Страница 102 от 181 ПърваПърва ... 5292100101102103104112152 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,516 до 1,530 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    33
    #1516

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    173 кубика, 141 лева за януари с изравняването и пр. такси. Нещо много ми се струва, ма както и да е.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1517

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Е, кое му е многото за януари 141лв? Колко квадрата топлиш с тази ламя с минимална мощност 11кВт?
    pepitoff одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #1518

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    А, за твоя апартамент е висок разхода ти според мен, но ти май трябваше да добавяш изолация май(на лято де).
    Мдааа, ще се добавя и изолацийка и глидерченца и ... ;-)

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #1519

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Е, кое му е многото за януари 141лв? Колко квадрата топлиш с тази ламя с минимална мощност 11кВт?
    Оплакват си се хората... Беднотийкаааа :-)

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    33
    #1520

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ми стори ми се топъл месец, а и котлето се включваше рядко )))))) за това ми се струва много.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #1521

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Uve_Smotanson Виж публикацията
    Ми стори ми се топъл месец, а и котлето се включваше рядко )))))) за това ми се струва много.
    Топъл за 3-4 часа следобед , през другото време и вечер си е около нулата . . .Отдавна сме доказали , че 1 градус топло в къщи вдига сметката с 8 - 10 % нагоре !
    pepitoff и Vizi харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1522

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    При газта колкото са загубите - толкова и плащаш. Разликата от инсталацията не мисля, че може да надхвърли 20%. От десетилетия енергийната ефективност на сградите не е сред приоритетите на възложители (особено до преди 2000-2003 година) и проектанти, въпреки че има напредък през последните години. Масово се оставят топлинни мостове и после "олеле-мале, много струва отоплението".
    В общи линии битуват и определени дивотии като значението на изложението. В градове като Сф мъглите през Декември и Януари са ежедневие и обикновено я има 20 часа ефективно слънцегреене в южен апартамент, я не. Когато има загуби, нещо трябва да ги покрива. Като при вас е 24, а при съседите-18. Освен вас, топлите и тях.
    ПП: Случаят на Pepitoff е точно такъв - той живее в 80 квадрата, но топли примерно 250 и сметката няма как да му хареса.
    Този пост е редактиран от Vizi; 07-02-18 в 11:52.
    lukas51, legaltk и pepitoff харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #1523

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Прав си! Съгласен съм с теб.
    Vizi одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1524

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Мое мнение, не ангажирам никой с него, но индивидуалното отопление в многофамилни жилищни сгради е перверзия и води до изстъпления от сорта на вътрешна изолация и т.н. А пък ефективността на последното пак е под въпрос. Няма такова животно като неотопляемо жилище в такива сгради - въпросът е за чия сметка се топли. Ако всички топлят и плащат - сметките са поносими и комфортът голям без значение на какво се топлиш, но това е по-скоро изключение.
    bobivg и tony34al харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #1525

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте!,
    излезе и моята фактурата за януари...

    2018 31/01/2018 10/02/2018 387m3 302,66лв
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    22
    #1526

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    За януари 168 кубика, етаж от къща 90кв. м.
    loshiat и pepitoff харесват това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    5
    #1527

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Първа сметка след нанасяне за януари 102,55 лв - 118 ед. х 1.070 = 126 единици, 0,78 лв., БГВ + котлони.
    Тухла, 65 кв. м. чиста площ, изложение изток-запад, втори етаж, среден, топлещи съседи отдолу, необитаемо жилище отгоре.Изолация отвън 8см, вътре минерална вата 5 см от по-тежката на външни и съседски стени и тавани, 8-9 см фибран на пода.
    Vaillant ecoTEC Plus VUW 246/5-5, безжичен стаен програматор Vaillant настроен на модулиращ режим, 92 глидера Н500 Ragal, системата е с ППР трислоен с базалтов слой по средата, последователно навързани радиатори, секретните кранове отворени прогресивно към последния радиатор, 5 бр. радиатори + лира, дневна 22,5 С° - 06:00-23:00, нощна 21 С°, вратите са постоянно отворени, терасата се отоплява също с радиатор.
    Резултат ДОВОЛЕН [emoji4][emoji4][emoji4], изключителни благодарности на всички тук и особенно на Лазар, след месеци четене и почти двугодишен основен ремонт, това е резултата.
    P.S.: Може би не съм познат за аудиторията, повече съм чел, по-малко съм питал!Още веднъж БЛАГОДАРЯ!!!

    Изпратено от моят HUAWEI CAN-L11 с помощта на Tapatalk
    VanDan и Uve_Smotanson харесват това.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1528

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Браво! Понякога четенето е по-полезно от писането
    tanatos одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #1529

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Браво на katoface!
    Иначе форумите са затова - да се чете и да се пише (пита и помага на питащите).

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    33
    #1530

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Супер katoface!
    То и аз съм така повече чета, отколкото пиша. До сега каквото съм взел със съвети от Сетком, като техника, не съм останал разочарован и като цяло винаги го препоръчвам, като форум за всякакъв тип техника.

    Lazar сега видях, че си питал за моя "хамбар" , то аз съм го описвал, но ето какво топля. Всъщност сметката е за готвене, топла вода и парно. 95 кв.м. тристаен, последен етаж, ново строителство, без топлещи съседи, освен от едната страна, югоизточно изложение. Три стаи, две мокри помещения, сам човек. Навсякъде вентилите са на макс и ползвам един безжичен стаен термостат Avansa 2007TX, вариация на Computerm на настройки по подразбиране, не съм пипал нито градуси, нито часови зони. Като цяло съм супер доволен, но сравнявам със сметикте ми когато се включих през 2016-та, когато цената на газта беше към 60 стотинки за кубик и сметикте за януари/февруари бяха 80-90 лева за същите кубици, както тази година. Просто тия 20 стотинки отгоре сега си оказват влияние.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе