кв.м чиста площ със топла вода и готвене. Котела е Имергаз 24 ТТ. Нямам изолация на къщата нито на стените нито на таваните. Имам само добра дограма. Над мен се отоплява само вечерно време, така че може да се каже че помощ не идва от никъде. Таваните ми са малко височки - 2.65м. Горе-долу си горя по 10куб. газ на ден. Нека специалистите да кажат дали е много или не.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #974

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте, лесно докарвам котлето до постоянна работа като му слагам подходяща температура на водата (сега е 47 гр). Ммоля професионалистите за мнение, непрекъснатата работа добре ли е за котлето и за оптималния разход.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    90
    #975

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от frik Виж публикацията
    Здравейте, и аз да кажа колко плащам. За декември месец платих 180лв. за около 320куб. газ. Като
    отоплявам 85кв.м чиста площ със топла вода и готвене. .....
    Това е много добра цена. Под 60 ст. на кубик. От къде си ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 17:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 17:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 12:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 16:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе