Страница 32 от 181 ПърваПърва ... 2230313233344282 ... ПоследноПоследно
Резултати от 466 до 480 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #466

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    gogo, наистина при теб има нещо сбъркано. Мислих си, че може да е дефектен разходомер защото няма никаква логика в консумацията ти, но сега се замислям нещо друго.
    Имаш 80 глидера, работещи със 75* вода и постигаш 18* в помещенията.
    При мен в по-голям апартамент имам 48 глидера и 2 лири, котела в момента изкарва 55* вода към тях и в отделните стаи е 25, 24, 23 градуса, а в баните сигурно и повече. Освен това, повечето ми глидери са по 40см високи, общата им мощност все още е много под минимума на котела.
    Не мога да си преставя какви топлозагуби трябва да имаш, че всички тия глидери да не направят турска баня у вас.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #467

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Да не би неправилно изградена инсталация - за толкова време не пусна една снимка. Покажи котела, тръбите...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #468

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ето малко снимки:
    IMG_0594.JPG - Prikachi.com споделяне на снимки в Интернет
    IMG_0590.JPG - Prikachi.com споделяне на снимки в Интернет
    IMG_0593.JPG - Prikachi.com споделяне на снимки в Интернет
    IMG_0592.JPG - Prikachi.com споделяне на снимки в Интернет
    IMG_0591.JPG - Prikachi.com споделяне на снимки в Интернет
    IMG_0595.JPG - Prikachi.com споделяне на снимки в Интернет
    IMG_0574.JPG - Prikachi.com споделяне на снимки в Интернет
    IMG_0575.JPG - Prikachi.com споделяне на снимки в Интернет
    IMG_0577.JPG - Prikachi.com споделяне на снимки в Интернет
    IMG_0597.JPG - Prikachi.com споделяне на снимки в Интернет
    IMG_0598.JPG - Prikachi.com споделяне на снимки в Интернет
    Понеже преди да мина на газ, имах котле на твърдо гориво и за да не разбивам отново апартамента /понеже тръбите минават под паркета/, оставихме изградената система, както си беше - колекторите са два и се намират в детската стая /там си беше старото котле/ и така ги оставихме, а котела е на другия край на терасата на кухнята. Единия кръг захранва кухнята, банята и детската, а другия кръг - хола и спалнята. Дано да можете да видите колекторите, че са зад една мебел и не ми се разместваше.
    Този пост е редактиран от gogo68; 03-02-13 в 14:52.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    45
    #469

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ааа, колко са дебели тръбите за отопление от котела? Нещо не виждам и колекторни кутии? А да видях ги , ти си снимал отгоре.
    Този пост е редактиран от национал; 03-02-13 в 14:56.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #470

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Тръбите, тръгващи от котела ф16 ли са или ф20. Дори и ф20 да са пак са тънки - котелът ти е обречен да работи винаги на минимална мощност, затова бавно стопля и работи по-продължително време. Колко квадрата беше жилището?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #471

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Понеже не ми стана много ясно, за кои тръби става на въпрос, ще го кажа ето така:
    двете тръби от ляво на снимката за ф20, а двете от дясно са ф16
    IMG_0592.JPG - Prikachi.com споделяне на снимки в Интернет
    До сега никой не ми е намирал кусури за размера на тръбите. Все пак, тези от Овергаз, трябва да знаят какви тръби да сложат?! Жилището е 90м2

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    45
    #472

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ааатака, сега разбра ли от къде ти иде проблема? Лазар го казва точно. И нема значение кой ти ги е слагал, важното е тръбите до колекторите да са ф32.

  10. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #473

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от gogo68 Виж публикацията
    Все пак, тези от Овергаз, трябва да знаят какви тръби да сложат?!
    Те много добре знаят, че тръбите за отоплителния кръг от котела до колекторите трябва да са 3/4 (по указанието за монтаж), но ф20 са по-тънки и се работи по-лесно. ф26 с ал. вложка и ф22 мед се равняват на 3/4.
    Този пост е редактиран от zh; 03-02-13 в 16:54.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #474

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    От единия кусур малко, от другия малко и като се струпат няколко забележки, проблема става голям. Тръбите за отопление трябва да тръгват от котела минимум с диаметър 3/4". Квадратура 90м2 хич не е малка, жилището е студено, радиаторите са на ръба, температурата на котела ограничена на 75*С, диаметрите на тръбите ограничават циркулацията и трудно се захранват радиаторите, котелът работи само на минимална мощност, т.е. с ниско КПД. Вследствие на всичко това - студено жилище и високи сметки. Не си сменяй котела, но захрани колектора с по-дебела тръба, увеличи си радиаторната мощност с един конвектор в хола, а глидерите от там ги разпредели по стаите. Така ще можеш да се стоплиш бързо, дори и с ниска температура на водата.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #475

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    От единия кусур малко, от другия малко и като се струпат няколко забележки, проблема става голям. Тръбите за отопление трябва да тръгват от котела минимум с диаметър 3/4". Квадратура 90м2 хич не е малка, жилището е студено, радиаторите са на ръба, температурата на котела ограничена на 75*С, диаметрите на тръбите ограничават циркулацията и трудно се захранват радиаторите, котелът работи само на минимална мощност, т.е. с ниско КПД. Вследствие на всичко това - студено жилище и високи сметки. Не си сменяй котела, но захрани колектора с по-дебела тръба, увеличи си радиаторната мощност с един конвектор в хола, а глидерите от там ги разпредели по стаите. Така ще можеш да се стоплиш бързо, дори и с ниска температура на водата.
    Благодаря за съветите! Ще се поинтересувам специално за размера на тръбите дали е така! Някои неща не са ми ясни - как така радиаторите са на ръба - 80 глидера?! Защо да е ограничена температурата на котела - нали ми казахте да го сложа на 75 градуса и да пробвам как ще гори?! Ако го сложа на 6 ще вдигне и повече - нещо не ми е ясно това?! И как да прекарам по големи тръби до колектора, като котела ми е в единия край на апартамента, а колекторите - на другия - или аз нещо бъркам?! Благодаря!
    Този пост е редактиран от gogo68; 03-02-13 в 19:12.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #476

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ами при 75*С мощността на радиаторите е 120-130Вт/лидер по 80бр. = 9600-10400 - като добавим излъчването на тръбите, да речем че достигаме минималната мощност на котела. При по-ниска температура на водата радиаторната мощност е по-ниска и котелът ще прегрява и изключва. Тоест радиаторната мощност и котелната мощност се допират само в една точка - при максималната възможна температура на котела (повече не може заради тръбите, макар че не знам какво ще им стане), затова казах че радиаторите са на ръба. А пък как да прекараш по-широки тръби не знам, които иска - намира начин, който не иска - намира оправдание:rolleyes:

  14.  
     
  15. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #477

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от gogo68 Виж публикацията
    Имам радио програматор в стаята и съм го нагласил на 18 градуса 24 часа денонощно. ............. Хладничко е, ама ако го направя на 20 градуса и сметките скачат, да не говорим за повече! Миналата година го бях усилил повече и февруари платих 500лв.!
    Ако се чудите защо има 18 градуса при тези глидери, моля четете първия пост!
    Гого68 разкажи какъв е този радио програматор?
    Аз продължавам да поддържам мнението си за неоразмерен котел като причина за големите сметки при 18 градуса зададена температура. С тези глидери човек би стоплил и турската баня, ........... ако се зададат повече градуси на стайния терморегулатор.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    45
    #478

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Виж гого68 питаш? Колегите ти отговарят. Може да решиш сам какво да правиш? А също така повикай някой специалист ,после друг специалист докато намериш правилното решение . Но според мен системата е неправилно изградена.
    А също така прочети малко повечко във форумите за отопление.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #479

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    Ако се чудите защо има 18 градуса при тези глидери, моля четете първия пост!
    Гого68 разкажи какъв е този радио програматор?
    Аз продължавам да поддържам мнението си за неоразмерен котел като причина за големите сметки при 18 градуса зададена температура. С тези глидери човек би стоплил и турската баня, ........... ако се зададат повече градуси на стайния терморегулатор.
    Само да вметна, че той никога не се е оплаквал, че не може да се стопли. Държи 18С и темп. на водата 60С, не защото не може повече, а за да намали сметката.

  18. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #480

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ам нали туй казвам и аз! И ти си го разбрал.
    Досега винаги съм писал на базата на тази информация.
    300 лв. за декември - минус готвенето, минус БГВ - е колко да е разхода за отопление при мин. 10,7 кВт на 18 градуса стайна със 60 градуса вода???
    Нормално е при всички останали обстоятелства (немалки топлозагуби и т.н.).
    Аз вече съм

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 32 от 181 ПърваПърва ... 2230313233344282 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе