Страница 73 от 181 ПърваПърва ... 2363717273747583123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,081 до 1,095 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    20
    #1081

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    - - - - - - - - - -


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    33
    #1082

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    И при мен е 1-ца, но и двамата с него сме в София.

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1083

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Plam 64 Виж публикацията
    С ел. термо глави може да се настройва всеки ден от седмицата. Също така за всеки час от деня е възможно да настройваш и съответна температура. При което не ти трябва да въртиш кранове и т.н. Настройваш и не пипаш там повече.
    Plam 64 с тези глави хубаво си настройваш ама само за конкретния радиатор - не гасят котела както стайния терморегулатор... Главите не изключват и използването на стаен терморегулатор...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    20
    #1084

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?


  6. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #1085

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Plam 64 - това решение не ти ли е малко шумно за спалнята? Изкарах 1 нощ с подобно решение на друг производител и си беше емоция - цяла нощ бръмча. По-добър вариант е да се използват подобни но монтирани на самия колектор, нека си бръмчат в коридора

    Моите стайни термостати са Tybox 137 - купих използван пакет от ибей 4 безжични модула с 1 приемник. Работят независимо и няма логика в работата им (поне при мен). Притегнал съм изходящите вентили на радиаторите, за да уеднаквя температурите в стаите, а ползвам 3 бр., та когатао жена ми готви и дневната се затопля допълнително от готварските уреди, това да не се отразява на температурата в спалните. Така настроено в дневната ми е ~ еднакво на усещане с останалите стаи и 1 идея по-топло, когато се готиви, без да се налага да местя термостата насам натам.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    20
    #1086

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Настройва се една определена температура на котела, и като няма консумация на топла вода котела се гаси.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #1087

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    "севастаки" не се заяждам ,но този разход както и другите тук които пишат където си го направил за януари е просто невъзможен даже и при такава изолация.Котелът ти не трябва да работи поне 4часа след като вдигне тази температура в стаите.И на тези 85гр. както работи нали трябва да изгори газ.С мирисане на газта не знам как се вдигат тези градуси.Ами то само за къпане на 2 човека отиват 0.500м3 газ и на тебе ти остават 2.5 м3 за готвене и отопление за 24часа.При този студ на вън където беше това е невъзможно.Просто в разходомера има нещо и ти недей се хвали още да не се усетят от газовата.По тази логика сега трябва да въртиш само един кубик.Сутрин затопля котела жилището и чак вечерта отново и това е.Моя за 20 мин вдига температурата и изгаря 0.400-0.500м3.Вчера работи 15-20мин и почива 2часа горе долу ,защото се стопли времето.И имам 5м3 вчера със готвенето и 3-ма човека се къпахме.80м2 чисто топля .4 стаи кухня,коридор и баня.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #1088

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    @loshiat - Възможно e и разходомера да е шит, смениха го декемрви, да видим, нека го сменят пак ако е необходимо

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #1089

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от МИК66 Виж публикацията
    Здравейте , да запиша и моя антирекорд за м. януари - 435 м3 - стойност на фактурата 298.50 лв. Като цена съм плащал и повече но кубиците са ми рекорд !!! Стара Загора 435 м3 : 1,041 /коефициент за коригиране/ = 418 м3 : 31 = 13.5 м3 средно на ден !!! Както вика Годжи : е браво !
    Здравейте!, като говорим за АНТИРЕКОРДИ...





    за протокола и по наблюдателните...,
    Ситигаз по промоция ми приспадат за първите месеци по 50м3, а за 11-ти януари ми спестиха още едни 20м3...като им свърши ГАЗА...

    но въпреки всички "промоции", четейки какво плащат някои колеги- се замислям да поискам проверка и/или смяна на газомера..
    -моля специалистите да споделят, възможно ли е газомера да отчита с + грешка!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    22
    #1090

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Да споделя и аз разхода, декември беше 160 куб., януари е 217 кубика., за такива температури, които бяха, очаквах още малко горница.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #1091

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Dian Petkov Виж публикацията
    Да споделя и аз разхода, декември беше 160 куб., януари е 217 кубика., за такива температури, които бяха, очаквах още малко горница.
    Колко площ чисто отопляваш?Вид на котела?Така може да преценим горе долу как е разхода.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    22
    #1092

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    Колко площ чисто отопляваш?Вид на котела?Така може да преценим горе долу как е разхода.
    Градски копирам стар пост от миналия месец:


    Cнoщи мepиx c eлeĸтpoннa pyлeтĸa cтaя пo cтaя-89 ĸв.м. ca чиcтa плoщ, виcoчинa нa cтaитe 260cм, извинявaм ce зa нeвяpнaтa инфopмaция!!! Πpи мeн cъщo нaд мeн e тaвaн и пoĸpив, нo имaм 15cм. ĸaмeннa вaтa нa тaвaнитe. Paдиaтopитe ca 85 глидepa нa 70 cм. + 2бp пo 4 глидepa вepтиĸaлни нa 200cм. и лиpa. Дpyгoтo, e чe ĸъщaтa e югoзaпaднo излoжeниe. т.e. пeчe ли cлънцe и y нac пeчe, зa тoвa пpoгpaмaтopa дъpжax дa e бeзжичeн, чe дa мoгa дa гo мecтя. Имaм cъceди пoд мeн, ĸoитo тoплят! Котлето е Де Дитрих Нанео 24/28 kw, мисля е със сходни параметри като твоя Висман.
    loshiat одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #1093

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Plam 64 Виж публикацията
    С ел. термо глави може да се настройва всеки ден от седмицата. Също така за всеки час от деня е възможно да настройваш и съответна температура. При което не ти трябва да въртиш кранове и т.н. Настройваш и не пипаш там повече.
    Термоглави не са подходящи по никакъв начин за нас с големите котли. То и без това системите са небалансирани с минималната мощност на котела, пък какво остава, като извадиш и още радиатори от сметката. В един момент те затварят в една стая и той ако е на ръба по минимална мощност - спира от прегряване. В другите стаи става студено. При новите котли с ниската минимална мощност може да се пробва. Но стайното управление си остава класика. А ако може и да са повече от едно (за първи път чувам такъв вариант) е чудесно. Като се замислих, какво управлява котела ако се използват само термоглави, било то и модерни. Все ми се струва, че управлението трябва да е свързано с котела и да влияе върху работата му - модулация, температура на водата и т.н.
    Кранове се въртят само един път при балансиране на системата. Аз от 2009-10г., когато сложих и настроих фирменото управление не съм въртял и настройвал повече нищо толкова години. Най-много някой път ръчно да натисна копчето в определен момент да вдигне малко над програмираните градуси.
    Този пост е редактиран от VanDan; 06-02-17 в 15:16.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #1094

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте,
    дойде и моята сметка за януари, 253 м3 = 180.66 лв. Температура 21 гр постоянно. Жилището е 100 м2 с три изложения, последен етаж, комшиите от долу, стиснали са зъби, не могат да умрат от студ.
    Доволен съм, сметката е прилична, комфорта е значително над това което постигах с климатиците.
    Сигурно е важно котлето /Бош 2-14 КВт/ и отоплителната инсталация, при избора на които много се повлиях от мненията във форума, за което съм благодарен на онези които пишат верни и аргументирани съвети.
    Аз обаче искам да обърна внимание върху топлоизолацията, която е дори по-важна за сметките и комфорта. Не можете да компенсирате големите загуби на топлина с по-ефективни методи за отопление. Първо се запитайте от къде ви бяга топлото и направете така, че то да си остане при вас и чак след това е въпроса с оптималното за вас отопление. Има достатъчно информация по въпроса, прочетете, помислете и от това не пестете. Всеки лев в тази посока ви се връща от по-ниските следващи сметки, а подобрения комфорт ви е бонус.
    Пожелавам ви здраве и да намерите полезни за вас и семействата ви решения.
    VanDan, sevastaki, Uve_Smotanson и 2 други харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    33
    #1095

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Напълно съм съгласен с ydraganov - добрата изолация забавя изстиването на помещенията, което допълнително подпомага системата. Не знам защо постоянно се сравняват газ и климатици? Газта за мен е по скоро еквивалент на Топлофикация, отколкото на климатиците. Климатиците за мен са решение в преходните сезони, но не и за време, каквото беше този януари, освен ако не работят нон-стоп.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе